ماه: آذر ۱۳۸۵

پلاک ، خوشمزه ایی با طعم فارسی

پلاک ، خوشمزه ایی با طعم فارسی

همانطور که می دانید سایتهایی در اینترنت هستند که به کاربران کمک می نمایند تا لینکهای مورد علاقه خود را درسطح اینترنت جمع آوری کرده و با دیگر کاربران به اشتراک بگذارند که به Social Bookmarking معروف هستند.

پلاک http://www.plak.ir نام سایتی است که توسط دوست عزیزی به نام پویا نویسنده ی وبلاگ راه آی تی راه اندازی شده است. این سیستم محلی است برای به اشتراک گذاشتن و معرفی کردن لینک های جالب و گوناگون. شما میتوانید در این سیستم لینک های مورد علاقه و یا لینکهای جالبی را که در اینترنت مشاهده می کنید را به راحتی و با فشردن یک دگمه به این پلاک اضافه کنید، همچنین می توانید با استفاده از سیستم ارسال لینک مستقیم پلاک، آیکون پلاک را در زیر پست های خود اضافه نمایید تا بازدیدکنندگان شما به راحتی بتوانند لینک مطلب شما را به سیستم پلاک اضافه کنند. از دیگر امکانات و خصیصه های این سیستم میتوان به سیستم Tagging اشاره کرد، شما می توانید بوسیله ی این خصیصه برای لینک خود برچسب های معینی مشخص کنید تا کاربران دیگر بتوانند راحت تر به لینکها دسترسی پیدا کنند، بعضی از خصیصه های این سیستم در زیر است:

استفاده از Ajax : در طراحی این سیستم از تکنولوژی Ajax استفاده شده است تا کاربران بتوانند راحت تر با سیستم کار کنند و کارایی و سرعت سیستم بالا رود.
ابر برچسبها: هر لینکی در سیستم یک یا چند برچسب دارد که باعث میشود تا لینکها دسته بندی شوند و به راحتی در دسترس باشند.
سیستم امتیازدهی: هر کاربر میتواند تنها یکبار به لینک ها رای مثبت و یا منفی دهد، لینکهایی که امتیازشان به ۴ برسد در قسمت بهترین لینکها قرار میگیرند و در صفحه ی اصلی سایت نمایش داده خواهند شد.
نظردهی: کاربران میتوانند به لینک ها نظر دهند و در مورد آنها بحث کنند.
تعداد کلیک: این سیستم تعداد کلیک ها بر روی لینک ها را می شمارد و این اجازه را میدهد که لینکهایی که بیشترین کلیک بر روی آنها انجام گرفته است در صفحه ی اصلی مشاهده گردند.
خروجی RSS و OPML: کاربران میتوانند خروجی لینک های خود و خروجی لینک های سایت را مشاهده و دانلود کنند.
اطلاعات شخصی: کاربر میتواند اطلاعات شخصی حساب کاربری خود را و همچنین عکس خود را وارد کند تا دیگران بیشتر با او آشنا شوند.نمایش لینکها در سایت شخصی: کاربر میتواند با دریافت کدی لینکهای خود را در سایت و یا وبلاگ خود نمایش دهند.

هر چند که این سیستم در ابتدای کار خود قرار دارد و با ضعف هایی رو به رو است اما به شما پیشنهاد می کنیم که برای جمع آوری و به اشتراک گذاری لینک های مورد علاقه خود از این سیستم نیز استفاده کنید تا به مرور زمان نواقصی که دارد برطرف شود و ما شاهد دو زوج موفق ایرانی در زمینه Social Bookmarkin باشیم.

