ماه: دی ۱۳۸۶

سایت خبری دسترتج راه اندازی شد

سایت خبری دسترتج راه اندازی شد

وبنا – سایت خبری دسترنج راه اندازی شد. این سایت که بیشتر به اطلاعات و اخبار مربوط به بخش کار می پردازد امروز راه اندازی شد.
سایت خبری دسترنج در آدرس اینترنتی http://www.dastranj.ir و با پوشش اخبار در گروه های کارگری، ویژه انتخابات، خفیه نویس، یادداشت، گزارش، تحلیل، ترجمه و عکس راه اندازی شده است.
وبنا راه اندازی سایت دسترنج را به مدیران و مسئولین سایت تبریک گفته و برای مسئولین سایت آرزوی موفقیت دارد

نامزدهای کسب عنوان برترین دستاورد رایانه ای در شاخه های گوناگون بخش رقابتها معرفی

نامزدهای کسب عنوان برترین دستاورد رایانه ای در شاخه های گوناگون بخش رقابتها معرفی

وبنا – جدول ذیل خلاصه اطلاعات آثار راه یافته به بخش نهایی یا به عبارت دیگر نامزدهای کسب عنوان بهترین دستاورد رایانه ای ایران در هر شاخه را نشان می دهد.

e-Learning
الفبای ایران نسخه ۲ – رای مهر
کمک آموزشی تاریخ و جغرافیا – مؤسسه آریابان آیین
حوزه علمیه اینترنتی – مؤسسه فرهنگی هنری تبیان نور
آموزش اینترنتی زبان انگلیسی – پیام آوران (OLC)
مجتمع آموزشی تبیان – مؤسسه فرهنگی هنری تبیان نور
آزمون الکترونیکی (عرفان آزما)

e-Business

سیستم جامع مدیریت فروش – کیان نور رایانه
بازار اینترنتی – تسهیل گستر
تجارت الکترونیک وب سایت تبیان – مؤسسه فرهنگی هنری تبیان نور
Booria CarpetWeb Builder – بوریا
فروشگاه ساز اینترنتی جهان دیتا – رایانه کاران کویر

e-Inclusion
سامانه نگهداری و خدمات پس از فروش – رای مهر
پارمیدا
کتاب ساز و نرم افزار نویسار – رسانه ساز دانش
Booria Carpet Designer – بوریا
کتابخانه و اینترنت نابینایان فارسی زبان – پکتوس
فن آوری انتقال زنده صوت و تصویر – پردازشگران تکنولوژی

e-Health
هلیکو باکتر پیلوری – انتشارات تیمورزاده
نرم افزار ثبت پرونده الکترونیک حکیم – پگاه فناوری و دانش
کلینیک الکترونیکی روان یار – تارتن سامانه

eEntertainment
بازی عمو زنجیر باف – سمیع پرداز رایان
بازی استراتژیک نجات بندر – مؤسسه فرهنگی هنری تبیان نور

eGovernment
سیستم رایانه ای دفاتر ازدواج و طلاق
سامانه اتوماسیون مکاتبات (سام) – بانک ملت
Specific Identification Method – داده پردازش حرفه ای ها
فیلمساز – هدیش
پیاده سازی امضای دیجیتال با USB – نوین افزار

e-Science
PSDic (PS Dictionary)
هلیکو باکتر پیلوری – انتشارات تیمورزاده
نرم افزار سازه ۸۰
اطلس جامع خون شناسی – دانشگاه علوم پزشکی تهران
بررسی آناتومی نرمال مغز انسان

e-Culture
کتابخانه دیجیتالی – قطب فن آوری اطلاعات شمس
مجموعه چندرسانه ای پیامبر اعظم(ص) – سمیع رایان پرداز
Persia Older Than History – ایرانگردان
دوره علوم و معارف علامه طهرانی – انتشارات علامه طباطبایی
مشکات بزرگسال – مؤسسه فرهنگی هنری تبیان نور
کتابخانه و اینترنت نابینایان فارسی زبان – پکتوس

مصاحبه با مدیر بلاگفا در روزنامه جام جم

مصاحبه با مدیر بلاگفا در روزنامه جام جم

وبنا – ضمیمه کلیک روزنامه جام جم در شماره ۲۳ دی ماه ۱۳۸۶ مصاحبه ای با علیرضا شیرازی مدیر بلاگفا منتشر کرده است که متن آن در ادامه درج شده است.

