ماه: آذر ۱۳۸۶

راه اندازی گروه ها در جاکس بلاگ

راه اندازی گروه ها در جاکس بلاگ

وبنا – از امروز قسمت بزرگ و جدیدی در جاکس بلاگ به نام گروه ها راه اندازی شده است، از این پس کاربران جاکس بلاگ میتوانند در جاکس بلاگ گروه بسازند و بصورت گروهی مطلب ارسال نمایند.
کاربران میتوانند در قسمت گروه ها یک گروه بسازند، دوستان خود را دعوت کنید و به همراه آنها در گروه خود مطلب ارسال نمایند.
سازنده ی گروه میتواند عکس گروه و یا تصویر پس زمینه ی گروه را انتخاب نماید. همچنین عضویت همه ی کاربران در تمام گروه ها آزاد میباشد.
برای مشاهده سایت به http://www.jaxblog.com مراجعه کنید.

اولین دوره مجازی دانشگاه تهران در سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی افتتاح می‌شود

اولین دوره مجازی دانشگاه تهران در سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی افتتاح می‌شود

وبنا – دانشگاه تهران در سالگرد پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی اقدام به پذیرش دانشجو در دوره‌های مجازی مدیریت و کارآفرینی در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد می‌کند.
ثبت نام داوطلبان از روز چهارشنبه به صورت اینترنتی از طریق وب سایت مرکز آموزشهای الکترونیکی دانشگاه به نشانی http://utec.ut.ac.ir آغاز شد و تا پایان روز جمعه ۱۴ دی ماه ادامه دارد.
اولین گروه دانشجویان مجازی دانشگاه تهران از ۲۳ بهمن(نیمسال دوم سال تحصیلی جاری) به تحصیل مشغول خواهند شد.
شایان ذکر است مرکز آموزشهای الکترونیکی در مرداد ماه سال جاری موفق به اخذ مجوز رسمی پذیرش دانشجوی مجازی از سوی وزارت علوم شد.
در شیوه نامه ثبت نام دوره‌های مجازی که در هیات رییسه دانشگاه مورد تصویب قرار گرفت و رسما به مرکز آموزش‌های الکترونیکی ابلاغ شد، جزئیات مربوط به شرایط پذیرش و نحوه اجرای این دوره‌ها همچین میزان شهریه،‌مدارک مورد لزوم و نوع رشته‌های تحصیلی مجازی، مشخص شده است.
در حال حاضر ثبت نام از داوطلبان در سه رشته مدیریت در مقطع کارشناسی و هفت رشته مدیریت و کارآفرینی در مقطع کارشناسی ارشد صورت می‌گیرد. رشته‌های یادشده در چارچوب قرارداد همکاری مشترک میان مرکز آموزش‌های الکترونیکی با دانشکده‌های مدیریت و کارآفرینی که به ترتیب در پنجم مرداد و بیست و یکم آبان ماه سال جاری به امضای طرفین رسیده است اجرا می‌گردد. در خصوص پذیرش دانشجو در سایر رشته‌های مجازی متعاقبا از طریق سایت مرکز آموزشهای الکترونیکی اطلاع رسانی صورت خواهد گرفت.

Vocabulary.ir راه‌اندازی شد

Vocabulary.ir راه‌اندازی شد

ایتنا- سایت vocabulary برای دسترسی سریع‌تر کاربران و تمامی علاقه‌مندان به منابع آموزشی زبان انگلیسی مربوط به لغات و واژگان راه‌اندازی شد.
در این سایت کاربران می‌توانند لغات مختلف را همراه با عکس فرا گرفته و یا در صورت نیاز از دیکشنری انگلیسی به انگلیسی و انگلیسی به فارسی موجود در سایت استفاده کنند.
این سایت شامل ۲۵ بخش مختلف می‌باشد و لغات مربوط به موضوع‌های ورزشی، فنی، اعداد، الفبا، زمان و کامپیوتری را به علاقه‌مندان آموزش می‌دهد.
به گزارش ایتنا یکی از بخش‌های جالب سایت http://vocabulary.ir سرویس آموزشی مربوط به اختلاف‌های نوشتاری در زبان انگلیسی بریتانیا و انگلیسی آمریکایی است.
کاربران این سایت بصورت مستقیم می‌توانند سؤلات خود را از اساتید online سایت بپرسند. سرویس اساتید آنلاین سایت با همکاری سایت olc.ir راه‌اندازی شده است.