نوشته شده توسط ollyo.com

معشوقه جدید مدیر بلاگفا! (غیر رسمی)

معشوقه جدید مدیر بلاگفا! (غیر رسمی)

علیرضا شیرازی – اجازه دهید قبل از اینکه خبر معشوقه جدید مدیر بلاگفا را در جایی و بصورت ناقص یا مبهم بخوانید همینجا اعتراف کنم. آری، معشوقه جدیدی یافته ام . معشوقه ای برازنده و زیبا . نسبت به معشوقه قبلی ام کمی روشن تر است و از قد و قامت بلندتری برخوردار است (آنها که معشوقه قبلی ام را دیده اند میدانند چه می گویم). اگر معشوقه قبلی تیره ولی اهل فکر و اندیشه بود و صادقانه بگویم یار خوبی برایم بود معشوقه جدیدم علاوه بر آنکه از حسن جمال و رنگ و روی بیشتری برخودار است و البته ظریف تر نیز هست بیشتر بر دل اهل نظر می نشیند. مرا به سنگدلی متهم نکنید زمان انتخاب فرا رسیده بود و سرنوشت بر این بود که از معشوقه قبلی جدا شوم او اکنون یار فرد دیگری است و البته بر من نیز سخت گذاشت. جوانی همچون من و در این موقعیت نمی توانست و نباید تنها باشد پس معشوقه جدید مرا خوش آمد آنقدر که نخستین شب همنشینی با او از ابتدای شب تا بعد از ظهر فردای آن و بدون استراحت بود. معشوقه جدید من یک VAIO FE770G است.
پی نوشت: یار قبلی یک IBM ThinkPad بود.

وبنا نیز این پیوند را تبریک می گوید و آرزو می کند که به پای هم پیر شوید.

اطلاعیه مهم سایت www.olc.ir

اطلاعیه مهم سایت www.olc.ir

امروز در حال بازدید از جشنواره با کمال تعجب متوجه شدیم که یکی از شرکت کنندگان در سایت خود به آدرس www.slrc.ir از جملات و مطالبی که بیش از ۵ سال است سایت OLC از آنها به عنوان معرفی اهداف خود استفاده می کند عینا و بدون هیچ گونه تغییر کپی برداری کرده است.

جالب اینجاست که این دوستان از نام مرکز تحقیقات در پیشوند موسسه خود استفاده می کنند. پرسش ما این است که این چگونه مرکز تحقیقاتی است که تمام مطالب سایت خود را کپی برداری کرده است ؟؟

آیا این گونه روش ها درست است، که با سوء استفاده از نام و مطالب مشابه، و همانند سازی تبلیغات، با شرکت های همکار رقابت کنیم ؟

ضمن اینکه سایت www.olc.ir حق خود را برای هر گونه اقدام قانونی در این خصوص محفوظ می دارد در این اطلاعیه فقط از این همکاران جدید و تازه کار دعوت می کند که نسبت به اصلاح مطالب در سایت خود در شکل و ظاهر محتوا و همچنین حذف این گونه نوشته ها و عبارات سریعا اقدام نمایند.

سایت مذبور از عنوان “اولین مرکز آموزش زبان انگلیسی مجازی” به عنوان یکی از شعار های خود استفاده کرده و این در حالی است که سابقه فعالیت از سال ۲۰۰۱ در اینترنت مشخص می باشد. شما که سایت خود را در تاریخ ۲۶ September 26 2006 ثبت کرده اید چگونه ادعای فعالیت به عنوان اولین را دارید. ؟؟؟
OLC از ورود رقبای جدید به بازار IT ایران هیچگونه واهمه ای ندارد و در این زمینه خود را پدر و متولی امر نمی پندارد. اما به هیچ وجه رقابت ناسالم را هم نمی پذیرد و با این گونه روش های غیر اخلاقی و غیر حرفه ای بشدت مبارزه می کند.

در این میان برخی از موسسات فقط با تغییر کاراکتر اول OLC و تکیه بر روش های غیر از آموزش مجازی و الکترونیکی زبان انگلیسی نه تنها کمکی به این امر در جامعه نمی کنند، بلکه با تکیه بر روش های غیر مرسوم و غیر علمی و با شعار های عامه فریبانه مانند آموزش زبان انگلیسی در خواب و آموزش زبان انگلیسی با کمک ضمیر ناخود آگاه از نام و سابقه ۲۶ ساله OLC سوء استفاده می کنند.

