ماه: مرداد ۱۳۸۶

راه اندازی نشریه دیرنو

راه اندازی نشریه دیرنو

وبنا – نشریه فرهنگی ادبی اجتماعی دیرنو در جهت باروری و رشد هرچه بیشتر افکار و اعتقادات جوانان و نوجوانان آغاز به کار کرد. این نشریه از چند کلاسور تشکیل شده است که در آنها مطالبی با موضوعات مختلف نوشته می شود. در این نشریه http://www.deireno.com علاوه بر اعضای ثابت، یک عضو افتخاری وجود دارد که مطالب آن توسط بازدیدکنندگان ارسال می شود…

راه اندازی آزمایشی سرویس تقویم شمسی

راه اندازی آزمایشی سرویس تقویم شمسی

وبنا – سرویس تقویم شمسی در سایت I30T راه اندازی شد.
در صورت تمایل به نمایش تقویم و تاریخ شمسی در سایت، اعضای سایت i30t میتوانند از امکانات موجود در این سرویس استفاده نمایند. این سرویس علاوه بر امکان نمایش تقویم، قابلیت نمایش تقویم شمسی مربوط به ماه و سال های قبل و بعد را نیز دارا میباشد و بدیهی است با توجه به آنکه امکان نمایش تقویم در این سرویس با استفاده از امکانات زبان JavaScript انجام میگیرد، در هنگام نمایش تقویم سال و ماه های قبل و بعد، این کار بصورت آفلاین و بر روی کامپیوتر بازدیدکنندگان سایت نمایش دهنده تقویم انجام خواهد شد و بازدیدکننده نیازی به به زوررسانی (Refresh) مجدد صفحه نخواهد داشت.

برنامه تخفیف های تابستانه سایت OLC

برنامه تخفیف های تابستانه سایت OLC

وبنا – برنامه تخفیف های ویژه سایت OLC به منظور ترویج استفاده از دوره های آموزش زبان انگلیسی بصورت آنلاین برای ماه های مرداد و شهریور ۱۳۸۶ و به مناسبت های علمی، فرهنگی، تاریخی و مذهبی اعلام شد.

۵ مرداد ::: ولادت امام علی (ع) ::: ۱۰% تخفیف عمومی
۱۷ مرداد ::: روز خبرنگار ::: ۲۰% تخفیف برای خبرنگاران
۲۰ مرداد ::: مبعث پیامبر اکرم (ص) ::: ۱۰% تخفیف عمومی
۲۷ مرداد ::: روز جانباز ::: ۲۰% تخفیف به جانبازان
۱ شهریور ::: روز پزشک و ابوعلی سینا ::: ۲۰% تخفیف به پزشکان و دانشجویان پزشکی
۴ شهریور ::: روز کارمند و هفته دولت ::: ۲۰% تخفیف به کارمندان دولت
۷ شهریور ::: ولادت حضرت قائم (عج) ::: ۱۰% تخفیف عمومی
۱۰ شهریور ::: روز بانکداری ::: ۲۰% تخفیف به بانک ها
۲۱ شهریور ::: روز سینما ::: ۲۰% تخفیف به دانشجویان رشته ی سینما
۲۷ شهریور ::: روز شعر و ادبیات فارسی ::: ۲۰% تخفیف به دانشجویان رشته های مرتبط با ادبیات فارسی
۳۰ شهریور ::: روز گفتگوی تمدن ها ::: ۲۰% تخفیف عمومی

سایت http://www.olc.ir اولین سایت آموزش زبان انگلیسی آنلاین در ایران می باشد که از سال ۱۳۸۰ فعالیت خود را شروع کرده است.
کاربران با مراجعه به این سایت می توانند از دوره های آموزش رایگان زبان انگلیسی OLC نیز استفاده کنند

آوای آزاد سایت شاعران ایران

آوای آزاد سایت شاعران ایران

وبنا – “این سایت کوچولو رو که می بینین فقط و فقط نتیجه ی یک عشق هست ، یک عشق ساده ، یک عشق پاک ، یه عشق از همونایی که تعریفش رو از آسمونیا شنیدیم . کاش همه عشق ها همین قدر پاک و عزیز بود ، کاش همه صداقت داشتن.” متن بالا توضیحات بسیار ساده ای است از سایت “آوای آزاد “.
سایت “آوای آزاد” یک مجموله کامل است از شعر های تمام شاعران فارسی زبان، علاقه مندان به مطالعه و دریافت متن شعر ها قدیمی و معاصر می توانند با مراجعه به سایت http://www.avayeazad.com مراجعه کنند.

