ماه: اسفند ۱۳۸۶

برترین وب سایت های ۸۶ از نگاه وبنا

برترین وب سایت های ۸۶ از نگاه وبنا

وبنا معرفی می کند برترین وب سایت های سال ۱۳۸۶ از نگاه وبنا پایگاه خبری وب سایت ایران -وبنا- طی یک نظرسنجی از میان برخی از مدیران سایت های اینترنتی در ایران و جمعی از وبلاگ نویسان و فعالان بخش فناوری اطلاعات اقدام به معرفی برترین وب سایت های سال ۱۳۸۶ کرد. این نظر سنجی با عنوان “۱۰ سایت مورد علاقه خود را که بصورت روزانه یا هفتگی از آنها استفاده می کنید.” برگزار شد. از این رو می توان لیست ارائه شده توسط وبنا را لیست سایت های مورد علاقه فعالان در حوزه فناوری اطلاعات نامید.


برترین وب سایت های از نگاه وبنا بدین شرح می باشند. سایت www.balatarin.com با مجموع ۱۱ امتیاز مثبت به عنوان بهترین و مورد علاقه ترین وب سایت در میان مدیران سایت های اینترنتی معرفی شد. سایت webna.ir با ۹ امتیاز مثبت به عنوان دومین سایت مورد علاقه سال ۱۳۸۶ معرفی شد. سایت www.blogfa.com نیز با کسب ۶ امتیاز مقام سوم را کسب کرد.

در ادامه سایت www.isna.ir ، سایت www.p30download.com و موتور جستجو www.parseek.com هر کدام با ۵ امتیاز مقام چهارم را کسب کردند و سایت www.persiantools.com ، سایت www.webgozar.com، شبکه اجتماعی www.cloob.com و پورتال www.aftab.ir هر کدام با کسب ۴ امتیاز به مقام پنجم سایت های مورد علاقه در میان مدیران سایت های اینترنتی و فعالان فناوری اطلاعات رسیدند.

همچنین سایت هایی که توانستند ۳ امتیاز مثبت کسب کنند به ترتیب نام دامنه بدین شرح می باشند. سایت www.doxdo.com ، سایت www.Ghatreh.com ، سایت www.haftan.com ، سایت www.istgah.com ، سایت www.majidonline.com ، سایت www.OLC.ir و سایت www.tabnak.ir در پایان و در آخرین بخش از لیست سایت های مورد علاقه در میان مدیران سایت ها و کارشناسان فناوری اطلاعات ، سایت های ۲ امتیازی به دین شرح معرفی شدند.

مجله اینترنتی www.7sang.com ، سایت www.barnamenevis.org ، سایت www.ebyan.net ، سایت خبری www.Farsnews.com ، سایت خبری www.itna.ir ، سایت www.irib.com ، سایت www.ghatar.com ، سایت www.gsm.ir ، سایت اطلاع رسانی www.ketabeaval.ir ، شبکه اجتماعی www.locop.com ، سایت www.mibosearch.com ، سایت www.p30word.com ، سرویس وبلاگ www.Persianblog.com ، سایت خبری www.roozonline.com ، سایت www.shahrvand.com و سایت www.wp-persian.com

توضیح خبر : نام، ایمیل و لیست سایت های معرفی شده توسط هر فرد برای نظر سنجی در وبنا موجود است. وبنا هیچ امتیازی را در این لیست تغییر نداده و تعداد امتیاز نشان دهنده تعداد تکرار نام سایت در میان لیست های گوناگون می باشد.

امکان جدید بلاگ‌اسکای برای وبلاگ‌نویسان

امکان جدید بلاگ‌اسکای برای وبلاگ‌نویسان

وبنا – بلاگ‌اسکای امکان «درج مطلب در ادامه» را برای کاربرانش فراهم ساخته است.
مطابق اعلام سایت بلاگ‌اسکای، به موجب این تغییر، کاربران می‌توانند برای بارگذاری سریع‌تر مطالب وبلاگشان، متون بلند خود را به صورت ادامه‌دار وارد کنند.
برای این کار تنها کافیست در هنگام درج و یا ویرایش مطلبی از دکمه «درج ادامه مطلب» استفاده کرده و بعد از باز شدن ویرایشگر ادامه مطلب، بخش دوم مطلب خود را وارد کنند.
با استفاده از این امکان در هنگام نمایش صفحات وبلاگ، تنها بخش اول یادداشت‌ها نمایش داده می‌شود و خواننده وبلاگ در صورت تمایل بر لینک ادامه مطلبی کلیک کرده تا مطلب را به صورت کامل مطالعه کند.
گفتنی است، بلاگ‌اسکای از نخستین سرویس‌های وبلاگ ایرانی است که در ابتدای ورود و گسترش وبلاگ در میان ایرانیان و فارسی‌زبانان شروع به کار کرد. این سرویس‌دهنده اخیرا با شروع دوره جدید فعالیت خود، به گسترش امکانات خود و نیز افزایش نفوذ خود در میان وبلاگ‌نویسان پرداخته است.