OLC از کمک به تمام افراد و موسساتی که تمایل دارند در زمنیه آموزش مجازی فعالیت کنند دریغ نمی کند و آمادگی خود را برای ارائه تجربیات جهت توسعه جامعه مجازی و آموزش الکترونیک در ایران اعلام می دارد.

توجه شما را به چند نمونه از این کپی برداری ها جلب می کنیم.

متن اصلی در سایت http://www.olc.ir : ما این امکان را برای شما بوجود آورده ایم تا زبان انگلیسی را با استفاده از جدید ترین سیستم آموزشی که هم اکنون در تمام دنیا تدریس می گردد با صرف کمترین هزینه و وقت بیاموزید
متن کپی شده توسط سایت کپی بردار: ما این امکان را برای شما بوجود آورده ایم تا زبان انگلیسی را با استفاده از جدید ترین سیستم آموزشی که هم اکنون در تمام دنیا تدریس می گردد با صرف کمترین هزینه و وقت بیاموزید

جالب اینجاست که در این پاراگراف دوستان در سایت خود هیچ گونه تغییری در متن کپی شده از سایت OLC نداده اند و این متن را عینا در سایت خود کپی کرده اند.

متن اصلی در سایت OLC: پس از ثبت نام، پکیج آموزشی آنلاین شامل کتاب،CD و … برای شما ارسال می گردد و شما می توانید با مطالعه مواد درسی در هر ساعت از شبانه روز با استاد راهنما تماس گرفته و از وی در خصوص سوالات و اشکالات درسی خود کمک بگیرید.
در هر کجای ایران که هستید زبان انگیسی را در محل کار و یا محل زندگی خود بصورت آموزش از راه دور ( E-Learning ) با هزینه ای مناسب و در مدت زمانی کوتاه با جدید ترین متد آموزشی دنیا بیاموزید و در پایان موفق به اخذ مدرک تافل گردید.

متن کپی شده در سایت کپی بردار: پس از ثبت نام، پکیچ آموزشی آنلاین شامل کتاب،CD و … برای شما ارسال می گردد و شما می توانید با مطالعه مواد درسی وحضور در کلاس مجازی در هر ساعت از شبانه روز با استاد راهنما تماس گرفته و از وی در خصوص سوالات و اشکالات درسی خود کمک بگیرید..
در هر کجای ایران که هستید زبان انگیسی را در محل کار و یا محل زندگی خود بصورت آموزش از راه دور ( E-Learning ) با هزینه ای مناسب و در مدت زمانی کوتاه با جدید ترین متد آموزشی دنیا بیاموزید و در پایان موفق به اخذ مدرک تافل گردید.

متن اصلی در سایت OLC: پس هم اکنون اقدام کنید و به خانواده بزرگ OLC در سراسر دنیا بپیوندید
شعار کپی برداری شده در سایت کپی بردار: پس هم اکنون اقدام کنید و به خانواده بزرگ SLRC بپیوندید

به امید روزی که تمام پدید آورندگان آثار هنری، علمی و ادبی بتوانند بدون نگرانی از کپی برداری مطالب فعالیت خود را ادامه دهند.

