ماه: آذر ۱۳۸۷

اولین سامانه رسمی خبری شهرستان نیشابور افتتاح شد

اولین سامانه رسمی خبری شهرستان نیشابور افتتاح شد

پایگاه اطلاع رسانی نیشابور ۲۴ راه اندازی شد . این پایگاه اطلاع رسانی و تحلیلی با همت جمعی از خبرنگاران و روزنامه نگاران شهرستان نیشابور افتتاح گردیده و قصد دارد تا خلاء وجود رسانه های فراگیر دیجیتالی را در خصوص شهرستان نیشابور پر نماید.


محمد حسین نیک سرشت مدیر سایت در ادامه به وبنا گفت این پایگاه که هم اکنون مرحله آزمایشی خود را پشت سر می گزارد درآدرس اینترنتی www.neyshabour24.com در دسترس علاقمندان است.

بانک اطلاعات دکوراسیون راه اندازی می شود

بانک اطلاعات دکوراسیون راه اندازی می شود

وبنا – سایت بانک دکوراسیون به مناسبت عید سعید غدیر خم افتتاح می شود. به گفته مدیریت این سایت از فردا مورخ 27 آذر فعالیت رسمی خود را شروع می کند. 
ایشان خاطرنشان کردند هدف از طراحی این سایت جمع آوری تمام اطلاعات مربوط به صنعت دکوراسیون، مبلمان و کلیه صنایع و مشاغل مربوطه را در این سایت قرار دادیم تا تمام نیازهای مردم را یکجا پاسخگو باشیم.


برای مشاهده سایت به آدرس www.decorationnews.com مراجعه کنید.

آغاز به کار مجدد سایت همسریابی و دوستیابی پرشیا لاورز

آغاز به کار مجدد سایت همسریابی و دوستیابی پرشیا لاورز

وبنا – سایت همسریابی و دوستیابی پرشیا لاورز فعالیت خود را بر روی سرور اختصاصی مجددا آغاز کرد. از امکانات این سایت می توان به گفتگوی آنلاین با سایر کاربران، صندوق پستی اختصاصی برای هر کاربر، دفتر یادبود، صفحه مشخصات هر کاربر، لیست دوستان، لیست آخرین بازدیدکنندگان، وبلاگ، امکان مسدود کردن کاربران مزاحم، بارگذاری عکس، سیستم امتیاز دهی به تصاویر، جستجوی پیشرفته اشاره کرد.


برای اطلاعات بیشتر به آدرس www.persialovers.com مراجعه کنید.

مجمع وبلاگ‌نویسان مسلمان هک شد

مجمع وبلاگ‌نویسان مسلمان هک شد

وبنا – خبرکوتاه – سایت مجمع وبلاگ‌نویسان مسلمان هک شد. این سایت توسط یک هکر عرب هک شده و در آن به سرویس ها و سایت های ایرانی توهین شده است.

