ماه: بهمن ۱۳۸۵

بلاگفا جزو هفتصد سایت برتر جهان

بلاگفا جزو هفتصد سایت برتر جهان

وبنا – براساس آخرین گزارش آماری سایت الکسا (Alexa) و در مقایسه با دیگر سایتهای جهان سایت بلاگفا blogfa.com با رتبه ۶۷۲ جزو هفتصد سایت برتر جهان می‌باشد. همچنین براساس این گزارش سایت بلاگفا تنها سایت ایرانی در بین هزار سایت برتر دنیا است. اگرچه با توجه به رتبه نخست سایت یاهو یا رتبه چهار سایتهای چینی “بایدو” و همچنین رتبه چهارده سایت بلاگر ، سرویس بلاگفا فاصله قابل توجهی با سایتهای مطرح دنیا دارد اما در بین میلیونها سایت فعال در وب و بخصوص با توجه محدوده خاص فارسی زبانان جایگاه فعلی سایت بلاگفا که برای نخستین بار در طول زمان فعالیت وب فارسی برای یک سایت فارسی بدست آمده است میتواند نشانگر موفقیت وب فارسی و علی الخصوص وبلاگ نویسان زیرمجموعه سرویس بلاگفا باشد.

ششمین نشست نقد ادبی سایت والس

ششمین نشست نقد ادبی سایت والس

وبنا – ششمین نشست از سلسله نشست های نقد ادبی سایت والس و “روزی روزگاری” در روز دوشنبه ۲بهمن ماه سال جاری برگزار می شود. در این نشست، سعید طباطبایی درباره «ضرورت ادبیات» سخنرانی خواهد کرد و کتاب های «حلقه کنفی» و «شب های چهارشنبه» مورد نقد و بررسی قرار می گیرند.
در ابتدای این نشست ادبی نیز سعید طباطبایی نویسنده و دبیر سایت ادبی والس درباره «ضرورت ادبیات» سخن خواهد گفت.
این سلسله نشست با همت سایت ادبی والس http://www.valselit.com و جایزه روزی روزگاری برپا می شود و به بررسی و نقد کتاب های رمان و داستان منتشر شده در سال ۱۳۸۵ اختصاص دارد.
ششمین نشست نقد ادبی “والس” و “روزی روزگاری” روز دوشنبه ۲ بهمن ماه سال جاری ساعت ۱۷-۱۹ در مرکز همایش های فرهنگی هنری تهران به آدرس خیابان دکتر شریعتی، روبروی خیابان بهار شیراز، سینما ایران، طبقه سوم برگزار خواهد شد. حضور در این نشست برای علاقه مندان آزاد است.

۳ سایت عکاسی در فرهنگسرای ابن سینا

۳ سایت عکاسی در فرهنگسرای ابن سینا

وبنا – نمایشگاه عکس گروهی به مناسبت ایام عاشورا با آثاری از آرش حمیدی hamid.ir ، احمد خطیری khatir.ir مهدی یاسمین photoyas.com از روز یکشنبه اول بهمن شروع و تا دوازدهم بهمن در در فرهنگسرای ابن سینا واقع در شهرک غرب برگزاری می گردد
در این نمایشگاه ۲۷ عکس از حضور مردم در مراسم عاشورا در نقاط مختلف ایران از جنوبی ترین نقاط تا شمالی ترین بنادر ایران به نمایش گذاشته شده است.
برای مشاهده پوستر این نمایشگاه با آدرس http://hamidi.ir/images/articles/ashora.jpg مراجعه کنید.

