ماه: دی ۱۳۸۵

راه‌اندازی پایگاه‌های اینترنتی باعث رونق صنعت گردشگری می‌شود

راه‌اندازی پایگاه‌های اینترنتی باعث رونق صنعت گردشگری می‌شود

وبنا – دبیر شورای عالی فناوری اطلاعات گفت دستیابی گردشگران به اطلاعات مورد نیاز از طریق پایگاه‌های اینترنتی، باعث رونق صنعت جهانگردی می‌شود. به گزارش روز شنبه روابط عمومی شورای عالی فناوری اطلاعات کشور، “عبدالمجید ریاضی” با اشاره به اهمیت کاربرد فناوری اطلاعات در رونق صنعت گردشگری افزود راه‌اندازی پایگاه اینترنتی برای تامین نیازهای گردشگری خارجی، می‌تواند گام مناسبی برای رونق صنعت جهانگردی در کشور باشد.
به گفته وی، امروزه گردشگران درصددند پیش از سفر از وضعیت امنیت و آرامش خود مطمئن شوند و دستیابی به اطلاعات مورد نیاز از طریق پایگاه‌های اینترنتی مرتبط می‌تواند به نوعی امنیت سفر آنها را تامین کند. وی افزود پایگاه‌های اینترنتی مرتبط با موضوع جهانگردی باید قابلیت دریافت و ارایه دو طرفه اطلاعات به گردشگر را داشته باشند زیرا سایت‌های ساکن با اطلاعات محدود نمی‌توانند پاسخگوی نیاز گردشگران باشند.
وی گفت البته چند زبانه بودن پایگاه‌های اینترنتی با توجه به زبان گردشگران بازار هدف، نیز از جمله ویژگی‌هایی است که هنگام استفاده از فناوری اطلاعات در صنعت گردشگری باید مدنظر قرار بگیرد.
ریاضی بیان داشت سیر و سیاحت مجازی در اماکن تاریخی و مذهبی کشور، نمایش آداب و رسوم ایرانی، صنایع دستی شهرها و غیره از جمله مواردی هستند که دستیابی گردشگران داخلی و خارجی را به اطلاعات مورد نیاز تسهیل می‌کنند.
وی با اشاره به این که استفاده از فناوری اطلاعات یکی از کم هزینه‌ترین راهکارها برای رونق گردشگری است، اهمیت حضور ایران در دنیای مجازی را مورد تاکید قرار داد و گفت میزان سرمایه‌گذاری برای حضور کشور در فضای مجازی،ارتباط مستقیمی با میزان جذب گردشگران دارد.
خبر به نقل از ایرنا منتشر شده است

سایت انجمن خیریه حمایت زندانیان ایران

سایت انجمن خیریه حمایت زندانیان ایران

وبنا – سایت انجمن خیریه حمایت زندانیان ایران راه اندازی شد. در این سایت اطلاعات کاملی از انجمن و تاریخچه انجمن های مشابه در دیگر کشور های جهان نوشته شده است. هدف از راه اندازی این سایت ارائه کمک مادی و معنوی به خانواده زندانیان در سراسر ایران می باشد.
سایت انجمن خیریه حمایت زندانیان ایران در آدرس http://www.hemayatngo.ir قابل دسترسی است.

آدرس جدید برای سایت قطره

آدرس جدید برای سایت قطره

وبنا – سایت قطره یکی از قویترین خبرخوان های آنلاین فارسی در ایران، دیروز برای دسترسی به بخش اخبار مربوط به خبرگزاری ها و سایت های خبری آدرس جدید اعلام کرد. حسن قلیپور مدیر سایت قطره به وبنا گفت که آدرس این بخش از سایت از news.ghatreh.com به http://www.ghatreh.com/news تغییر کرده است.
تمامی کاربران می توانند برای مطالعه اخبار خبرگزاری ها و سایت های خبری فارسی به این سایت مراجعه کنند.

سایت itanalyze از دسترس خارج شد

سایت itanalyze از دسترس خارج شد

وبنا – سایت itanalyze از عصر روز پنجشنبه از دسترس خارج شد. این سایت که ظاهرا به دلایا فنی دچار مشکل شده است چند ساعتی است که قابل دسترسی نیست و کاربران پس از مراجعه به سایت با پیغام Index of و لیست از دایرکتوری های موجود در سرور این سایت مواجه می شوند. سایت http://www.itanalyze.ir یک سایت تخصصی در زمینه کامپیوتر است که توسط آقای علی شمیرانی مدیریت می شود. مشخص نیست که این سایت هک شده و یا دلیل فنی خاصی برای این مشکل وجود دارد ف البته برخی از صفحه های سایت قابل مشاهده هستند. و ظاهرا صفحه اصلی و برخی از دایرکتوری های اصلی سایت حذف شده اند.

