ماه: شهریور ۱۳۸۷

سایت سومین جشنواره صنعتی مکانیک شریف راه اندازی شد

سایت سومین جشنواره صنعتی مکانیک شریف راه اندازی شد

وبنا – جشنواره صنعتی مهندسی مکانیک دانشگاه صنعتی شریف سالانه به همت کمیته فارغ التحصیلان مکانیک شریف و گروه های دانشجویی با برنامه هایی از قبیل کارگاه های معرفی پروژه های صنعتی و فرصت های شغلی، گردهمایی فارغ التحصیلان مهندسی مکانیک دانشگاه شریف، جشن فارغ التحصیلی دانشجویان، نمایشگاه محیط مذاکره صنعت و دانشجو و کارگاه های آموزشی متنوع و تقدیر از کارآفرینان، نخبگان و پایان نامه های صنعتی برتر برگزار می گردد.


سایت این جشنواره با هدف گسترش فرهنگ کارآفرینی و تقویت توان عمومی دانشجویان در آدرس www.mifestival.ir راه اندازی شده است.

سایت “با آژانس هزاره فاصله کوتاه شد” راه اندازی شد

سایت “با آژانس هزاره فاصله کوتاه شد” راه اندازی شد

وبنا – “با آژانس هزاره فاصله کوتاه شد” نام یک سایت اطلاع رسانی در زمینه های تلفن همراه ، لوازم دست دوم ، فروشگاه اتومبیل و املاک است.
به گفته کدیر سایت آژانس هزاره با هدف کوتاه شدن فاصله‌ها جهت رسیدن به اهداف، مجموعه سایتی را پایه‌گذاری نموده است تا در کمترین زمان به نیازهای اطلاعاتی خود دسترسی پیدا نمایید. بخش خرید و فروش خط تلفن همراه و گوشی کارکرده اولین بخشی میباشد که در این سایت فعال شده است.
به گفته وی در این سایت سعی شده است هر بخش به صورت مجزا و با کاملترین شرایط و خواسته‌های امکان‌پذیر انجام شود.


برای مشاهده سایت به آدرس www.faselekotah.com مراجعه کنید.

اولین جشنواره ملی طنز اینترنتی برگزار می‌گردد

اولین جشنواره ملی طنز اینترنتی برگزار می‌گردد

وبنا – اولین جشنواره ملی طنز اینترنتی، با هدف شناخت طنزنویسان اینترنتی و حمایت از آن‌ها، ایجاد فضای سالم رقابتی، معرفی الگوهای درست طنزنویسی و دوری از هجو و هزل‌نویسی و ایجاد تعامل مناسب بین فضای مطبوعاتی آغاز به کار کرد. روابط عمومی جشنواره طنز اینترنتی اعلام کرد: همه وبلاگ‌نویسان و کسانی که در وب سایت‌های شخصی یا مطبوعاتی مشارکت دارند، می‌توانند در این جشنواره شرکت کنند. آثار رسیده در این جشنواره از دو نظر محتوایی، متنی و گرافیکی (طراحی وبلاگ یا سایت) مورد بررسی قرار می‌گیرد و متقاضیان، تا پایان دوازدهم مهرماه، فرصت دارند تا در این جشنواره ثبت نام کنند. در روز اختتامیه‌ی این جشنواره، که در تالار نگین غرب تهران برگزار می‌شود، به نفرات برتر جوایزی اهدا خواهد شد، که به نفرات اول، دوم و سوم به ترتیب سه سکه بهار آزادی، دو سکه بهار آزادی و یک سکه بهار آزادی اهدا می‌گردد. متقاضیان جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره این جشنواره، می‌توانند به سایت جشنواره به نشانی www.webtanz.net مراجعه نمایند.

شهر مجازی xeeus راه اندازی شد

شهر مجازی xeeus راه اندازی شد

وبنا – شهر مجازی xeeus راه اندازی شد به گفته مدیر سایت شهر مجازی xeeus محلی است برای احساس تفاوت ها ، مخصوص کاربرانی متفاوت که دوست دارند تفاوت را حس کنند.