ماجرای وبلاگ های فارسی از چه زمانی آغاز شد؟
تاریخ شروع فعالیت اولین وبلاگ فارسی شهریور ۱۳۸۰ بوده است که پس از تهیه اولین راهنمای وبلاگ نویسی در ماههای بعدی وبلاگ نویسی فارسی وارد مرحله جدی خود شد.

در کشورهای دیگر چطور بود؟ خیلی زودتر از ما وبلاگ نویسی را آغاز کردند؟
در سایر کشورها هم حدود یک یا دو سال قبل از شروع وبلاگ نویسی در ایران به طور جدی مطرح شد. البته آغاز وبلاگ نویسی در ایران با بسیاری از کشورهای دیگر یک داشت و آن ماهیت وبلاگ نویسان بودند. در بسیاری از کشورها ابتدا افراد تکنیکال و علاقه مند به کامپیوتر وبلاگ نویسی را تجربه کردند ولی در ایران نخستین طیفی که به این عرصه وارد شدند روزنامه نگاران و افراد صاحب اندیشه بودند.افرادی که وبلاگ را ابزاری برای بیان اندیشه و افکار خویش یافته بودند.

آن زمان سرویس های وبلاگ فارسی هم وجود داشت؟
سال ۸۱ نخستین سرویس های وبلاگ فارسی آغاز به کار کردند و در سالهای بعدی نیز چندین سرویس وبلاگ فارسی دیگر فعالیت خود را آغاز کردند. با راه اندازی این سرویس ها موج تازه ای شروع شد و افراد بیشتری وبلاگ نویسی را تجربه کردند و حتی محدوده سنی وبلاگ نویسان نیز تغییر کرد بطوریکه امروز بسیاری از وبلاگ نویسان دانش آموزان هستند.

بلاگفا از چه سالی آغاز به کار کرد؟
شروع کار بلاگفا از آذر ۱۳۸۳ بود. ما تلاش کردیم سرویسی مطابق با آخرین تکنولوژی های روز دنیا راه اندازی کنیم و همچنین سرویسی که کاربران بتوانند به آن اعتماد کنند. بلاگفا از همان آغاز به کار بسیار مورد توجه علاقه مندان به وبلاگ قرار گرفت و تعداد کاربران آن مرتب افزایش می یافت.
آن زمان چند سرویس فارسی دیگر هم وجود داشت که سابقه فعالیت بیشتری داشتند. چطور می توانستید با آنها رقابت کنید؟
هدف من ارائه سرویسی با کیفیت و سرعت خوب بود نه امکانات زیاد. به اعتقاد من وبلاگ نویسان سرویسی سریع ، قابل اعتماد و آسان می خواهند. فکر می کنم امکانات در الویت بعدی است . آنچه مردم از وبلاگ نویسی می خواهند جایی است که بتوانند به راحتی مطالبشان را بنویسند، آدرس مشخص و آسان داشته باشند و آنچه را که می خواهند با کمترین محدودیت منتشر کنند. که البته در میان خط قرمزها نیز بایستی مد نظر گرفته شود.

منظورتان از خط قرمزها چیست؟
محدودیت های قانونی. طبیعتاً سرویس های وبلاگ ایرانی باید با وبلاگ های غیراخلاقی و توهین آمیز و آنچه که از طرف مراجع قانونی مشخص می شود برخورد کنند.

این نظارت چطور انجام می شود؟ یعنی شما همه وبلاگ ها را می خوانید؟
کاری که در آغاز انجام دادیم نظارت تیمی بود؛ یعنی تیم نظارتی بلاگفا وبلاگ ها را کنترل می کردند. با افزایش تعداد کاربران کنترل با این روش سخت شد و دیگر در توان نیروی انسانی نبود. پس از آن به فکر کنترل نرم افزاری افتادیم؛ یعنی نرم افزاری طراحی کردیم که بتواند وبلاگ های غیراخلاقی را تشخیص دهد.

