ماه: فروردین ۱۳۸۶

در آستانه هفت سالگی : توقف فعالیت سایت پندار

در آستانه هفت سالگی : توقف فعالیت سایت پندار

وبنا – بر اساس اطلاعیه ی سردبیری سایت پندار، این وب سایت توقفی احتمالا چند ماهه را برگزیده است. در ادامه اطلاعیه سایت پندار را بطور کامل در ادامه می خوانید.
پندارنت، زمانی متولد شد که وب سایت های فارسی زبان، در حال تجربه های نخستین بودند. خلاء های ی بی شمار رسانه ای، موجب شد تا این پایگاه ها، جایگزین برخی از مطبوعاتی شوند که به دلایل گوناگون نتوانستند هم پای زمانه گام بردارند.
هزینه های سرسام آور نگاهداری و به روز رسانی فنی و محتوایی، نیرو و انر‍ژی انسانی صرف شده و خلاء های قانونی فعالیت رسانه ای. ما را به این نتیجه می رساند که تا زمانی که راهکار هایی برای ادامه ی فعالیت به شکل حرفه ای وجود ندارد، نمی توانیم به تداوم این بازی لذت بخش گروهی مان دل خوش کنیم.
برای وب سایتی که حتا یک ریال کمک مالی از هیچ فرد ، گروه و شرکت تجاری دریافت نکرده و هرگز دست خود را به سوی مخاطبش نیز دراز نکرده است، تداوم فعالیت به شکل کنونی غیر ممکن است.
امیدواریم با برنامه ریزی برای نسخه ی تازه ی پندار، شرایط فنی، رسانه ای و مالی مطلوبی را برای آن فراهم کنیم. شرایطی که با آن چه بضاعت جامعه ی مجازی فعلی ماست، فاصله ی بسیاری دارد.
پندار نیاز دارد تا کارنامه ی خود را یک بار دیگر مرور کند و به این منظور نیاز به سکوتی دارد که امیدواریم بیش از چند ماهه به درازا نکشد.
نقد گذشته ی پندار، خواسته ی ما از دوستداران این پایگاه است.

نیما افشار نادری – سی فروردین ۱۳۸۶

راه اندازی باشگاه بازی و مسابقات اینترنتی

راه اندازی باشگاه بازی و مسابقات اینترنتی

وبنا – برای اولین بار در ایران سایت سرگرمی های روجا اقدام به راه اندازی سایت مسابقات و بازیهای آنلاین کرده است. امید نصرتیان به وبنا گفت : “در این سایت کاربران می توانند بوسیله بازیهای سایت با دیگران مسابقه داده و جایزه بگیرند همچنین امکان چت با رقبای خود را نیز دارند”
سایت روجا http://www.roja.ir در چند روز اخیر بدلیل انتقال سایت به سرور قوی تر در دسترس نبود ولی پس از انتقال به سرور جدید بصورت کامل فعالیت خود را ادامه می دهد.