وبگذر با طراحی و امکانات جدید

وبگذر با طراحی و امکانات جدید

وبنا – با افزایش روز افزون کاربران سایت و استفبال سایت ها و وبلاگ های فارسی از امکانات سایت وبگذر، علاوه بر توسعه سخت افزاری سایت، امکانات وبگذر نیز بنا به نیاز کاربران و فناوری های روز طراحی وب گسترش پیدا می کنند.
در همین راستا طراحی و امکانات جدید وبگذر راه اندازی شد. این تغییرات پس از بررسی پیشنهادها و نیازهای کاربران سایت صورت گرفت و ده ها نفر از کاربران وبگذر ما را در بررسی و گسترش امکانات یاری کردند.
اصلی ترین قابلیت افزوده شده به سیستم آمارگیری، “نمایش زنده” آمار می باشد. این سرویس که ابتکار جدیدی از سایت وبگذر می‌باشد، امکان مشاهده کلیه بازدیدها و فعالیتهای آماری سایت را به صورت زنده و خودکار به مدیران سایت‌ها می‌دهد.
از دیگر امکانات جدید شمارنده، نمایش آمار کلیه صفحات سایت و وبلاگ به صورت مجزا می‌باشد که علاوه بر نمایش آدرس صفحه و آمار به تفکیک بازدبد روزانه و کلی، عنوان صفحه نیز نمایش داده می شود.
طراحی جدید صفحه آمار بر اساس دسترسی آسان به گزارشات و طبقه بندی و ارائه بهتر گزارشات می باشد. این نسخه به طور کامل با مرورگرهای Internet Explorer و Firefox سازگار می باشد.
از امکانات جدیدی که به سیستم نظرسنجی اضافه شده است نیز می توان به “تعیین سایز و رنگبندی نظرسنجی” و “تعیین تاریخ آغاز و پایان نظرسنجی” اشاره کرد.
علاوه بر تغییرات نرم‌افزاری سایت، یک سرور جدید نیز برای انجام محاسبات و افزایش سرعت سرویس دهی راه اندازی شد. در حال حاضر ۵ سرور قدرتمند اختصاصی محاسبات مربوط به سایت وبگذر را انجام می دهند و با بوجود حجم بالای محاسبات و ۸ میلیون بار اجرای خدمات وبگذر http://www.webgozar.com در روز، در نسخه جدید سرعت و کیفیت سرویس‌های وبگذر رشد چشمگیری داشته است.
محسن پویا مدیر سایت وبگذر به وبنا گفت : “امیدواریم با توسعه مداوم امکانات سایت و تلاش شبانه روزی دست اندرکاران سایت وبگذر توانسته باشیم سرویسی پایدار، به روز و پیشرفته را به مدیران سایت ها و وبلاگ‌های فارسی ارائه دهیم.”