با تشکر
مدیر سایت OLC
شایان شلیله

دعوت از علاقه مندان به خبرنگاری در itanalyze.ir

دعوت از علاقه مندان به خبرنگاری در itanalyze.ir

علی شمیرانی مدیر سایت itanalyze : بدینوسیله از کلیه افرادی که به حرفه روزنامه نگاری علاقه مند بوده و مایل به حضور و فراگیری این حرفه هستند دعوت به همکاری می شود. علاقه مندان در مرحله نخست می بایست اقدام به راه اندازی وبلاگ و یا سایت شخصی و از آن پس زمینه برای حضور در مراسم های مرتبط با حوزه فناوری فراهم خواهد بود.
علاقه مندان می توانند آدرس وبلاگ و ایمیل خود را در این سایت بگذارند تا از این طریق در جریان کلیه نشست های مطبوعاتی قرار گرفته و در مراسم های متعدد حضور یابند.
شما از این طریق می توانید همزمان با رسانه های رسمی و خبرنگاران دیگر روزنامه ها در مراسم های متعدد حوزه فناوری اطلاعات حضور یافته و از نزدیک پرسش های خود را از مقامات مطرح کرده و پاسخ خود را دریافت کنید.
حتماً تعجب کرده و این پرسش در ذهنتان ایجاد شده که آیا در این خصوص مشکلی وجود نخواهد داشت که این اطمینان به شما داده خواهد شد. در صورت تمایل امکان همراهی شما در جلسات اول امکانپذیر است. همچنین احتمال جذب شما به نشریات دیگر نیز پس از مدتی وجود دارد.

کلوب با سرویس نقاشی آنلاین ۲ ساله شد

کلوب با سرویس نقاشی آنلاین ۲ ساله شد

وبنا – ۲ سال پیش در روزهای آغازین دی ماه ۱۳۸۳ ، سایت کلوب دات کام فعالیت خود را به عنوان اولین جامعه مجازی ایرانیان آغاز کرد و امروز به یکی از بزرگترین و مهم ترین سایت های ایرانی تبدیل شده است.
همچنین امروز به مناسبت آغاز سومین سال کلوب ، سرویس نقاشی آنلاین به سایر سرویسهای سایت افزوده شده است . در این سرویس کاربران می توانند بصورت آنلاین نقاشی کنند.
آقای شکوری به وبنا گفت این سرویس تا ساعت ۱۰ صبح امروز در سایت قرار خواهد گرفت.
وبنا نیز به برای تیم مدیریت سایت کلوب آروزی موفقیت و پیروزی دارد.

خبر تکمیلی : سرویس در سایت قرار گرفته است . برای دسترسی می توانید به پروفایل دوستان خود رفته و برای دوستانتان نقاشی بکشید. این سرویس یکی از بهترین سرویس های موجود در وب سایت های فارسی است. دست کلوب درد نکند.

حمله اینترنتی به سایت ندا رایانه

حمله اینترنتی به سایت ندا رایانه

وبنا – آی تی ایران – سایت شرکت خدمات دهنده اینترنت ندارایانه ظهر امروز با یک حمله اینترنتی دستکاری شد.
بر اساس این حمله که دقایقی به طول انجامید تنها صفحه نخست این سایت مورد حمله قرار گرفت.
در ایمیلی که از سوی دست اندرکاران این عمل به آی تی ایران ارسال شده آمده است که در این حمله هیچ آسیبی به اطلاعات موجود در سایت نمی رسد و تنها صفحه نخست آن تغییر می کند.
در این ایمیل همچنین دلیل این کار جلب کردن توجه مسوولان به موضوع امنیت اطلاعات ذکر شده است.
ندارایانه http://www.neda.net که از سال ۱۳۷۳ کار خود را آغاز کرده از جمله نخستین سرویس دهندگان اینترنت و ارایه دهندگان خدمات شبکه ای بوده است. بر اساس اعلام این شرکت سایت مذکور اولین پایگاه فعال اینترنتی ایران نیز بوده است.
صفحه نخست ندا رایانه دقایقی پس از این حمله دوباره به حالت عادی بازگشت

تودی لینک با طراحی جدید

تودی لینک با طراحی جدید

وبنا – تودی لینک طراحی خود را تغییر داد. رنگ بندی قدیم این سایت زرد رنگ بود. در طراحی جدید سایت عموما از رنگ آبی استفاده شده است. تودی لینک یک وب‌سایت خبری گروهی است که توسط اعضای آن و درباره‌ی موضوعات گوناگون، به زبان فارسی نوشته می‌شود. تودی لینک هر روز حاوی لینک‌های تازه‌ای است.
لینک ها ارسالی کاربران در سایت http://www.todaylink.ir در گروه های عمومی ، فن آوری اطلاعات و ارتباطات ، سیاسی ، علمی ، تفریحی ، اقتصادی ، ورزشی ، هنری ، زنان ، وبلاگ و انتخابات منتشر می شود. این سایت از اسفند ۱۳۸۴ فعالیت خود را شروع کرده است.

