ماه: آذر ۱۳۸۵

چند ساعتی میهن بلاگ از سرویس دهی خارج شد

چند ساعتی میهن بلاگ از سرویس دهی خارج شد

وبنا – خبر مهم – به منظور اضافه شدن سرور جدید به مجموعه سرور های سایت میهن بلاگ، چند ساعتی میهن بلاگ از سرویس دهی خارج شد.
آقای عسگری مدیر میهن بلاگ به وبنا گفت : “امروز چهارشنبه ۱ آذر ۱۳۸۵ یک سرور جدید به این مجموعه اضافه شده است و هم اکنون سرعت باز شدن صفحات وبلاگ تغییر محسوسی کرده است. ”
به همین منظور سایت میهن بلاگ اطلاعیه صادر کرده است که متن این اطلاعیه در ادامه نوشته شده است.
“سلام، سرور جدیدی که قرار بود به سیستم میهن بلاگ اضافه بشه در حال حاضر آماده است و الحمدالله مشکل خاصی وجود ندارد . از کلیه کاربران خوب میهن بلاگ به خاطر مشکلاتی که در چند روز گذشته بوجود آمده بود عذر خواهی می نماییم.
با تشکر صوفی”

آگهی صوتی در eforosh

آگهی صوتی در eforosh

وبنا – سایت Eforosh یک پرتال و موتور جستجو است که آگهی ها را از انواع سایتهای ایرانی جمع آوری و طبقه بندی می کند.
سایت http://www.eforosh.com بصورت اتوماتیک تمام سایت های آگهی را جستجو کرده و تمام آگهی ها را در قالب یک سایت در اختیار شما قرار می دهد. سرویس های این سایت کاملا رایگان بوده و این امکان را در اختیار آگهی دهنده قرار می دهد تا آگهی خود را بصورت صوتی نیز در سایت قرار دهد. شما می توانید بر روی آگهی خود موسیقی قرار دهید و زمانی که کاربر آگهی شما را می بیند می تواند متن آگهی و یا موسیقی مورد نظر شما را نیز گوش کند.

سایت مدیریت تبلیغات سوران راه اندازی شد

سایت مدیریت تبلیغات سوران راه اندازی شد

وبنا – سایت سوران به عنوان سیستم تبلیغات اینترنتی با سرویس دهی به سایتهای ایرانی راه اندازی شد. در این سایت امکان تبلیغ در انواع مختلف متنی و گرافیکی فراهم شده است. از مزایای سوران امکان تبلیغ بازای کلیک است که فقط برای کلیکهایی که بر روی تبلیغات شده است از اعتبار تبلیغ کنندگان کاسته می شود. دیگر امکان فوق العاده سایت سوران http://www.sooran.ir سیستم کسب درآمد برای سایتها است. در اسن سیستم سایت ها با نشان دادن تبلیغات سوران در سایت خود برای کلیکهایی که روی تبلیغات می شود پول می گیرند.

سایت مدرسه راهنمایی دخترانه قدسیه تبریز

سایت مدرسه راهنمایی دخترانه قدسیه تبریز

وبنا – شرکت لیزر رایانه در جهت استفاده بهینه از اینترنت و قدم گذاشتن مدارس سطح کشور به استفاده عملی و مناسب از مقوله IT اقدام به طراحی و پیاده سازی سیستمی نموده است که مسئولین محترم مدرسه را در جهت خدمت بیشتر به دانش آموزان و اولیاء آنان و همچنین به روز کردن اطلاعات دانش آموزان یاری دهد. جهت مشاهده نمونه عملی می توانید به سایت مدرسه راهنمائی تحصیلی دخترانه قدسیه به آدرس اینترنتی http://www.ghodsieh.com مراجعه نمایید.
در این سایت همه می توانند از مقاله های دانش آموزان که در قسمت – مقاله ها – منعکس می شود استفاده نمایند. همچنین با شاگردان نمونه، شاگردان ممتاز و همچنین کلاس های برتر در سطح مدرسه آشنا شوند. در این سیستم نام مسئولین مدرسه برای اولیاء مدرسه قابل مشاهده بوده و اولیاء می توانند پیغام هائی را به مسئولین مدرسه ارسال نمایند. در بخش دیگری از این سایت اولیاء می توانند نظر و پیشنهاد خود را منعکس نمایند تا دیگر اولیاء هم از نکته نظرات آنها با خبر شوند. در بخش شاکردان سایت این مدرسه، شاگردان ممتاز هر کلاس در هر پایه همراه با معدل، عکس، نام و نام خانوادگی به دیگران معرفی می شوند.
همچنین اولیاء محترم با استفاده از رمز خود می تواند در هر زمان نمرات کلاسی و ترمی و کارنامه فرزند خود را مشاهده نمایند. در قسمت وقایع این مدرسه ابکترونیک روزانه وقایع مهمی که در مدرسه اتفاق افتاده است همراه با توضیح و عکس مربوطه درج می شود. از دیگر بخش های این سایت می توان به نمودارها، که میانگین نمرات در هر درس و در هر پایه را نمایش می دهد اشاره کرد.