نرم افزار چطور می تواند وبلاگ های غیراخلاقی را بشناسد؟
کلمات خاصی در نرم افزار تعریف می شود که براساس آنها وبلاگ های خلاف اصول اخلاقی مشخص می شوند. البته این روش آزمایشی اجرا شد وخیلی هم موفق نبود. چون همه تخلفات با نرم افزار قابل تشخیص نیستند. به همین دلیل فکر روش دیگری افتادیم و آن کمک گرفتن از کاربرها بود. بخشی به نام گزارش تخلف در سایت راه انداختیم تا کاربران بتوانند وبلاگ های غیراخلاقی که مشاهده می کنند گزارش دهند. این روش خیلی موثر بود و در بحث نظارت بسیار به ما کمک کرد. البته با هیچ روشی امکان کنترل کامل وجود ندارد و چنین انتظاری هم نمی رود چون حجم کار بسیار بالاست.

بلاگفا امکانات ویژه ای دارد که مخصوص خودش باشد؟
اشاره داشتم که کیفیت سرویس ها و در عین حال سادگی ابزارها اولویت بیشتری نسبت به امکانات متعدد برای ما دارد . با اینحال تلاش میکنیم در حد توان پاسخگوی نیازهای کاربران باشیم.امکاناتی مانند وبلاگهای گروهی، طبقه بندی مطالب،پیوندهای روزانه، نمایش نظرات پس از تایید یا ارسال نظرات خصوصی بخشی از امکاناتی بوده اند که در طول فعالیت سایت براساس درخواستهای کاربران ایجاد شده اند.بخش وبلاگ دوستان نیز با دید حل مشکلات کاربران در مشاهده و آگاهی از وبلاگهای به روز شده مورد علاقه اشان جدیدا به سایت اضافه شده است. (کاری که قبلا وبلاگ نویسان با ایمیل یا ارسال نظر انجام می دادند) .

در حال حاضر بلاگفا چند نفر عضو دارد؟
تعداد وبلاگ های ثبت شده دربلاگفا بیش از یک میلیون است که به نوعی نشان از فعالیت کاربران سایت دارد البته به عقیده من آنچه بایستی معیار ارزیابی اصلی وبلاگهای فارسی باشد تعداد وبلاگهای فعال هستند.وبلاگی که پس از ارسال چند مطلب رها شده و مدتها به روز نمی شود تاثیری در فضای وبلاگها و جامعه ندارد. در واقع کاربران فعال یک سایت ارزش واقعی آن هستند.

سرویس های وبلاگ فارسی می توانند با سرویس های وبلاگ خارجی رقابت کنند؟
سرویس های خارجی شاید امکانات خیلی متفاوت یا بیشتری در مقایسه با سایتهای مشابه ایرانی نداشته باشند ولی برخی از این امکانات مثل اختصاص فضای زیادی که برخی از این سروییسها برای قرار دادن عکس در اختیار کاربر قرار می دهند از دید کاربران محسوس است. موضوع مهم این است که مقایسه سرویس های ایرانی و خارجی شاید چندان صحیح نباشد چون امکانات و بازاری که یک سرویس خارجی در اختیار دارد در مقایسه بسیارمتفاوت است. برای نمونه سایتی مانند ورد پرس برای میزبانی یک میلیون وبلاگ بیش از سیصد سروراختصاص داده بود و البته پیشنهادی مالی چندین میلیون دلاری نیز داشته است. در مقایسه امکانات سخت افزاری این سایت صد برابر سرویسهای مشابه ایرانی است و همچنین سرویسهای وبلاگ ایرانی در بازار نوپا و بسیار محدود وب ایران فعالیت میکننند.

سرورهای شما کجاست؟
سرورهای ما کاناداست.

چرا از سرورهای ایرانی استفاده نمی کنید؟
زمانی که شروع به کار کردیم سرورهای ایرانی وجود نداشت. ضمن اینکه دیتا سنترهای ایرانی حداقل در ابتدا خیلی هم قابل اعتماد نیستند مواردی مثل قطع کابلهای ارتباطی کشورکه چندین باز نیز اتفاق افتاده است قاعدتا بر سرویس دهی سرورهای داخل ایران تاثیر دارند . در ضمن هزینه هایشان هم بالاتر است.