شبکه اطلاع رسانی پیام

شبکه اطلاع رسانی پیام

وبنا – شبکه اطلاع رسانی پیام در زمینه اطلاع رسانی، بازاریابی و تبلیغات فعالیت خود را آغاز کرده است. سایت پیام کار خود را با شعار ” هر کجا که مخاطب شما حضور دارد پیام نیز حاضر است ” در جهت گسترش فروش آغاز کرد و مورد استقبال کلیه مدیران شرکتهای بازرگانی و خدماتی قرار گرفت.
در سایت پیام که به آدرس http://www.payamnetwork.com قابل دسترسی است. شما می توانید اطلاعات شرکت خود را وارد کرده و یا در هر زمینه که نیاز به اطلاعات شرکت ها و تجارت های ایرانی دارید از اطلاعات این شرکت ها در پیام استفاده کنید.
سایت پیام با هدف توسعه تجارت الکترونیک و اطلاع رسانی در زمینه بازرگانی راه اندازی شده است. در مرحله اول از این سایت اطلاعات بیش از ۲۰ هزار شرکت ایرانی در گروه های مختلف در اختیار کاربران قرار گرفته است.

همایش توسعه جامعه مجازی شروع شد

همایش توسعه جامعه مجازی شروع شد

وبنا – همایش توسعه جامعه مجازی درحالی آغاز به کار کرد که مهمانان اصلی همایش آقایان پورمحمدی ، وزیر کشور و دکتر قالیباف شهردار تهران که قرار بود در مراسم افتتاحیه همایش و جشنوارده سخنرانی کنند، به جشنواره نیامدند.
در این مراسم آقای مهندس کامبد ، دبیر همایش در ابتدا با معرفی جشنواره و اشاره به دستاورد های آن به حاضران از هدف برگزاری این جشنواره و همایش سخن گفت. در ادامه آقای مهندس ریاضی رئیس شورای عالی فناوری اطلاعات ، در خصوص لزوم استفاده از IT و نیاز کشور به راه اندازی یک شبکه اینترنت ملی سخن گفتند. در حالی که اکثر میهمانان مراسم افتتاحیه را جهت بازدید از غرفه ها ترک می کردند. مهندس افراسیابی، رئیس هئیت مدیره موسسه سروش رسانه نیز سخنرانی کرد.
به گزارش وبنا به غیر از آقای کامبد، هیچ یک از مدیران سایت های اینترنت بزرگ در این مراسم حضور نداشتند.
این در حالی است که پس از ۴ ساعت از شروع مراسم هیج گونه گزارش جدیدی از برگزاری این همایش در سایت http://www.divs.ir منتشر نشده است، و هنوز نام پورمحمدی و قالیباف به عنوان سخنرانان مراسم افتتاحیه در سایت قرار دارد.

عکس از امیر صادقی

برنامه سخنرانی افتتاحیه همایش و جشنوارده توسعه جامعه مجازی

برنامه سخنرانی افتتاحیه همایش و جشنوارده توسعه جامعه مجازی

سه شنبه ( ۲۸/۰۹/۸۵ ) – برنامه سخنرانی افتتاحیه همایش و جشنوارده
آقای پورمحمدی – وزیر کشور – ۱۴:۰۰ الی ۱۴:۱۵
آقای مهندس کامبد – دبیر همایش – ۱۴:۲۰ الی ۱۴:۳۰
آقای مهندس ریاضی – رئیس شورای عالی فناوری اطلاعات – ۱۴:۳۵ الی ۱۴:۵۰
آقای دکتر قالیباف – شهردار تهران – ۱۴:۵۵ الی ۱۵:۱۰
مهندس افراسیابی – رئیس هئیت مدیره موسسه سروش رسانه