خبرگزاری جامعه مجازی ایران راه اندازی شد

خبرگزاری جامعه مجازی ایران راه اندازی شد

وبنا – خبرگزاری جامعه مجازی ایران اوج با همکاری انجمن ملی فناوری اطلاعات در تاریخ ۲۸ آبان ماه ۱۳۸۵ راه انداری شد . مدیر سایت آقای پناهی به وبنا گفت : “برای پر نمودن مهره ای خالی در جامعه مجازی ایران و احساس نیاز به یک مرجع و منبع شفاف جهت اطلاع رسانی در این حیطه فعالیت خود را آغاز کرده ایم.”
وی در ادامه اضافه کرد “اوج تنها هدف خود را بر روی اطلاع رسانی در جامعه مجازی تعیین نکرده و در واقع قصد دارد با استفاده از توان علمی و عملی متخصصان خود و کمک گرفتن از متخصصان جامعه مجازی و فناوری اطلاعات کشور به یاری مدیران سطوح مختلف دولتی و خصوصی رفته و تا رسیدن ایران به اوج جامعه مجازی جهان حرکت نماید .”
وبنا شروع فعالیت این سایت خبری را تبریک می گوید و برای مدیران اوج آرزوی موفقیت دارد.

نگهداری ۷۸ ‬سایت مهم کشور در آمریکا

نگهداری ۷۸ ‬سایت مهم کشور در آمریکا

وبنا – مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی اعلام کرد: ‪ ۵۷‬درصد سایت‌های مهم حکومتی ایران ‌از میزبانهای خارجی ‌استفاده می‌کنند و از این بین‌اطلاعات ‪۸۷‬سایت حکومتی صرفا در آمریکا و کانادا نگهداری می‌شود.
نتایج فوق حاصل بررسی ‪ ۱۵۰‬سایت مهم حکومتی توسط مرکز پژوهشهای مجلس است.
این گزارش به درخواست احمد توکلی نماینده تهران و رییس این مرکز با عنوان “مراکز داده، ضرورتی حیاتی” تهیه شده که روز دوشنبه نسخه‌ای از آن در اختیار گروه سیاسی ایرنا قرار گرفت.
در این گزارش آمده است که این موضوع در کنار رویدادهایی نظیر مسدود کردن بیش از ‪ ۵۰۰‬سایت از سوی ارایه‌کنندگان خدمات میزبانی کانادایی و آمریکایی و هک شدن چندباره وب سایت‌های مهم حکومتی نظیر وب سایت مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان، این سوال تامل‌برانگیز را در ذهن تداعی می‌کند که آیا دولتمردان نسبت به این مهم واقفند و اقدامی به عمل نمی‌آورند یا توسعه فناوری اطلاعات، تحقق دولت الکترونیکی و جامعه اطلاعاتی تنها در حد شعار دنبال می‌شود؟
گزارش مرکز پژوهشهای مجلس، وضعیت کنونی وب سایتهای دولتی از نظر امنیتی را یک بحران ملی دانست و افزود: بررسی (صلاحیت) میزبان‌های وب سایتهای دولتی نشان می‌دهد که تاکنون به مقوله امنیت در فضای تبادل اطلاعات به هیچ عنوان بها داده نشده است.
“این آمار و ارقام فقط به محل میزبان وب سایتها می‌پردازد و مقوله بهره‌گیری سازمانها از نرم‌افزارهای غیر ایمنی و استفاده از خدمات رایگان پست الکترونیکی نظیر:‪ google , yahoo‬و … نیز نیاز به بررسی جداگانه دارد.”