اختصاص یک وبلاگ حرفه ای ، – اختصاص یک پروفایل حرفه ای ، اختصاص یک فروشگاه مجازی به کاربر ، سیستم پیغام خصوصی ، ایجاد گالری عکس برای هر کاربر ، امکان اتصال سایت viwio ، سیستم یادآوری و کانال های بحث و گفتگو  از سرویس های این سایت می باشد.


برای مشاهده سایت به آدرس www.xeeus.com مراجعه کنید.


 

سایت نمایشگاه هنری زادگاه آب راه اندازی شد

سایت نمایشگاه هنری زادگاه آب راه اندازی شد

وبنا – کمیته معماری کانون نخبگان پژوهش و فناوری ایران (خانه هنر و معمار) به منظور تقدیس آب این موهبت الهی، و بزرگداشت آداب دیرین ایران و ایرانی، و در جهت ارتقای سطح خلاقیت و تصورات هنری هنرمندان، معماران این مرز و بوم و در پیروی از سنت شکرگزاری در تمدن باستانمان همایشی با عنوان زادگاه آب در کویر برگزار خواهد نمود این همایش در سه بخش طراحی معماری، عکاسی و گرافیک داوری خواهد شد و در سه فصل مسابقه، سمینار، نمایشگاه آثار برگزیده پیگیری خواهد شد.


به گفته دبیر نمایشگاه هنری زادگاه آب ، تمامی آثار رسیده در سایت نمایشگاه و بصورت مجازی نمایش داده می شوند.


هیئت علمی دانشگاه های مختلف معماری در این امر قضاوت خواهند نمود که ذکر اسامی این اساتید گویای تراز بالای این همایش است. ۱- دکتر داراب دیبا ۲- دکتر سیمون آیوازیان ۳- دکتر سیامک پناهی ۴- دکتر حسن اصانلو ۵- استاد امیر هوشنگ اردلان ۶- استاد ضیاء الدین جاوید ۷- استاد آرتور امیدآذری به نفرات برتر از هر سه گروه جوایز ارزنده ای به انضمام لوح یادبود، گواهی شرکت در همایش از جانب کانون نخبگان پژوهش و فناوری ایران به کلیه شرکت کنندگان تقدیم خواهد شد.


مراسم معرفی و نقد و بررسی آثار برتر و همچنین ارائه مقالات و سمینار در مراسم اختتامیه برگزار خواهد شد نمایشگاههای برای هر سه گروه به طور مجزا از آثار برگزیده برگزار خواهد شد.


به گفته دبیر نمایشگاه شرکت تمای افراد در این همایش با رعایت مقررات آزاد است. استفاده از هر گونه نرم افزارهای کامپیوتری در گروه معماری و گرافیک ممنوع می براشد. کل آثار بصورت دست آزاد باید ارائه شوند. قطع شیت ها ۷۰ * ۵۰ و حداکثر از هر شرکت کننده دو شیت پذیرفته خواهد شد. 
در گروه عکاسی قطع عکس های ارائه شده باید در رنج کاغذهای A3 و A2 واقع شده باشد از داوری اثار کوچکتر از A3 و بزرگتر از A2معذور می باشد. استفاده از هر نوع دوربین بلا مانع میباشد.


برای اطلاعات بیشتر به سایت www.zadgaheab.com مراجعه کنید.

سایت MyView راه اندازی شد

سایت MyView راه اندازی شد

وبنا – سایت MyView با هدف تامین محتوای مورد نیاز وب پارسی آغاز بکار کرد. مطالب این پایگاه در سه حوزه ی خودرو، تکنولوژی و رایانه منتشر میشوند. به گفته مدیر سایت سعی شده تا امکانات لازم جهت مطالعه و جستجوی سریع مقالات در این سایت فراهم شود.


مسلم حمزه نژادی به وبنا گفت MyView همچنین از میان وبلاگ نویسان با تجربه عضو میپذیرد.


برای مشاهده سایت به آدرس www.myview.ir مراجعه کنید.

سایت جامعه مجازی کودکان ایران راه‌اندازی شد

سایت جامعه مجازی کودکان ایران راه‌اندازی شد

وبنا – سایت جامعه مجازی کودکان ایران دارای بخش‌هایی چون حیاط بازی، کلوب کودکان، آلبوم کودک، شعر و سرود، قصه و حکایت، مسابقه، چیستان، آشنایی با بزرگان، دیدنی‌ها، خنده بازار، مدرسه، دانش کودک، هنرمندان کوچک، مادرانه، نقد کودکانه، آزمایشگاه، نجوم و… است.