والس در جشنواره توسعه جامعه مجازی ایران

والس در جشنواره توسعه جامعه مجازی ایران

وبنا – سایت والس در این همایش و جشنواره توسعه جامعه مجازی ایران حضور خواهد داشت و طی این چهار روز سه نشست را برگزار خواهد کرد. اولین نشست در روز چهارشنبه ۲۹ آذر از ساعت ۱۸ الی ۲۰ در محل نشست‌ها و کارگاه‌های آموزشی جشنواره واقع در طبقه اول تالار بزرگ کشور واقع در میدان فاطمی برگزار خواهد شد و به موضوع “جوایز ادبی اینترنتی” اختصاص خواهد داشت. دومین برنامه والس در این همایش “کارگاه آموزشی متن‌نویسی (از درست‌نویسی تا ویرایش)” خواهد بود که پنج‌شنبه ۳۰ آذر از ساعت ۱۸ الی ۲۰ در همان محل برگزار می‌شود. سومین برنامه والس نیز نشست “تاثیر جهان مجازی بر ادبیات” است که در روز جمعه ۱ دی ماه سال جاری از ساعت ۱۶ الی ۱۸ در مکان فوق‌الذکر برگزار می‌شود.
فعالیت‌های دیگر والس http://www.valselit.com در این همایش و جشنواره در غرفه والس ارایه خواهد شد. این غرفه در طبقه دوم سالن بزرگ کشور واقع است و علاقه‌مندان با حضور در این غرفه می‌توانند با فعالیت‌های سایت ادبی والس آشنا شوند. معرفی فعالیت‌های مختلف والس، ارایه کتاب‌های نویسندگانی که وبلاگ یا سایت دارند، گفتگو پیرامون ادبیات و اینترنت، حضور صاحب نظران ادبیات سایبر و امکان گفت و شنود با این کارشناسان از دیگر فعالیت‌هایی است که در غرفه والس انجام خواهد شد. این غرفه در روزهای سه‌شنبه، چهارشنبه، پنج‌شنبه از ساعت ۱۴ الی ۲۲ و در روز جمعه ۱۰ دی ماه از ساعت ۱۰ صبح تا ۲۲ شب آماده بازدید علاقه‌مندان خواهد بود. طبعا حضور فعالان اینترنتی و ادبی موجب غنای بحث‌ها و آشنایی بیشتر فعالان ادبی اینترنتی با یکدیگر خواهد شد.

چلچراغ و پرشین بلاگ شب یلدا را گرامی می‌دارد

چلچراغ و پرشین بلاگ شب یلدا را گرامی می‌دارد

وبنا – هفته‌نامه چلچراغ و پرشین بلاگ مراسمی را به مناسبت فرارسیدن شب یلدا، طولانی ترین شب برگزار می‌کنند.
در این مراسم که خوانندگان هفته‌نامه چلچراغ و تعدای از وبلاگ‌نویسان حضور خواهند داشت، به چهره‌های برگزیده “نشان” اهدا خواهد شد.
چلچراغ http://40cheragh.org شب چله امسال با ۱۲ نشان چلچراغ و چهره‌های محبوب و برگزیده جوانان و هنداونه و غزل حافظ طولانی ترین شب سال را گردهم می آیند. این مراسم روز جمعه ساعت ۱۵ و ۳۰ دقیقه در مجموعه فرهنگی، ورزشی و تجاری اریکه ایرانیان واقع در شهرک قدس،‌ میدان صنعت، بلوار فرحزادی‌، نرسیده به بزرگراه نیایش، نبش خیابان ارغوان برگزار خواهد شد.
این همایش با حمایت پرشین بلاگ و مجتمع فرهنگی اریکه برگزار می شود