ثبت بی نهایت پیوند در بخش پیوندهای بلاگفا

ثبت بی نهایت پیوند در بخش پیوندهای بلاگفا

وبنا – با وجودیکه در گذشته امکان ثبت سی پیوند در بخش “پیوندهای وبلاگ” در سرویس بلاگفا وجود داشت برخی از کاربران بلاگفا، تمایل به ثبت تعداد بیشتری پیوند را در این بخش داشتند. به گفته علیرضا شیرازی مدیر سایت بلاگفا ، امروز تغییراتی در بخش پیوندهای وبلاگ در بلاگفا ایجاد شده است که کاربران را قادر می سازد از این پس بدون محدودیت سایتها و وبلاگهای مورد علاقه خود را در این بخش ثبت کنند.
همچنین بخش پیوندهای روزانه که از مدتها قبل به امکانات بلاگفا اضافه شده است، نیز امکان ثبت بی نهایت پیوند را به کاربران می دهد.

جواب سوالات دینی خود را در ۲۴ ساعت دریافت کنید

جواب سوالات دینی خود را در ۲۴ ساعت دریافت کنید

وبنا – سایت استفتا یا سایت پاسخگو ، از مجموعه سایت های وابسته به دفتر حضرت آیت الله العظمی روحانی می باشد. تمامی افراد می توانند سوالات و شبهات دینی / فقهی / اعتقادی / شرعی / مذهبی خود را مطرح کنند و در کمتر از ۲۴ ساعت پاسخ آنرا از طریق ایمیل دریافت دارند. سایت http://www.istefta.net در میان سایت های مشابه اولین سایت پاسخگو به زبان فارسی می باشد.

سایت‌هایی که مجوز خبرگزاری ندارند برای اصلاح نشان خود ۷۲ ساعت فرصت دارن

سایت‌هایی که مجوز خبرگزاری ندارند برای اصلاح نشان خود ۷۲ ساعت فرصت دارن

خبرگزاری دانشجویان ایران -هیات نظارت بر خبرگزاری‌های غیردولتی کلیه‌ی سایت‌ها و پایگاه‌های خبری را که بدون داشتن مجوز خبرگزاری از این عنوان استفاده می‌کنند را ملزم کرد که ظرف مدت ۷۲ ساعت نسبت به اصلاح نشان (لوگوی) خود اقدام و در متن اخبار منتشر شده از عنوان خبرگزاری یا عنوان‌های مشابه مانند NEWS AGENCY استفاده نکنند.

به گزارش ایسنا، بر اساس اعلام دبیرخانه‌ی هیات نظارت بر خبرگزاری‌های غیردولتی در صورت تخطی و توجه نکردن سایت‌ها و پایگاه‌های خبری مورد نظر نسبت به اجرای مصوبه‌ی فوق با آن‌ها برخورد قانونی صورت خواهد گرفت.

بنا بر اعلام اسامی‌ تعدادی از سایت‌ها و پایگاه‌های خبری که به صورت غیرقانونی از عنوان خبرگزاری در نشان یا متن اخبار خود استفاده می‌کنند، شامل البرز، ایران نیوز، انتخاب، حیات،آفتاب، میراث آریا، اکونیوز، کشاورزی ایران، ایونا، آینده روشن، ایسکانیوز، سلام، آنا، فوتبال ایران، پانا، ورزش آذربایجان، کویر، تقریب و عکس سوره است.

وبنا – این درحالی است که ماه گذشته نیز به دلیل اخطاری مشابه برخی از سایت های عنوان خود را اصلاح کردند. شرایط سخت دریافت مجوز خبرگزاری غیردولتی یکی از دلایلی است که سایت ها برای اخد مجوز به وزارت ارشاد مراجعه نمی کنند.