دامنه جدید BLOGFA.IR راه اندازی شد

دامنه جدید BLOGFA.IR راه اندازی شد

وبنا – از این پس کاربران سرویس وبلاگ بلاگفا علاوه بر دامنه BLOGFA.COM از آدرس جدید http://BLOGFA.IR نیز می‌توانند به سایت بلاگفا و وبلاگهای کاربران این سایت دسترسی داشته باشند.برای نمونه وبلاگهای زیر مجموعه بلاگفا علاوه بر آدرسی مانند yourname.blogfa.com آدرس جدیدی به شکل yourname.blogfa.ir را نیز در اختیار خواهند داشت. دامنه IR. دامنه اختصاص داده شده به کشور ایران است و به نوعی نشانگر هویت ایرانی سایت است.

والس شماره پنج

والس شماره پنج

وبنا – سایت والس وارد پنجمین سال فعالیت خود در دنیای مجازی شد. در این خصوص در سایت والس آمده است : ” امروز والس، چهارمین سال زیستن در دنیای مجازی وب را به پایان می‌برد و وارد پنجمین سال زیستنش می‌شود. والسی که چهار سال پیش روز ۲۹ تیرماه ۱۳۸۲ در اذهان شکل گرفت تا فضایی برای گفتگو و بودن در کنار هم باشد فارغ از نسل‌بندی و شیوه‌های مختلف نگارش، فارغ از ایدئولوژی و هر گونه حذف و اضافه. والس چهار سال تلاش کرده، تا باشد و با بودن خود، بودن‌های دیگری را نیز به ارمغان آورد. بودن، اندیشیدن، نوشتن و خواندن و باز اندیشیدن، همه آن چیزی است که والس طلب کرده و آنها را جسته است. در این راه طبعا خاص بودن و نوع دیگر بودن و پیشنهادهای تازه و گسترش جهان‌های ممکن، اهداف دست نیافتنی والس بوده و سعی کرده متونی را با چنین ویژگی‌های جستجو کند و به مخاطبان فهیم خود عرضه دارد. اما چه حاصل که دست کوته بوده و خرما بر نخیل…”

برای مشاهده سایت به آدرس http://www.valselit.com مراجعه کنید

تولد والس مبارک

تولد پرشین بلاگ

تولد پرشین بلاگ

وبنا – متن کامل اطلاعیه پرشین بلاگ در مورد جشن تولد ۵ سالگی

“پرشین بلاگ – اولین و بزرگترین سرویس وبلاگ فارسی – درنظر دارد همزمان با میلاد امام علی (ع) جشن تولد پنج سالگی پرشین بلاگ و وبلاگ فارسی را برگزار نماید.
این جشن از ساعت ۱۶:۳۰ روز ۴ مردادماه در محل دانشکده مدیریت دانشگاه تهران برگزار میشود. درصورت تمایل نسبت به شرکت در این جشن لطفا فرم زیر را تا پایان وقت اداری روز سه شنبه تکمیل و ارسال بفرمایید. پس از آن از سوی پرشین بلاگ دعوتنامه حضور در این جشن برای شما ارسال میشود.
به علت محدودیت در فضا و امکانات تنها قادر به پذیرایی از مدعوین می باشیم.”

برای تکمیل فرم درخواست شرکت در این جشن به آدرس http://www.persianblog.ir/birthday شرکت کنید.