داوران بخش “تک عکس” مسابقه پروچیستا اعلام شدند

داوران بخش “تک عکس” مسابقه پروچیستا اعلام شدند

وبنا – داوران بخش “تک عکس” مسابقه سایت پروچیستا اعلام شدند! به گفته مدیر سایت “با اینکه چند روز از خبر مسابقه پروچیستا می گذرد، امروز هیئت داوران مسابقه عکس پروچیستا اعلام شدند.”
بهمن جلالی، نیلوفر معترف و مهرداد نجم آبادی مسئولیت داوری عکس های ارسالی به اولین مسابقه عکس سایت پروچیستا را با موضوع “ایران من زیباست” در بخش “تک عکس” بر عهده دارند.
آخرین مهلت ارسال آثار ۱۵ اردیبهشت ماه سال ۱۳۸۷ می باشد و داوری آثار این بخش در هفته آخر اردیبهشت ۸۷ انجام خواهد شد.
برای شرکت در مسابقه به آدرس http://www.prochista.com مراجعه کنید.

سایت تبلیغات متنی نما راه اندازی شد

سایت تبلیغات متنی نما راه اندازی شد

وبنا – سایت تبلیغات متنی نما راه اندازی شد. این سایت یک سایت تیلیغاتی است که کاربران می توانند در آن اگهی های تبلیغاتی خود را منتشر کنند. یکی از ویژه گی های سایت امکان درج آگهی های فقط متنی می باشد که این موضوع به سرعت نمایش سایت بسیار کمک کرده است.
قرعه کشی ماهیانه و امکان پشتیبانی آنلاین نیز از دیگر سرویس های سایت نما آگهی می باشد.
برای مشاهده سایت به آدرس http://www.nama-ads.com مراجعه کنید.

سایت نیاز مرکزی یک ساله شد

سایت نیاز مرکزی یک ساله شد

وبنا – وبسایت نیاز مرکزی ارائه دهنده تبلیغات رایگان با امکانات جدید فعالیت خود را ادامه می دهد. به گفته مدیر سایت “درج اگهی رایگان با ۲۰ عکس! و بخش تبلیغات پیکسلی رایگان به همراه زیباترین گالری تصاویر از سرویس های جدید این سایت آکهی می باشد.
برای مشاهده سایت به آدرس http://www.niazemarkazi.com مراجعه کنید.

نسخه جدید پرشین تبلیغ راه اندازی شد

نسخه جدید پرشین تبلیغ راه اندازی شد

وبنا – نسخه جدید سایت پرشین تبلیغ راه اندازی شد. پس از چند ماه فعالیت سایت پرشین تبلیغ این سایت نسخه جدید سایت را به همراه طراح جدید سایت پیاده سازی کرد.
کاربران می توانند با استفاده ازسرویس های سایت پرشین تبلیغ آگهی خود را مشاهده دیگر کاربران سایت بصورت رایگان درج نمایند.
برای مشاهده این سایت می توانید به آدرس http://www.persiantabligh.com مراجعه کنید.

اخبار و تفسیر اقتصادی بازار فارکس در ایران بورس آنلاین

اخبار و تفسیر اقتصادی بازار فارکس در ایران بورس آنلاین

وبنا – ایران بورس آنلاین با هدف ارائه خدمات به معامله گران و علاقه مندان بورس بین المللی ارز (فارکس) تاسیس گردیده است. به گفته مدیر سایت ایران بورس آنلاین این سایت با مشارکت یکی از معتبرترین و خوشنام ترین کارگزاران این بازار آغاز به کار نموده است.
به گفته وی ایران بورس آنلاین از میان کارگزاران این بازار، ACM سوئیس را برگزیده است تا با استفاده از تکنولوژی روز دنیا امکانات ایده آلی را برای معامله گران ایرانی فراهم سازد. اعتقاد ما بر این است که شفافیت در کلیه امور از ارائه خدمات تا روش های اجرائی می بایست پایه و اساس اولیه ارتباط با مشتریان باشد.
برای مشاهده سایت به آدرس http://www.iranbourseonline.com مراجعه کنید.

