ماه: تیر ۱۳۸۷

قرار منع تعقیب مدیر سایت بازتاب صادر شد

قرار منع تعقیب مدیر سایت بازتاب صادر شد

قرار منع تعقیب مدیر سایت بازتاب از سوی شعبه ۱۰۸۳ دادگاه عمومی استان تهران صادر شد.


به گزارش فارس، قاضی حسینیان با توجه به محتویات پرونده، تحقیقات شعبه بازپرسی، دفاعیان متهم و نماینده سایت بازتاب مفاد قرار صادره در رابطه با شکایت رحیمی به لحاظ عدم اشاره به مشخصات نامبرده و دستگاه نظارتی مورد تصدی ایشان، در مورد شکایت نجفی به لحاظ عدم ارائه مستندات و رونوشت مطالب نشر و در رابطه با سایر مورد به لحاظ عدم احراز توجه اتهام به متهم و عدم احراز سوء‌نیت متهمان ضمن عدم احراز ارتکاب بزه با تأیید نظر بازپرس به منع تعقیب متهمان به کیفیت مزبور، حل اختلاف می‌کند و رأی صادره قطعی است.


اتهامات فؤاد صادقی، مدیر سایت بازتاب و امیرعلی امیری در این پرونده توهین، افترا و نشر اکاذیب در سایت به شکایات اداره حقوقی و دعاوی بانک ملی ایران با عنوان «بلاتکلیفی در مدیریت‌های ارشد مهم‌ترین بانک کشور» در تاریخ ۲/۲/۸۵، محمدرضا مصلحی معاون وقت حقوقی، مجلس و منابع انسانی وزارت رفاه و تأمین اجتماعی با عنوان «انتصاب یک بازنشسته به معاونت وزارت رفاه» در تاریخ ۱۴/۱۰/۸۴ و حمیدرضا شهسواری مدیرکل وقت حقوقی،‌ قوانین و مقررات وزارت رفاه و محمدرضا رحیمی رئیس وقت دیوان محاسبات کشور با عنوان «از محافل شبانه تا مبارزه با مفاسد اقتصادی» در تاریخ ۲۱/۰۳/۰۸۴ است.


همچنین دیگر شاکی این پرونده محسن نجفی‌خواه مشاور و مدیرکل دفتر هماهنگی و نظارت بر امور حقوقی دستگاه‌های ریاست جمهوری در رابطه با چاپ مطالبی در این سایت در خصوص عدم پرداخت بودجه ارزی و ریالی مربوط به سیستم حمل و نقل عمومی تهران به ویژه مترو توسط دولت و کارشکنی در پرداخت بودجه مذکور است.
در رابطه با این سایت که متهمان آن مدیر سایت بازتاب و امیر علی امیری هستند، بین بازپرس شعبه اول دادسرای کارکنان دولت و رسانه و دادیار پرونده اختلاف‌نظر وجود داشت و بازپرس پرونده به لحاظ عدم ارائه ادله کافی، عدم توجه اتهام و فقد عنصر معنوی بزه بر منع پیگرد و دادیار به لحاظ عدم ارائه ادله دال بر صحت موارد منتشره توسط متهمان با منع تعقیب ایشان مخالفت کرده بود و برای اعلام رای نهایی به شعبه ۱۰۸۳ ارسال شده بود.

سایت عکس پرینت اولین سرویس دهنده چاپ اینترنتی عکس دیجیتال در ایران

سایت عکس پرینت اولین سرویس دهنده چاپ اینترنتی عکس دیجیتال در ایران

وبنا -سایت عکس پرینت اولین سرویس دهنده چاپ اینترنتی عکس دیجیتال در ایران راه اندازی شد. به گفته مدیر سایت سایت عکس پرینت که توسط شرکت داده بان سامانه عضو گروه شرکتهای خانه چاپ و طرح اداره می شود، یک سرویس دهنده اینترنتی چاپ عکس است که سرویس آرشیو و اشتراک رایگان عکس را نیز در کنار سرویس چاپ عکس در اختیار کاربران قرار می دهد.


