ماه: اردیبهشت ۱۳۸۷

موج تازه برخورد با سایت‌های اینترنتی آغاز شد

موج تازه برخورد با سایت‌های اینترنتی آغاز شد

وبنا به نقل از ایتنا – صبح روز شنبه، شرکت‌های ارائه‌کننده خدمات اینترنتی ISP ابلا‌غیه‌ای را از «کمیته تعیین مصادیق پایگاه‌های غیرمجاز اینترنتی» دریافت کردند که براساس آن مصادیق جدید فیلترینگ تعیین شده و شرکت‌ها موظف به اعمال آن بودند. آن‌طور که از نحوه اعمال فیلترینگ در اینترنت ‌به‌نظر می‌رسد، موضوع‌های فیلترینگ این دوره از سلسله ‌دستورهای صادر شده، ‌نگاهی سختگیرتر داشته تا آنجا که برخی از سایت‌ها و وبلا‌گ‌های فعالا‌ن حقوق زنان، ‌حقوق بشر، نویسندگان منتقد به عملکرد دولت و نهادهای دولتی و روزنامه‌نگاران شناخته‌شده از مصداق‌های فیلترینگ معرفی شدند.

اولین کنفرانس تخصصی پورتال های سازمانی برگزار خواهد شد

اولین کنفرانس تخصصی پورتال های سازمانی برگزار خواهد شد

وبنا – اولین کنفرانس تخصصی نظام اداری الکترونیکی (پورتال های سازمانی) با هدف آشنایی مدیران و کارشناسان IT وزارتخانه ها سازمانها و ادارات با نمونه های علمی و عملی نظام اداری الکترونیکی و با شعار نوآوری و شکوفایی در نظام اداری الکترونیکی دوازدهم و سیزدهم تیرماه سال جاری درمرکز همایشهای رازی برگزار می شود.


این همایش علمی با هدف آشنایی با نمونه های علمی و عملی نظام اداری الکترونیکی، توسعه و ترویج فرهنگ تحقیق و پژوهش درزمینه نظام اداری الکترونیکی بحث و تبادل نظر درخصوص نمونه های پیاده شده دولت الکترونیکی در کشورهای پیشرفته، اصول معماری سازمان الکترونیک ، معرفی آخرین دستاوردهای تحقیقاتی و کاربردی در زمینه نظام اداری الکترونیکی و تبادل دستاوردها و تجربیات شرکتها و سازمان های برترداخلی در خصوص نظام اداری الکترونیکی برگزار می شود. برای اطلاعات بیشتر به سایت http://www.irtapco.ir مراجعه کنید.

کشتی جامعه مجازی آنلاین جدید

کشتی جامعه مجازی آنلاین جدید

وبنا – سایت کشتی به عنوان جامعه مجازی آنلاین راه اندازی شد.
پیام ها ، پیام ویژه ، گفتگو ، قایق ها ، فهرست اعضا ، گالری عکس ، بازی های آنلاین ، بازی های امتیازی ، توصیفنامه ها از سرویس های این سایت می باشد.
یکی از ویژگی های سایت کشتی، طراحی این سایت می باشد که بسیار فانتزی طراحی شده است.
یکی از اهداف مهم راه اندایز سایت پیدا کردن دوستان قدیمی و جدید است. عضویت در سایت بسیار ساده و کوتاه است و کاربران می تواند محدودست هایی را برای نمایش اطلاعات شخصی خود در سایت قرار دهند.
برای مشاهده سایت به آدرس http://www.keshti.com مراجعه کنید.

تارنمای زبان فارسی آغاز به کار کرد

تارنمای زبان فارسی آغاز به کار کرد

وبنا – سایت زبان فارسی از ٢۴ اردیبهشت ١٣٨٧ بر روی اینترنت قرار گرفته است. این سایت به طور تخصصی به زبان فارسی می‌پردازد و در راستای پاسداشت زبان فارسی، بالنده کردن این زبان و آشتی دادن این زبان با فن‌آوری‌های نو تلاش اش می‌کند. به گفته مدیر سایت تمام علاقه مندان می‌توانند با فرستادن مطالب خود با این تارنما همکاری کنند. همچنین نرم‌افزار این تارنما به شکلی نوشته شده است که در صورتی که به صورت همکار ثابت با آن همکاری نمایید می‌توانید خودتان مطالبتان را بر روی تارنما ارسال کنید.
برای مشاهده سایت به آدرس http://www.persianlanguage.ir مراجعه کنید.