فراخوان السیتکس برای انتخاب برترین های سال

فراخوان السیتکس برای انتخاب برترین های سال

وبنا – مرکز کیفیتهای برتر السیتکس™ با صدور فراخوانی، کلیه سازمان های مجازی، سایت ها و پایگاه های وب سازمان ها و شرکت های دولتی و خصوصی را به شرکت در دور جدید “سیر تعالی”™ دعوت نمود
السیتکس با همراهی هیئت داوران و مشاوران مرکز کیفیت های برتر، حامیان و همکاران خود با صدور فراخوانی اعلام کرد که همزمان با پایان سال میلادی و مشخص شدن نتیجه تلاش های سال گذشته، ثبت نام رسمی و پذیرش دوره جدید السیتکس برای متقاضیان آغاز شده است.
از جمله مزایا و جوایز شرکت در “سیر تعالی”™، تصاحب مدال الکترونیکی و اخذ گواهی نامه دیجیتال کیفیت برتر، کسب مقام برترین های سال، پروانه استفاده از نشان کیفیت برتر و علامت تعالی سازمانی و کمک به بهبود سیستماتیک میباشد.
گفتنی است، السیتکس بیش از شرکت در ده ها نمایشگاه به شناسایی، اعتلا و اعتبار برگزیدگان خود کمک میکند و مخاطبین این برنامه را کلیه سایتها، پایگاه های وب سازمان ها و شرکت های دولتی و خصوصی و سازمان های مجازی رشته های مختلف، که در جستجوی اعتلا هستند و دانش مدار عمل میکنند و یا از فناوری اطلاعات بعنوان محور توسعه خود بهره میبرند تشکیل میدهند.
شایان ذکر است بر پایه اصل اساسی و مدل تعالی پیشرفته السیتکس (مدل اول تعالی) مبنی بر آنکه اطلاعات بنیاد دانش و پایه و اساس دانائی محوری، آنالیز و مهندسی بر اطلاعات خام یا فناوری اطلاعات است، وب سایت شرکت کنندگان بعنوان اظهارنامه الکترونیکی (چند رسانه ای) و بستر اصلی معرفی آنها تلقی میشود و ارزیابی ها متمرکز بر دستاوردهای یک سال گذشته سازمانها تا سایت هائی خواهد بود، که همینک به نتیجه رسیده و تثبیت شده اند و بعبارتی نتیجه منطقی تلاش های سال ۲۰۰۷ میلادی محسوب می شوند تا ضمن تقدیر از بهترین تلاش های صورت گرفته، حرکت های سازمان یافته پیشرو به جامعه معرفی گردند.
همچنین السیتکس در پاسخ به اینکه آیا شانسی برای سایتها یا سازمانهای کوچک هم هست یا فقط شرکتهای بزرگ و با سابقه و معروف در بین برترینها هستند اعلام داشت که برای سنجش میل به تعالی™; واژه هایی چون بزرگ، کوچک، باسابقه، بی سابقه، معروف، تازه کار، محبوب… از نظر السیتکس غیرقابل اندازه گیری، تعریف نشده و نامفهوم می باشند. آنچه برای السیتکس قابل اندازه گیری است، شناسایی عمومی/ثبت نام، معیارها و سیر تعالیست و هر سازمان سیر تعالی™ خود را میپیماید. برای درک بیشتر این موضوع کافیست به برگزیدگان ۲۰۰۶ نظری دوباره انداخته شود.
در این فراخوان از متقاضیان، دعوت به عمل می آید تا با توجه به حد نصاب و اولویت زمانی ثبت نام، برای ثبت درخواست پذیرش خود، با مراجعه به سایت رسمی السیتکس به نشانی زیر اقدام به ثبت نام نمایند: http://www.elecitex.com مراجعه نمایند.

افتتاح رسمی بلاگر فارسی

افتتاح رسمی بلاگر فارسی

وبنا – بلاگر فارسی مجموعه‌ای است از فعالیت چندین وبلاگ‌نویس فارسی، در جهت آماده‌سازی و استفاده‌ی آسان‌تر کاربران فارسی‌ زبان از سیستم بلاگر. این مجموعه در ابتدا با سه بخش شروع به فعالیت کرده است. بخش پوسته‌ها که تا آمادگی کامل بلاگر برای پشتیبانی از زبان فارسی فعالیت می‌کند و شامل چندین پوسته‌ی پرطرفدار بلاگر است که تاریخ شمسی و زبان فارسی را بطور کامل پشتیبانی می‌کنند. بخش مستندات که شامل ترفندها، خودآموزهای فارسی بلاگر است. و بخش اصلی که با محوریت انتشار اخبار و آخرین تغییرات سیستم بلاگر، اطلاع رسانی به موقع کاربران فارسی بلاگر را بر عهده دارد. همچنین محلی نیز برای طرح مشکلات استفاده از سرویس بلاگر در نظر گرفته شده است که اعضای تیم بلاگر فارسی به مشکلات مطرح شده در این بخش پاسخ خواهند داد.
به گفته یکی از اعضای این گروه ، بلاگر فارسی حرکتی است در جهت استفاده‌ی هر چه بهتر و بیشتر کاربران فارسی از سیستم بلاگر. آقایان یوسف‌ منیری، حسن، علیرضا، مجتبی، نیما، سپهر و بهرام از اعضای تیم بلاگر فارسی می باشند.