راه‌اندازی پایگاه‌های اینترنتی باعث رونق صنعت گردشگری می‌شود

راه‌اندازی پایگاه‌های اینترنتی باعث رونق صنعت گردشگری می‌شود

وبنا – دبیر شورای عالی فناوری اطلاعات گفت دستیابی گردشگران به اطلاعات مورد نیاز از طریق پایگاه‌های اینترنتی، باعث رونق صنعت جهانگردی می‌شود. به گزارش روز شنبه روابط عمومی شورای عالی فناوری اطلاعات کشور، “عبدالمجید ریاضی” با اشاره به اهمیت کاربرد فناوری اطلاعات در رونق صنعت گردشگری افزود راه‌اندازی پایگاه اینترنتی برای تامین نیازهای گردشگری خارجی، می‌تواند گام مناسبی برای رونق صنعت جهانگردی در کشور باشد.
به گفته وی، امروزه گردشگران درصددند پیش از سفر از وضعیت امنیت و آرامش خود مطمئن شوند و دستیابی به اطلاعات مورد نیاز از طریق پایگاه‌های اینترنتی مرتبط می‌تواند به نوعی امنیت سفر آنها را تامین کند. وی افزود پایگاه‌های اینترنتی مرتبط با موضوع جهانگردی باید قابلیت دریافت و ارایه دو طرفه اطلاعات به گردشگر را داشته باشند زیرا سایت‌های ساکن با اطلاعات محدود نمی‌توانند پاسخگوی نیاز گردشگران باشند.
وی گفت البته چند زبانه بودن پایگاه‌های اینترنتی با توجه به زبان گردشگران بازار هدف، نیز از جمله ویژگی‌هایی است که هنگام استفاده از فناوری اطلاعات در صنعت گردشگری باید مدنظر قرار بگیرد.
ریاضی بیان داشت سیر و سیاحت مجازی در اماکن تاریخی و مذهبی کشور، نمایش آداب و رسوم ایرانی، صنایع دستی شهرها و غیره از جمله مواردی هستند که دستیابی گردشگران داخلی و خارجی را به اطلاعات مورد نیاز تسهیل می‌کنند.
وی با اشاره به این که استفاده از فناوری اطلاعات یکی از کم هزینه‌ترین راهکارها برای رونق گردشگری است، اهمیت حضور ایران در دنیای مجازی را مورد تاکید قرار داد و گفت میزان سرمایه‌گذاری برای حضور کشور در فضای مجازی،ارتباط مستقیمی با میزان جذب گردشگران دارد.
خبر به نقل از ایرنا منتشر شده است

سایت انجمن خیریه حمایت زندانیان ایران

سایت انجمن خیریه حمایت زندانیان ایران

وبنا – سایت انجمن خیریه حمایت زندانیان ایران راه اندازی شد. در این سایت اطلاعات کاملی از انجمن و تاریخچه انجمن های مشابه در دیگر کشور های جهان نوشته شده است. هدف از راه اندازی این سایت ارائه کمک مادی و معنوی به خانواده زندانیان در سراسر ایران می باشد.
سایت انجمن خیریه حمایت زندانیان ایران در آدرس http://www.hemayatngo.ir قابل دسترسی است.

آدرس جدید برای سایت قطره

آدرس جدید برای سایت قطره

وبنا – سایت قطره یکی از قویترین خبرخوان های آنلاین فارسی در ایران، دیروز برای دسترسی به بخش اخبار مربوط به خبرگزاری ها و سایت های خبری آدرس جدید اعلام کرد. حسن قلیپور مدیر سایت قطره به وبنا گفت که آدرس این بخش از سایت از news.ghatreh.com به http://www.ghatreh.com/news تغییر کرده است.
تمامی کاربران می توانند برای مطالعه اخبار خبرگزاری ها و سایت های خبری فارسی به این سایت مراجعه کنند.

سایت itanalyze از دسترس خارج شد

سایت itanalyze از دسترس خارج شد

وبنا – سایت itanalyze از عصر روز پنجشنبه از دسترس خارج شد. این سایت که ظاهرا به دلایا فنی دچار مشکل شده است چند ساعتی است که قابل دسترسی نیست و کاربران پس از مراجعه به سایت با پیغام Index of و لیست از دایرکتوری های موجود در سرور این سایت مواجه می شوند. سایت http://www.itanalyze.ir یک سایت تخصصی در زمینه کامپیوتر است که توسط آقای علی شمیرانی مدیریت می شود. مشخص نیست که این سایت هک شده و یا دلیل فنی خاصی برای این مشکل وجود دارد ف البته برخی از صفحه های سایت قابل مشاهده هستند. و ظاهرا صفحه اصلی و برخی از دایرکتوری های اصلی سایت حذف شده اند.