شما هم به مشکل دزدیده شدن دامنه برخورد کردید؟
بله ولی خیلی زود متوجه شدیم و پیگیری کردیم. البته کار راحتی نبود. بیش از ۲۴ ساعت و بدون استراحت دوستان ما مشغول پیگیری بودند. خوشبختانه موفق شدیم بعد از یک روز اختلال دامنه را پس بگیریم.

هزینه های سرویس های وبلاگ فقط از تبلیغات تامین می شود؟
بله. شیوه رایج درآمدزایی سرویسهای وبلاگ نویسی در ایران جذب و انتشار آگهی های تبلیغاتی است و عموماً سایت های ایرانی به همین شیوه هزینه هایشان را تامین کنند.

وظایف یک مدیر سرویس وبلاگ چیست؟ کارهایی که آقای شیرازی باید بصورت مداوم انجام دهد.
تعریف از مدیر یک سرویس وبلاگ یا مدیر سایت میتواند متفاوت باشد و در نتیجه تفاوتهایی نیز در وظایف آنها میتواند وجود داشته باشد در مورد سایت بلاگفا طراحی و برنامه نویسی اولیه سایت را خودم انجام دادم. الان هم در کنار نظارتی که به بخش های مختلف سایت دارم، باید فکر آینده سایت باشم تا به مشکل جدی بر نخورد. برنامه ریزی فنی سایت و رفع مشکلات احتمالی هم به عهده خودم است. گاهی لازم است تغییراتی در سایت ایجاد شود که سعی می کنم این کارها را در ساعت هایی از شب انجام دهم که سایت برای مدت طولانی غیرفعال نشود. بخشی از کارهای بازرگانی سایت را هم انجام می دهم.

هیچ وقت از این کار خسته شده اید؟ یا از راه انداختن چنین سایتی پشیمان شده اید؟
اولین باری که از من شکایت شد از راه اندازی سایت پشیمان شدم. کارمند یک اداره دولتی مطلبی را به وسیله سایت ما منتشر کرده بود و مدیر اداره می خواست بفهمند چه کسی بوده. به همین دلیل از من شکایت کردند و به دادگاه کشاندند. موضوع برطرف شد و مشکلی هم متوجه من نشد ولی تجربه بدی بود.

با مشکلات امنیتی چطور برخورد می کنید؟ چقدر پیش می آید که وبلاگ های شما هک شود؟
در زمینه هک و آزار کاربران مشکل داریم. متاسفانه افرادی وجود دارند که وقت و انرژی شان را صرف هک کردن سایت های دیگران یا آزار کاربران سایت می کنند. در بررسی که ما داشتیم متوجه شدیم بسیاری از وبلاگ هایی که هک می شوند به طریق مهندسی اجتماعی فریب خورده اند. مثلاٌ یک نفر با ایمیل تقلبی از آنها می خواهد که کلمه عبورشان را عوض کنند یا با طراحی صفحه ای مشابه صفحه اول سایت آنها را فریب داده است و به این ترتیب کلمه عبورشان فاش می شود. کاری که ما انجام می دهیم این است که سعی می کنیم به وسیله بخش های آموزشی سطح آگاهی کاربرانمان را بالا ببریم و به آنها بیاموزیم چطور امنیت وبلاگشان را حفظ کنند.

در مرحله طراحی تمهیداتی برای کاهش خطر هک شدن نسنجیده اید؟
تلاش ما در مرحله طراحی این بود که از آخرین تکنولوژی های روز دنیا برای برنامه نویسی استفاده کنیم تا امنیت سایت به حداکثر برسد. فکر می کنم موفق هم بوده ایم چون تا به حال از نظر نرم افزار کاربردی سایت (web application) دچار مشکل امنیتی نشده ایم.
بنفشه رحمانی – روزنامه جام جم

بروز رسانی پرشین بلاگ با windows live writer

بروز رسانی پرشین بلاگ با windows live writer

وبنا – نسخه جدید پرشین بلاگ امکان به روز رسانی وبلاگ را توسط برنامه های windows live writer و همچنین از طریق گزینه Publish در برنامه Word 2007 فراهم کرده است.

برنامه live writer یک برنامه برای نوشتن پست بصورت آفلاین و سپس اتصال به اینترنت و ارسال پست نوشته شده است. این برنامه بصورت رایگان از سایت لایو مایکروسافت قابل دریافت است. هم اکنون کلیه سرویس های استاندارد وبلاگ نویسی مانند لایو اسپیس ، بلاگر ، لایوژورنال و وردپرس از این برنامه پشتیبانی میکنند.