شکایت جالب آموزش و پرورش مازندران از مدیر سایت شمال نیوز

شکایت جالب آموزش و پرورش مازندران از مدیر سایت شمال نیوز

وبنا – در پی شکایت فاضلی رئیس سازمان آموزش و پرورش مازندران عباس رمدانی مدیر سایت شمال نیوز به دادگاه فراخوانده شد.
به گزارش خبرنگار آموزش نیوز طی انتشار خبر مربوط به برگزاری آزمون سیره نبوی مربوط به دانش آموزان تیزهوش مازندران به نقل از سایت انتخاب در سایت شمال نیوز فاضلی رئیس سازمان آموزش و پرورش مازندران در یک اقدام غیر متعارف و با اتهام تشویش اذهان عمومی و تفسیر شخصی مدیر سایت شمال نیوز http://www.shomalnews.com را به شعبه سوم دادگاه شهرستان ساری فراخوانده است.
سایت شمال نیوز در راستای اطلاع رسانی شفاف و تنویر افکار عمومی و جلوگیری از تکرار مجدد اینگونه اقدامات نامناسب و توهین آمیز نسبت به انتشار خبر آن اقدام نمود و از دستگاه متولی تعلیم و تربیت انتظار میرفت به جای کارهای پلیسی و دادگاهی بدنبال کار فرهنگی و ارزشی باشد و با تهیه پاسخ مناسب و کارشناسی نسبت به تنویر افکار عمومی اقدام نماید ولی متاسفانه فاضلی رئیس سازمان آموزش و پرورش نشان داد هر چند در دستگاه آموزش و پرورش و فرهنگی ترین دستگاه اجرایی مسئولیت دارد ولی از روحیه فرهنگی بی بهره است نحوه برخورد ایشان با مدیران آموزش و پرورش و نحوه عزل آنان زبانزد عام و خاص است.
سئوالی که باید رئیس آموزش و پرورش مازندران پاسخ دهد اینست اگر واقعا سئوالات مشکلی نداشته و مدیر سایت بر اساس تفسیر شخصی آنها را موهن خوانده پس علت برکناری آقای زمانی کارشناس مدارس تیزهوشان استان چه بوده است از سوی دیگرحضرت آیت ا… نوری همدانی در جمع وزیر آموزش و پرورش و مدیران ارشد وزارت آموزش و پرورش نسبت به طرح سئوالات نامناسب در آموزش و پرورش مازندران انتقاد نموده اند باید پرسید حتما آیت ا… نوری همدانی هم تفسیر شخصی نموده و آقای فاضلی لطف کنند هر چه سریعتر برای ایشان هم احضاریه ای برای دادگاه صادر نمایند.
سئوال دیگری که باید فاضلی رئیس آموزش و پرورش مازندران پاسخ دهد اینست که سایت انتخاب و مردمیار اولین سایتهایی بودند که نسبت به انتشار این سئوالات اقدام نمودند ولی جالب اینست که ایشان از سه سایتی که تقریبا اخبار انتقادی دارند شکایت نمودند ولی در لیست مدیران متهم نامی از مدیر سایت مردمیار نیست حتما در نگاه امثال فاضلی حتی چاپ سئوالات موهن در این سایت را نه تنها تشویش اذهان عمومی نیست بلکه عین امر به معروف و نهی از منکر است و حتما در راه احیاء ارزشها و آرمانهاست.
در پایان از حجت الاسلام و المسلمین طالبی چهره ارزشمند دادگستری استان تقاضا داریم به عنوان مدعی العموم نسبت به این اقدام موهن در آموزش و پرورش مازندران که به دلیل سوء مدیریت و بکارگیری نیروهای ناکارآمد به ویژه کارشناس مسئول تیزهوشان مدارس مازندران که توسط فاضلی منصوب شده است صورت گرفته واکنش نشان دهد و اجازه ندهد کسانی که به ساحت پیامبر اعظم (ص) توهین نموده اند به این راحتی از کسانی که نسبت به توهین به ساحت مقدس پیامبر حساسیت به خرج دادند شکایت کنند و آنان را به دادگاه فرا بخوانند در حقیقت کسی که باید در دادگاه حضور پیدا کند و پاسخگوی سوء مدیریت و عدم نظارت مطلوب خود باشد خود شخص فاضلی رئیس سازمان آموزش و پرورش مازندران است.
در ضمن با توجه به اینکه سایتهای خبری در مجموعه رسانه ها و پایگاههای اطلاع رسانی قرار دارند از دادگستری محترم مازندران انتظار می رود شکایت از مطبوعات و رسانه ها از طریق اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و دادگاه منصفه مطبوعات پیگیری گردد تا هر کسی اجازه نداشته باشد بر اساس استنباط شخصی خود شکایت نموده و امر اطلاع رسانی را مختل نماید

خبر بصورت کامل از سایت آموزش نیوز http://www.edunews.ir برداشته شده است.
عکس از آموزش نیوز برداشته شده است.

سرویس لینک باکس برای کاربران بلاگستان

سرویس لینک باکس برای کاربران بلاگستان

وبنا – کاربران سایت بلاگستان از این پس می تواند با استفاده از سرویس جدید لینک باکس که به سایت بلاگستان اضافه شده است و با ورود به بخش مدیریت خود در سایت و با استفاده از پنل مربوطه برای وبلاگ خود لینک باکس ایجاد کنند.
بلاگستان یک ابزار جدید برای ساخت و مدیریت وبلاگ است. بلاگستان به شما کمک میکند تا، اطلاعات، خاطرات، مطالب و مقالات خود را در اینترنت منتشر کنید. سایت http://www.blogstan.com سرویس وبلاگ را بصورت رایگان و در محیطی کاملا فارسی در اختیار کاربران قرار می دهد.

احتمال تعطیلی شیعه نیوز قوت گرفت

احتمال تعطیلی شیعه نیوز قوت گرفت

وبنا – سایت شیعه نیوز به دلیل مشکلات مالی احتمالا تا پایان بهار تعطیل خواهد شد. مسعود بحرینی مدیر سایت شیعه نیوز به وبنا گفت: “با توجه به مشکلات مالی و قانونی که در راه شیعه نیوز قرار دارد احتمال تعطیلی شیعه نیوز قوت گرفته است.”
شیعه نیوز در سایت خود می نویسید : “در حدود یکسال از فعالیت رسمی سایت خبری شیعه نیوز میگذرد سایتی که در ابتدا با تعداد محدود کاربران شروع به فعالیت کرد و هم اکنون بعنوان یکی از بزرگترین سایتهای خبری شیعه به زبان فارسی مبدل شده است و دوستداران اهل بیت از اقصی نقاط دنیا برای با خبر شدن از رویدادهای عالم تشیع به ان مراجعه میکنند و با پیامهای پر از احساس و لطف خستگی و دشواری کار را برای ما به لذت و شوق به ادامه راه تبدیل میکنند . که جا دارد در اینجا از تمامی دوستانی که نتوانستیم تک تک جواب ایمیلهای پر از لطف و محبتشونو بدیم تشکر کنیم .”
شما می توانید متن کامل این مطلب را در سایت http://www.shia-news.com/news231862.htm شیعه نیوز مطالعه کنید.