ثبت بی نهایت پیوند در بخش پیوندهای بلاگفا

ثبت بی نهایت پیوند در بخش پیوندهای بلاگفا

وبنا – با وجودیکه در گذشته امکان ثبت سی پیوند در بخش “پیوندهای وبلاگ” در سرویس بلاگفا وجود داشت برخی از کاربران بلاگفا، تمایل به ثبت تعداد بیشتری پیوند را در این بخش داشتند. به گفته علیرضا شیرازی مدیر سایت بلاگفا ، امروز تغییراتی در بخش پیوندهای وبلاگ در بلاگفا ایجاد شده است که کاربران را قادر می سازد از این پس بدون محدودیت سایتها و وبلاگهای مورد علاقه خود را در این بخش ثبت کنند.
همچنین بخش پیوندهای روزانه که از مدتها قبل به امکانات بلاگفا اضافه شده است، نیز امکان ثبت بی نهایت پیوند را به کاربران می دهد.

جواب سوالات دینی خود را در ۲۴ ساعت دریافت کنید

جواب سوالات دینی خود را در ۲۴ ساعت دریافت کنید

وبنا – سایت استفتا یا سایت پاسخگو ، از مجموعه سایت های وابسته به دفتر حضرت آیت الله العظمی روحانی می باشد. تمامی افراد می توانند سوالات و شبهات دینی / فقهی / اعتقادی / شرعی / مذهبی خود را مطرح کنند و در کمتر از ۲۴ ساعت پاسخ آنرا از طریق ایمیل دریافت دارند. سایت http://www.istefta.net در میان سایت های مشابه اولین سایت پاسخگو به زبان فارسی می باشد.

سایت‌هایی که مجوز خبرگزاری ندارند برای اصلاح نشان خود ۷۲ ساعت فرصت دارن

سایت‌هایی که مجوز خبرگزاری ندارند برای اصلاح نشان خود ۷۲ ساعت فرصت دارن

خبرگزاری دانشجویان ایران -هیات نظارت بر خبرگزاری‌های غیردولتی کلیه‌ی سایت‌ها و پایگاه‌های خبری را که بدون داشتن مجوز خبرگزاری از این عنوان استفاده می‌کنند را ملزم کرد که ظرف مدت ۷۲ ساعت نسبت به اصلاح نشان (لوگوی) خود اقدام و در متن اخبار منتشر شده از عنوان خبرگزاری یا عنوان‌های مشابه مانند NEWS AGENCY استفاده نکنند.

به گزارش ایسنا، بر اساس اعلام دبیرخانه‌ی هیات نظارت بر خبرگزاری‌های غیردولتی در صورت تخطی و توجه نکردن سایت‌ها و پایگاه‌های خبری مورد نظر نسبت به اجرای مصوبه‌ی فوق با آن‌ها برخورد قانونی صورت خواهد گرفت.

بنا بر اعلام اسامی‌ تعدادی از سایت‌ها و پایگاه‌های خبری که به صورت غیرقانونی از عنوان خبرگزاری در نشان یا متن اخبار خود استفاده می‌کنند، شامل البرز، ایران نیوز، انتخاب، حیات،آفتاب، میراث آریا، اکونیوز، کشاورزی ایران، ایونا، آینده روشن، ایسکانیوز، سلام، آنا، فوتبال ایران، پانا، ورزش آذربایجان، کویر، تقریب و عکس سوره است.

وبنا – این درحالی است که ماه گذشته نیز به دلیل اخطاری مشابه برخی از سایت های عنوان خود را اصلاح کردند. شرایط سخت دریافت مجوز خبرگزاری غیردولتی یکی از دلایلی است که سایت ها برای اخد مجوز به وزارت ارشاد مراجعه نمی کنند.

پرسش از وزیر مبنای قانونی فیلترگذاری سایت‌‏های مجاز خبری، سیاسی، فنی و تخصصی چیس

پرسش از وزیر مبنای قانونی فیلترگذاری سایت‌‏های مجاز خبری، سیاسی، فنی و تخصصی چیس

خبرگزاری کار ایران – وزیر ارتباطات و فناوری فردا برای پاسخ به سوال اکبر اعلمی در مورد مبنای قانونی فیلترگذاری سایت‌‏های مجاز خبری، سیاسی، فنی و تخصصی و خدمات‌‏دهی به کاربران اینترنتی در صحن علنی مجلس حاضر می‌‏شود.
به گزارش خبرنگار پارلمانی” ایلنا” اعلمی در سوال خود از وزیر ارتباطات آورده است: آزادی بیان و مبادله آزاد اطلاعات از حقوق مسلم شهروندی است، لطفا پاسخ دهید مبنای قانونی فیلترگذاری سایت‌‏های مجاز خبری، سیاسی، فنی و تخصصی و خدمات‌‏دهی به کاربران اینترنتی چیست؟!