سایت فروش نوت بوک بدون واسطه

سایت فروش نوت بوک بدون واسطه

سایت bestbuy اولین سایت رسمی در زمینه اطلاع رسانی جهت فروش ، عرضه و شناسایی عوامل توزیع و خدمات پس از فروش معتبر ادوات دیجیتالی به خصوص نوت بوک ( لپ تاپ یا کامپیوتر های همراه ) فعالیت می نماید. در حال حاضر طیف گسترده ای از نوت بوک ها ( لپ تاپ ها ) با مدلها و مارک های معتبر در این سایت عرضه شده اند . که با بهره گیری از اصول E-COMMERCE با عرضه مستقیم نوت بوک ( لپ تاپ ) و حذف واسطه ها امکان مقایسه نوت بوک ها ( لپ تاپ ها ) را در اختیار کاربران قرار می دهد.
برای مشاهده سایت به آدرس http://www.bestbuy.ir مراجعه کنید.

گفت‌وگوی مجله اینترنتی ۷سنگ با مدیران سرویس‌دهنده بلاگ‌اسکای

گفت‌وگوی مجله اینترنتی ۷سنگ با مدیران سرویس‌دهنده بلاگ‌اسکای

وبنا – بلاگ‌اسکای، دومین سرویس‌دهنده ‌وبلاگ فارسی است که در نخستین روزهای سال ۸۲ شروع به فعالیت کرد. مرتضی توکلی، مسعود چنگیزی و مهدی ملکی سه‌جوان دانش‌آموخته رشته کامپیوتر، بلاگ‌اسکای را راه‌اندازی کردند تا اولین رقبای سه جوان دیگر پرشین‌بلاگی باشند. هر چند سال‌های ۸۲ و ۸۳ وبلاگستان فارسی عرصه رقابت پرشین‌بلاگ و بلاگ‌اسکای بود، اما پس از آن با افول بلاگ‌اسکای و راه‌اندازی سرویس‌‌وبلاگ‌های دیگری از قبیل بلاگفا، بلاگ‌اسکای به رده‌های پایین‌تر سرویس‌وبلاگ‌های فارسی سقوط کرد.
بعد از گذشت چند سال به نظر می‌رسد بلاگ‌اسکای باز هم به میدان رقابت جدی برگشته است و برای رسیدن به جایگاه‌ قبلی‌اش برنامه‌هایی در نظر دارد. بلاگ‌اسکای در طول ماه‌های گذشته تغییرات گسترده‌ای را پشت‌سر گذاشته است. این تغییرات از حوزه‌های فنی و ظاهری تا حوزه‌های مدیریتی را شامل می‌شود. از جمله این تغییرات اضافه شدن محمود اروج‌زاده به عنوان مدیررسانه‌ای بلاگ‌اسکای به این مجموعه است. اروج‌زاده پیش از این با برگزاری دو دوره مسابقه وبلاگ‌های برتر و مدیریت مجله دنیای کامپیوتر و ارتباطات و سایت ایتنا در بین اهالی بلاگستان شناخته می‌شد.

این تغییر و تحولات بهانه گفت‌وگوی هفت‌سنگ با مدیران بلاگ‌اسکای شد. از آنجایی که این گفت‌وگو نخستین گفت‌وگوی رسمی مدیران بلاگ‌اسکای با رسانه‌ها در طول سالهای گذشته است و ناگفته‌های زیادی در مورد بلاگ‌اسکای وجود داشت، گفت‌وگو کمی طولانی شده و حجم آن کمی بیشتر از روال معمول گفت‌وگوی‌های هفت‌سنگ است.
در این گفت‌وگو همچنین عطا خلیقی، از موسسان و مدیران سابق پرشین‌‌بلاگ که مدتی است از این سرویس جدا شده حضور داشت و با توجه به تجربه مستقیمش در این حوزه به جریان مصاحبه کمک کرد.