سایت ساب دامین رایگان راه اندازی شد

سایت ساب دامین رایگان راه اندازی شد

وبنا – سایت ساب دامین رایگان راه اندازی شد. در این سایت همه می توانند برای خودشان یک نشانی اینترنتی به شکل YOURNAME.HTM.IR داشته باشند. جهت رزرو ساب دامنه دلخواه خود می توانید به آدرس www.htm.ir مراجعه نمائید

گزیده وبلاگستان محیط زیست در GreenBlog

گزیده وبلاگستان محیط زیست در GreenBlog

وبنا – GreenBlog، یا “وبلاگ سبز” یک خبرخوان آنلاین است که هر یک ساعت به صورت خودکار، خلاصه آخرین مطالب وبلاگ‌های محیط زیست را از خروجی فید آنها دریافت و به ترتیب زمان انتشار نمایش می‌دهد. علاقمندان به مطالعه وبلاگ‌های زیست محیطی می‌توانند با مراجعه به GreenBlog از آخرین نوشته های وبلاگ نویسان محیط زیست مطلع شوند و خلاصه‌ای از آن را مطالعه کنند.
این سایت توسط مهدی اشراقی دانش آموخته کارشناسی ارشد جغرافیای طبیعی و علاقمند محیط زیست. با همکاری حر منصوری فعال محیط زیست و مسوول انجمن دیده بان میانکاله، در قالب یک فعالیت داوطلبانه راه اندازی شده و اداره می‌شود.
سایت http://www.greenblog.ir با استفاده از برنامه کدباز وردپرس ساخته شده است.

سایت بلاگرد به دلیل مشکلات فنی در دسترس نیست

سایت بلاگرد به دلیل مشکلات فنی در دسترس نیست

وبنا – سایت بلاگرد دات کام به علت مشکل نامعلومی در سروری که سایت روی آن قرار داشت در دسترس نیست. مدیران سایت در حال پیگیری مشکل و رفع آن هستند. محمد صادق اسماعیلی فر مدیر سایت http://www.blogard.com با اعلام خبر فوق به وبنا از از کاربران سایت به این دلیل پوزش خواست.

خبر تکمیلی : توضیح سایت بلاگرد دات کام
با پیگیری های تیم مدیریت بلاگرد در حال حاضر به طور موقت مشکلات مربوط به سرور این سایت برطرف گردیده است. تلاش های تیم جهت بهبود کیفیت ارائه خدمات در روزهای آتی ادامه خواهد داشت. در صورتیکه کاربران عزیز مشکلی در عملکرد و یا اطلاعات خود در سایت مشاهده نمودند، در اسرع وقت آن را به ایمیل info@blogard.com ارسال نمایند. مجددا از صبر و حمایت کاربران عزیز کمال تشکر را داریم. محمد صادق اسماعیلی فر

پایگاه خبری کارمند نیوز راه اندازی شد

پایگاه خبری کارمند نیوز راه اندازی شد

وبنا – پایگاه خبری کارمندان با محوریت اخبار کارمندی و سیاسی از تاریخ ۱۴ تیر ماه همزمان با میلاد مسعود حضرت فاطمه زهرا ( س ) و روز مادر آغاز به کار نموده است . سید کمال سجادی دبیر کل جامعه اسلامی کارمندان ضمن ارائه این خبر اظهار امید واری کرد پایگاه http://www.karmandnews.com بتواند در جهت شفاف سازی و خبر رسانی در حوزه کارمندان اقدام موثری را به ثمر رساند .

مهدی بوترابی: درپی حمله شب گذشته دسترسی کاربران به وبلاگ ها  مسدود شد

مهدی بوترابی: درپی حمله شب گذشته دسترسی کاربران به وبلاگ ها مسدود شد

“مهدی بوترابی” مدیر پرشین بلاگ گفت: در پی حمله شب گذشته و صبح امروز به وب سایت های گروه پرشین بلاگ ، دسترسی کاربران به وبلاگ ها و صفحه اصلی این سایت مسدود شده و ما تلاش می کنیم که هرچه زودتر این مشکل را برطرف کنیم.
مهدی بوترابی – مدیر پرشین بلاگ، در مورد اختلالات به وجود آمده در دسترسی کاربران ایران به صفحات شخصی شان به وجود آمده است، گفت: اختلالات پرشین بلاگ از ساعت ۴ بامداد امروز آغاز شد و اتفاقی که افتاده این است که در پی حمله هکرها به “گروه پرشین بلاگ” مشکلاتی برای سرویس دهنده وبلاگ این گروه به وجود آمد.

