ماه: آبان ۱۳۸۶

علت اختلالات اخیر در سایت پارسی بلاگ

علت اختلالات اخیر در سایت پارسی بلاگ

وبنا – گزارش پارسی بلاگ در مورد علت اختلالات اخیر در سایت به کاربران سایت.
” بنام خدا – مشکل کند شدن بارگذاری سایت پارسی بلاگ و وبلاگهای اون در برخی ساعتهای خاص در طول شبانه روز، مدتیه که بعضاً باعث اختلال در کار وبلاگها و امر سرویس دهی به کاربران شده. قبل از هرچیزی بابت این مشکل از تمام کاربران سایت و همچنین مراجعه کنندگان محترم معذرت میخواهیم.
سرور سایت پارسی بلاگ توسط یکی از بهترین و معتبرترین دیتا سنترهای داخلی پشتیبانی میشه و تاکنون از حیث پشتیبانی و سایر موارد فنی با کمترین مشکل روبرو بودیم. اخیراً به دلیل بالا رفتن ترافیک این دیتا سنتر در برخی از ساعات شبانه روز (خصوصاً ساعات اولیه شب)، مشکل کمبود پهنای کل شبکه مربوطه، باعث عدم تامین باند مورد نیاز و کند شدن سیستم پارسی بلاگ شده است. ما مدتی است در حال پیگیری و بررسی راههای مقتضی برای حل مشکل هستیم و سعی خواهیم کرد به خواست و یاری خدا، در کوتاهترین زمان ممکن کیفیت خدمات را به سطح مطلوب قبلی برسانیم.
از صبر و حوصله کاربران و یاران همیشگی ما در این خانه محبت، پارسی بلاگ صمیمانه قدردانی و تشکر میکنیم.
پشتیبانی فنی”

نسخه آزمایشی شروکس ۲.۰ راه اندازی شد

نسخه آزمایشی شروکس ۲.۰ راه اندازی شد

وبنا – نسخه جدید شروکس با تغییرات بسیار زیادی عرضه شد. این نسخه دارای ده امکانات جدید عمومی میباشد همچنین بخش “شروکس من” نیز در ویرایش جدید ارتقا داده شده است.
به گفته مدیر سایت آقای بیژن زمانی بانک مقالات شروکس نیز ارتقا داده شده است. وی به وبنا گفت از این پس سایت های شروکس و لوکوپ نیز با یکدیگر همکاری می کنند. و هر کاربری که از سایت لوکوپ استفاده میکند میتواند با همان اکانت به سایت شروکس برود و از شروکس استفاده کند.
برای مشاهده سایت شروکس به آدرس http://www.shorox.com مراجعه کنید.

گویا دو ساله شد

گویا دو ساله شد

وبنا – سایت گویا-یوکی دومین سالگرد تاسیس خود را با موفقیت پشت سر گذاشت. این سایت در طی دو سال گذشته خود را به عنوان یک مجموعه از منابع رسانه های فارسی زبان معرفی کرده است. سایت گویا دات یوکی در میان علاقمندان به اخبار و رادیو تلویزیون ایرانی محبوبیت قابل توجهی به دست آورده و طی دو سال گذشته بخشهای جدیدی مانند تلویزیون کشورهای جهان، بخش ابزار اینترنت و موزیک را به خدمات خود اضافه کرده است.
وبنا برای گردانندگان سایت http://www.gooya.co.uk آرزوی موفقیت و پیشرفت در کار دارد.

پرتال رسمی اداره کل راه و ترابری استان سیستان و بلوچستان

پرتال رسمی اداره کل راه و ترابری استان سیستان و بلوچستان

وبنا – پرتال اینترنتی اداره کل راه و ترابری استان سیستان و بلوچستان راه اندازی شد . این پرتال که به ارائه اطلاعات و ایجاد بستری بر اساس سیستم های مبتنی بر فناوری اطلاعات و ارتباط می پردازد. به زبان فارسی راه اندازی شده و در دسترس عموم است.
کاربران برای مشاهده سایت می توانند به آدرس http://www.sbrt.ir مراجعه کنند.