ارسال پست به وبلاگ در نسخه جدید پرشین بلاگ با استفاده از windows live writer :
پس از نصب لایو رایتر، کافیست از منوی tools گزینه Accounts را بزنید. از دکمه ADD برای اضافه کردن یک اکانت در یک سرویس وبلاگ به برنامه لایو رایتر میتوانید استفاده کنید. سپس نوع سرویس وبلاگ خود را باید انتخاب کنید. گزینه Another weblog service را کلیک کنید و به مرحله بعد بروید. در این صفحه آدرس وبلاگ خود، نام کاربری خود در سرویس وبلاگتان و پسورد خود را وارد کنید و به مرحله بعد بروید.حالا باید نوع سرویس وبلاگتان را انتخاب کنید.

برای سرویس Persianblog باید نوع سرویس را از منوی بازشوی برنامه روی metaWeblog API بگذارید و جعبه متن خالی پایینی را که آدرس متاوبلاگ را میخواهد مطابق http://mypersianblog.com/services/metablog.ashx قرار دهید. برنامه لایو رایتر با استفاده از این آدرس مطالب را به سرویس وبلاگ شما پست میکند. حال به مرحله بعدی بروید تا برنامه ، با سرویس وبلاگ شما ارتباط برقرار کند. توجه کنید که در طول مراحل نصب این برنامه و همچنین در هنگام اضافه کردن یک سرویس وبلاگ جدید به اکانت هایتان ، باید به اینترنت متصل باشید. در صورتی که مراحل را درست طی کرده باشید ، برنامه به وبلاگ شما وصل میشود و مراحل ساخت یک اکانت جدید را با زدن دکمه Finish به پایان میرسانید.

از این پس شما میتوانید بصورت آفلاین وبلاگ بنویسید و سپس به اینترنت وصل شوید و مطلب نوشته شده را publish نمایید.

نویسنده : حسین شرفی
به نقل از http://www.persianweblog.ir

جامه نو برای سایت گل‌آقا

جامه نو برای سایت گل‌آقا

وبنا – سایت گل‌آقا، همزمان با بیست و سومین سالگرد ستون دوکلمه حرف حساب، با طراحی جدید در معرض دید کاربران اینترنتی قرار می‌گیرد.

به گزارش روابط عمومی موسسه فرهنگی و هنری گل‌آقا، سایت گل‌آقا که فعالیت خود را به طور جدی از سال ۸۳ آغاز کرده، علاوه بر یک سایت خبری- اطلاع‌رسانی طنز و کاریکاتور، فضایی همگانی برای ارائه آثار طنز و کاریکاتور در دنیای مجازی است.

سایت جدید شامل همان بخش‌های سایت قدیم البته با طراحی متفاوت و دسته‌بندی مشخص‌تر است. جارچی (اخبار دنیای طنز و کاریکاتور و انیمیشن)، اخبار آبدارخانه ( خبرهای موسسه گل‌آقا)، قدمتان روی چشم (بخشی که میزبان کاریکاتورها و طنزنوشته‌های هنرمندان کشورمان است)، از همه رنگ (کاریکاتور، مطالب طنز و مقالات پژوهشی درباره طنز و کاریکاتور)، گل‌سنتر (فروشگاه اینترنتی محصولات گل‌آقایی)، فتوکاتور، روی دکه گل‌آقا (خبر انتشار آخرین نشریات و کتاب‌های انتشارات گل‌اقا به همرا مطالب و تصاویر برگزیده)، وبنامه (وی‍ژه‌نامه‌های اینترنتی که هر ماه با موضوع تازه‌ای روی سایت می‌روند)، گل‌نوشت ( وبلاگ شخصی اذناب آبدارخانه) و… از بخش‌های مختلف این سایت است.

البته بخش‌هایی از این سایت، مانند طرب‌انگیزان(گالری هنرمندان) و مرغ همسایه (بانک اطلاعاتی و لینکدونی سایت) هنوز نیمه فعال است که به زودی به همراه فعال شدن آرشیو کامل سایت، این بخش‌ها نیز فعال می‌شوند.