به گفته مهندس کرمان‌پور، مجری طرح «جامعه مجازی کودکان ایران» مدیریت این طرح براساس میزان آسیب پذیری کودکان بالای ۷ سال در فضای اینترنتی انجام پذیرفته، ۳۰میلیون ریال برای فاز نخست این طرح هزینه شده و تاکنون بیش از یک‌هزار کودک نیز به عضویت این جامعه مجازی درآمده‌اند. او با تاکید بر این‌که استفاده از حداکثر توانایی‌ها و استعداد‌های کودکان و نوجوان و نیز برقراری ارتباط لطیف‌تر بین فرزندان و والدین ضرورت طراحی و راه‌اندازی جامعه مجازی کودکان ایران را فراهم کرد، می‌گوید: یکی از چالش‌های اساسی در استفاده از خدمات نوین ایجاد شکاف بین نسل‌هاست که عموما والدین و فرزندان از سطح اطلاعاتی و دانشی متعادلی برخوردار نیستند و این موجب از هم گسیختگی کانون اطلاعاتی خانواده می‌شود، به همین دلیل عمده کشورهای پیشرفته اقدام به طراحی محیط‌های سایبر و جوامع مجازی از طریق اینترنت کرده‌اند تا با ایجاد یک بستر مناسب هر دوقشر را تحت آموزش‌های مجازی مناسب قرار دهند.


وی به وبنا گفت: این واقعیت بر کسی پوشیده نیست که امکان برگزاری کلاس‌هایی بصورت متمرکز برای والدین و فرزندان بطور همزمان و در یک محل وجود ندارد، ولی ایجاد انجمن‌های اینترنتی و مجازی به‌خوبی این چالش را برطرف می‌کند و شرایط مطلوبی را هم برای والدین و فرزندان فراهم می‌آورد.


برای مشاهده سایت به آدرس www.iek.ir مراجعه کنید.

راهنمای ناشران قم راه اندازی شد

راهنمای ناشران قم راه اندازی شد

وبنا – پایگاه اطلاع رسانی کتاب قم با معرفی بیش از ۱۰۰۰۰ عنوان کتاب منتشر شده در استان قم کار خود را شروع کرده است این سایت که به همت شرکت تعاونی ناشران استان قم پایه ریزی شده است با داشتن تصاویری منحصر به فرد از کتابها و خلاصه نویسی اجمالی کتابها و معرفی تفصیلی کتب و همچنین دسته بندی موضوعی کتاب و با بهره از جستجویی پیشرفته و در عین حال آسان و با وجود اخبار فرهنگی که در زمانهای معین شده بروز رسانی می شود و با وجود بیش از دهها مقاله در حوزه چاپ و فرهنگ و تقویم شیعی غنی که در سه زبان فارسی ، عربی ، انگلیسی کار شده است باعث شده تا نقاط قوت و تمایز این پایگاه اطلاع رسانی باشد از مزایای دیگر این پایگاه می توان ارتباط آسان با ناشر کتاب و همچنین استفاده از ویژه نامه های مذهبی – ملی که به مناسبتهای مختلف توسط نویسندگان مجرب تالیف می شود را نام برد.


برای مشاهده سایت به آدرس www.ketabeqom.com مراجعه کنید.

باگ امنیتی کوچک در سایت کلوب

باگ امنیتی کوچک در سایت کلوب

وبنا – سیاوش محمودیان کارشناس امنیت فناوری اطلاعات یک باگ امنیتی کوچک در سایت کلوب کشف کرد. وی به وبنا گفت: “همانطور که همیشه گفته ام در تمام سایت ها، حتی سایت های سرشناسی مانند MySpace و Yahoo! 360  که جزو بزرگترین جوامع مجازی هستند ممکن است مشکلات امنیتی وجود داشته باشد. به عنوان مثال باگ های XSS ای که چند مدت پیش در MySpace کشف شد یا حفره ای که در سایت Yahoo! 360 موجب هک شدن تعداد زیادی از کاربران این سایت شد.”