مرکز پژوهشها بر لزوم ایجاد مراکز داده در کشور برای جلوگیری از تعرضات الکترونیکی بیگانگان تاکید کرد و افزود: “مایکل چرتوف”، یکی از معاونین وزارت امنیت ملی ایالات متحده، که یک صهیونیست اسرائیلی است، نامه محرمانه‌ای از سوی وزارت امنیت ملی با تایید آژانس امنیت ملی و کاخ سفید برای شرکت‌های بزرگ میزبانی مانند ,‪Microsoft,yahoo,The Planet‬ ‪ Interland, Peerl‬و ‪ Google‬ارسال و در آن صراحتا تاکید کرده که سرورها، داده‌ها، پست الکترونیکی و دیگر منابع، همگی اموال ایالات متحده محسوب می‌شوند.
بر اساس این گزارش، مدتی پس از ارسال این نامه، جعبه‌های سیاهی که دارای قفل و دوربین‌های نظارتی بودند، در این مرکز داده نصب و در آنجا – طی اطلاعیه‌ای – هشدار داده شده که هیچ کس حق ندارد به این جعبه‌ها نزدیک شود و فقط ماموران ویژه مجاز به این کار هستند و در غیر این صورت، متخلفین مطابق قوانین جدید امنیت ملی – آمریکا – به حبس محکوم می‌شوند.
مرکز پژوهشهای مجلس افزود: منابع صاحبنظر عقیده دارند که این جعبه‌ها برای دریافت داده‌ها، ‪ IP‬و بسیاری اطلاعات مرتبط دیگر به کار گرفته شده‌اند.
این مرکز اضافه کرد: به استناد قانون میهن‌پرستی آمریکا مصوب نوامبر ‪ – ۲۰۰۱‬یعنی یک ماه پس از واقعه یازدهم سپتامبر – که در سال ‪ ۲۰۰۵‬نیز مجددا تایید شده است به مجریان قانون در ایالات متحده اجازه داده شده در راستای مبارزه با تروریسم، به حریم اشخاص، به ویژه ارتباطات الکترونیکی آن‌ها، تعرض کنند.
در این گزارش با بیان اینکه همان‌طور که بارها از رسانه‌ها شنیده شده این اقدام خشم مردم آمریکا را برانگیخته، آمده است: با این وصف این سوال باقی می‌ماند که چگونه دستگاههای حکومتی ایران جرات می‌کنند در قلب این آمریکا و کشورهای هم‌پیمانش اطلاعات خود را نگهداری کنند؟

مامبو ۴.۶.۱ فارسی منتشر شد

مامبو ۴.۶.۱ فارسی منتشر شد

وینا – نسخه فارسی منتشر شده از مامبو در سایت http://www.mambolearn.com نسبت به نسخه انگلیسی تفاوت ها و مزیتهای زیادی دارد. از این مزیتهای می توان به حل باگ در لاگین – حل باگ در بخش کامنت ها ، تقویم شمسی در ارسال مطالب برای اولین بار بین CMS های مشابه ، حل کامل مشکل آرشیو و شمسی شدن تمام تاریخ ها ، حل مشکل prefix پیشفرض ، استفاده از ادیتور MOStlyCE_2.0 به صورت پیشفرض در نسخه ۴.۶.۱P فارسی همچنین حل مشکل در کامپوننتهای Contact , Categories , Search و تابع rotate نیز از دیگر تفاوت ها و مزیتهای مامبو فارسی است.
این سایت هدف از انتشار نسخه فارسی را تولید سیستم مدیریت محتوای فارسی قدرتمند و انعطاف پذیری برای کاربران فارسی زبان خوانده است. همچنین لازم به ذکر است که این نسخه بر خلاف نسخه قبل کاملا به صورت کد باز منتشر شده است .
در سایت mambolearn.com در خصوص تعریف این نرم افزار می خوانیم :
“مامبو مشکل بزرگ ساخت و اجرای یک وب سایت قوی را آسان میکند. دلیل اینکه خیلی ها از آن استفاده میکنند همین است. اما اگر شما تا حالا از یک سیستم مدیریت محتوا (CMS) استفاده نکرده اید ممکن است در ابتدا فکر کنید خیلی کارهای ساده در این سیستم مشکل تر شده است.”