سایت جدید گل‌آقا نیز با نشانی اینترنتی http://www.golagha.ir مانند گذشته میزبان آثار اهالی طنز و کاریکاتور است و از دریافت انتقادات و پیشنهادهای مخاطبان خود استقبال می‌کند.

مراحل الکترونیکی شدن بورس تا یک ماه آینده انجام می‌شود

مراحل الکترونیکی شدن بورس تا یک ماه آینده انجام می‌شود

وبنا – نایب‌رییس شرکت بورس در گفت‌وگو با سیتنا: مراحل الکترونیکی شدن بورس تا یک ماه آینده انجام می‌شود
نظام جدید معاملاتی بورس – به صورت الکترونیکی – از یک ماه آینده امکان راه‌اندازی دارد و در این صورت، حجم بسیاری از معاملات با سرعت بیشتری انجام خواهد شد.
نصرالله برزنی، نایب‌رییس شرکت بورس و اوراق بهادار، اظهار داشت: مراحل الکترونیکی شدن بورس و آموزش نیروهای دست‌اندرکار، به سرعت در حال انجام است.
وی افزود: راه‌اندازی نظام جدید معاملاتی بورس به صورت الکترونیکی، از ماه آینده ممکن خواهد بود.
برزنی، خاطرنشان کرد: با ارتقای این سیستم، جواب‌‌گویی به تعداد و حجم بیشتری از معاملات و سرعت و کارآیی آن‌‌ها امکان‌‌پذیر خواهد بود.
نایب‌رییس شرکت بورس و اوراق بهادار، درمقایسه امکانات الکترونیکی بورس کشورمان با سایر کشورها، تصریح کرد: تنها اختلاف کوچک کشور ما با سایر کشورها، امکان انجام مستقیم معاملاتی سرمایه‌گذاران درآن کشورها از طریق ارائه رمز و اعتبار است که این امکان در ایران نیز فراهم می‌‌شود.

ایجاد بخشهای اتومبیلرانی و تنیس در قطره

ایجاد بخشهای اتومبیلرانی و تنیس در قطره

وبنا – سایت قطره اعلام کرد “بنابر تقاضای دوستان بخش ویژه اتومبیل رانی و تنیس راه اندازی شد” کاربران و علاقه مندان می توانند برای مشاهده جدید ترین خبر های مربوط به تنیس به آدرس http://ghatreh.com/news/?type=subcat&id=34 و برای اخبار مربوط به اتومبیل رانی به آدرس http://ghatreh.com/news/?type=subcat&id=35 مراجعه کنند.

پاسخ به نظرات خوانندگان وبلاگ یا تصحیح آن در بلاگفا

پاسخ به نظرات خوانندگان وبلاگ یا تصحیح آن در بلاگفا

وبنا به نقل از بلاگفا : “مدتی است که امکان ویرایش نظرات خوانندگان وبلاگ در بخش مدیریت وبلاگها اضافه شده است. هدف اصلی این امکان جدید فراهم نمودن امکان پاسخگویی به نظرات توسط نویسنده وبلاگ و اصلاح اشتباهات جزئی در متن نظرات بوده است. آنچه که باعث عدم اجرای طرح فوق تاکنون بوده امکان سوء استفاده های احتمالی بوده است هرچند که این امکان در بسیاری از نرم افزارهای مدیریت وبلاگ وجود دارد. همانطور که انتظار می رفت برخی از کاربران با امکان ویرایش نظرات توسط نویسنده وبلاگ مخالف کردند اما در مدتی که این امکان بصورت آزمایشی فعال شده بود به نظر میرسد که اکثریت کاربران و بخصوص نویسندگان وبلاگها نحوه استفاده صحیح از امکان فوق را می دانند با اینحال لازم میدانیم پیشنهاداتی را برای استفاده بهتر از امکان فوق ذکر کنیم.
همانطور که اشاره شد هدف اصلی امکان فوق فراهم نمودن امکان پاسخگویی به نظرات است. در صورتی که تمایل دارید پاسخ نظری را در پایین همان نظر بنویسید میتوانید با ویرایش نظر، پاسخ آنرا در انتهای متن نظر درج کنید. ترجیحا از امکان درج خط جداکننده نیز برای مشخص و جدا کردن متن نظر با پاسخ نویسنده وبلاگ استفاده کنید.
ویرایش نظرات را در موارد جزئی مانند اشتباهات تایپی در متن نظر یا آدرس وبلاگ استفاده کنید و شایسته است که در صورت هرگونه ویرایش یا تغییر در کلمات یا جملات نظرات، جمله ای را که مشخص کننده ویرایش نظر خواننده توسط نویسنده وبلاگ یا حتی دلیل ویرایش نظر بوده را بنویسید (برای نمونه میتوانید از عبارت متن این نظر توسط نویسنده وبلاگ ویرایش شده استفاده کنید).