کتابخانه الکترونیکی در سایت آفتاب

کتابخانه الکترونیکی در سایت آفتاب

وبنا – سایت آفتاب بخش کتابخانه الکترونیکی خود را راه اندازی کرد. در این کتابخانه الکترونیکی بخش های ادبیات ، تاریخ ، سیاست ، علمی و آموزشی ، عمومی ، فرهنگ ، موسیقی ، هنر ، پزشکی ، دین و مذهب ، فلسفه ، اجتماعی ، اعتیاد ، علوم انسانی ، کامپیوتر و فناوری اطلاعات ، اقتصاد ، طنز و ورزش قرار دارند.
برای مشاهده این بخش از پرتال اینترنتی آفتاب می توانید به آدرس http://www.aftab.ir/elibrary/index.php مراجعه کنید.

پوشش خبری دومین کنفرانس یادگیری الکترونیک از سایت وی ویو

پوشش خبری دومین کنفرانس یادگیری الکترونیک از سایت وی ویو

وبنا – دومین کنفرانس یادگیری الکترونیک به صورت لحظه به لحظه از طریق سایت وی ویو پوشش داده خواهد شد.
این کنفرانس از ۲۳ الی ۲۵ آبان ماه در زاهدان برگذار می شود و تمام علاقه مندان می توانند اطلاعات و رویداد های این کنفرانس را از طریق سایت وی ویو دنبال کنند.
برای مشاهده گزارش لحظه به لحظه می توانید به آدرس http://ite07.viwio.com مراجعه کنید.
همچنین کاربران با قرار این دادن کد ahamidp.ir/ite07.txt می توانند آخرین اخبار از این کنفرانس را در سایت یا وبلاگ خود به صورت زنده نمایش دهند.

مدیر پرشین بلاگ: اینترنت ملی سوتفاهم است

مدیر پرشین بلاگ: اینترنت ملی سوتفاهم است

مهدی بوترابی ، مدیر سایت پرشین بلاگ تحریم ‌های کنونی علیه ایران در حوزهء اینترنت را چندان جدی نمی‌بیند. دلیلش هم این است که ویژگی‌های فضای مجازی، اقتدارگریز است و صرفا آمریکا نیست که در آن حرف اول را می‌زند. او همچنین ایران را یکی از کشورهای دارای پتانسیل در حوزهء اینترنت می‌داند.

دو شرکت اینترنتی یاهو و مایکروسافت طی ماه اخیر با اعمال محدودیت، نام ایران را از فهرست کشورهای برخوردار از خدمات الکترونیک خود حذف کردند. آن‌ها اعمال تحریم‌های جدید آمریکا علیه ایران را دلیل اصلی اقدام‌های اخیر خود عنوان کرده‌ اند.

در ادامه مصاحبه مهدی بوترابی ، مدیر پرشین بلاگ را با روزنامه سرمایه در روز ۱۹ آبان ۸۶ میخوانید :

تحریم‌های اینترنتی صورت گرفته علیه ایران از سوی شرکت مایکروسافت و یاهو چه تاثیری بر کاربران اینترنتی ایران خواهد گذاشت؟
این تحریم‌ها بیش‌تر به یک بازی روانی می‌ماند نه یک تحریم واقعی. شاید آمریکا در برخی از حوزه‌ها مثل بانک و سرمایه‌گذاری بتواند به شکل جدی وارد تحریم علیه ایران شود اما در فضای مجازی نمی‌تواند. این‌که نام ایران از فهرست برخی شرکت‌های معتبر حذف شود، بیش‌تر جنبهء سیاسی دارد چرا که برای مثال نام کشورهای درجه سه در حوزهء‌اینترنت در فهرست‌ها وجود دارد، ‌اما نام ایران نیست که البته به راحتی می‌شود میزان تاثیر ارتباط با آمریکا را در ورود به این فهرست‌ها مشاهده کرد.
ایران در حال حاضر بزرگ‌ترین مصرف‌کنندهء اینترنت در فضای داخلی است، ‌اما رقبای ایران و آمریکا قصد دارند فضای روانی علیه ایران راه بیندازند.