سایت لبیک ۳ زبانه شد

سایت لبیک ۳ زبانه شد

وبنا – مدیر امور حج و زیارت صدا و سیمای جمهوری اسلامی گفت: همزمان با ایام حج پایگاه اینترنتی ” لبیک ” که تاکنون فقط به زبان فارسی بود، با اضافه شدن دو زبان عربی و انگلیسی، سه زبانه شد.
حسن گروسی گفت : “این توسعه در کنار مجموعه فعالیتهای صدا و سیما در زمینه حج، می‌تواند به گسترش و فرهنگ سازی حج در جامعه کمک نماید. ”
گروسی از این سایت به عنوان یک ابزار و پایگاه اطلاع رسانی قوی جهت انعکاس و انتقال مجموعه کارهایی که در بخش‌های مختلف هنری ، سینمایی و رادیویی صورت می‌گیرد، نام برد.
وی گفت: بررسی‌ها نشان می‌دهد که روزانه بالای ‪ ۳۰‬هزار مخاطب تاکنون به این سایت مراجعه داشتند که با افزایش تعداد زبانهای سایت انتظار افزایش این تعداد وجود دارد.
گروسی افزود: برای سایت‌های با موضوع معارف در نقطه شروع این استقبال بسیار خوب است و نکته قابل توجه این است که عمده این مخاطبان را افراد نوجوان و جوان تشکیل می‌دهد.
آدرس پایگاه اینترنتی سایت لبیک که به صورت تخصصی به مسائل حج می‌پردازد، ‪ http://www.labbaik.ir‬است.

گزارش تصویری از جشن تولد سه سالگی پایگاه علمی همکلاسی

گزارش تصویری از جشن تولد سه سالگی پایگاه علمی همکلاسی

وبنا – جشن تولد سه سالگی سایت همکلاسی در مشهد برگزار شد. سالگرد تاسیس پایگاه علمی همکلاسی در تاریخ ۲۷ آبان ماه ۱۳۸۶ در شهر مشهد – ملک آباد – در ساعت ۶ بعد از ظهر با حضور ۴۰ نفر از اعضای همکلاسی پربار تر از سال گذشته برگزار شد.
برای مشاهده عکس های می توانید به آدرس http://www.hamkelasy.com/content/view/2135/86 مراجعه کنید.

هفتمین شماره نشریه اینترنتی کافه داستان منتشر شد

هفتمین شماره نشریه اینترنتی کافه داستان منتشر شد

وبنا – هفتمین شماره نشریه اینترنتی کافه داستان منتشر شد. در این شماره می خوانید:
رسید عکسهایمان وقتی که با هم بودیم
حسین جوکاری تپانچه ای بر پیشانیِ اسب
سمیرا یحیایی بدون عنوان
الهام ملک پور درد و دل های “فا.سیاه نقطه دار”
سانازسیداصفهانی یک و یک می شود یک
سهند سرحدی خنده پشت سیمهای خاردار
سعیدرضا خساره در توضیح ِ عجایب ِ خیابان ِ صبای شمالی…
حامد احمدی ضیافتی زیر رگبار
علیرضا ذیحق ما هنوز هم داروین می خوانیم
برگردان:سوین شیوا چرندیات یک ذهن کپک زده
کاوه مهرورز از برف های کلیمانجارو تا بریگادهای سرخ
آتوسا سلطان زاده یادی از نویسنده ی رمان پاشنه آهنین
علیشاد لربچه
برای مشاهده سایت به آدرس http://www.cafedastan.com مراجعه کنید.