پرسش از وزیر مبنای قانونی فیلترگذاری سایت‌‏های مجاز خبری، سیاسی، فنی و تخصصی چیس

پرسش از وزیر مبنای قانونی فیلترگذاری سایت‌‏های مجاز خبری، سیاسی، فنی و تخصصی چیس

خبرگزاری کار ایران – وزیر ارتباطات و فناوری فردا برای پاسخ به سوال اکبر اعلمی در مورد مبنای قانونی فیلترگذاری سایت‌‏های مجاز خبری، سیاسی، فنی و تخصصی و خدمات‌‏دهی به کاربران اینترنتی در صحن علنی مجلس حاضر می‌‏شود.
به گزارش خبرنگار پارلمانی” ایلنا” اعلمی در سوال خود از وزیر ارتباطات آورده است: آزادی بیان و مبادله آزاد اطلاعات از حقوق مسلم شهروندی است، لطفا پاسخ دهید مبنای قانونی فیلترگذاری سایت‌‏های مجاز خبری، سیاسی، فنی و تخصصی و خدمات‌‏دهی به کاربران اینترنتی چیست؟!

اعلمی در شرح سوال خود آورده است: مدتی است که سایت‌‏های سیاسی، علمی و تخصصی و خدمات‌‏دهی به کاربران اینترنتی نظیر، امروز، رویداد، ملی-مذهبی، روز آن لاین، BLONDE، IMAGESHAK، BLOOG ROLLING، NETSTAT و … فیلترگذاری شده است. از طرفی استفاده ناصحیح از کلمات کلیدی برای فیلترکردن سایت‌‏های اینترنتی سبب مسدود شدن بسیاری از سایت‌‏های مجازی که ادامه فعالیت آنها منع قانونی ندارد، شده است. از طرفی عدم انعطاف در طبقه بندی کاربران باعث سوق پیداکردن مراکز و سازمان‌‏ها به استفاده از ارتباطات اینترنتی خصوصی و انعقاد قرارداد با شرکت‌‏های خصوصی داخلی یا خارجی شده است. نظر به حقوق مسلم شهروندان در آزادی بیان و مبادله آزاد اطلاعات، لطفا پاسخ دهید مبنای این قبیل تصمیمات چیست؟ و چه اقدامی در جهت تامین حقوق مشروع کاربران و افزایش تعداد کاربران اینترنتی به عمل آورده‌‏اید؟

افزایش سرعت و تغییرات جدید در پارسی بلاگ

افزایش سرعت و تغییرات جدید در پارسی بلاگ

وبنا – پارسی بلاگ چهارمین سرویس وبلاگ فارسی در روز گذشت تغییراتی در سایت خود ایجاد کرد و امکانات جدیدی نیز به سایت اضافه کرد در ادامه عنوان این تغییرات و امکانات جدید را مشاهده کنید:
۱- تغییر فنی در بخش نظرات وبلاگ که سرعت صفحه نظرات را در حد قابل قبولی افزایش خواهد داد.
۲- اضافه شدن امکان استفاده از پاسخ مدیر از طریق صفحه ی مدیریت یادداشت ها و پیام ها.
۳- اضافه شدن پاسخ مدیر به صفحه ی پیام های ارسال شما.
۴- اضافه شدن تصویر نظر دهنده به صفحه ی ویرایش نظرات وبلاگ.
۵- نمایش تصویر نویسندگانِ وبلاگ گروهی به همراه نظرات ارسالی آنها
۶- نمایشِ وضعیت نظر دهنده در یاهو به صورت اتوماتیک برای کلیه ی ایمیل های یاهوی صفحه نظرات وبلاگ ها.
۷- تغییر در صفحه های گروه ها و بحث های گروه بخش پارسی یار

برای توضیحات کامل می توانید به آدرس http://news.parsiblog.com/152037.htm مراجعه کنید

اولین آپلود سنتر عکس فارسی

اولین آپلود سنتر عکس فارسی

وبنا – شرکت وب یار سیستم سایت دیگری به نام mypictures را به وب سایت های خود اضافه کرد. این وب سایت برای به اشتراک گذاشتن عکس طراحی شده و رایگان می باشد. سایت http://www.mypictures.ir به شما این امکان را می دهد عکس های خود را آپلود نموده و پس از دریافت کد نمایش آن را در وب سایت و یا وبلاگ خود قرار دهید.
از جمله خصوصیات استفاده شده در سایت mypictures.ir می توان به استفاده از AJAX نام برد، همچنین سرعت بالا و امکان دانلود عکس و ارسال به صورت کارت تبریک از دیگر امکانات این سایت می باشد.
در حال حاضر نسخه بتا این وب سایت آماده استفاده شما میباشد. به گزارش مدیر این سایت نسخه کامل سایت در فروردین ۱۳۸۶ آماده استفاده می باشد.