امیدواریم کاربران سایت با رعایت موارد بالا ضمن استفاده از امکان مفید فوق به خوانندگان وبلاگ و حقوق آنها احترام بگذارند.”

شورای عالی انفورماتیک کشور برای بار دوم هک شد

شورای عالی انفورماتیک کشور برای بار دوم هک شد

به گزارش آژانس خبری پرشین هک، وب سایت شورای عالی انفورماتیک کشور برای بار دوم توسط یک گروه هکری از ایران به نام eMP3R0r مورد حمله و هک قرار گرفت.

لینک اثبات هک شدن این وب سایت: http://www.zone-h.org/component/option,com_mirrorwrp/Itemid,160/id,6905109

این وب سایت به آدرس اینترنتی http://www.shci.ir که دارای برنامه نویسی aspx میباشد در حدود ۳ سال پیش نیز توسط یک گروه خارجی به نام D.W.T مورد حمله و دیفیس قرار گرفته بوده است.

کلوپ ۳ ساله شد

کلوپ ۳ ساله شد

وبنا – ۳ سال پیش در چنین روزی ، اولین جامعه مجازی ایرانیان در اینترنت با نام کلوب دات کام (cloob.com) آغاز به کار کرد. ۱ دی ۱۳۸۳ روزی بود که تیم جوان مدیریت سایت توانستند ، اولین نسخه از سایت کلوب دات کام را برای ارائه خدمات به پارسی زبانان سراسر جهان در دسترس عموم مردم قرار دهند. با رشد روزافزون تعداد شهروندان این جامعه مجازی ، نیاز به ارئه خدمات بهتر برای جلب رضایت کاربران نیز بیش از پیش مورد احساس شد. تیم مدیریت کلوب نیز همواره سعی کرده است تا با همه محدودیتهای سخت افزاری خود ، بتواند بخشی از محدودیت ها را با تدابیر نرم افزاری مرتفع نماید.

و امروز سایت کلوپ ۳ ساله شده است. به گفته مدیر سایت “در مدت این ۳ سال بدون شک تنهاچیزی که باعث رشد و پویایی این سایت شده است ، علاقه مندی ، استقبال و دل گرمی شما عزیزان و همچنین پیشنهادات و انتقادات سازنده شما دوستان گرامی بوده است . اگر امروز سایت کلوب به عنوان یکی از بزرگترین سایتهای فارسی زبان در دنیا شناخته شده است ، تنها و تنها به دلیل همراهی شما با ما بوده است . و با وجود این همراهی ، ما نیز خود را ملزم می دانیم تا همواره برای رشد و پویایی این جامعه مجازی در تلاش و تکاپو باشیم.
و اکنون که شهر مجازی ما نزدیک به نیم میلیون شهروند دارد ، بار مسئولیت خود را سنگینتر از قبل احساس کرده و تلاش می کنیم تا رضایت شما شهروندان عزیز را بیش از پیش جلب نماییم.
در عین حال که از گستردگی امروز جامعه مجازی کلوب خرسندیم ، اما هرگز به امروز خود بسنده نخواهیم کرد و همواره برای دستیابی به افق های دوردست در آینده تلاش خواهیم نمود . با تلاش بیشتر ، خواهیم کوشید تا در آینده ، ایده های بزرگ خود را جامع عمل پوشانده و همواره با گذشت زمان بیش از پیش در جهت رشد و پیشرفت شهر مجازی کلوب گام برداریم . و در این راه نیز همانند گذشته نیازمند همراهی شما شهروندان گرامی جامعه کلوب هستیم.”

تولد ۳ سالگی کلوب دات کام بر همه مبارک باد