بازار اینترنتی سایت برتر تجارت الکترونیکی کشور

بازار اینترنتی سایت برتر تجارت الکترونیکی کشور

وبنا – چهارمین همایش ملی تجارت الکترونیکی با شعار ” تجارت الکترونیکی و تسهیل تجارت در خدمت توسعه منافع ملی ایران” در آذرماه ۸۶ با حضور وزیر بازرگانی ، وزیر ارتباطات و فن آوری اطلاعات در مرکز همایشهای بین المللی سازمان صدا و سیما برگزار شد.
هدف از برگزاری این همایش ارزیابی فعالیتهای انجام شده در زمینه تجارت الکترونیکی توسط بخش خصوصی و دستگاههای اجرایی و مقایسه آن با انتظارات و تجربیات دیگر کشورها و انتخاب وب سایتهای برتر تجارت الکترونیکی کشور بود.
برای رتبه‌بندی سایت‌ها از روش شناس مشخصی که دفتر توسعه تجارت الکترونیکی آن را تدوین نموده بود استفاده گردید. این شاخص‌ها مشتمل بر بخش‌های نمایش، گرافیک، محتوی، قابلیت دسترسی، زبان، ساختار، امنیت، حریم شخصی، کاربرد و تراکنش بوده که هر کدام از آنها دارای شاخص‌های کمی بودند که در مجموع ۱۱۰ شاخص برای انتخاب سایت برتر مورد ارزیابی و امتیاز دهی قرار گرفت که هر یک از وب‌سایت‌های ثبت‌نام شده براساس این شاخصها ارزش گذاری و در نهایت سایت‌هایی که بیشترین امتیاز را بدست آوردند به عنوان سایت‌های برتر انتخاب شدند.
بازار اینترنتی تسهیل گستر به آدرس http://www.wwwbazar.com با شرکت در این رقابت موفق شد به عنوان سایت برتر تجارت الکترونیکی کشور انتخاب و لوح تقدیر از وزیر محترم بازرگانی دریافت کند.
این سایت در دومین و سومین همایش ملی تجارت الکترونیکی نیز در سالهای ۸۳ و ۸۴ به عنوان سایت برتر تجارت الکترونیکی کشور انتخاب شده بود و لوح تقدیر از وزیر وقت اخذ کرده بود.

آغاز ثبت نام کنکور از صبح شنبه

آغاز ثبت نام کنکور از صبح شنبه

وبنا – ثبت نام کنکور سراسری سال ۸۷ دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی کشور از صبح امروز شنبه ۱۷ آذر ماه به صورت اینترنتی در سراسر کشور آغاز می شود. دفترچه های ثبت نام کنکور سراسری برای داوطلبان کنکور، روی سایت سازمان سنجش به نشانی http://www.sanjesh.org قرار می گیرند.
ثبت نام کنکور سراسری تا ۱۰ دی ادامه دارد و متقاضیان باید در مهلت اعلام شده با مراجعه به یکی از مراکز پستی توزیع کننده مدارک و پرداخت مبلغ ۴۳ هزار ریال به عنوان وجه ثبت نام، نسبت به دریافت کارت اعتباری، یک جلد دفترچه راهنمای شماره یک آزمون سراسری اقدام کنند.

به نقل از آموزش نیوز

مسابقه هفته در علویون

مسابقه هفته در علویون

وبنا – سایت فرهنگی مذهبی علویون اقدام به برگزاری مسابق هفته نموده است و در پایان هفته به سه نفر از کسانی که پاسخ صحیح را ارسال نموده اند جایزه می دهد. در ضمن بخش جدیدی در سایت http://www.alaviyyoon.ir با عنوان موبایل اسلامی راه اندازی شده است که در آن برنامه ها تم ها و فایل های صوتی ازجمله ترتیل کل قرآن کریم و ادعیه های منتخب جهت دانلود قرار داده شده است.

افزایش میزان پرداخت به ازاء هر کلیک در I30T

افزایش میزان پرداخت به ازاء هر کلیک در I30T

وبنا – مدیریت سایت تبلیغاتی i30t اعلام کرد قرار است افزایش میزان پرداخت به اعضای سایت به ازاء هر کلیک بر روی تبلیغات نمایش داده شده در سایت های اعضا به میزان صد درصد افزایش خواهد یافت.
بدین صورت سایت i30t برای نمایش تبلیغات خود به ازاء هر کلیک مبلغ ۲۰۰ ریال برای تبلیغات متنی و ۳۰۰ ریال برای تبلیغات تصویری پرداخت خواهد کرد.
برای مشاهده سایت و یا دریافت کد نمایش می توانید به آدرس http://www.i30t.com مراجعه کنید.