سایت مدرسه مجازی قرآن و عترت

سایت مدرسه مجازی قرآن و عترت

وبنا – مؤسسه فرهنگی و اطلاع‌رسانی تبیان ، وابسته به سازمان تبلیغات اسلامی برای اولین بار در کشور اقدام به ایجاد مدرسه مجازی قرآن و عترت در جهت بالا بردن سطح علمی قرآنی جامعه و نشر معارف دینی و الهی، و کاربردی نمودن قرآن در سطوح مختلف زندگی نموده است. از جمله اهداف این مدرسه عبارتند از : توسعه فرهنگ علمی و عملی قرآن در سطوح متفاوت جهت خودشناسی، خود باوری، ظهور و بروز استعدادها ، جهت دهی به فعالیت‌های قرآنی، و بر طرف کردن نقاط ضعف آنها و ایجاد روحیه پر نشاط و رقابت در برنامه‌های قرآنی کشور .
همچنین برنامه‌های مدرسه مجازی قرآن و عترت به صورت زیر ارائه خواهد شد:
– آشنایی با مفاهیم بلند قرآنی
– دسترسی به شیوه‌های تجزیه و تحلیل آیات نورانی آن، همراه با تعمیق اعتقادات راسخ انسانی
– فعالیتهایی که منجر به ظهور و بروز استعدادهای فرد در جامعه می‌شود.
این مدرسه در ۵ سطح برگزار می گردد که شامل سطوح : روخوانی و قرائت و تجوید ،آشنایی با علوم قرآنی ، آشنایی با فنون ترجمه ، آشنایی با فن تفسیر و آشنایی با روشهای تبلیغ معارف قرآنی می باشد. در پایان هر دوره از تمام کسانی که به طور منظم در کلاس ها شرکت نموده اند امتحان به عمل می آید و گواهینامه پایان دوره مورد تأیید سازمان تبلیغات اسلامی به ایشان اعطا می گردد. علاقه مندان می توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر و ثبت نام در این مدرسه مجازی از تاریخ ۲۳ دی ماه الی ۱۸ بهمن ماه به آدرس http://school.tebyan.net مراجعه نمایند.
شایان ذکر است که اولین دوره کلاس ها در تاریخ ۲۲ بهمن ماه و به مناسبت پیروزی انقلاب اسلامی برگزار و افتتاح می گردد.

سایت آی آر ساماندهی

سایت آی آر ساماندهی

وبنا – سایت irsamandehi.com با هدف اعتراض محترمانه و رسمی به مصوبه ساماندهی وب سایت ها توسط یک کارشناس وب راه اندازی شده است که تمایلی به افشای نام خود ندارد. این و بسایت در آدرس http://www.irsamandehi.com به صورت سمبلیک به علت عدم ثبت نام در طرح ساماندهی فیلتر شده است اما مالک وب سایت با توجه به قدرت نامنتهایی سایبر و اینترنت به جرات و آشکار می گوید که هر چه دوست دارد می نویسد.
نویسنده تاکید دارد که این حرکت هیچگونه وجه سیاسی ندارد و اکیدا به این مطلب اشاره دارد. همچنین گهگاه وبلاگی به آدرس http://www.irsamandehi.blogspot.com به روز می شود که نقطه نظرات این کارشناس را مطرح می کند.
نویسنده این وب سایت و وبلاگ نقطه نظرات خود را به صورت شفاف و صریح مطرح ساخته است و معتقد است هر گونه برخورد غیر اصولی بخش دولتی چون فیلترینگ این آدرس ها فرار از حقایق و نشان دادن ضعف این طرح می باشد چرا که اگر بخش دولتی گمان می کند این طرح صحیح وکاربردی ست می بایست به دنبال پاسخی منطقی، رسمی و به صورت کتبی و یا در برابر خبرنگاران باشد.
همچنین وی معتقد است که این طرح در شرایط فعلی سیاسی و برون مرزی نه تنها به نفع ملت و حکومت ختم نمی شود یک آبرو ریزی ملی را نیز در داخل و خارج به همراه خواهد داشت.