کاربران سایت می توانند از طریق سایت عکسهای خود را به سرور های عکس پرینت بارگذاری کرده و آنها را در آلبوم های مختلف آرشیو کنند و یا با دوستان و خانواده خود به اشتراک بگذارند و در آخر از عکسهای خودشان و یا عکسهایی را که توسط دوستانشان برایشان به اشتراک گذاشته شده سفارش چاپ بدهند. سفارش های ثبت شده در کمتر از یک روز کاری توسط دستگاههای مجهز فتولب چاپ دیجیتال عکس پرینت با بهترین کیفیت چاپ شده و تحویل پست پیشتاز می شود تا بدست گیرنده آن برسد.


برای مشاهده سایت به آدرس www.axprint.com مراجعه کنید.

پرداخت آنلاین در کتابفروشی رسم راه اندازی شد

پرداخت آنلاین در کتابفروشی رسم راه اندازی شد

وبنا – در این کتابفروشی، کتاب‌ها برحسب موضوع دسته‌بندی شده‌ است که دسترسی کاربران به کتاب‌های مورد نظر را آسان‌ کرده است. کاربران با داشتن هر یک از کارت‌های بانکی عضو شتاب (بانک‌های ملی، ملت، تجارت، سپه، صادرات، رفاه، کشاورزی، صنعت و معدن، پارسیان، سامان و …) می‌توانند به صورت آنلاین کتاب‌های مورد علاقه خود را خرید کنند. همچنین کاربرانی که هیچ‌گونه کارت بانکی ندارند، می‌توانند از طریق پرداخت حواله بانکی به یکی از بانک‌های ملی، تجارت، ملت، سپه و پارسیان (شماره حساب در بخش خرید درج شده است) نسبت به خرید کتاب‌های مورد نظرشان اقدام کنند.


برای مشاهده سایت به آدرس www.rasm.ir مراجعه کنید.

سایت صرافی ظفر راه اندازی شد

سایت صرافی ظفر راه اندازی شد

وبنا – صرافی ظفر دارای مجوز از بانک مرکزی با شروع فعالیت خود از سال ۱۳۷۷ در جزیره کیش همواره به بهبود سرویسهای خود و رفاه حال مشتریان گرامی اندیشیده است ، لذا به منظور ایجاد تنوع بیشتر در خدمات ارزی و پاسخگویی به نیاز تمامی افراد به اینگونه خدمات، سایت اطلاع رسانی خود را راه اندازی کرده است.


علاقه مندان با مراجعه به این سایت www.zafarexchange.ir می توانند اطلاعات و نرخ های برابری ارز های معتبر را بصورت روزانه دریافت کنند.

سایت المپیاد های علمی ایران شروع به کار کرد

سایت المپیاد های علمی ایران شروع به کار کرد

وبنا – هدف اصلی راه اندازی این سایت پر کردن خلاء عدم وجود یک کانال ارتباطی بین علاقه مندان شرکت در المپیادهای علمی دانش آموزی و افراد با تجربه و صاحب مدال های کشوری یا جهانی و همچنین اساتید دانشگاهی مجرب در زمینه المپیاد می باشد، به گفته مدیر سایت آقای محمد اسدالهی اهداف دیگر سایت برگزاری همزمان آزمون آنلاین المپیادهای علمی بصورت کاملا رایگان در سطوح مختلف در تمام کشور می باشد، این امر موجب خواهد شد هر دانش آموزی بتواند بطورعادلانه به منابع و مراجع امتحانی و همچنین نمونه سوالات المپیاد دسترسی داشته باشد.


این وب سایت اطلاعات مربوط به المپیادهای علمی رشته های شیمی، فیزیک، ریاضی، زیست، کامپیوتر و نجوم را شامل می شود. برای مشاهده سایت به آدرس www.olympiadiran.com مراجعه کنید.

فعالیت دوباره مدیانیوز از امروز

فعالیت دوباره مدیانیوز از امروز

وبنا – فعالیت پایگاه اطلاع‌رسانی حوزه رسانه و ارتباطات (مدیانیوز) که در هفته گذشته به مدت چند روز به دلیل استقبال از سایت و پر شدن محدودیت پهنای باند قطع شده بود از امروز راه اندازی شد.