منظورتان از رقبای ایران چیست؟
کشورهای عربی منطقه، لابی صهیونیست‌ها و بازار تجارت اینترنت هند به عنوان رقبای اصلی ایران در این عرصه مطرح‌اند. آن‌ها شاید از قدرت کنونی ایران در فضای مجازی نترسند اما از آیندهء فعالیت‌های ایران در این عرصه در هراس‌اند. اما نه آمریکا و نه حتی رقبای ایران هیچ‌کدام نمی‌توانند خیلی جولان دهند چون در فضای مجازی آنقدر شرکت‌های خصوصی قدرتمند هستند که دولت‌ها در آن دیده شوند.

یعنی در حال حاضر آمریکا و هیچ کشور دیگری در عرصهء فضای مجازی قدرت بوتو محسوب نمی‌شود؟

بله. دولت‌ها در تلاش هستند تا بتوانند اقتداری در این عرصه به دست بیاورند اما خوشبختانه بخش خصوصی در فضای وب پیشرو است و حالا حالاها هم دولت‌های اقتدارطلب به آن نخواهند رسید.

نظرتان دربارهء اینترنت ملی چیست؟
اینترنت ملی به اعتقاد من یک سوءتفاهم است. نوعی تعارض محتوا در مفهوم اینترنت ملی به چشم می‌خورد. امروزه ما با شبکهء جهانی داده‌ها، اینترنت و تبادلات اطلاعات جهانی روبه‌رو هستیم. این بخشی از فضای مجازی است.

حالا شبکهء اینترنت ملی در این فضای مجازی چه نقشی می‌تواند داشته باشد؟
از سال ۸۲ و ۸۳ بود که یک موج ضد اینترنت در کشور شکل گرفت. موجی که خواهان تعریف پروژه‌ای به نام اینترنت ملی بودند اما هدف از این پروژه یک نوع خدمات‌رسانی در سطح داخل کشور است که مفهوم اینترانت و شبکهء داخلی پیدا می‌کند و ربطی به ارتباطات جهانی ندارد. بخش عمدهء اینترنت با ارتباطات جهانی تعبیر می‌شود.

امکانات فنی داخل کشور برای راه‌اندازی شبکهء اینترنت ملی به چه میزان است؟
ایران به لحاظ توان فنی در حوزهء اینترنت و جهان مجازی قدرتمند است اما براساس آمارهایی که از دو سال پیش تاکنون منتشر شده، حدود صد میلیون وبلاگ و سایت تاکنون فیلتر شده است. نخست این‌ها باید حل شود و بعد به پروژهء اینترنت ملی پرداخته شود. سطح و اندازهء آن را تعریف کنیم و این‌که اینترنت ملی نمی‌تواند تمام خدماتی را به کاربر ایرانی ارایه کند که فضای جهانی وب در حال حاضر آن را ارایه می‌کند.
ما توان فنی این کار را داریم اما آن‌چه امروز از اینترنت ملی مراد است، اقدام بیهوده‌ای است که تنها تلف شدن اعتبارات معنوی و مادی را به دنبال دارد البته باید بگویم که هواداران و کسانی که پیش از این مطرح کنندهء این پروژه بودند، دیگر این روزها سکوت کرده‌اند، شاید می‌دانند که این پروژه راه به‌جایی نخواهد برد.

حالا برگردیم دوباره به بحث تحدید اینترنتی; چشم‌انداز آینده‌تان از محدودیت‌های اینترنتی ایران چیست؟
ما در عرصهء آی.تی قدرتمند هستیم. از سوی دیگر شرکت‌ها برای دوام و بقای خود بازارهای جهانی خود را از دست نمی‌دهند. ما در بدترین شرایط جنگ ایران و عراق نیز به راحتی توانستیم خدمات روز جهانی در عرصهء کامپیوتر، وب و فضای مجازی را داشته باشیم.
محیط فضای مجازی، محیط آزاد است. بازار اینترنت اقتدارپذیر نیست. هر کسی با دانش و سرمایه وارد شود، می‌تواند موفق باشد شاید ترس خیلی از کشورهایی که به دنبال قدرت اول در تمامی عرصه‌ها هستند نیز همین است. هنوز هیچ کشوری نتوانسته است در اینترنت غول شود.