اعلمی در شرح سوال خود آورده است: مدتی است که سایت‌‏های سیاسی، علمی و تخصصی و خدمات‌‏دهی به کاربران اینترنتی نظیر، امروز، رویداد، ملی-مذهبی، روز آن لاین، BLONDE، IMAGESHAK، BLOOG ROLLING، NETSTAT و … فیلترگذاری شده است. از طرفی استفاده ناصحیح از کلمات کلیدی برای فیلترکردن سایت‌‏های اینترنتی سبب مسدود شدن بسیاری از سایت‌‏های مجازی که ادامه فعالیت آنها منع قانونی ندارد، شده است. از طرفی عدم انعطاف در طبقه بندی کاربران باعث سوق پیداکردن مراکز و سازمان‌‏ها به استفاده از ارتباطات اینترنتی خصوصی و انعقاد قرارداد با شرکت‌‏های خصوصی داخلی یا خارجی شده است. نظر به حقوق مسلم شهروندان در آزادی بیان و مبادله آزاد اطلاعات، لطفا پاسخ دهید مبنای این قبیل تصمیمات چیست؟ و چه اقدامی در جهت تامین حقوق مشروع کاربران و افزایش تعداد کاربران اینترنتی به عمل آورده‌‏اید؟

افزایش سرعت و تغییرات جدید در پارسی بلاگ

افزایش سرعت و تغییرات جدید در پارسی بلاگ

وبنا – پارسی بلاگ چهارمین سرویس وبلاگ فارسی در روز گذشت تغییراتی در سایت خود ایجاد کرد و امکانات جدیدی نیز به سایت اضافه کرد در ادامه عنوان این تغییرات و امکانات جدید را مشاهده کنید:
۱- تغییر فنی در بخش نظرات وبلاگ که سرعت صفحه نظرات را در حد قابل قبولی افزایش خواهد داد.
۲- اضافه شدن امکان استفاده از پاسخ مدیر از طریق صفحه ی مدیریت یادداشت ها و پیام ها.
۳- اضافه شدن پاسخ مدیر به صفحه ی پیام های ارسال شما.
۴- اضافه شدن تصویر نظر دهنده به صفحه ی ویرایش نظرات وبلاگ.
۵- نمایش تصویر نویسندگانِ وبلاگ گروهی به همراه نظرات ارسالی آنها
۶- نمایشِ وضعیت نظر دهنده در یاهو به صورت اتوماتیک برای کلیه ی ایمیل های یاهوی صفحه نظرات وبلاگ ها.
۷- تغییر در صفحه های گروه ها و بحث های گروه بخش پارسی یار

برای توضیحات کامل می توانید به آدرس http://news.parsiblog.com/152037.htm مراجعه کنید

اولین آپلود سنتر عکس فارسی

اولین آپلود سنتر عکس فارسی

وبنا – شرکت وب یار سیستم سایت دیگری به نام mypictures را به وب سایت های خود اضافه کرد. این وب سایت برای به اشتراک گذاشتن عکس طراحی شده و رایگان می باشد. سایت http://www.mypictures.ir به شما این امکان را می دهد عکس های خود را آپلود نموده و پس از دریافت کد نمایش آن را در وب سایت و یا وبلاگ خود قرار دهید.
از جمله خصوصیات استفاده شده در سایت mypictures.ir می توان به استفاده از AJAX نام برد، همچنین سرعت بالا و امکان دانلود عکس و ارسال به صورت کارت تبریک از دیگر امکانات این سایت می باشد.
در حال حاضر نسخه بتا این وب سایت آماده استفاده شما میباشد. به گزارش مدیر این سایت نسخه کامل سایت در فروردین ۱۳۸۶ آماده استفاده می باشد.