آموزش خط میخی در سایت یادیار

آموزش خط میخی در سایت یادیار

وبنا – سایت یادیار در اقدامی جدید شروع به آموزش خط میخی باستان به زبانی ساده نموده است.
قبل از استفاده از سایت کاربران می بایست فونت خط میخی را از سایت دریافت کنند و سپس این فونت را در پوشه فونت کنترل پنل خود کپی کرده و در ادامه می توانند با refresh کردن صفحه سایت درس های آموزشی را بصورت کامل مشاهده کنند.

برای مشاهده این بخش از سایت به آدرس http://www.yadeyar.ir/learningmikhi.htm مراجعه کنید

سرویس ۵۴۰ شروکس راه اندازی شد

سرویس ۵۴۰ شروکس راه اندازی شد

وبنا – سرویس ۵۴۰ سایت شروکس راه اندازی شد. به گفته مدیر سایت این سرویس مشابه سرویس یاهو ۳۶۰ است ولی بطور کامل فارسی شده است.
شروکس یک شهر مجازی است که امکانات بسیاری مانند چت، کلوپ، آلبوم عکس، وبلاگ، رویدادها، تالار گفتگو و … را رد اختیار کاربران قرار می دهد.
برای مشاهده سایت به آدرس http://www.shorox.com مراجعه کنید.

OYAX نسخه ۲ رسید

OYAX نسخه ۲ رسید

وبنا – نسخه دوم سایت اویاکس سایت تبادل و اشتراگ گزاری لینک راه اندازی شد.
به گفته برنامه نویس این سایت مهمترین تغییر در سایت OYAX حذف گروه ها و تبدیل گروه های سابق به تگ بوده است. این کار برای ساده تر شدن کار با اویکس و نیز انعطاف پذیری بیشتر آن صورت گرفته است. به گفته وی در نسخه جدید لینک های فارسی از لینک های انگلیسی کاملا تفکیک شده اند. در بالای سایت ۳ دکمه قرار دارند که برای فیلتر کردن لینک ها مورد استفاده قرار می گیرند.
در نسخه جدید سایت قابلیت حذف لینک توسط کاربر افزوده شده است، ارسال لینک بسیار ساده تر شده است و در صفحه کاربر، تگ های فعال کاربر قابل دسترسی می باشند همچنین در صفحه تگ، کاربر های فعال تگ قابل مشاهده هستند.
برای مشاهده سایت می توانید به آدرس http://www.oyax.com مراجعه کنید.

خبرگزاری پارسه راه اندازی شد

خبرگزاری پارسه راه اندازی شد

وبنا – سایت خبرگزاری پارسه بصورت آزمایشی راه اندازی شد. گفته می شود این سایت سازمان میراث فرهنگی و گردشگری وابسته است. سرویس های اجتماعی ، فرهنگی ، اقتصادی ، سیاسی ، استان‌ها ، بین‌الملل ، ورزشی و عکس از بخش های سایت پارسه می باشد.
سایت پارسه به ۳ زبان فارسی، عربی و انگلیسی اخبار و گزارش ها را منتشر می کند.
برای مشاهده سایت به آدرس http://www.parsepress.ir مراجعه کنید

اضافه شدن RSS به سایت پورتال زبان انگلیسی

اضافه شدن RSS به سایت پورتال زبان انگلیسی

وبنا – سایت انگیلیش پورتال که اولین و تنها rss خوان آنلاین مربوط به سایت ها و وبلاگ های آموزشی زبان انگلیسی می باشد، به تازگی برای ۱۲ گروه اصلی خود rss اضافه کرده است.
در این روش علاقه مندان برای مطالعه مطالب درسی دیگر نیاز ندارند به سایت ها و وبلاگ های مختلف مراجعه کنند. بلکه تنها با اضافه کردن rss های مربوط به انگیلیش پورتال می توانند جدید ترین مطالب آموزش زبان انگلیسی را مشاهده کنند.

برای مشاهده سایت به آدرس www.englishportal.ir و برای مشاهده بخش مربوط به RSS ها به آدرس http://www.englishportal.ir/rss/feed.asp مراجعه کنید.