سایت تبلیغات پیکسی “به پا” شروع به کار کرد

سایت تبلیغات پیکسی “به پا” شروع به کار کرد

وبنا – سایت تبلیغات پیکسی “به پا” شروع به کار کرد. به گفته مدیر سایت به پا در این سایت یک روش جدید از تبلیغات پیکسلی پیاده شده است که این امکان را در اختیار تمام مشتریان قرار می دهند که در کنار یک پکسل خود یک آگهی بزرگتر نیز نمایش دهند.
به گفته مدیر سایت کاربران با نگه داشتن موس روز هر آگهی پیکسلی می توانند آگهی بزرگتری را که شامل اطلاعات بیشترس است مشاهده نمایند.
برای استفاده و درج آگهی در سایت به آدرس http://bepa.ir مراجعه کنید.

هفت سنگ معرفی می کند برترین سایت‌های فارسی سال ۸۶

هفت سنگ معرفی می کند برترین سایت‌های فارسی سال ۸۶

وبنا – برترین سایت‌های اینترنتی فارسی زبان در سال ۸۶ به عنوان یکی از بخش‌های انتخاب «برترین‌های رسانه‌ای سال» انتخاب شدند. نظرسنجی «برترین‌های رسانه‌ای سال» در پایان هر سال توسط مجله اینترنتی هفت‌سنگ برگزار می‌شود و در آن برترین‌های رسانه‌ای در حوزه‌های مختلف توسط اعضای تحریریه این مجله و جمعی از صاحب‌نظران و کارشناسان حوزه‌های رسانه‌ای انتخاب می‌شوند. امسال در سومین دوره برگزاری در بخش وب‌سایت‌ها، پایگاه‌های اینترنتی در هفت گروه مورد ارزیابی قرار گرفتند.

در بخش اول با عنوان سایت‌های مرجع و پورتال‌ها، سایت عکاسی (akkasee.com)به عنوان سایت برگزیده انتخاب شد. مگ‌ایران، بانک اطلاعات نشریات کشور (magiran.com) و ایران‌داک، پایگاه اطلاعات و مدارک ایران (irandoc.ac.ir) انتخاب‌های بعدی این بخش هستند.
در بخش دوم با عنوان سایت‌های مشارکتی که محتوای آنها توسط کاربران و مخاطبان تامین می‌شود، سایت بالاترین (balatarin.com) انتخاب اول است. سایت‌های هفتان (haftan.com) برگزیده دوم و ایران ترانه (iransong.com) برگزیده سوم این بخش هستند.
در بخش سوم با عنوان سایت‌های خبری-تحلیلی، خبرگزاری فارس (farsnews.com) به عنوان سایت برتر انتخاب شد. سایت‌های سینمای ما (cinemaema.com) و الف (alef.ir) به ترتیب به عنوان برگزیدگان بعدی انتخاب شدند.
در بخش چهارم با عنوان سایت‌های تجارت اینترنتی، سایت ایستگاه (istgah.com) برگزیده اول است و جی‌.اس‌.ام (gsm.ir) که در حوزه تلفن همراه فعالیت می‌کند و آدینه بوک (adinebook.com) که در زمینه فروش اینترنتی کتاب فعال است انتخاب‌های بعدی هستند.
در بخش پنجم با عنوان جامعه‌های مجازی و فروم‌‌های اینترنتی سایت کلوب (cloob.com) انتخاب اول، یوبیست‌‌وچهار (www.u24.ir) انتخاب دوم و مجیدآنلاین (forum.majidonline.com) انتخاب سوم هستند.
در بخش ششم با عنوان سرویس‌وبلاگ‌ها و ابزارهای انتشار محتوا، سایت بلاگفا (blogfa.com) به عنوان سایت برتر انتخاب شد. سرویس‌وبلاگ‌های بلاگ‌اسکای (blogsky.com) و پرشین‌بلاگ (persianblog.ir) برگزیدگان بعدی این بخش هستند.
در بخش هفتم با عنوان ابزارهای اینترنتی، سایت وبگذر (webgozar.com) انتخاب اول و ابزار شمارنده پرشین‌استت (persianstat.com) و بازنگار، خانه وبلاگ‌های فارسی زبان (baznegar.com) انتخاب‌های بعدی هستند.