اعتراض به طرح ساماندهی در حضور رییس جمهور

اعتراض به طرح ساماندهی در حضور رییس جمهور

فاوانیوز : مدیر سایت لبخند ریاضی با انتقاد از میزبانی سایت ساماندهی بر روی سرورهای آمریکایی، خطاب به رئیس جمهور گفت: آقای احمدی‌نژاد، جورج بوش زودتر و سریع‌تر از شما به اطلاعات کاربران ایرانی دسترسی دارد. به گزارش فاوانیوز، “محمد صادق اسماعیلی‌فر” صبح امروز در حاشیه کنفرانس نوآوری‌های آموزشی با بیان اعتراض خود درخصوص طرح ساماندهی به رئیس جمهور افزود: درست نیست یک سایت دولتی اطلاعات کاربران را دریافت کند و در اختیار یک دیتاسنتر در آمریکا قرار دهد و ارگان‌های اطلاعاتی آمریکا به آنها دسترسی داشته باشند. وی،‌ این مساله را اعتراض جامعه مجازی عنوان کرد که به رئیس جمهور منتقل شد اما وی هیچ پاسخ و یا عکس العملی در برابر این اعتراض نشان نداد. به گفته اسماعیلی‌فر،‌ در روزهای نخست اجرای این طرح،‌ یکسری قوانین و مواردی ذکر شد که پس از اعتراضات صورت گرفته تغییراتی در آن ایجاد شد اما باز هم تغییرات دلچسبی نبود. وی معتقد است: هزینه‌ و کمک هایی که برخی شرکت‌ها از دولت دریافت می‌کنند موجب می‌شود تا آنها مانند غده سرطانی رشد کرده و کار تازه‌ای نیز انجام ندهند که باید جلوی آنها گرفته شود. مدیر سایت لبخند ریاضی تصریح کرد: در حوزه فناوری اطلاعات همیشه بدون تحقیق و پژوهش تنها حرف ترجمه‌ای می‌زنیم.

مدیریت وبلاگ فروردین

مدیریت وبلاگ فروردین

وبنا – فروردین یک سیستم مدیریت وبلاگ قوی می باشد که بر پایه ی ۳.۰ ASP نوشته شده است . انعطاف پذیری فوق العاده این سیستم بدلیل آسانی و سهولت مدیریت ، سرعت بالا و پشتیبانی قوی آن می باشد. شما در هر کجا که باشید با http://www.plusfa.com می توانید از دور، سایت ایجاد شده با این نرم افزار را بدون نیاز به نرم افزارهای دیگر و تنها با دسترسی به اینترنت مدیریت نمایید.

فارس نگار یک مجله اینترنتی از  استان فارس

فارس نگار یک مجله اینترنتی از استان فارس

وبنا – فارس نگار یک نشریه الکترونیکی است، این نشریه سعی دارد چهره ای حقیقی از فارس امروز به نمایش بگذارد. به سراغ مباحث عمده مطرح در استان از اقتصاد تا بهداشت ودرمان می رود و مفاخر و نخبگان فارس را معرفی می کند. سایت http://www.farsnegar.ir یک نشریه تحلیلی است و هر دو هفته منتشر می شود. فارس نگار می خواهد که مخاطب خود را به کوچه باغ های فارس ببرد. سرزمینی که هزاران سال پیش تک روشنایی تمدن بشری بوده و امروز هم همان فرهنگها و رسوم را حفظ کرده است. این نشریه توسط گروهی از روزنامه نگاران فارسی اداره می شود.

مرکز انجمنهای تخصصی به روز شد

مرکز انجمنهای تخصصی به روز شد

وبنا – با گذشت حدود ۱۱ ماه از راه اندازی سایت، مرکز انجمنهای تخصصی توانسته جایگاه خود را در اکثر زمینه‌های علمی پیدا کند و علاقه‌مندان را به سمت خود جذب کند، به طوری که در حال حاضر بیش از ۱۲۰۰۰ کاربر در آن حضور دارند، این پیشرفت و این استقبال نیازمند به پشتیبانی و تلاش مضاعف نیز می‌باشد، در این راستا بعد از ارتقا به سرورهای قدرتمندتر بیش از ۲۰ بخش جدید از جمله Ebook، علم و فناوری به سایت http://www.CentralClubs.com اضافه گشت.