افتتاح پایگاه اطلاع‌رسانی حوزه رسانه و علوم ارتباطات

افتتاح پایگاه اطلاع‌رسانی حوزه رسانه و علوم ارتباطات

وبنا – همزمان با روز جهانی ارتباطات و جامعه اطلاعاتی افتتاح پایگاه اطلاع‌رسانی حوزه رسانه و علوم ارتباطات پایگاه اطلاع‌رسانی حوزه رسانه و علوم ارتباطات ایران (مدیانیوز) همزمان با ۲۷ اردیبهشت، روز جهانی ارتباطات و جامعه‌اطلاعاتی افتتاح شد.
این پایگاه اینترنتی به همت جمعی از فعالان و پژوهشگران عرصه رسانه و علوم ارتباطات آغاز به کار کرده است. مدیانیوز در ۱۰ سرویس خبری باعناوین چاپ و نشر، صدا و تصویر، فناوری اطلاعات، مخابرات، تبلیغات، صنفی، دانشگاه، علمی، سازمان‌ها، رویدادها و بیش از ۹۰ سرویس‌ فرعی به پوشش رویدادهای حوزه رسانه و ارتباطات می‌پردازد.
به گفته مدیر سایت مدیا نیوز در طراحی و اجرای فنی مدیانیوز تلاش شده از امکانات فنی جدید سایت‌های خبری متناسب با فضای وب ۲ استفاده شود. از جمله این امکانات می‌توان به برچسب‌گذاری روی اخبار، ارائه فهرست الفبایی موضوعات و برچسب‌ها، بوک‌مارکینگ اخبار و اشتراک خبری از طریق فید و مینی‌بلاگ‌ها اشاره کرد. مدیانیوز از طریق آدرس اینترنتی http://www.medianews.ir قابل دسترس است.

بلاگ اسکای همیشه در دسترس

بلاگ اسکای همیشه در دسترس

وبنا – مطمئنا احترام به کاربران یکی از سیاستهای اصلی و مهم مدیران بلاگ اسکای در طول سالهای فعالیت این سایت در عرصه وب بوده و هست و از این جهت فراهم آوردن سه فاکتور اساسی امنیت، پشتیبانی و در دسترس بودن سایت حائز اهمیت بسیار است و این در حالیست که امروزه سایتهای بزرگ با همین سه آیتم اصلی سنجیده می شوند و برتری هر کدام بر دیگری مشخص می شود.
از این میان بلاگ اسکای در سال گذشته توانسته رکورد خوب و مناسبی در این سه آیتم از خود به جای گذارد. در رابطه با فاکتور امنیت می توان گفت که بلاگ اسکای در سال گذشته هیچگونه مشکل امنیتی نداشته و این در حالی بود که برای وب ایرانی مشکلات امنیتی زیادی به وجود آمد و متاسفانه این خود باعث کاهش اعتماد کاربران به امنیت سرویس های وبلاگ ایرانی شد اما تلاش بلاگ اسکای بر این بود که امنیت را به طور تمام و کمال برای کاربران خود فراهم آورد. البته باید خاطر نشان ساخت که تضمین امنیت صد در صد در دنیای وب هیچگاه میسر نمی باشد اما هدف تیم بلاگ اسکای براینست که با استفاده از تجربیات و تخصص خود، امنیت را برای کاربرانش به ارمغان بیاورد.
به لحاظ پشتیبانی در طول یکسال گذشته اکثر ایمیل ها در کوتاهترین زمان پاسخ داده شده و به پیشنهادات، نظرات و انتقادات کاربران رسیدگی گردید. راه اندازی وبلاگ مدیران سایت از دیگر اقدامات بلاگ اسکای برای بهبود پشتیبانی و ارتباط با کاربران بود. تلاش بلاگ اسکای بر این است که ضمن حفظ این روند، پشتیبانی خود را بهبود نیز ببخشد و این در حالیست که ارائه خدمات پشتیبانی در سرویسهای رایگان حتی در سایتهای خارجی رایج نیست و رفع اشکالات کاربران صرفا در سطح Forum ها صورت می پذیرد.
آیتم دیگر که همواره برای کاربران اینترنتی اهمیت خاصی دارد در دسترس بودن همیشگی سایت (Uptime بودن سایت) است. در طول سال گذشته بلاگ اسکای رکورد بسیار موفقی را در این مورد از خود به جا گذاشت و در مدت ۳۸۵ روز حتی بدون یک Reset سرور سایت دائما در دسترس کاربران بود (۱۰۰% Uptime) و این نسبت به سایتهای مشابه رکوردی کاملا متفاوت و در خور توجه بود.