علاوه بر بخش‌های اصلی، امسال برای اولین بار در بخش انتخاب‌های ویژه (خارج از مسابقه) هم تعدادی از سایت‌های فارسی زبان به شرح زیر انتخاب شدند:
– موثرترین ابزار در گسترش زبان فارسی در وب: سایت وردپرس فارسی (wp-persian.com)
– بهترین ایده خلاقانه در راه اندازی سایت: جیره کتاب (jireyeketab.com)
– بهترین استفاده از امکانات چند رسانه‌ای در سایت: رادیو زمانه (radiozamaaneh.com)
– بهترین سایت در جلب مخاطب خاص: تکنوتاکس، سایت تخصصی حوزه لینوکس و منبع‌باز (technotux.com)
– برترین سایت در تولید محتوای فارسی در وب: مجله اینترنتی فریا (farya.com)
– برترین سایت هماهنگ با فضای وب‌ دو: ویویو (viwio.com)

معرفی و بررسی اجمالی سایت‌های برگزیده و دلایل انتخاب و برگزیده شدن آنها در قالب ویژه‌نامه معرفی «برترین‌های رسانه‌ای سال» در روزهای پایانی سال در مجله اینترنتی هفت‌سنگ منتشر خواهد شد. همچنین با انتشار این ویژه‌نامه مرحله نهایی نظرسنجی آغاز خواهد شد و کاربران اینترنتی با شرکت در این نظرسنجی از بین سایت‌های برگزیده، برترین سایت سال ۸۶ را انتخاب خواهند کرد. اطلاعات بیشتر در مورد انتخاب «برترین‌های رسانه‌ای سال» در سایت مربوط به آن به آدرس www.topmedia.ir قابل دسترس است.

آغار پنجمین سال فعالیت ایتنا

آغار پنجمین سال فعالیت ایتنا

وبنا – ایتنا ۴ ساله شد. گسترش برنامه‌های قناوری ارتباطات و اطلاعات در ایران، و نیاز به آموزش و اطلاع‌رسانی در این زمینه، از مهم‌ترین دلایل شروع به کار این سایت اینترنتی بود.
با فاصله زمانی کمی، و با رونق سایت «ایتنا» و افزایش مراجعه به آن، سایت از حالت آزمایشی خارج شده و با تعدد زیربخش‌ها، به انتشار خبر و تحلیل در بخش‌های IT، مخابرات و ارتباطات پرداخت.
به گفته مدیر سایت شاید اتکای سایت به ماهنامه تخصصی «دنیای کامپیوتر و ارتباطات» و تحریریه مجرب این نشریه توانست از علل مهم مقبولیت آن قلمداد گردد، ضمن این که ایتنا توانست به سرعت به یک مرجع قابل اعتماد و کم‌خطا در ترجمه اخبار و انتقال تازه‌های دنیای ICT بدل گردد.
همچنین نقل اخبار خواندنی و جدی رسانه‌های دیگر نیز کمکی به مراجعین و خوانندگان سایت کرده است تا بتوانند با مروز منظم سایت، از اخبار مهم این حوزه غافل نمانند.
به گفته مدیر سایت ایتنا ارسال سرخط اخبار ایتنا به صورت پیام کوتاه برای کارشناسان، مدیران و صاحبنظران نیز جدیدترین اقدام سایت بود که قطعا در سال آینده و با تمهیدات دیگر و برنامه های بیشتر، ادامه خواهد یافت.
وبنا ورود به پنجمیس سال فعالیت ایتنا را تبریک گفته و برای تمام مدیران و نویسندگان ایتنا آرزوی موفقیت دارد.

برترین‌های رسانه‌ای سال ۸۶ انتخاب خواهند شد

برترین‌های رسانه‌ای سال ۸۶ انتخاب خواهند شد

وبنا – سومین دوره نظرسنجی «برترین‌های رسانه‌ای سال» برگزار می‌شود. نظرسنجی «برترین‌های رسانه‌ای سال» در پایان هر سال توسط مجله اینترنتی هفت‌سنگ برگزار می‌شود و در آن برترین‌های رسانه‌ای در حوزه‌های مختلف انتخاب می‌شوند. در پایان سال ۸۶ برترین‌های حوزه‌های مطبوعات، سایت‌های اینترنتی، رادیو، تلویزیون، آلبوم‌موسیقی، پادکست و وبلاگ توسط صاحب‌نظران و کارشناسان این حوزه‌ها انتخاب خواهند شد.
در هر حوزه رسانه‌ای هفت‌ برگزیده کارشناسان انتخاب خواهد شد و پس از آن، برگزیدگان برای انتخاب محبوب‌ترین‌ها به رای کاربران گذاشته خواهند شد. آخرین اطلاعات و اخبار مربوط به این نظرسنجی در پایگاه اینترنتی ویژه نظرسنجی به آدرس www.topmedia.ir قابل دسترسی است.
در نظرسنجی سال گذشته آلبوم موسیقی نهان مکن، سریال تلویزیونی زیر تیغ، برنامه رادیویی جوانی به وقت فردا، روزنامه اعتماد، وبلاگ یک‌پزشک، وب‌سایت بالاترین و سرویس‌دهنده اینترنتی بلاگفا به عنوان برترین‌ها انتخاب شده بودند.
برای اطلاعات بیشتر به سایت http://www.topmedia.ir مراجعه کنید.