تمدید مهلت شرکت در رقابتهای بین المللی سایتها

تمدید مهلت شرکت در رقابتهای بین المللی سایتها

وبنا – دبیر جشنوراه دستاوردهای رایانه ای اعلام کرد با توجه به تعطیلات اعیاد قربان و غدیر و درخواست های رسیده به دبیرخانه WSA ایران، هماهنگی هایی با دبیرخانه جشنواره جهانی انجام شد تا مهلت شرکت آثار ایرانی در رقابتها تا پنجم دیماه تمدید شود.
دبیر همایش و رقابتهای دستاوردهای رایانه‌ای ایران (مقدماتی UN WSIS Award 2009) با بیان این مطلب افزود: آثار رایانه ای اعم از سایتها و نرم افزارها می توانند در شاخه های گوناگون این رقابتها شرکت کنند که در هر شاخه بین المللی ضمن معرفی برترین آثار، یک اثر برگزیده به عنوان نماینده ایران به رقابتهای جهانی ارسال می گردد.
احسان ریاضی اصفهانی ادامه داد: جشنواره جهانی WSA زیر نظر سازمان ملل متحد و اتحادیه جهانی مخابرات  برگزار می‌شود که در دو دوره گذشته حضور ایران در رقابتهای دستاوردهای رایانه‌ای جهان تا کنون سه اثر از ایران در میان آثار برتر جهان قرار گرفته اند.
وی ریاضی در پایان ضمن دعوت از تمام تولید کنندگان و صاحبان آثار رایانه ای و اینترنتی به ویژه شرکتها و سازمانها جهت حضور در این رقابتها اظهار امیدواری کرد که در تقارن این دوره رقابتها با سال نوآوری و شکوفایی، سومین حضور ایران در رقابتهای جهانی UN WSIS Award با موفقیت گسترده دستاوردهای رایانه‌ای کشور و نمایش توانمندیهای ایران اسلامی همراه باشد.
ریاضی اظهار داشت:  بخش بین المللی رقابتها  دارای هشت شاخه است که شامل دولت الکترونیک، آموزش الکترونیک، تجارت الکترونیک، محصولات فرهنگی الکترونیک، سرگرمی و بازی‌های رایانه‌ای، سلامت الکترونیک، ارایه الکترونیکی علوم و زیرساخت‌های الکترونیکی است. شاخه داخلی پورتالهای خدمات و اطلاع رسانی نهمین شاخه بوده و دستاوردهای رایانه‌ای دانشجویی شاخه دهم را تشکیل می‌دهند.
وی ضمن نام بردن از وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران (ایدرو)، شورای عالی فناوری اطلاعات، شورای عالی اطلاع رسانی، شورای عالی انفورماتیک و سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی به عنوان حامیان دولتی این رقابتها توضیح داد: برای حضور در این دوره رقابتها، اشخاص اعم از حقیقی و حقوقی می توانند با دریافت فرم از سایت www.WSA.ir و مطالعه شرایط شرکت در این رقابتها حداکثر تا پنجم دی ماه اقدام فرمایند. همچنین تلفن ۸۸۰۰۷۴۲۹ به امر مشاوره ارسال کنندگان آثار اختصاص دارد.

تغییرات سیستم تبلیغات تصویری در i30t

تغییرات سیستم تبلیغات تصویری در i30t

وبنا – سایت تبلیغاتی I30T اعلام کرد با توجه به تغییرات ایجاد شده در سیستم تبلیغات تصویری این سایت و لزوم بررسی کامل تمامی تغییرات، تبلیغات تصویری سایت به صورت موقت غیر فعال شده و در سایت های اعضا نمایش داده نمیشوند


مدیر سایت i30t به وبنا گفت این تبلیغات پس از بررسی کامل تغییرات ایجاد شده و اطمینان از صحت انجام آنها، مجددا در فعال شده و نمایش آنها در سایت های اعضا مجددا آغاز خواهد شد.


برای مشاهده سایت به آدرس www.i30t.com مراجعه کنید.

اطلاعیه مهم کلوب سایت فراسو

اطلاعیه مهم کلوب سایت فراسو

وبنا – روابط عمومی کلوب دوستداران شرکت فراسو طی انتشار یک اطلاعیه اعلام کرد که فعالیت های سایت کلوب فراسو با سایت رسمی فروشگاه های لاوان ادغام می شود. در ادامه بخشی از این اطلاعیه منتشر شده است.


“مصرف کنندگان محترم محصولات فراسو همانگونه که احتمالا مطلع هستید با توجه به سیاست های جدید شرکت فراسو در جهت اصلاح شبکه توزیع و نیز نزدیکی هر چه بیشتر به مصرف کنندگان از طریق توزیع مستقیم کالاها به فروشگاهها و نیز تاسیس اولین مجموعه فروشگاه های هماهنگ و سراسری لاوان بعنوان زیر مجموعه گروه شرکت های فراسو، عملا سیاستهای حمایتی از مشتریان این شرکت در برنامه های منحصر بفرد مجموعه لاوان منتقل خواهد شد و از اول دیماه سال جاری فعالیت های سایت کلوب فراسو در سایت رسمی فروشگاه های هماهنگ لاوان www.mylavan.com ادغام می شود.”

برای اطلاعات بیشتر به سایت www.mylavan.com مراجعه کنید.

پایگاه خبری قم امروز

پایگاه خبری قم امروز

وبنا – پایگاه خبری قم امروز عید غدیر افتتاح خواهد شد. این پایگاه خبری قرار است کار رسمی خود را هم زمان با عید غدیر آغاز کند. اخبار سیاسی، فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی و ورزشی از بخش هاس اصلی سایت فم امروز می باشد.