فروشگاه اینترنتی عطر

فروشگاه اینترنتی عطر

وبنا – فروشگاه اینترنتی عطر بیست با هدف ارائه محصولات متنوع و مورد نیاز جوانان عزیز کشورمان راه اندازی شده است در فاز اول ارائه عطر های بدون الکل با همکاری شرکت پست ایران آغاز شده است و بزودی سایر کالاها از قبیل عینک ،ساعت ، زیور آلات و…. در فروشگاه اینترنتی عطر بیست به آدرس http://www.ATR20.com به فروش می رسد. عطرهای زیر نمونه ای از این کالاها هستند: کول واتر – جوپ – نایس – سلطان- کلوهه نارسیس- آزارو- فیجی- الیزابت- دراکار – گوجیراش –کنزو سفید- جادور – بیژن – فارنهایت- پی جیونچی – آرامیس ۹۰۰ – آکاجیو – کنزو لئوپار- جاز بلک – ریلکس –اکسیژن – تامی بوی – آمورآمور- اسکیپ- بروت – پیر گاردین –آماریج – مشک – پویزن – مارشال- کنزو کلاور- آنجل – تامی گرل – دانهیل دیزایر- ارگانزا – جوپ هوم

آغاز بکار سایت دانلود کتاب الکترونیکی در ایران

آغاز بکار سایت دانلود کتاب الکترونیکی در ایران

وینا – سایت آی آر پی دی اف فعالیت خود را از شهریور ۱۳۸۵ آغاز کرده است و در حال حاضر بصورت آزمایشی فعالیت می کند. این سایت در مرحله اول فعالیت خود به جمع آوری محتوا می پردازد. مدیر سایت به وبنا گفت که امید واریم در آینده نه چندان دور سایت http://www.irpdf.com تبدیل به یک منبع عظیم کتابهای الکترونیکی رایگان در ایران شود.

اولین روزنامه الکترونیکی وبلاگ‌نویسان

اولین روزنامه الکترونیکی وبلاگ‌نویسان

وبنا – اولین روزنامه الکترونیکی وبلاگ‌نویسان توسط پرشین بلاگ منتشر می شود. این روزنامه الکترونیکی به آدرس http://www.persianreview.com و به همت گروه سایت‌های پرشین بلاگ (آریاگستر) و گروه تخصصی آذرنگار شرق راه‌اندازی شده است. هدف از راه‌اندازی این روزنامه انسجام بخشیدن به وبلاگ‌ها، گردآوری بهترین مطالبی که در وبلاگ‌ها منتشر می شود. خواهد بود.
تحریریه این روزنامه الکترونیکی، وبلاگ‌نویسان داوطلبی هستند که در یکی از سرویس‌های این روزنامه عضو می‌شوند. در این روزنامه از مطالب، دل نوشته‌ها، تحلیل‌ها و تفسیرها، اخبار، گزارش‌ها، مقالات و یادداشت‌هایی که توسط نویسندگان روی وبلاگ های شخصی نوشته می شود، استفاده خواهد شد.

شیوه های نوین تبلیغات

شیوه های نوین تبلیغات

وبنا – سایت ژورنال تبلیغات با همکاری «مؤسسه تحقیقات روابط عمومی» با هدف ارتقای دانش دست‌اندرکاران مدیریت تبلیغات، بازاریابی، روابط عمومی نسبت به اهمیت مدیریت بحران در روابط عمومی و نیز با هدف معرفی الگوهای موفق، شناسایی نقاط ضعف و قوت، معرفی و شناسایی استعدادها، ایجاد رقابت سالم، تشویق و ترغیب به امر تحقیق در مدیریت تبلیغات، بازاریابی و روابط عمومی، و نیز ارتقا و تقویت پژوهشگری، تألیف و ترجمه در این رشته، نشست تخصصی «شیوه های نوین تبلیغات و بازاریابی» را به عنوان یک نشست تخصصی در جشنواره علمی (کتب، پایان‌نامه‌ها، مقالات و تحقیقات روابط عمومی) و سمپوزیوم بین‌المللی روابط عمومی بحران در روابط عمومی، همزمان با «سومین نمایشگاه روابط عمومی» طی ۱۴-۱۲ آذر ماه سال ۱۳۸۵ (۵-۳ دسامبر) با مشارکت «انجمن بین‌المللی روابط عمومی»، «انجمن آموزش تحقیقات و روابط عمومی اروپا» و «کنفدراسیون روابط عمومی اروپا» برگزار خواهد کرد. برای اطلاعات بیشتر به سایت http://adjournal.shaar.com مراجعه کنید.

