ماه: بهمن ۱۳۸۶

مرجع سوالات امتحانی راه اندازی شد

مرجع سوالات امتحانی راه اندازی شد

وبنا – سایت مرجع سوالات امتحانی به منظور قرار دادن سوالات و پاسخنامه امتحانات هماهنگ کشوری در اینترنت راه اندازی شد.
به گفته مدیر سایت ” کلیه سوالات هماهنگ کشوری ( سال سوم متوسطه و پیش دانشگاهی ) ، کلیه رشته برای دریافت دانش آموزان به روی سایت آمد ، تارنما با ساده ترین وابتدایی ترین انکانات ممکن کار خود را باهدف گسترش علم و دانش وپاسخگویی به نیازهای دانش آموزان کشور آغاز کرد ”
برای مشاهده سایت به آدرس http://www.sair.ir مراجعه کنید.
در حال حاضر تارنما ” سوالات امتحانی ” مجموعه کامل سوالات نهایی رشته های ” علوم ریاضی ، علوم تجربی، علوم انسانی ، علوم و معارف اسلامی و هنر و رشته های فنی و حرفه ای را دارا می باشد ، همچنین بخش پیش دانشگاهی سایت همینک با سوالات هماهنگ کشوری و سوالات هماهنگ خارج از کشور آماده شده است.

چکمه دستیار وبمستر ها و مدیران سایت های ایرانی

چکمه دستیار وبمستر ها و مدیران سایت های ایرانی

وبنا – سایت چکمه دستیار وبمستر ها و مدیران سایت های ایرانی راه اندازی شد. این سایت امکان مشاهده تمام اطلاعات فنی و تخصصی را که مدیران سایت های اینترنتی برای وضعیت سایت خود نیاز دارند در اختیار آنان قرار می دهد.
حسین حاجی پور یکی از مدیران سایت چکمه در خصوص این سایت به وبنا گفت : “شاید شما هم مثل من از باز و بسته کردن سایت های بسیاری برای یافتن تمامی اطلاعات در خصوص وبلاگ یا وب سایت تان خسته شده اید ، و اصلا شاید در همان مواقع آرزو می کردید که ای کاش می توانستم تمامی آن اطلاعات را راحت تر به دست آورم.”
برای مشاهده سایت می توانید به آدرس http://www.chakmeh.ir مراجعه کنید.
کاربارن با وارد کردن آدرس سایت خود و فشردن کلید Enter می توانند اطلاعات مورد نیاز خود را در گروه های مختلف دریافت نمایند. این سایت بصورت Ajax طراحی شده است
تعداد لینک های ثبت شده از سایت یا وبلاگ، تعداد لینک های موجود در سایت خوشمزه و Digg ، و بسیاری از اطلاعات دیگر که در اختیار کاربران قرار می گیرد. در حال حاضر نسخه ی بتای این سایت منتشر شده است و امید می رود علاوه بر زبان پارسی به دیگر زبان های زنده دنیا نیز ترجمه گردد.

سپندارمزگان بر شما فرخنده باد

سپندارمزگان بر شما فرخنده باد

از آنجا که زمین نیز همچون بانوان دارای ویزی باروری و زایندگی می باشد از ۱۷ سده پیش از میلاد تا کنون در پنجم اسپند ماه هر سال برابر با بیست و نهم بهمن امروزی چون نام اسپند روز و اسپند ماه برابر میشده ایرانیان باستان این روز را به انگیزه ی سپاسگزاری از خدا برای باروری زمین و گرامیداشت بانوان و دلدادگی زوجها به یکدیگر جشن میگرفتند و به یکدیگر شادباش میگفتند.
امید که جوانان ایرانی ارزش این روز بزرگ (سپندارمزگان روز عشق) را دانسته و روز سپندارمزگان را که از دیر باز ویژه ی بزرگداشت و گرامی داشت بانوان و عشق زمینی بوده است را پاس بدارند.

سپندارمزگان بر شما فرخنده باد

۳۰نما دات کام، تولدی دوباره

۳۰نما دات کام، تولدی دوباره

وبنا – ۳۰نما دات کام به کوشش خسرو دوباره راه اندازی شده است. دامون مقصودی مدیر سایت و یکی از نخستین بلاگرهای ایرانی است و سایت ۳۰نما دات کام را در سال ۸۳ راه‌اندازی کرده بود اما به دلیل مهاجرت از ایران این سایت فعالیت خود را از سال ۸۴ متوقف کرده بود. این سایت http://www.30nema.com چند روزی است که به کوشش خسرو نقیبی مجددا فعالیت خود را بصورت آزمایشی آغاز کرده است.