ساب دامین و گالری عکس رایگان در veb.ir

ساب دامین و گالری عکس رایگان در veb.ir

وبنا – وب سایت veb.ir مدتی است برای ارائه خدمات رایگان برای وبلاگ ها وب سایت های ایرانی راه اندازی شده است. این سایت امکان ایجاد گالری تصویر و آپلود تصاویر شخصی را به خدمات رایگان خود اضافه کرد. کاربران می توانند با عضویت در http://www.veb.ir از خدمات متنوع این سایت شامل گالری عکس و بی نهایت ساب دامین با امکان کنترل حرفه ای ، برخوردار شوند.

حمله Defaced به سایت های ۲ بانک بزرگ ایرانی در ۲۴ ساعت

حمله Defaced به سایت های ۲ بانک بزرگ ایرانی در ۲۴ ساعت

وبنا – سایت بانک های تجارت، اقتصاد نوین طی ۲۴ ساعت گذشته توسط گروه Y! Underground هک شدند. متن پیام نوشته شده در این سایت بدین شرح است.
yezare be ma javoona baha bedin
vam baraye edame tahsil behemoon bedin
vam baraye gereftane mashin bezarin
vam base ijad eshteghal zayi be ma javoonaye diplomeo daneshjoo bedin !!!
mage ma ayandehaye in mamlekat nistim
این گروه http://www.2600.ir قبلا نیز سایت بانک سپه و توسعه صادرات را هک کرده بودند. همچنین این گروه در سال گذشته سایت رئیس جمهور را نیز هک با پیامی در جهت حمایت از انرژی هسته ای هک کرده بود.

جشن تولد BlogSky بزودی برگزار می شود

جشن تولد BlogSky بزودی برگزار می شود

وبنا – نخستین گردهمایی وبلاگ نویسان به مناسبت شروع پنجمین سال فعالیت بلاگ اسکای blogsky بزودی برگزار می شود.
به گزارش روابط عمومی بلاگ اسکای ، در اولین برنامه جمعی و رسانه ای بلاگ اسکای تاریخچه و برنامه های آتی این سرویس دهنده وبلاگ فارسی معرفی و اعضا با مدیران این فضا از نزدیک آشنا می شوند.
بنا بر این گزارش ،کمک به آسان سازی سرویس وبلاگ فارسی ،کمک به ترویج فارسی نویسی در وب، کمک به رشد رسانه وبلاگ در ایران ، ایجاد فضای تعامل و هم اندیشی میان بلاگرهای ایرانی و خصوصا اعضای بلاگ اسکای ، فراهم آوری شرایط مناسب برای حضور مدیران بلاگ اسکای در میان بلاگرها و تعامل مستقیم جهت ارائه سرویس‌های مناسب، شناسایی بلاگرهای توانا و کوشای بلاگ اسکای و ایجاد زمینه تقدیر و تشکر از اعضای فعال از جمله اهداف بلاگ اسکای و همچنین برنامه های آن در این مراسم است.
بلاگ اسکای به مناسبت تولد خود وبلاگ جدیدی با عنوان http://birthday.blogsky.com ایجاد و آن را برای نظرات مخاطبان و ارتباط بیشتر با آنها مهیا کرده است . در این وبلاگ گروهی اعضای بلاگ اسکای می‌توانند به اظهار نظر در خصوص این سرویس‌دهنده و نیز برنامه جشن تولد بپردازند.
بیستم فروردین ماه ۸۲ بلاگ اسکای متولد شد و اکنون درحالی شروع پنجمین سال فعالیت خود را جشن می گیرد که رشد و گسترش وبلاگ‌نویسی به زبان فارسی توانسته فرهنگ و زبان ایرانی – اسلامی را در فضای شبکه جهانی اینترنت زنده نگهدارد.
لازم به ذکر است برنامه زمانبندی و محل برگزاری مراسم متعاقبا اعلام می شود.

