ماه: خرداد ۱۳۸۶

سایت میراث فرهنگی و گردشگری استان مرکزی

سایت میراث فرهنگی و گردشگری استان مرکزی

وبنا – استان مرکزی استانی با سابقه و پیشینه کهن تاریخی است. سایت میراث فرهنگی و گردشگری استان مرکزی به منظور معرفی میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استاد راه اندازی شده است.
سید محمد حسینی رئیس سازمان میراث فرهنگی استان به مناسبت آغاز به کار این سایت پیام زیر را منتشر کرده اند.
” بنام بخشاینده مهربان،
جهان در آرزوی صلح و آرامش و ما پیام آوران صلح برای همه جهانیان در سایه عدالتیم و این آرامش در سایه سفر و بهره گیری از منابع ، مواهب و زیبایی های خلقت محقق می گردد. به استان مرکزی سفر کنید تا تاریخ و طبیعت و غنای فرهنگ و تمدن را یکجا نظاره کنید و درسایه مهمان نوازی و تکریم از سفر و تفریحات خود لذت ببرید.”
برای مشاهده سایت می توانید به آدرس http://www.markazitourist.ir مراجعه کنید.
شایان ذکر است این سایت متعلق به سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان مرکزی است.

آرشیو مقاله های فلسفه و اندیشۀ سیاسی

آرشیو مقاله های فلسفه و اندیشۀ سیاسی

وبنا – سایت نصور یک بانک مقالات در وب سات که آرشیو مقاله های منتشر شده در حوزه های فلسفه و اندیشۀ سیاسی را نگهداری می کند.
به جای نفرین به تاریکی بیایید شمعی روشن کنیم
آینده دمکراسی / نیکولاس لومان
گزارشى از اندیشه ها و آراى ویتگنشتاین
ساختار منطقى معرفت‏شناسى افلاطون
فصل تن دادن به نابرابری…
خرد را از تایکخانه‌ی ایمان آزاد کنیم
آخرین بازمانده فرانکفورت
وبلاگ، شبنامه نیست
از آخرین مقالات سایت http://www.nasour.com می باشد

شماره هجدهم مجله اینترنتی فریاد منتشر شد

شماره هجدهم مجله اینترنتی فریاد منتشر شد

وبنا – شماره هجدهم مجله اینترنتی فریاد منتشر شد
در این شماره می خوانید:
به مناست ۱۴ ژوئن سالروز تولد ارنستو چه گوارا
زیستن از نوع اول
پرده خوانی پاس
هایکوهای بهاری
ماده مخدری که نوجوانان را هدف گرفته است؛ پنیر، ارزان و مرگبار
شش توضیح و سیزده مولفه از ادبیات رادیکال بومی
شهرزاد
وبنا یک ساله شد
دو هفته با خبر
نیروی انتظامی یزد پای میز محاکمه

برای مطالعه کامل مجله فریاد به سایت http://www.faryaad.com مراجعه کنید

اسکریپت پشتیبانی آنلاین مشتری

اسکریپت پشتیبانی آنلاین مشتری

وبنا – سایت onlineiran اعلام کرد در جدید سرویس سایت خود ، سرویس پشتیبانی آنلاین را بصورت اسکریپت بصورت سورس باز منتشر کرده است.
یوسف ملکی به وبنا گفت : “با نصب این اسکریپ، مدیران سایت ها می توانند در سایت خود مشتریان و کاربران را آنلاین پشتیبانی کنند.”
به گفته وی زمانی که کاربر روی آن کلیک کند کامپیوتر مدیریت زنگ خواهد خورد. از دیگر امکانات این نرم اسکریپت می توان به مدت زمان حضور کاربران حاضر در سایت و صفحه ای که کاربر در آن قرار دارد اشاره کرد.
برای اطلاعات بیشتر می توانید به آدرس http://www.onlineiran.ir/support مراجعه کنید

سایت راه فوتبال

سایت راه فوتبال

وبنا – سایت راه فوتبال راه‌اندازی شد. این سایت وب سایت رسمی تیمهای ملی فوتبال ایران است.
آخرین اخبار، مصاحبه آنلاین، عکس روز ، آخرین نتایج بازی های از سرویس های این سایت می باشد.
همچنین در سایت http://www.footballroad.com اطلاعات کاملی از بازی های لیگ های معتبر دنیا نیز قرار دارد.
سرمقاله امروز سایت راه فوتبال به عنوان “ایران خط قرمز های فیفا را رعایت نکرده است” به بررسی نظر فیفا در خصوص فدراسیون فوتبال ایران پرداخته است.