کلوب دات کام فیلتر شد

کلوب دات کام فیلتر شد

وبنا – برخی از کاربران سایت کلوب در تماس با وبنا خبر از فیلتر شدن سایت کلوب دادند.
سایت کلوب یکی از بزرگترین و پر ترافیک ترین سایت های ایران است که در زمنیه شبکه اجتماعی مجازی فعالیت می کند.
برای مشاهده سایت به آدرس http://www.cloob.com مراجعه کنید.

تکمیلی : سایت کلوب در سرویس دهنده اینترنت وبنا (داتک) فیلتر نشده است.

پایگاه اطلاع‌رسانی نوسازی مسدود شد

پایگاه اطلاع‌رسانی نوسازی مسدود شد

وبنا – معاون مطبوعاتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از مسدود شدن پایگاه اطلاع‌رسانی «نوسازی» خبر داد.
علیرضا ملکیان معاون مطبوعاتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی افزود: پایگاه اطلاع‌رسانی اینترنتی «نوسازی» به خاطر توهین به اشخاص به ویژه شخصیت‌های روحانی توسط کار گروه موضوع آیین‌نامه ساماندهی پایگاههای اطلاع‌رسانی اینترنتی مسدود شد.
معاون مطبوعاتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی افزود: این پایگاه اطلاع‌رسانی http://www.nosazi.ir از امشب مسدود شده است.
کار گروه موضوع آیین‌نامه ساماندهی پایگاههای اطلاع‌رسانی اینترنتی مرکب از ۴ وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، اطلاعات، دادگستری، ارتباطات و فناوری اطلاعات و رئیس سازمان صدا و سیماست که این کار گروه ۵ نفره پایگاه یاد شده را مسدود کرده است.

هشدار به سایت های بداخلاق انتخاباتی

هشدار به سایت های بداخلاق انتخاباتی

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به سایت‌ها و پایگاههای اینترنتی تاکید کرد که در ایام انتخابات خودشان بر فعالیت‌هایشان نظارت کافی داشته باشند؛ زیرا در غیر این صورت، اقدامات لازم در مورد آن‌ها انجام می‌شود.
محمدحسین صفار هرندی، در حاشیه جلسه دولت در جمع خبرنگاران در پاسخ به خبرنگاری که درباره نحوه برخورد با سایت‌هایی که به تخطئه کاندیداهای انتخابات مجلس می‌پردازند، پرسید، گفت: با سایت‌هایی که به ثبت رسیده باشند کار ارشادی می‌کنیم و اگر تخلفی مرتکب شوند به آن‌ها تذکر می‌دهیم.
وی با بیان این که دلمان نمی‌خواهد هیچ سایتی بسته شود، در عین حال افزود: البته اگر سایتی به ثبت نرسیده باشد چاره‌ای جز ارجاع آن به کمیته مربوط به رسیدگی به تخلفات نیست.
وزیر ارشاد افزود: در محدوده زمانی انتخابات چون حساسیت‌های عمومی بالاتر می‌رود و فضای کلی کشور باید از برخی خطاها مصون باشد، دعوت ما از سایت‌ها مثل سایر رسانه‌ها این است که خودشان مراقب نحوه فعالیت‌هایشان باشند.
وی در عین حال گفت: اگر این مراقبت صورت نگیرد طبعا مجبور می‌شویم آن گروهی را که مسوول سالم سازی محیط رسانه‌ای است، وارد کار کنیم تا اقدام لازم را انجام دهد.

راه اندازی مجله بین المللی موسیقی ایرانیان

راه اندازی مجله بین المللی موسیقی ایرانیان

وبنا – مجله بین المللی موسیقی ایرانیان راه اندازی شد. به گفته مدیر سایت “مجله بین المللی موسیقی ایرانیان بر آن است تا با ارائه مطالب مناسب ، مفید ، جالب – جذاب و درخور و از همه مهم تر اخبار و حاشیه های کامل دنیای موسیقی ایران و جهان برای دوستداران هنر موسیقی از عموم مردم گرفته تا موسیقی دانان، نوازندگان، خوانندگان و خلاصه هر فردی که علاقمند به این هنر جادویی است در سراسر ایران و فارسی زبانان در هر کجا که هستند، از منابعی معتبر و موثق ، اوقاتی بسیار مفید را در استفاده از اینترنت برای لحظاتی که میهمان مجله هستند ، فراهم نماید.”
این سایت http://www.musicmagazine.ir به مدیر مسئولی ابراهیم مولائی و سردبیری محمد جلوانی راه اندازی شده است. جدیدترین خبر، تصاویر منتخب ماه، در وبلاگ ها و تارنماها چه خبر و در در رسانه ها چه خبر از دیگر بخش سایت می باشد.