وضع بخش خصوصی در بخش آی.تی چگونه است؟
شرکت‌ها برای ثبت و فعالیت باید هفت‌خوان رستم را طی کنند. این شرایط در دیگر کشورها به شکل مشابه اتفاق نمی‌افتد دولت نیز متاسفانه مدام دارد عرصه را بر بخش خصوصی در این حوزه تنگ می‌کند اما من به آیندهء ظهور و بروز بخش خصوصی در آی.تی امیدوارم. به هر حال ما به اصل «۴۴» و تفسیرهای صورت گرفته از آن و تاکید بر خصوصی‌سازی در کشور معتقدیم. اگرچه شاید زمان زیادی هم در راه رسیدن به این منظور تلف شود.

می‌توانید روزی را تصور کنید که هیچ امکان دسترسی به فضای وب وجود نداشته باشد؟

اصلاً نمی‌خواهم چنین روزی را تصور کنم. به زلزلهء نیامدهء تهران می‌ماند.همه فقط دربارهء آن هشدار می‌دهند.جهان بدون اینترنت، انگار چیزی کم دارد.

دغدغهء این روزهایتان چیست؟
انتخابات مجلس که قرار است اسفند ماه برگزار شود.

وبلاگ پشتیبانی فنی پارسی بلاگ راه اندازی شد

وبلاگ پشتیبانی فنی پارسی بلاگ راه اندازی شد

وبنا – به منظور راحتی هرچه بیشتر کاربران و امکان ارتباط بیشتر کاربران و بازدیدکنندگان با تیم فنی، سایت پارسی بلاگ وبلاگ پشتیبانی فنی سایت پارسی بلاگ را راه اندازی کرد.
کاربران و بازدیدکنندگان سایت در تمام ساعات طول روز می توانند سوالها و مشکلات فنی وبلاگهای خود را در این وبلاگ مطرح کنند و از طریق بخش پاسخ مدیر در صفحه نظرات همان یادداشت پاسخ خود را دریافت نمایند.
همچنین در این وبلاگ سعی خواهد شد که به صورت هفتگی سوالاتی که اغلب از سوی کاربران پرسیده می شود و یا موارد فنی که نیاز به توضیحات دارند ، برای آشنایی بیشتر کاربران و بازدیدکنندگان توضیح داده شود.
برای مشاهده این وبلاگ می توانید به آدرس http://www.help.parsiblog.com مراجعه کنید.

افتتاح اولین سرویس ارائه ی رادیو ی اینترنتی فارسی زبان

افتتاح اولین سرویس ارائه ی رادیو ی اینترنتی فارسی زبان

وبنا – رادیو بساز ، یک سایت تولید رادیوی شخصی فارسی بر روی اینترنت است. این سرویس در این مسیر گام بسیار متفاوتی را نسبت به ابزارهای پیشین آزموده است و هم اکنون ابزار تولید رادیو ی مجازی را به صورت کاملا رایگان به علاقه مندان فارسی زبان عرضه می کند.
سایت رادیو بساز.کام امکان پخش برنامه به صورت ۲۴ ساعته، ۶۰ گیگابایت پهنای باند ، اختصاص یک آدرس اختصاصی و امکان ارسال نظرات توسط شنوندگان را در اختیار کاربران قرار می دهد.
برای استفاده از امکانات می توانید به سایت http://radiobesaz.somee.com مراجعه کنید.