بلاگفای چهار ساله تولدت مبارک

بلاگفای چهار ساله تولدت مبارک

وبنا – آذرماه سال ۱۳۸۳ سایت بلاگفا (BLOGFA.COM) فعالیت خود را به صورت رسمی آغاز کرد. از آن روز سه سال می گذارد و اینک بلاگفا وارد چهارمین سال فعالیت خود می شود.
میزبانی بیش از یک میلیون وبلاگ فارسی افتخاری برای بلاگفا می‌باشد. افتخاری که هر یک از کاربران بلاگفا در آن سهیم هستند. بلاگفا دیگر نه فقط یک ابزار یا ارائه کننده خدمات وبلاگ نویسی بلکه یک جامعه بزرگ از کاربران فارسی است.
علیرضا شیرازی مدیر سایت بلاگفا گفت : “میخواهیم بدانید که ارزشمندترین چیزی که داریم اعتماد، همراهی و علاقه کاربران به سایت است. پشتیبانی کاربران در موقع مشکلات و انتقادات آن کمک بزرگی برای حل مشکلات و پیشرفت سایت بوده است.” شیرازی گفت: “برایمان ارزشمند است که توانسته ایم در این سالها بصورت کاملا مستقل فعالیت کردیم و همچنین یک مدل تجاری که پاسخگوی نیازهای مالی سایت و تداوم فعالیت سایت در آینده است را ایجاد کنیم. ”
بلاگفا در سال گذشته مشکلات بزرگی را تجربه کرد که تا حدودی در روند پیشرفت بلاگفا تاثیر داشتند.
وبنا نیز تولد بلاگفا را تبریک به مدیر سایت و کاربران این سایت تبریک می گوید و برای مدیر سایت بلاگفا آرزوی موفقیت دارد

مشکل فنی سایت I30t فردا صبح رفع خواهد شد

مشکل فنی سایت I30t فردا صبح رفع خواهد شد

وبنا – سایت I30t به دلیل مشکلات فنی در دسترس نیست.
آقای عقیلی مدیر سایت تبلیغاتی I30t به وبنا گفت به دلیل تغییر سرور های سایت در روز گذشته آدرس DNS های مربوط به دامنه سایت نیز اشتباها تغییر پیدا کرده است که این مشکل بلافاصله رفع شده است. اما به دلیل کش شدن DNS ها در شرکت های ارائه دهنده اینترنت در ایران، این مشکل برای کاربران داخل ایران تا فردا صبح ادامه خواهد داشت.
برای مشاهده سایت می توانید به آدرس http://www.i30t.com مراجعه کنید.

سایت انتخابات رایانه ای هک نشده است

سایت انتخابات رایانه ای هک نشده است

روابط عمومی وزارت کشور با انتشار اطلاعیه‌ای برخی اخبار مبنی بر حمله و هک پایگاه اینترنتی انتخابات رایانه‌ای مجلس هشتم را تکذیب کرد و آدرس اینترنتی جدیدی را به کاربران اعلام کرد.
یکی از خبرگزاری‌های داخلی روز گذشته در خبری اعلام کرد: پایگاه اینترنتی انتخابات رایانه‌ای مجلس هشتم مورد حمله قرار گرفت و هک شد.
دراین خبر همچنین بالابودن ضریب امنیتی سایت‌آزمایشی انتخابات رایانه‌ای مجلس هشتم زیر سوال رفته بود.
روابط عمومی وزارت کشور در گزارش خود ضمن تکذیب این خبر اعلام کرد: این پایگاه ‌اینترنتی به ‌آدرس ‪ www.majles8.com‬به منظور برگزاری دو مرحله مسابقه اینترنتی مورد استفاده قرار گرفت و پس ‌از انجام مراحل مختلف مسابقه و تست‌های مورد نظر، در حال حاضر کاربران می‌توانند به آدرس http://‪www.majles8.ir مراجعه کنید.