وی در ادامه به وبنا گفت “خوشبختانه سایت کلوب باگ های بزرگی ندارد یا شاید بهتر باشد بگویم پیدا کردن همچین باگ هایی در آن دشوار است، و این نشان دهنده ی طراحی خیلی دقیق این وبسایت و قدرت طراحانش است. اما یک مشکل خیلی کوچک وجود دارد که من همین جا به آن شاره می کنم تا طراحان سریعاً آن را بر طرف کنند”


به گفته وی مشکل در سیستم چت سایت کلوب می باشد که این امکان را فراهم می کند بدون لاگین کردن در سایت کاربران بتوانند از طرف شناسه ی کلوبی که پسوردش را ندارند به هر یک از کاربران کلوب پیام زنده بدهند.


شایان ذکر است به دلیل مسائل امنیتی برای سایت کلوب و کاربران سایت انتشار اطلاعات فنی در این خصوص امکان پذیر نیست.

پژوهشگاه مجازی معماران ایران

پژوهشگاه مجازی معماران ایران

وبنا – اسپرلوس یا پژوهشگاه مجازی معماران ایران در تاریخ شهریور ماه فعالیت خود را در زمینه های تحقیق ، نشر و نقد معماری به صورت رسمی آغاز نموده و با به عضویت در آوردن افراد در مقاطع مختلف تحصیلی از کاردانی تا دکتری ، با هدف ایجاد محیطی صمیمی جهت تبادل تجربیات و اطلاعات در حال فعالیت است.

به گفته مدیر سایت مهمترین هدف و برنامه کاری گروه تحقیق و پژوهش در مورد موضوعات مختلف حوزه معماری است . به صورتی که پس از انتخاب موضوع توسط گروه ، اعضا در یک بازه زمانی مشخص به تحقیق در مورد آن می پردازند و پس از پایان زمان مشخص شده شخصا اقدام به نشر حاصل تلاش خود می نمایند.


وی به وبنا گفت اسپرلوس در لغت به معنی کاخ ، تالار ، محل گرد همایی ، یا به تعبیری دیگر آتلیه است . نام این پژوهشگاه توسط اعضای گروه در یک نظر سنجی چند ماهه پیشنهاد و انتخاب شده است.


برای مشاهده سایت به آدرس www.sperlous.com مراجعه کنید.

سایت ام اس لینک راه اندازی شد

سایت ام اس لینک راه اندازی شد

وبنا – سایت ام اس لینک راه اندازی شد. صادق اهری مدیر این سایت به وبنا گفت “ما گروهی هستیم که بصورت رایگان و بدون هیچ چشمداشتی این سایت را برای بیماری ام اس که یک بیماری فلج کننده میباشد براه انداخته ایم. در آنجا همکارانی هستند که در دیگر کشورها مانند سوئد آلمان آمریکا اسپانیا و ایران حضور دارند و آخرین مقالات و اخبار را ترجمه کرده و برایمان میفرستند که در سایت قرار میدهیم تا بدرد بیماران ام اسی بخورد و با اطلاعات دقیق و جدید بتوانند به مقابله با این بیماری بروند . چند نفر هم از دوستان پزشک و بیمارانیکه اطلاعات خوبی دارند در قسمت “بورد پیامها” ی سایت روزانه پاسخگوی سوالات بیماران هستند . هدف ما مقابله با این بیماریست . بیماریی که ما معتقدیم در عرض دو سه سال آینده ریشه کن خواهد شد . این بیماری فعلن درمان قطعی ندارد ولی با داروهای موجود میشود از حملات آن در مغز جلوگیری کرد . توضیحات بیماری در بالای سایت در قسمت ” ام اس چیست ” مفصلا داده شده است.


برای مشاهده سایت به آدرس www.ms-links.org مراجعه کنید.

سایت پزشکان فارسی زبان بانک اطلاعات پزشکی

سایت پزشکان فارسی زبان بانک اطلاعات پزشکی

وبنا – سایت پزشکان فارسی زبان به عنوان بانک اطلاعات پزشکی فعالیت خود را آغاز کردد. با توجه به آنکه بخش فنی و همچنین هیئت تحریریه سایت به طور مستقیم از طرف سایت پزشکان بدون مرز حمایت می گردد ، این سایت در مدت کوتاه فعالیت خود توانسته جایگاه خاص خود را در بین دانشگاهیان پیدا کند .