برای مشاهده سایت به آدرس www.qomemrooz.ir مراجعه کنید.


شایان امیری

اس ان ام دامنه رایگان می دهد

اس ان ام دامنه رایگان می دهد

وبنا – سایت اس ان ام در راستای خدمات به وبلاگ نویسان راه اندازی شد. این سایت علاوه بر این که ساب دامین رایگان به کاربران ارائه می دهد دارای ابزار های گوناگونی برای وبلاگ نویس ها می باشد. به گفته مدیر سایت آقای داوود جعفری یکی از برتری هایی که این سایت نسبت به سایت های مشابه دار ، این است که در این سایت به طور کامل از تکنولوژی آجاکس استفاده شده است که باعث افزایش نسبی بارگزاری صفحات شده است.

نمایشگر وضعیت یاهو با قابلیت نمایش زمان آخرین باری که کاربر آنلاین شده است نیز از دیگر سروس های سایت www.snm.ir مراجعه کنید.


شایان امیری

گردش مجازی در مدرسه صدر اصفهان

گردش مجازی در مدرسه صدر اصفهان

وبنا – سایت سه بعدی اصفهان امکان بازدید مجازی از مدرسه بزرگ صدر و مدرسه نوریه را در سایت خود فراهم کرد. حسین حائز به ولنا گغت کاربران برای یک گردش کوتاه در محیط مجازی این دو مدرسه میتوانید به سایت www.3disf.com مراجعه کنند.

راه اندازی سایت صدور اینترنتی بیمه ایران

راه اندازی سایت صدور اینترنتی بیمه ایران

وبنا – شرکت بیمه ایران اولین سایت صدور بینامه اینترنتی را راه اندازی کرد. کاربران سایت می توانند در این سایت با انواع بیمه نامه های اشخاص ، اموال ، اتومبیل ، مسئولیت و مهندسی و با حق بیمه های آنها آشنا شوند و از طریق اینترنت بیمه نامه خود را درخواست و یا صادر نمایید.

برای مشاهده سایت به آدرس www.bih.ir مراجعه کنید.

نشریه اینترنتی گاما افتتاح شد

نشریه اینترنتی گاما افتتاح شد

وبنا- نشریه اینترنتی هنرهای دیجیتالی گاما افتتاح شد. این مجله الکترونیکی با اهداف آموزشی در زمینه هنرهای دیجیتالی و گرافیکی توسط گروه ماهنامه سایت مجیدآنلاین راه اندازی شده است. 

مجید علوی زاده مدیر این نشریه به وبنا گفت: “این مجله یک مجله کاملا تخصصی و حرفه ای هنر دیجیتالیست که در اول هر ماه منتشر خواهد شد و در دسترس هنرمندان و علاقه مندان به هنر دیجیتالی قرار خواهد گرفت. علاقه مندان می توانند برای مشاهده سایت به آدرس  www.gamamag.com مراجعه کنند.


شایان امیری

وطن بلاگ چند زبانه شد

وطن بلاگ چند زبانه شد

وبنا – سرویس وبلاگ دهی وطن بلاگ امکان ارایه سرویس به ۱۴ زبان دنیا را برای کاربرانش فراهم کرد.

آقای فرهاد پور سلیمانی یکی از مدیران سایت به وبنا گفت “این سرویس برای اولین بار در بین سرویس های وبلاگ دهی ایرانی اتفاق افتاده است.” وحید احمدی مدیر دیگر وطن بلاگ نیز به وبنا گفت “پیش از این تنها سرویس بلاگر که متعلق به شرکت گوگل هست این امکان را در دنیا فراهم کرده بود. مفتخریم که این امکان برای باره دوم در دنیا توسط سرویسی ایرانی فراهم کنیم.”


وطن بلاگ در آدرس  www.vatanblog.com به ۱۹ زبان دنیا قابل دسترسی است و کاربران ایرانی برای استفاده از سرویس فارسی می توانند به آردس www.vatanblog.ir مراجعه کنند.

صندوق پیام اختصاصی در میهن بلاگ

صندوق پیام اختصاصی در میهن بلاگ

وبنا – صندوق پیام اختصاصی میهن بلاگ جهت ارتباط تنگاتنگ بازدیدکنندگان و نویسندگان وبلاگ ، و از سوی دیگر ارتباط وبلاگ های مختلف با یکدیگر، طراحی و پیاده سازی شده است.