آخرین مهلت شرکت وب سایت ها در WSA

آخرین مهلت شرکت وب سایت ها در WSA

وبنا – ده روز مهلت نهایی جهت شرکت در رقابتهای WSA آخرین مهلت شرکت آثار رایانه ای و وب سایتهای دولتی و خصوصی در بخش مسابقه دومین جشنواره دستاوردهای ایرانی پایان آبان ماه می باشد و این مهلت به هیچ عنوان تمدید نمی گردد. ضمناً ۲۰% تخفیف ویژه شرکت های عضو سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور و آثار یا شرکت های دارای شماره ثبت شورای عالی انفورماتیک نیز ۲۵ آبان ماه به پایان می رسد.
جهت شرکت آثار و یا کسب اطلاعات می توانید به وب سایت http://www.iranwsa.com مراجعه و یا با شماره تلفن های ۳۱و۴۴۴۷۵۶۲۸ (۰۲۱) تماس حاصل فرمایید. احسان ریاضی اصفهانی دبیر دومین جشنواره دستاوردهای رایانه ای با اعلام این مطلب افزود کلیه دستاودهای رایانه ای دولتی و خصوصی که تولید زمستان ۸۴ به بعد باشند اعم از آنلاین یا آفلاین می توانند در بخش مسابقه این جشنواره شرکت کنند.
ریاضی زمینه های شرکت در جشنواره را محتوای الکترونیکی در شاخه های دولت الکترونیک، آموزش الکترونیک، تجارت الکترونیک، محصولات فرهنگی الکترونیک، سرگرمی و بازی های رایانه ای، سلامت الکترونیک، ارایه الکترونیکی علوم و زیرساختهای الکترونیکی اعلام کرد که به گفته ایشان شرکت یک اثر در بیشتر از یک شاخه تا سقف سه شاخه بلامانع است. وی افزود: با توجه به برگزاری نمایشگاه و جشنواره در دی ماه سال جاری، ثبت نام اولیه بخش نمایشگاهی جشنواره نیز آغاز شده است و در لیست حامیان نیز تاکنون حمایت وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، شرکت مخابرات ایران، شورای عالی اطلاع رسانی، شورای عالی انفورماتیک، سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور، شرکت ثنارای، صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران، سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران و برخی شرکتهای تحت پوشش، از این جشنواره قطعی شده است.

اضافه شدن امکان عدم نمایش تبلیغات یک تبلیغات دهنده به صورت همزمان

اضافه شدن امکان عدم نمایش تبلیغات یک تبلیغات دهنده به صورت همزمان

وبنا – در صورت ثبت بیش از یک تبلیغ توسط هر یک از تبلیغ دهندگان در سایت i30t، این امکان فراهم شده است که در صورت تمایل تبلیغ دهنده می تواند با استفاده از امکانات موجود در عضویت خود، از نمایش تبلیغات ثبت شده بصورت همزمان در سایت های عضو سیستم جلوگیری نماید.
برای این کار تبلیغ دهنده پس از مراجعه به عضویت خود در بخش تنظیمات عضویت میتواند گزینه “عدم نمایش تبلیغات شما به صورت همزمان در یک گروه تبلیغات” را فعال نماید.
بدیهی است که عدم نمایش تبلیغات یک تبلیغ دهنده در هر گروه تبلیغات بصورت مجزا محاسبه خواهد شد و برای مثال در صورتی که در یکی از صفحات سایت های نمایش دهنده تبلیغات، مدیر سایت دو گروه تبلیغ را جهت نمایش ثبت نموده باشد، امکان نمایش دو تبلیغ از هر تبلیغ دهنده در صفحه – حداکثر یک تبلیغ در هر گروه – در صورت انتخاب گزینه یاد شده وجود خواهد داشت.
برای مشاهده سایت تبلیغاتی ای سی تی به آدرس http://www.i30t.com مراجعه کنید.