دست‌اندرکاران مدیانیوز ضمن پوزش از همه مخاطبان این پایگاه اطلاع‌رسانی، به اطلاع می‌رسانند که مدیانیوز از امروز مجددا فعالیت منظم خود را از سر می‌گیرد. ضمنا طی امروز و فردا گزیده‌ای از مهمترین اخبار، مطالب و گزارش‌های هفته گذشته هم در سایت ارائه خواهد شد.


مدیانیوز، در دوره فعالیت اولیه آزمایشی به‌سر می‌برد و امید است با سپری شدن دوره آزمایشی در چند هفته آینده، فعالیت آن شکل منظم‌تری به خود بگیرد و با وقفه‌‌های کمتری همراه باشد.

فراخوان عکس سومین جشنواره عکس خبری دوربین نت

فراخوان عکس سومین جشنواره عکس خبری دوربین نت

وبنا – پایگاه عکس خبری دوربین‌نت سومین دوره جشنواره عکس خبری دوربین‌نت و دومین دوره انتخاب برترین عکاسان سال را برگزار می‌کند.

به گفته مدیر سایت تقدیر و تشکر از فعالیت اعضای دوربین نت در سال گذشته ، نمایش عکسهای برتر سال دوربین‌نت ، مراسم ویژه چهارمین سالگرد تاسیس دوربین ، انتخاب عکسهای برتر خبری سال و اهدای جوایز توسط اعضای دوربین‌نت ، برگزاری کارگاه و سخنرانی عکاسان برتر کشور در رابطه با عکاسی و عکس خبری و انتخاب برترین عکاسان سال ۸۶ ایران به انتخاب عکاسان رسانه‌ها از اهداف این مراسم می باشد.


برای مشاهده سایت به آدرس www.doorbin.net مراجعه کنید.

پایگاه خبری اهوازما افتتاح شد

پایگاه خبری اهوازما افتتاح شد

وبنا – پایگاه خبری اهوازما در زمینه های اقتصادی ، ایران ، جهان ، خوزستان ، سیاسی ، فرهنگی ، ورزشی و گزارش تصویری فعالیت خود را آغاز کرد. به گفته مدیر سایت هدف از تولید و گسترش این پایگاه خبری ضعف در محتوای خبری در جنوب کشور می باشد .مراحل آزمایشی این سایت به پایان رسیده و بهترین خبرهای خوزستان و ایران در سایت بروزرسانی میشود. اهوازما یک تشکل کاملا غیرانتفاعی است و وابسته به هیچگونه سازمان و یا شرکتی نمی باشد، اعضای تیم اهوازما به صورت داوطلبانه فعالیت می کند. برای مشاهده سایت به آدرس www.ahwazema.com مراجعه کنید.

سایت پارس کنسرت راه اندازی شد

سایت پارس کنسرت راه اندازی شد

وبنا – سایت پارس کنسرت راه اندازی شد. کاربران در این سایت می توانند جدید ترین اخبار مربوط به کنسرت های موسیقی را مشاهده کنند و در صورت تمایل بصورت آنلاین بلیط های کنسرت را خرید کنند.


اطلاعات کنسرت ها، گالری، خدمات هنری، خرید بلیط، اطلاع رسانی، خرید محصولات و مصاحبه از بخش های محتلف این سایت می باشد.


برای مشاهده سایت می توانید به آدرس www.parsconcert.com مراجعه کنید.

افتتاح سرویس ارائه وبلاگ سپهر بلاگ

افتتاح سرویس ارائه وبلاگ سپهر بلاگ

وبنا – سرویس ارائه وبلاگ رایگان سپهر با هدف توسعه وبلاگ‌نویسی به نشانی راه‌اندازی شد. کاربران در سپهربلاگ به آسانی می‌توانند بدون صرف هیچگونه هزینه وبلاگ خود را با نام دلخواه بسازند و آن را به آسانی و به زبان فارسی مدیریت کنند.