وی در ادامه افزود: آنها سعی کردند به بانک اطلاعاتی پرشین بلاگ هم دسترسی پیدا کنند که این تلاش آنها ناموفق بود و به کاربران این اطمینان را می دهیم که کلیه اطلاعات تمامی ۸۰۰ هزار وبلاگ persianblog.comهمچنان حفظ و نگهداری می شود. هنوز اتفاقی برای سرور و بانک اطلاعاتی این گروه نیفتاده ولی مشکل مربوط به دامنه پرشین بلاگ دات کام است که سرویس دهنده آن یک شرکت خارجی است.

مدیر سرویس وبلاگ گروه پرشین بلاگ خاطرنشان کرد: مشکل به وجود آمده برای این وبلاگ ها مربوط به دامنه سایت است که سرویس دهنده آن یک شرکت خارجی است. طبق برآورد ما این مشکل در ساعات آینده برطرف می شود. این اتفاق سال گذشته هم رخ داد و هکرها توانستند به شرکت سرویس دهنده دامنده دسترسی پیدا کنند و برای چهار ساعت دسترسی کاربران و مردم به پرشین بلاگ ممکن نبود.

این کارشناس IT درخصوص تلاش هایی که برای رفع این مشکل صورت خواهد گرفت ، تصریح کرد: ما هیچ کاری نمی توانیم برای این مشکل بکنیم چون سرویس هایی که مربوط به دامنه است در دنبا توسط دو سه شرکت بزرگ داده می شود و ما مجبوریم که تنها با همین شرکت های بزرگ جهانی کار کنیم و این مشکلات که به وجود می آید در اختیار ما نیست. مشکلی که برای ما به وجود آمده مربوط به شرکتی است که در سطح جهانی خدمات دامنه ارائه می دهد و ما با این شرکت در تماس هستیم تا این مشکل برطرف شود.

بوترابی ادامه داد: آنها تلاش می کنند دامنه persianblog.com را حذف کنند و با تغییر dns های persianblog.com هنگام درج آدرس های مربوط به این سایت، صفحه ای دیگر باز می شود. پیامی که بر روی صفحه اصلی پرشین بلاگ مشاهده می شود با این مضمون که ” سایت در حال به روز رسانی می باشد”، از سوی هکرها بر روی dns ما قرار گرفته است.

وی در ادامه با اشاره به اینکه پیام های هکرها در برخی سایت های هک شده حاکی از عراقی بودن آنها است، تاکید کرد: این هکرها تلاش می کنند وانمود کنند که عراقی هستند و پیام هایی که در سایت های هک شده قرار می دهند با تصویر پرچم عراق است و شعارهایی که روی سایت های هک شده قرار می دهند مربوط به عراق است

بوترابی خاطر نشان کرد: آنها تلاش می کنند ملیت خود را عرب وانمود کنند و شعارهایی را هم که از خود به جای می گذارند ضد ایرانی است و مدام از کلمات و تعابیر ضد ایرانی استفاده می کنند.

وی افزود: اختلالات به وجود آمده برای همه کاربران قابل مشاهده نیست و برخی کاربرانی که از طریق سرویس دهنده های مختلف اقدام به دسترسی به این سایت می کنند شاید بتوانند پرشین بلاگ را مشاهده کنند.

مدیر پرشین بلاگ یادآور شد: ما به ۸۰۰ هزار کاربر این سرویس دهنده وبلاگ اطمینان می دهیم که اطلاعات فارسی وبلاگ های شان آسیبی ندیده است و طی ۲۴ ساعت آینده این مشکل را بر طرف می کنیم. البته با وجود این مشکل برخی سرویس دهنده های اینترنت و isp ها می توانند پرشین بلاگ را مشاهده کنند. ولی اکثریت چهار میلیون مخاطب سایت این مشکل را خواهند داشت.

به نقل از خبرگزاری مهر

به دامنه پرشین بلاگ حمله شده

به دامنه پرشین بلاگ حمله شده

وبنا – در آستانه تولد پرشین بلاگ ، دوباره به دامنه پرشین بلاگ حمله شده است . به گفته یکی از مدیران سایت های پرشین بلاگ، تا ساعاتی دیگر این مشکل رفع می گردد.
وی به وبنا گفت : این حمله مشابه سال گذشته است و به سرور و بانک اطلاعاتی هم دسترسی نداشتند
اطلاعات تکمیلی پس از دریافت ارسال خواهد شد.