معرفی کاندیداهای مجلس در سایت قطره

معرفی کاندیداهای مجلس در سایت قطره

وبنا – به منظورایجاد فرصت برابر بین کاندیداهای محترم مجلس شورای اسلامی در سراسر کشور و ایجاد امکان برای شناخت بیشتر رای دهندگان، سایت قطره اقدام به ایجاد بخش ویژه ای برای معرفی کاندیداها نموده است. به گفته مدیر سایت جهت استفاده از این امکان، کافیست “سوابق، تجربیات و دیگر مشخصات خود را به همراه یک قطعه عکس و نام حوزه نمایندگی در فرمت word به پست الکترونیکی kandida@ghatreh.com ارسال فرمائید تا در بخش کاندیدا به نمایش گذاشته شود.” در حال حاضر کلیه کاندیداها می توانند مشخصات خود را ارسال نمایند. بدیهی است پس از اعلام رسمی لیست کاندیداها ، سایت تنها به معرفی این دسته از افراد خواهد پرداخت.
برای مشاهده این بخش از سایت می توانید به آدرس http://www.ghatreh.com/kandida مراجعه کنید.

پرشین بلاگ با چهره جدید

پرشین بلاگ با چهره جدید

وبنا – امروز پرشین بلاگ سرویس های جدید خود را ارائه کرد.
ارسال مطلب در وبلاگتان از طریق برنامه ورد ۲۰۰۷ و لایو رایتر – ذخیره پیش نویس مطالب و افزودن” ادامه مطلب” به هر یادداشت – ارسال نظر بر روی یادداشت ها، بصورت خصوصی و عمومی – سفارشی کردن قالب بدون دستکاری در کد قالب – مدیریت چندین وبلاگ تحت یک نام کاربری واحد – ایجاد وبلاگ گروهی با دسترسی های مدیریتی مختلف – ایجاد صفحات جداگانه در کنار یادداشت های وبلاگ – درج و مرتب سازی لینک های دوستانتان در وبلاگ – دربافت نسخه پشتیبان وبلاگ از داخل پنل مدیریتی و سرویس های جدید پرشین بلاگ از سرویس های جدید پرشین بلاگ می باشد.
پرشین بلاگ http://www.persianblog.ir امکان ایجاد یک وبلاگ فارسی رایگان را برای کاربران فراهم میکند تا خاطرات، مطالب مورد علاقه و مقالات خود را بر روی وبلاگتان منتشر نمایند.

نوفا جامعه مجازی متخصصین

نوفا جامعه مجازی متخصصین

وبنا – متخصصین و جویندگان کار، در سایت جامعه مجازی متخصصین می توانند سوابق کاری و تحصیلی خود را وارد در سایت نوفا وارد نمایند تا کارفرمایان و صاحبان مشاغل که بدنبال نیروی انسانی جهت استخدام و یا مجری برای اجرای پروژهای خود می باشند از طریق این سایت با متخصصین آشنا شوند.

سایت با تکنیک های روز دنیا سوابق کاری کاربران را در موتورهای جستجو مانند گوگل با رتبه بندی بالا معرفی می نماید. به گفته مدیر سایت “با پر کردن فرم سوابق کاری ، مشخصات کامل خود را به دیگران، از جمله صاحبان مشاغل و جویندگان نیروی انسانی، ارائه کنید. و اجازه دهید دیگران با داشتن اطلاعات کامل شغلی شما، با شما تماس بگیرند. مبادله این اطلاعات بین شما و دیگر اعضا، امکان همکاری های مفید میان تمام اعضا را افزایش میدهد .”

برای مشاهده سایت جامعه مجازی متخصصین به آدرس http://www.nofa.ir مراجعه کنید.

نویسنده : ارشیا جهانگیری

ایستگاه فیلتر شد

ایستگاه فیلتر شد

وبنا – سایت آگهی های رایگان ایستگاه فیلتر شد.
پشتیبانی سایت ایستگاه به وبنا گفت : “با سلام همانطور که می دانید سایت ایستگاه در آدرس istgah.com از تاریخ ۲۰ بهمن ۱۳۸۶ در تمام ای اس پی ها فیلتر شده است و اطلاعات بیشتر از همین طریق به اطلاع خواهد رسید”
سایت ایستگاه http://www.istgah.com یکی از قدیم ترین سایت های تجاری ایران و اولین سایت آگهی های رایگان است که از سال ۱۳۸۰ فعالیت می کند.

سایت هیات بسکتبال استان اصفهان راه‌اندازی شد

سایت هیات بسکتبال استان اصفهان راه‌اندازی شد

وبنا هیات بسکتبال استان اصفهان از راه‌اندازی سایت این مرکز خبر داد. این سایت شامل بخش‌های اخبار، گالری عکس ، معرفی کمیته‌ها، مسابقات و شهرستان‌ها می‌باشد.
براساس اعلام هیات بسکتبال استان اصفهان علاقه ‌مندان به این رشته ورزشی می توانند رویدادهای این رشته ورزشی در استان اصفهان رابصورت روزانه از طریق این سایت دریافت کنند.
برای مشاهده سایت می توانید به آدرس http://www.isfahanbasketball.com مراجعه کنید.