در این سرویس کلیه کاربران میهن بلاگ با داشتن صندوق پیام اختصاصی ، ضمن دریافت پیام از طرف دیگر کاربران و همچنین دریافت پیام از طرف خوانندگان مطالب وبلاگ خود ، می توانند نسبت به ارسال پیام اختصاصی به یک وبلاگ دیگر نیز اقدام نمایند. کاربران میهن بلاگ می توانند برای استفاده از این سرویس باید تگ [cb:blog_contact_href]  برای آدرس لینک ارسال پیام در قالب وبلاگ خود استفاده کنید.

برای مشاهده سایت به آدرس www.mihanblog.com مراجعه کنید.

بلاگفا وارد پنجمین سال فعالیت خود شد

بلاگفا وارد پنجمین سال فعالیت خود شد

وبنا – بلاگفا وارد پنجمین سال فعالیت خود شد. در ادامه متن کامل بیانیه بلاگفا در آستانه پنج سالگی منتشر شده است.


 “از آذرماه سال ۱۳۸۳ روزی که بلاگفا رسماً فعالیت خود را آغاز کرد چهار سال می‌گذرد و از امروز بلاگفا وارد پنجمین سال فعالیت خود خواهد شد. می‌دانیم که در این سالها بی نقص نبودیم اما اعتماد و همیاری کاربران سایت ما را مشتاق به ادامه راهی کرد که چندان ساده نبود. باعث افتخار است که در این زمان در جایگاهی ایستاده ایم که بزرگترین میزبان وبلاگهای فارسی هستیم و این بیش از هر چیز یادآور وظیفه سنگینی است که بر عهده داریم.”


“همانطور که در سال گذشته اشاره شده بود یکی از مهمترین برنامه های سال گذشته استفاده از راهکارهایی جهت حفظ و مدیریت بهتر اطلاعات و ترافیک سایت بود چرا که حجم اطلاعات کاربران و محتوای وبلاگها و همچنین ترافیک سایت در بین سایتهای ایرانی بی نظیر و از لحاظ فنی مدیریت آن نیاز به شیوه های فراتر از مدیریت سایتهای معمول دارد. خوشبختانه در سال گذشته توانسیم با بهینه سازی بانک اطلاعات سایت،  توسعه سخت افزار و نرم افزار و استفاده از راهکارهایی برای مدیریت بهتر اطلاعات به هدف سال گذشته نزدیک شویم و راه را برای جریان تغییرات جدید باز کنیم. همانطور که می‌دانید که در ماههای گذشته تغییرات فنی و افزدون امکانات جدید در سایت افزایش یافته است و خبر خوب این است که روند تغییرات فنی همچنان ادامه خواهد داشت. تلاش ما در سال آتی فعالیت سایت این خواهد بود با افزدون امکانات و بهینه سازی خدمات سایت در جهت رضایت بیشتر کاربران سایت حرکت کنیم. امکانات بصورت تدریجی به سایت اضافه شده تا کاربران را با یک سیستم کاملا جدید که نیازمند فرصت بیشتری برای آشنایی یا عادت در استفاده است غافلگیر نکنیم و در عین حال بتوانیم از نظرات کاربران در روند توسعه سایت نیز استفاده کنیم. امیدواریم و در عین حال نیازمند که همچون گذشته از مهر و یاری شما بهرمند باشیم.
مهرتان افزون علیرضا شیرازی”


وبنا ضمن تبریک ۵ سالگی بلاگفا به مدیر سایت بلاگفا جناب آقای علیرضا شیرازی برای ایشان آرزوی موفقیت دارد.

تور عکاسی دوربین دات نت

تور عکاسی دوربین دات نت

وبنا – تور عکاسی سایت دوربین دات نت ۲۶ تا ۲۹ آذرماه برگزار می شود. این بصورت مشترک توسط آژانس عکس دوربین.نت با همکاری موسسه طبیعت گردی سپیده سپاهان برگزار می شود.


علاقه مندان برای شرکت در این تور عکاسی می توانند تا تاریخ ۲۱ آذر برای شرکت در این برنامه ثبت نام کنند. برای اطلاعات بیشتر به سایت www.doorbin.net مراجعه کنید.


عکس : پویا رحیم زاده – مرنجاب