سرویس گالری عکس در سایت aa-product

سرویس گالری عکس در سایت aa-product

وبنا – سایت aa-product سرویس جدید خود را به نام A.A Dynamic Gallery منتشر کرد. این سیستم که به صورت رایگان در دسترس عموم قرار گرفته است، این امکان را برای صاحبان سایت ها و وبلاگ ها فراهم می کند که بتوانند تصاویرشان را با استفاده از این سیستم برای بازدید عموم به صورت گالری نمایش دهند. از مهمترین امکانات این سیستم داینامیک بودن آن می باشد که امکان قرار دادن تصویر در گالری را به راحتی امکان پذیر کرده است. برای استفاده از این سیستم می توانید به آدرس http://aa-product.com/GP/index.html مراجعه فرمایید.

نویسنده : ارشیا جهانگیری

مسابقه عکاسی در سایت پروچیستا

مسابقه عکاسی در سایت پروچیستا

وبنا – سایت پروچیستا با همکاری انجمن علمی عکاسی پردیس هنرهای زیبای دانشگاه تهران و حمایت سایت پرشین بلاگ ,اولین دوره مسابقه سراسری عکس “پروچیستا” را با موضوع “ایران من زیباست” برگزار می کند. مسابقه در دو بخش تک عکس و فتو بلاگ برگزار می شود.
آخرین مهلت ارسال آثار ۱۵ اردیبهشت ۱۳۸۷ می باشد و داوری در هفته آخر اردیبهشت ماه انجام خواهد شد.
از عکس های برگزیده نمایشگاهی از تاریخ ۱۵/۴/۸۷ به مدت یک هفته و همزمان با جشن یک سالگی پروچیستا برگزار خواهد شد.
به برگزیده اول، سکه بهار آزادی – تندیس مسابقه – لوح تقدیر و برگزیده دوم نیم سکه بهار آزادی – لوح تقدیر و برگزیده سوم: ربع سکه بهار آزادی – لوح تقدیر اهدا خواهد شد.
برای اطلاعات بیشتر و شرایط عکس های به سایت http://www.prochista.com/contest.php مراجعه کنید.

دانش نیوز پایگاه جامع اخبار علمی و آموزشی راه اندازی شد

دانش نیوز پایگاه جامع اخبار علمی و آموزشی راه اندازی شد

وبنا – پایگاه اینترنتی دانش نیوز به عنوان یک مرجع تخصصی اخبار و مقالات علمی و آموزشی راه اندازی شد.
در این پایگاه اینترنتی کلیه اخبار مرتبط با نظام آموزشی کشور و نیز اخبار و نو آوری های علمی و پژوهشی درج می گردد.
برای مشاهده سایت دانش نیوز می توانید به آدرس http://www.daneshnews.com مراجعه کنید.

سایت جدید قمنا راه اندازی شد

سایت جدید قمنا راه اندازی شد

وبنا – سایت جدید قمنا با طرح و امکانات جدید راه اندازی شد. گرافیک بهتر ، جدیدترین عناوین به تفکیک موضوع و تاریخ دسترسی به اخبار و مطالب سایت را برای کاربران راحت تر کرده است. نسخه آزمایشی قمنا ۷ ماه پیش و مصادف با هفته دولت راه اندازی شده بود.
سایت قمنا به صورت اختصاصی به پوشش اخبار مربوط به استان قم می پردازد
برای مشاهده قمنا می توانید به آدرس http://www.qomna.ir مراجعه کنید.

افتتاح سایت شیراز شهر راز

افتتاح سایت شیراز شهر راز

سایت اینترنتی شیراز شهر راز راه اندازی شد. مدیر این سایت در خصوص نام سایت به وبنا گفت: “ر تاریخ ۹ الی ۱۵ اردیبهشت ۸۷ برای اولین بار در خاورمیانه جشنواره فرهنگی ورزشی بالون های هوای داغ در شیراز -پایتخت فرهنگی ایران- با نام “شیراز شهر راز” برگزار خواهد شد.
این سایت به منظور اطلاع رسانی از این جشنواره راه اندازی شده است و بخش های اخبار، رویداد ها، گالری عکس از بخش های اصلی سایت http://www.shirazfestival.ir می باشد.