معرفی مرکز لرزه‌نگاری کشور در پی وقوع زلزله امروز در تهران

معرفی مرکز لرزه‌نگاری کشور در پی وقوع زلزله امروز در تهران

وبنا – پایگاه اینترنتی مرکز لرزه‌نگاری کشور با دسترسی به بانک داده آنلاین شبکه تله‌متری ایران اطلاعات مربوط به زلزله های سراسر کشور را بصورت آنلاین در اختیار کاربران قرار می دهد.
برای مشاهده بخش فارسی سایت به آدرس http://irsc.ut.ac.ir/index.php?lang=fa مراجعه کنید.
این زلزله که در تهران احساس شده از به مرکزیت قم بوده است. این زلزله به شکل موج در کاهک قم روی داده است. اما در تهران نیز احساس شد. امید واریم تمام خواندگان وبنا سلامت باشند.

نسخه جدید پورتال اینترنتی شروکس

نسخه جدید پورتال اینترنتی شروکس

وبنا – نسخه جدید پورتال اینترنتی شروکس ارایه شد. نسخه جدید سایت به گفته مدیر شروکس دارای امکانات بیشتری برای کاربران می باشد. برخی از امکانات جدید شروکس http://www.shorox.com مانند، مشاهده کانال های تلویزیونی بصورت پخش زنده، مقالات و مطالب مربوط به تلویزیون، رادیو، هنر، ورزش و … برای اولین بار به سایت اضافه شده است.
شروکس همچنان بخش جدید فروشگاه و حراجی را افتتاح کرده است که کاربران شروکس میتوانند اجناس خود را برای حراج و یا فروش در سایت قرار دهند.

افتتاح سایت تخصصی تابلوفرش دستباف ایرانی

افتتاح سایت تخصصی تابلوفرش دستباف ایرانی

وبنا – وب سایت “تابلو راگ ” به عنوان اولین سایت تخصصی تابلوفرش دستباف ایرانی به نام تابلو راگ آغاز به کار نمود. تابلوراگ بعنوان اولین محصول جامع و تخصصی پیرامون فرشهای هنری ایران ، محصولی است از شرکت فرش دارکوب امروز ، که برای استفاده توسط علاقمندان به فراگیری و بافت تابلوفرش ، تولید و ارائه شده است. تابلوراگ مجموعه ای است از مواد اولیه و مصالح فرآوری شده و آماده بافت یک تابلوفرش نفیس بعلاوه ارایه یک شیوه ابتکاری و آسان ، برای انجام بافت و اجرای نقشه از تصویر دلخواه و مورد علاقه. برای مشاهده سایت به آدرس http://www.tablo-rug.com مراجعه کنید.

شبکه خبری صنایع غذایی ایران راه اندازی شد

شبکه خبری صنایع غذایی ایران راه اندازی شد

وبنا – شبکه خبری صنایع غذایی ایران “فودنا”، اخبار صنایع غذایی ایران و جهان را برای کاربران اینترنتی، متخصصان، شرکت ها و مدیران این صنعت را منتشر می کند.
این سایت توسط شرکت پیشروان اطلاع­رسانی هزاره نوین راه اندازی شده است. به گفته مدیر سایت http://www.foodna.ir : “این شبکه، عمده­ی تلاش و فعالیت خود را بر تهیه، گردآوری، پردازش و ارایه­ی اخبار و اطلاعات عرصه­ی صنعت غذای ایران متمرکز کرده است”

وبنا یک ساله می شود

وبنا یک ساله می شود

به نام خداوند جان و خرد کزین برتر اندیشه برنگذرد

۳۶۵ روز پیش دامنه وبنا (Webna) ثبت شد. این اقدام به عنوان یک علاقه شخصی به اطلاع رسانی و رشته خبرنگاری انجام شد. سایت نیز در کمتر از چند روز راه اندازی گردید. کل مراحل طراحی و راه اندازی سایت خبری وبنا بیش از ۵ روز نبود.

سایت وبنا بصورت رسمی با عنوان “خبرگزاری وب سایت های ایران” فعالیت خود را آغاز کرد. و پس از چند ماه با نام جدید “پایگاه خبری وب سایت ها ایران” ادامه فعالیت داد. این تغییر نام به دلیل اختلاف نام گذاری وبنا با وزارت فرهنگ و ارشاد بود. گرچه امروز وبنا عنوان خبرگزاری را یدک نمی کشد. اما با انتشار اخبار روزانه با حجم کاری متوسط ۲.۷۸ خبر در روز به فعالیت خود ادامه می دهد.