برای مشاهده سایت به آدرس www.pezeshkan.org مراجعه کنید.

سایت مرکز اطلاعات علمی تخصصی مدیریت به روز شد

سایت مرکز اطلاعات علمی تخصصی مدیریت به روز شد

وبنا – سایت مرکز اطلاعات علمی تخصصی مدیریت به روز شد. برخی از مطالب جدید سایت بدین شرح می باشد:
چرا حتی اجرای تکنیک های مدیریت منجر به بهبود در سازمان های ما  نمی شود
آنچه باید به عنوان یک مدیر بدانید
هفت راهکار برای مذاکرات و معاملات تجاری
جنبه های اخلاقی نام و نشان تجاری در افزایش اعتبار شرکت در اجتماع
مرکز اطلاعات علمی تخصصی مدیریت با ساختار جدید آغاز بکار کرد
ده سوء تعبیر از موفقیت
دیوارهای شیشه ای
دوازده گام برای ترقی و گرفتن ترفیع
مانع پیشرفت شما در سازمان کیست ؟
چهار فاکتور موفقیت شغلی
تاریخچه شرکت Xerox

برای مشاهده سایت به آدرس www.mmic.ir مراجعه کنید

امکان نمایش مطالب مجله موسیقی ایرانیان در سایت های دیگر

امکان نمایش مطالب مجله موسیقی ایرانیان در سایت های دیگر

وبنا – مجله بین المللی موسیقی ایرانیان به تازگی سرویس جدیدی راه اندازی کرده است که با کمک این سرویس مدیران وب سایت ها و وبلاگ نویسان می توانند با توجه به نیاز خود از اخبار و مطالب مجله ایرانیان بهره ببرند. برای درج آخرین عناوین مطالب، با استفاده از ابزار موجود کد مورد نیاز را دریافت می کنید و آن را عینا در قالب وبلاگ یا وب سایت خود قرار می دهید .قابل ذکر است، مجله موسیقی ایرانیان کار رسمی خود را از فروردین ماه ۸۷ آغاز کرده و حال با استقبال موسیقی دوستان مواجه شده است .


برای مشاهده سایت به آدرس www.musicmagazine.ir مراجعه کنید

لقمه دات کام سایت اطلاع رسانی خورد و خوراک

لقمه دات کام سایت اطلاع رسانی خورد و خوراک

وبنا – سایت لقمه از قسمت‌های مختلفی چون جستجو، بازار، مجله، مهمانی و سرگرمی تشکیل شده است که هر کدام از این قسمت‌ها خود دارای تعدادی زیرمجموعه هستند. جستجو شاید کاربردی‌ترین بخش این سایت در این جا گرفته باشد. در این قسمت جا گرفته باشد. در این قسمت صاحبان رستوران‌ها، کافی‌شاپ‌ها، فست‌فودها، طباخی‌ها، قهوه‌خانه‌ها، آبمیوه فروشی‌ها و هر مکان دیگر عرضه غذا می‌توانند دارای صفحه‌ای اختصاصی با اطلاعاتی کامل از قبیل آدرس، تلفن، منو، کروکی و … باشند که البته توسط موتور جستجویی بسیار قوی و با قابلیت درج بیش از ۵ مورد قابل دسترسی برای مشتریانشان خواهد بود.


برای مشاهده سایت به آدرس www.loghme.com مراجعه کنید.

راه اندازی سرویس بلاگ تخصصی گردشگری

راه اندازی سرویس بلاگ تخصصی گردشگری

وبنا – وب سایت جدید تورفابلاگ با همکاری شرکت آریاداد راه اندازی شد. سایت تورفابلاگ اولین سیستم وبلاگ دهی رایگان در حوزه صنعت گردشگری کشور است که کلیه علاقه مندان به وبلاگ نویسی در زمینه گردشگری می توانند از خدمات رایگان این سیستم استفاده کنند و از جوایز سالانه ما بهره مند شوند.


برای مشاهده سایت و عضویت در آن به آدرس www.tourfablog.com مراجعه کنید