سایت جایی برای گفتگوی مردمان آسمان

سایت جایی برای گفتگوی مردمان آسمان

وبنا – انجمن “جایی برای گفتگوی مردمان آسمان” با موضوع ستاره شناسی و کیهان شناسی ایران راه اندازی شد.
خسرو جعفری زاده به وبنا گفت : “جایی برای گفتگوی مردمان آسمان” نام تالار های گفتگویی است که به منظور گسترش و ترویج دانش ستاره شناسی و توجه هر چه بیشتر ایرانیان به طبیعت فراموش شده ای به نام آسمان ، ساخته شده است.
به گفته وی هدف این تارگاه در گام نخست تبدیل شدن به یک مرجع علمی-آموزشی در این زمینه است و برای همین منظور قصد دارد تا تالارهای گفتگو دیگر را که در بخش ستاره شناسی و کیهان شناسی فعالیت می کنند، تشویق کند که این بخش ها را به این تارگاه منتقل کنند.
برای مشاهده ی انجمن اینترنتی به آدرس http://www.astrotalk.ir مراجعه کنید.

پرتال تخصصی مشاغل ایران

پرتال تخصصی مشاغل ایران

وبنا – پرتال تخصصی مشاغل ایران با امکان نمایش موقعیت مشاغل روی نقشه تهران با سیستم فلش راه اندازی شد.
معرفی مشاغل ایران ، معرفی نمایندگیهای رسمی در ایران ، فروشگاه تخصصی مشاغل ایران ، سایت خدمات جانبی شامل گلچین اخبار ، مقالات تخصصی، آخرین قیمت خودرو-سکه و ارز، قرآن کریم، گالری تصویر و نیازمندیهای مشاغل برای درج آگهی از دیگر سرویس های این سایت می باشد.
داود کاظمی به وبنا گفت کلیه خدمات فوق بصورت رایگان ارایه میگردد و کاربران با مراجعه به این سایت http://www.alljobs.ir و عضویت در سایت می توانند ، شغل و خدمات خود را معرفی کنید و از مزایای بی نظیر آن بهره مند شوند.

بخش فارسی سایت وردپرس فیلتر شد

بخش فارسی سایت وردپرس فیلتر شد

وبنا – بخش فارسی سایت وردپرس دات کام که یکی از سرویس دهندگان بین المللی وبلاگ می باشد در ایران فیلتر شد. این بخش جدید که به تازگی کامل شده است با آدرس fa.wordpress.com راه اندازی شده است اما در به تازگی در ایران فیلتر شده است.
کاربران سایت می توانند برای ورود به صفحه اصلی سایت وردپرس به آدرس زیر مراجعه کنید: http://wordpress.com مراجعه کنند. شایان ذکر است بخس انگلیسی سایت در ایران باز است.

نویسنده علیرضا آراد

امکانات جدید در لوکوپ

امکانات جدید در لوکوپ

وبنا – طی چند روز گذشته امکانات جدید ی در سایت لوکوپ اضافه شده اند که مورد استقبال خیلی از کاربران این سایت قرار گرفته است. کاربران لوکوپ از این پس می توانند برای صفحه و کلوپ و گالری عکس خویش قالب و طراحی های خودشان را اضافه کنند و صفحه های خود را به هر شکلی که مایلند طراحی کنند.
به گفته مدیر سایت لکوپ گالری قالب رایگان نیز در سایت قرار گرفته که کاربرانی که آشنایی زیادی با سیستم لوکوپ یا طراحی قالب ندارند از قالب های آماده سایت استفاده کنند.
همچنین صفحه کنترل لوکوپ نیز ارتقا داده شده و اطلاعات بیشتر از وضعیت لوکوپ http://www.locop.com در آن نمایش داده می شود.

سایت متقین افتتاح شد

سایت متقین افتتاح شد

وبنا – پرتال اینترنتی متقین با هدف نشر مبانی اسلامی فعالیت خود را به زبان فارسی آغاز نموده است. این پرتال اینترنتی که تا پایان سال جاری فعالیت خود را به زبان های عربی و انگلیسی توسعه خواهد داد شامل ۱۰۰ جلد کتاب تحت وب بصورت بهینه و مقالات و … با موضوعات متعدد می باشد و مرجع کاملی جهت تحقیق و مطالعه معارف اصیل اسلامی است . عضویت در این پرتال برای علاقمندان رایگان می باشد .
برای مشاهده سایت کاربران می توانند به آدرس http://www.motaghin.com مراجعه کرده و پس از انتخاب زبان وارد سایت شوند.