وبنا در زمانی وارد عرصه خبری فناوری اطلاعات در ایران شد، که تمامی پایگاه های خبری به بررسی اخبار مربوط به حوزه سخت افزار ، تلفن همراه و شرکت های خارجی مشغول بوده اند. اما وبنا با یک رویکرد جدید و نگاهی متفاوت به دنیای مجازی در ایران برای حمایت و پوشش خبری سایت های اینترنتی فارسی مسیر خود را انتخاب کرد و ادامه داد.

راه اندازی اولین رادیو اینترنتی در ایران که برنامه های زنده رادیوی و اخبار وب را در اینترنت منتشر می کند ، از آن دسته از فعالیت ها ی وبنا است.

دوستان زیادی در این مدت ما را راهنمای کرده و وبنا از تجربیات این دوستان برای توسعه فعالیت های خود استفاده کرده است. از طراحی خوب سایت که کار پرهام باغستانی است سپاسکزارم. طرحی که پس از یک سال هنوز مثل روز اول طراوت و شادابی دارد.

امروز وبنا شعار “حمایت از وبنا ، حمایت از وب سایت های ایرانی” راه انتخاب کرده است. امید واریم که بتوانیم در این راه با کمک تمام مدیران سایت های اینترنتی هر روز بهتر و محکم تر از دیروز گام برداریم.

سوالی که همواره در ذهن ما بوده است میزان تاثیر کار و فعالیت ما در دنیای مجازی است. امروز تنهای درخواست ما از شما مدیران سایت های اینترنتی این است که نظرات خود را بیشتر و بیشتر با ما در میان بگذارید. و بگویید:
آیا وبنا به نظر شما یک رسانه موفق بوده است ؟
چه انتظاری از سایت خبری خود دارید ؟

امسال جشن تولد نداشتیم ، اما شاید سال آیند، تولد وبنا را فراتر از یک نوشته و در کنار دوستان و یاران وبنا برگزار کنیم.

(پاسخ ها را لطفا در بخش نظرات بنویسید)

سومین جشنواره تولید محتوای الکترونیکی برگزار می‌شود

سومین جشنواره تولید محتوای الکترونیکی برگزار می‌شود

مدیر اجرایی سومین جشنواره تولید محتوای الکترونیکی آموزش‌های فنی و حرفه‌ای گفت: این جشنواره بهمن ماه در دانشکده تربیت دبیر فنی شریعتی وابسته به وزارت آموزش و پرورش برگزار می‌شود.
“مرضیه گرد” روز چهارشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار آی‌تی افزود: توسعه فرهنگ تولید و استفاده هوشمندانه از فناوری اطلاعات و ارتباطات در یاددهی و یادگیری آموزش‌های فنی و حرفه‌ای از جمله اهداف برگزاری این جشنواره است.
وی اظهار داشت: ترغیب و تشویق معلمان، هنرجویان هنرستان‌ها، مدرسان و دانشجویان آموزشکده‌های فنی و حرفه‌ای به استفاده از نرم‌افزارها و تولید محتوای الکترونیکی از دیگر اهداف برگزاری این جشنواره به شمار می‌رود.
گرد بیان داشت: از دیگر محورهای این جشنواره می‌توان به ایجاد زمینه مناسب برای شناسایی توانمندی‌های هنرآموزان، هنرجویان و مدرسان فنی و حرفه‌ای اشاره کرد تا بتوان آنها را در تولید نرم‌افزارها، محتوای الکترونیکی و بکارگیری آن برای ارتقا کیفیت آموزشی ترغیب کرد.
وی که رییس دانشکده تربیت دبیرفنی شریعتی نیز است، ادامه داد: آخرین مهلت دریافت آثار آبان ماه ‪ ۸۶‬و مرحله نهایی برگزاری جشنواره بهمن ماه امسال است.
مدیر اجرایی سومین جشنواره تولید محتوای الکترونیکی آموزش‌های فنی و حرفه‌ای افزود: این جشنواره با همکاری سازمان پژوهش‌های برنامه‌ریزی آموزشی، دفتر برنامه‌ریزی و تالیف آموزش‌های فنی و حرفه‌ای کار و دانش و دفتر فناوری اطلاعات و ارتباطات وزارت آموزش و پرورش برگزار می‌شود.
گرد بیان داشت: دریافت آثار از دو بخش “سازمان‌های آموزش و پرورش سراسر کشور” و “آموزشکده‌های فنی و حرفه‌ای سراسر کشور” است.
علاقه‌مندان برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند به آدرس اینترنتی http://www.tvtelearning.ir مراجعه کنند.