به گفته مدیر سایت امکان آپلود عکس مطالب وبلاگ به صورت نامحدود در سرویس‌دهنده سپهر پیش‌بینی شده است و از کلیه مطالب و محتویات سرویس‌دهنده به طور منظم بر روی سرورهای دیگر نسخه پشتیبان به عمل می‌آید. برای مشاهده سایت و استفاده از آن می توانید به آدرس www.sepehrblog.ir مراجعه کنید.


 

سرویس وبلاگ آرتا بلاگ راه اندازی شد

سرویس وبلاگ آرتا بلاگ راه اندازی شد

وبنا – آرتا بلاگ یک ابزار جدید و قدرتمند برای ساخت و مدیریت وبلاگ راه اندازی شد. به گفته مدیر سایت .آرتا به شما کمک می‌کند تا با سرعت و سهولت اطلاعات، خاطرات، مطالب و مقالات خود را در اینترنت منتشر کنید. این سرویس وبلاگ که در تاریخ ۲۰/خرداد/۱۳۸۷ کار خود را شروع کرده در برنامه نویسی خود از زبان PHP و بانکهای اطلاعاتی MYSQL و معماری چند لایه (n-tier) استفاده کرده که از نظر سرعت و دقت مناسب با حال کاربران ایرانی است.
برای مشاهده این سایت به آدرس www.artablog.net مراجعه کنید.

توقیف سایت ۶۰۰تومان به دلیل فروش نرم افزارهای دارای کپی رایت

توقیف سایت ۶۰۰تومان به دلیل فروش نرم افزارهای دارای کپی رایت

وبنا – سایت اینترنتی 600تومان که در زمینه کپی نرم افزارهای قانونی در کشور فعالیت می کرد با شکایت مجمع ناشران الکترونیک و به حکم دادگاه توقیف و مدیر آن تحت تعقیب قرار گرفت.
این فرد توسط مجمع ناشران الکترونیک کشور این فرد به دام قانون گرفتار شد. کاربران پس از مراجعه به سایت پیام “این سایت بنا به حکم مقام قضایی بدلیل نقض حقوق پدید آورندگان نرم افزارهای رایانه ای توقیف گردیده شد” را مشاهده می کنند.

برای مشاهده سایت به آدرس http://www.600toman.com مراجعه کنید.


 

شروع به کار جشنواره طراحی سایت ایران

شروع به کار جشنواره طراحی سایت ایران

وبنا – جشنواره طراحی سایت ایران آغاز به کار کرد. به گزارش دبیرخانه این جشنواره، این جشنواره کار خود را آغاز نموده است. به گفته دبیر جشنواره دوره اول تحقیقاتی این پروژه به پایان رسیده و معیارهای ارزیابی سایت ها در این جشنواره پس از مطالعات بسیار در جشنواره های بین المللی و مشاوره با اساتید برتر الکترونیک و ارتباطات به دست آمده است. به گفته وی توضیحات بیشتر و زمان برگزاری این جشنواره را در نیمه مرداد اعلام خواهد شد. برای مشاهده سایت به آدرس www.webdesign-festival.ir مراجعه کنید.

جشن تیرگان بر شما هم میهنان  گرامی فرخنده باد

جشن تیرگان بر شما هم میهنان گرامی فرخنده باد

جشن تیرگان در گاهنامه باستانی سیزدهم تیر و در گاهنامه امروزی دهم تیر ماه میباشد و در چنین روزی هست که نام ماه و روز این همان و یکسان میگردد . این جشن ۹ روزه میباشد و یکی از برجسته ترین جشنهای ایرانی است.


این جشن به گفته ای سالگرد همان روزی است که چون ایران و توران پیمان بستند تا کمانداری از ایارن با انداختن تیری مرز میان ایران و توران را نمایان سازد  آرش کمانگیر برگزیده شد و وی هب اندازه ای از توان و نیروی خویش انرژی روی این کار گذشات که پس از پرتاب تیر از کمنان در دم جان به جان آفرین داد و همانجا افتاد .