سایت سمینار آسیب شناسی صنایع دستی راه اندازی شد

سایت سمینار آسیب شناسی صنایع دستی راه اندازی شد

وبنا – انجمن علمی صنایع دستی دانشگاه پیام نور مرکز تبریز، به مناسبت بیست و یکم خرداد روز جهانی صنایع دستی، با هدف شناسایی نقاط ضعف، مشکلات و موانع هنرهای دستی کشور و بررسی راهکارهای مناسب در نیل به این مهم، اولین سمینار تخصصی آسیب شناسی صنایع دستی ایران را همزمان با سومین نمایشگاه بین المللی صنایع دستی تبریز برگزار می نماید. برای مشاهده سایت این سمینار به آدرس http://www.handicraft-pps.ir مراجعه کنید.

نسخه ۲ سایت فارسی گو راه اندازی شد

نسخه ۲ سایت فارسی گو راه اندازی شد

وبنا – سایت فارسی گو یک ابزار فارسی است که امکان نوشتن متن فارسی و یا جستجوی فارسی را در تمام مرورگر ها و کامپیوتر ها فراهم می کند.
به گفته مدیر سایت آقای فعال این سایت به گونه ای طراحی شده که اگر سیستم عامل کاربر زبان فارسی را پشتیبانی نکند، کاربر می توانند وارد دامنه های فارسی شده و یا لغات فارسی را در بیش از ۱۶ موتور جستجوی اینترنتی جستجو کند.

برای مشاهده سایت می توانید به آدرس http://www.farsigo.com مراجعه کنید.

جستجوی تصاویر در سایت  قطره

جستجوی تصاویر در سایت قطره

وبنا – سایت جستجوگر اخبار قطره سرویس جستجوی عکس خود را در سایت اضافه کرد. با استفاده از این سرویس کاربران می توانند بر اساس عکس نیز در سایت جستجو کنند. و عکس های مربوط به لغات جستجو شده را مشاهده کنند.
برای استفاده از این سرویس ابتدا وارد سایت قطره شده، لغت مورد نطر خود را برای جستجو وارد کنید و سپس دگمه فقط تصاویر را فعال کنید.
برای مشاهده سایت قطره به آدرس http://www.ghatreh.com مراجعه کنید..

میزبانی یکصد مگابایت فضای وب رایگان

میزبانی یکصد مگابایت فضای وب رایگان

وبنا – شرکت پشتیبانان شبکه پارس با هدف فرهنگ سازی و گسترش همگانی خدمات وب در ایران ، اقدام به ارائه ۱۰۰ مگابایت فضای وب رایگان نموده است. به گفته مدیرعامل شرکت، با توجه به نیاز روزافزون دانش آموزان، دانشجویان، وبلاگ نویسان و همچنین دیگر افراد حقیقی و حقوقی به داشتن وب سایت اختصاصی و همچنین به جهت گسترش نفوذ آن در سرتاسر کشور، سرویس فوق همزمان با آغاز نهمین سال فعالیت شرکت پشتیبانان شبکه ارائه گردیده است. اطلاعات بیشتر و نحوه ثبت نام در وب سایت شرکت به آدرس http://www.netsups.com در دسترس می باشد.

سایت بانک اطلاعاتی املاک خانه من راه اندازی شد

سایت بانک اطلاعاتی املاک خانه من راه اندازی شد

وبنا – فاز اول سایت خانه من در اردیبهشت امسال افتتاح شد. این سایت برای بازدید کنندگان رایگان است و امکانات منحصر بفردی دارد امکان نمایش کروکی املاک روی نقشه با استفاده از نقشه سایت کتاب اول را فراهم کرده است. امکان دریافت فایل املاک از طریق ایمیل نیز از دیگر سرویس های سایت خانه من می باشد.

به گفته مدیر سایت تمام افراد و آژانسهای املاک می توانند اطلاعات خود را در این بانک اطلاعاتی قرار دهند. برای مشاهده سایت خانه من به آدرس http://www.ihome.ir مراجعه کنید.