پرشین بلاگ وارد ششمین سال فعالیت خود شد

پرشین بلاگ وارد ششمین سال فعالیت خود شد

وبنا – پنج سال پیش در چنین روزی سه جوان با نامهای عطا، بهرنگ و سهند خبر به بار نشستن مدتها تلاش و برنامه نویسی شان را در محیط وب فارسی اعلام کردند و “پرشین بلاگ” متولد شد.
امروز پنج سال از آن روز می گذرد و پرشین بلاگ با بیش از هشتصد هزار کاربر و میلیون ها بازدید کننده روزانه، با غرور عنوان “بزرگترین جامعه اینترنتی ایرانیان” را یدک میکشد.
پرشین بلاگ در یادداشتی در وبلاگ مدیران خود اعلام کرده است که جشن تولد پنج سالگی پرشین بلاگ، بزودی و پس از ایام شهادت حضرت فاطمه (س)، همچون سال گذشته برگزار خواهد شد

ثبت نام وبلاگ جدید در میهن بلاگ باز شد

ثبت نام وبلاگ جدید در میهن بلاگ باز شد

وبنا – بخش پشتیبانی سایت میهن بلاگ اعلام کرد که از امروز کاربران می توانند در این سرویس دهنده وبلاگ جدید ثبت کنند.
به گفته بخش پشتیبانی سایت میهن بلاگ ثبت وبلاگ جدید در این سرویس دهنده هیچگونه محدودیتی ندارد
شایان ذکر است که ثبت وبلاگ در میهن بلاگ از چند ماه پیش به دلیل به روز رسانی و پیاده سازی نسخه جدید سایت مسدود شده بود.

سایت کانون فارغ ‌التحصیلان دانشگاه آزاد راه‌اندازی شد

سایت کانون فارغ ‌التحصیلان دانشگاه آزاد راه‌اندازی شد

وبنا – به نقل از آموزش نیوز : رئیس مرکز آموزش و تحقیق کانون فارغ التحصیلان دانشگاه آزاد از افتتاح پایگاه اینترنتی این مرکز خبر داد.
رئیس مرکز آموزش و تحقیق کانون فارغ التحصیلان با اعلام این خبر هدف از ایجاد این پایگاه اینترنتی را برقراری ارتباط بیشتر با دانشجویان و فارغ التحصیلان دانشگاه آزاد اسلامی و اطلاع رسانی به آنها عنوان کرد.
وی در ادامه افزود: از این پس اعضای کانون فارغ التحصیلان می توانند کلیه اطلاعات در خصوص فعالیت های این مرکز از جمله اطلاعات مربوط به برگزاری دوره های آموزشی ، سمینارهای عمومی ، سمینارها و کارگاه های تخصصی ، همایش های تخصصی ، نمایشگاهها ، ، اردوها ، انتشارات ، آزمونها و کلیه اخبار ، اطلاعیه ها و فراخوان های مربوط به پذیرش همکار و غیره را بر روی این پایگاه مشاهده کنند.
این سایت به آدرس http://www.trcga.com/mainpage.html راه‌اندازی شده است.

انتخاب محبوب ترین وبلاگ های فارسی در پرشین وبلاگ

انتخاب محبوب ترین وبلاگ های فارسی در پرشین وبلاگ

وبنا- سایت پرشین وبلاگ اقدام به راه اندازی بخشی کرده است که کاربران می توانند وبلاگ های مورد علاقه خود را جهت معرفی برترین وبلاگ فارسی سال اعلام کنند.
برای اطلاعات بیشتر و اعلام وبلاگ های مورد علاقه خود می توانید به سایت http://persianweblog.com/topblogs مراجعه کنید.
از وبلاگ هایی که تا این لحظه معرفی شده اند asroone.net ، ۱pezeshk.com و itonline.ir بیشترین امتیاز را کسب کرده اند.

نمایش احادیث اسلامی به سه زبان در سایتها و وبلاگها

نمایش احادیث اسلامی به سه زبان در سایتها و وبلاگها

وبنا – دانشکده علوم حدیث با ایجاد امکان نمایش حدیث روز در پایگاه اینترنتی خود و در اختیار قرار دادن کد آن برای قرار دادن در سایر سایتها و وبلاگها، امکانی را فراهم ساخته است تا همۀ اشخاص و مؤسسات بتوانند در پایگاه‌های اینترنتی خود به صورت روزانه احادیث نورانی اهل بیت (علیهم‌السلام) را منتشر سازند.

لازم به ذکر است این احادیث به صورت موضوعی و هماهنگ با مناسبتها و ایام خاص انتخاب و آماده شده و امکان نمایش موضوع، گوینده، ترجمۀ فارسی و ترجمۀ انگلیسی احادیث بنا به انتخاب و سلیقه افراد در آن پیش‌بینی شده است.

علاقمندان می‌توانند برای آگاهی بیشتر و دریافت کد مربوط به نشانی http://www.hadith.ac.ir/view.aspx?pageid=61 مراجعه کنند.