راه اندازی نسخه جدید سایت !Yaroo

راه اندازی نسخه جدید سایت !Yaroo

وبنا – وب سایت !Yaroo نسخه اصلی سایت خود را ارائه کرد. این وب سایت که از خرداد ۱۳۸۵ به صورت آزمایشی شروع به کار کرده بود امروز نسخه اصلی خود را با امکانات و خدمات جدید که شامل اضافه شدن بخش موبایل و سرگرمی – مقالات – فروشگاه اینترنتی و …می باشد را عرضه کرد. همچنین کاربران با عضویت در http://www.yarooweb.com می توانند مطالب خود را ارسال کرده تا با نام آنها در بزرگترین وب سایت تفریحی ایرانیان ثبت شود .

راه اندازی سایت شناسایی Invisble ها در یاهو مسنجر

راه اندازی سایت شناسایی Invisble ها در یاهو مسنجر

وبنا – همانطور که می دانید یاهو مسنجر سرویسی دارد که توسط آن افراد می توا نند به صورت مخفی با ID خود آنلاین شده و تنها با دوستان مورد نظر خود چت کنند و اینگونه حضور خود را از دید دیگران مخفی نگاه دارند. سایت http://www.xeeber.com این امکان را به کاربران می دهند که بتوانند به راحتی بدون هیچ محدودیتی و به صورت رایگان از Invisble بودن هر شخص در یاهو مسنجر مطلع شوند.
بهروز کمالیان مدیر شرکت آشیانه به وبنا گفت : “همانطور که می دانید یاهو مسنجر سرویسی دارد که توسط آن افراد می توا نند به صورت مخفی با ID خود آنلاین شده و تنها با دوستان مورد نظر خود چت کنند و اینگونه حضور خود را از دید دیگران مخفی نگاه دارند. چند ماه پیش با طراحی یک روبات هوشمند و معرفی یک ID در یاهو مسنجر که به Sivarobot معروف شد، توانستیم امکان شناسایی افراد Invisble را در مسنجر فراهم کنیم ولی پس از مدت کمی به علت ترافیک زیاد و افزایش Request های ارسالی به سمت روبات، ID ذکر شده توسط یاهو مسدود و Deactive شد. ”
بهروز کمالیان در پایان از علیرضا صالحی، برنامه نویس شرکت آشیانه و شرکت پارسبد برای حمایت از این سایت تشکر کرد.

اختلال در سیستم فیلترینگ مخابرات و مشکل بلاگفا

اختلال در سیستم فیلترینگ مخابرات و مشکل بلاگفا

وبنا – سایت بلاگفا اعلام کرد که در روزهای گذشته نامه های متعددی از کاربران سایت دریافت شده با این عنوان که برخی از وبلاگ های بلاگفا در برخی نقاط کشور یا در برخی شبکه ها فیلتر شده و در دسترس نیستند.
بررسی هایی در این زمینه صورت گرفته است و به نظر می رسد که فیلتر شدن این وبلاگها تنها در شبکه هایی صورت گرفته است که پهنای باند و سرویس اینترنت خود را از مخابرات دریافت کرده اند.
احتمال می رود که این مشکل به دلیل اشتباه سیستم فیلترینگ مخابرات صورت گرفته باشد. بلاگفا در تلاش است که مشکل فوق به اطلاع مسئولان برسد و ابراز امید واری کرده است که با حسن نیت و تلاش مسئولان مربوطه مشکل فوق هر چه زود تر حل شده و دسترسی به وبلاگهایی که اشتباهاً مسدود شده اند در سراسر کشور امکان پذیر شود.

بخش اول تغییرات فنی پارسی بلاگ در سال ۸۶

بخش اول تغییرات فنی پارسی بلاگ در سال ۸۶

وبنا – اضافه شدن بخش “لیست کل یادداشت های این وبلاگ” به وبلاگ ها ، اضافه شدن بخش توضیحاتِ لینک های قسمت لینک های روزانه ، تغییرات در بخش درج تصویر ویرایشگر متن و امکان اضافه کردن توضیحات و تعیین موقعیت به تصویر مورد نظر و سازگار کردن بخش هایی از مدیریت سایت با مرورگر فایرفاکس از امکانات و تغییرات اضافه شده به پارسی بلاگ می باشد.

I30T و سرویس خبرخوان الکترونیکی

I30T و سرویس خبرخوان الکترونیکی

وبنا – سرویس خبر خوان الکترونیک یکی از مجموعه سرویس های رایگان سایت http://www.i30t.com به صورت آزمایشی راه اندازی شد. این سرویس مدیران سایت ها را قادر میسازد تا با ثبت آدرس خروجی اطلاعات سایت های مورد علاقه خود – RSS Feed – علاوه بر دریافت لیست آخرین مطالب ثبت شده در هر آدرس بوسیله پست الکترونیک، لیست مطالب ثبت شده را در سایت (های) خود نمایش دهند.