درباره آیین بسیار زیبای این جشن هم میتوان از فال و کوزه که یکی از سرگرمی های مردم در این روز با شکوه میباشد نام برد. افزون بر این در این جشن با شکوه و زیبا مراسم آبریزان نیز برگذار میگردد که برای گرامی داشت فرشته تیشتر یا باران میباشد که آب بر روی یکدیگر میپاشند و چون در زمانی که این جشن برگذار میگردد گرما در اوج است پاشیدن آب خنک به روی یکدیگر خوشی بی همتا و فراوان و فراموش نشدنی در پی دارد و از این گذشته آب نماد روشنی نیز میباشد.


همچنین نیاکانمان در روز نخست از این جشن پس از خوردن شیرینی و آجیل بندی به نام تیر و باد که از هفت ریسمان هریک به رنگی جداگانه بافته شده بود به دستشان میبستند و در پایان ۹ روز جشن روز نهم این بند را باز میکردند و به باد میسپردند تا آرزوهای دیرینه و خواست های درونیشان را به گونه پیام به نزد فرشتگان و نگهبانان آسمانی ببرد.

وبنا دو ساله شد

وبنا دو ساله شد

وبنا – خبرگزاری وب سایت های ایران دو ساله شد. تیر ماه سال ۱۳۸۵ خبرگزاری وب سایت های ایران به نام وبنا فعالیت خود را در زمینه انتشار اخبار مربوط با سایت های اینترنتی فارسی آغاز کرد. خبرگزاری وب سایت های ایران، وبنا، در طول دو سال فعالیت خود بصورت متوسط، روزانه ۲.۸ خبر منتشر کرده است.


یکی از ویژه گی های وبنا انتشار تخصصی اخبار مربوط به سایت های فارسی است. سایت های جدید، سرویس های جدید، فیلترینگ، مشکلات فنی، وبلاگ و نشریات الکترونیکی از گروه های اصلی خبری در وبنا می باشند.


یکی از بخش های جدید که در سال گذشته به وبنا اضافه شد، امکان مشاهده اخبار سال های قبل در همان روز است. برای نمونه شما در هر تاریخی که باشید می توانید اخبار و رویداد های سال گذشته در همان روز را نیز مشاهده کنید.


خبرگزاری وبنا بصورت متوسط روزانه ۴۰۰۰ تا ۵۰۰۰ نمایش صفحه دارد که مربوط به 900 تا ۱۱۰۰ کاربر می باشند.

وبنا امیدوار است در طول سال جاری و در سومین سال فعالیت خود، بتواند با تولید خبر های بیشتر و گزارش های تحلیلی از وب فارسی اطلاعات جامع تری را در اختیار علاقه مندان به وب فارسی قرار دهد. از این رو از تمام همکاران و علاقه مندان دعوت می کند که در صورت تمایل در جهت توسعه وبنا همکاری نمایند.


بازتاب های خبری :
ایتنا – تراشه – تحلیل فناوری اطلاعات

حمایت سایت کلوب از فایرفاکس با یک هفته سرویس رایگان

حمایت سایت کلوب از فایرفاکس با یک هفته سرویس رایگان

وبنا – سایت کلوب اعلام کرده است که با توجه به میزان کارایی بالای فایرفاکس ۳ و همخوانی بسیار خوب این مرورگر با نرم افزار سایت، سایت کلوب دات کام از انتشار نرم افزار فایرفاکس ۳ در ایران حمایت می نماید. به گفته مدیر سایت در همین راستا ، از روز یکشنبه ۲ تیر تا شنبه ۸ تیر به مدت ۷ روز ، برای کاربرانی که از مرورگر فایرفاکس ۳ استفاده نمایند ، برخی از امکانات سایت رایگان خواهد بود.


مشاهده بازدیدکنندگان پروفایل شما ، جستجوی اعضای آن لاین ، مشاهده آخرین تاریخ لاگین کاربران و پیگیری گفته های کاربران در کلوب های مختلف سایت برخی از سرویس های رایگان می باشند. برای مشاهده سایت می توانید به آدرس www.cloob.com مراجعه کنید.