برای مشاهده متن کاملا این مصاحبه در سایت ایتنا به آدرس http://www.itna.ir/archives/interview/005967.php مراجعه کنید.

لوگوی بزرگداشت مولانا تهیه شد

لوگوی بزرگداشت مولانا تهیه شد

پرشین وبلاگ به مناسبت هشتصدمین سال ولادت مولانا، لوگویی را برای استفاده وبلاگ‌ها و سایت ها جهت بزرگداشت وی طراحی کرد.
به گزارش فاوانیوز، به مناسبت هشتصدمین سال ولادت مولانا جلال‌الدین محمد بلخی “مولوی “، سازمان یونسکو امسال را که مصادف با هشتصدمین سال ولادت مولوی شاعر نامی فارسی زبان است، به‌عنوان سال جهانی مولانا نامگذاری کرد.
مولانا جلال الدین که در کتاب‌ها از او به نام‌هاى مولانا و مولوى یاد کرده اند، یکى از تواناترین گویندگان متصوفه و فروزنده آسمان ادب فارسى و شاعری صاحب اندیشه است که هشتم مهر ماه سالروز بزرگداشت این شاعر بزرگ فارسی است.
علاقمندان برای پیوستن به این حرکت دسته‌جمعی وبلاگ نویسان، کافی است کد موردنظر را که در سایت پرشین وبلاگ به نشانی http://persianweblog.com/sympathy قرار دارد،‌ زیر هر لوگو را در تگ BODY قالب وبلاگ کپی کنند تا این لوگو در گوشه وبلاگ نمایش داده شود.

صفحات جدید برای دودردو

صفحات جدید برای دودردو

بنا به دلیل کم حجم شدن صفحات، اینکه متوسط حجم صفحات از یک عددی بالا نرود و میزان دانلود شدن صفحات سایت سریع باشد و کاربران با اینترنت سرعت متوسط ایران سریع به صفحات دسترسی داشته باشند، تعداد مطالب در هر صفحه رو به ۲۵ تا محدود کرده‌ایم. ولی با توجه به سرعت بالای انتشار مطالب (که بسته به حال و حوای روزگار، روزهای هفته و روزهای ماه فرق میکند) این ۲۵ مطلب در هر صفحه باعث میشود که کاربرانی که مثلا یک روز است به سایت سرنزده‌اند حس کنند که خیلی عقب مانده‌اند.

البته صفحه بندی سایت که در پائین صفحات هست تمام صفحات موجود در دیتابیس را نشان میدهد (که حداقل مطالب ۳ ماه هستند) و برای مثال من خودم وقتی شب ساعت ۹ میروم خانه تا فردا صبح که ساعت ۹ بیایم سرکار و ایمیلها را چک کنم و غیره. شروع میکنم به صفحه زدن دودردو و حداقل ۴ تا ۵ صفحه را میخوانم تا به جایی برسم که دیگر خوانده‌ام. (یعنی دودردو متوسط ۱۰۰ مطلب در روز ایندکس میکند و متوسط ۵ صفحه برای ۲۴ساعت)

امروز همراه امکان صفحه‌زنی یک سری صفحات پیش تعیین شده هم اضافه کردیم:

۵۰ http://www.doxdo.com/50 مطلب جدید
۱۰۰ http://www.doxdo.com/100 مطلب جدید
۲۰۰ http://www.doxdo.com/200 مطلب جدید

که بالاترین قسمت هر صفحه در سمت راست صفحه لینک شده‌اند. (این صفحات حجم زیادی دارند و برای کاربران ایرانی توصیه نمیشوند.) از طرف دیگر به دلیل داشتن حجم بالا میزان ترانسفری که از دودردو مصرف میکنند هم بالاست. (برای همین این صفحات دیگر صفحه‌بندی داخلی ندارند.)

نوشته شده در http://robo.wordpress.com توسط مهدی (مدیر سایت دو در دو)