کتاب های الکترونیک رایگان در FarsiEbook

کتاب های الکترونیک رایگان در FarsiEbook

وبنا – به نقل از ollyo.com : وب سایت Farsiebook که اوایل مهر ماه توسط مهدی گلسرخ تبار راه اندازی شد تقریبا یک نسخه بازیابی شده از کتابخانه مجازی قفسه می باشد که سال قبل در آدرس Ghafaseh.com فعالیت می کرد.
در Farsi Ebook علاوه بر جستجو در بین کتاب ها، می توانید کتاب های مورد نظرتان را به رایگان از اینترنت دریافت کرده و یا از طریق بخش سفارش کتاب ، مجموعه های مورد نظرتان را بر روی CD سفارش داده و درب منزل دریافت کنید. از دیگر امکانات این سایت می توان به آدرس فید، گروه ایمیلی در یاهو، معرفی نرم افزار های مورد نیاز کاربران و امکان پیشنهاد کتاب توسط کاربران اشاره کرد. اتقاق مبارکی خواهد بود اگر محیطی برای گفتگوی کتاب خوان ها و اعلام نظر آنان در مورد کتاب ها در آینده نزدیک فراهم شود.
مدیر سایت http://www.farsiebook.com به وبنا گفت : تا این لحظه فهرست کتاب ها و مقالات لیست شده در قفسه در حدود ۴۲۰۰ مورد در زمینه های گوناگون می باشد که امیدوارم در ماه های آینده با بازسازی کامل این رقم بیش از ۵۰۰۰ و ۵۵۰۰ باشد.
لازم به ذکر است که این سایت سال قبل در آدرس Ghafaseh.com فعالیت می کرد و بدلیل بی مسئولیتی شرکت میزبان سایت و در نهایت سرقت domain آن، تعطیل شده بود.

نحوه‌ی پیگیری فیلترینگ اشتباهی سایت‌ها اعلام شد

نحوه‌ی پیگیری فیلترینگ اشتباهی سایت‌ها اعلام شد

وبنا – مدیر کل روابط عمومی ‌وزارت ارتباطات و فن‌آوری اطلاعات گفت: افرادی که در فیلتر شدن سایت خود مشکل دارند، می‌توانند با شماره‌ی فکس اعلام کنند تا پیگیری لازم از سوی وزارت ارتباطات به عمل آید.
محمود هراتیان‌نژادی در گفت‌وگو با خبرنگار ارتباطات خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، درباره‌ی نحوه‌ی پیگیری کسانی که سایت آن‌ها به اشتباه فیلتر شده است، اظهار کرد: بر روی سایت وزارت ارتباطات یک شماره‌ی فکس اعلام شده است و افرادی که در فیلتر شدن سایت خود مشکل دارند، می‌توانند با این شماره‌ی فکس اعلام کنند تا پیگیری لازم از سوی وزارت ارتباطات به عمل آید.
مشاور وزیر ارتباطات و فن‌آوری اطلاعات افزود: این شماره مربوط به فکس دفتر مدیر کل اجرایی فن‌آوری اطلاعات وزارت ارتباطات است و در صورت دریافت مشکل در این زمینه، هم به شرکت فن‌آوری اطلاعات در وزارت‌خانه و هم به کمیته‌ی تعیین مصادیق فیلترینگ برای پیگیری اعلام خواهد شد تا مشخص شود سایت مذکور به چه علتی فیلتر شده است.
به گزارش ایسنا، بر روی سایت وزارت ارتباطات و فن‌آوری اطلاعات با آدرس http://www.ict.gov.ir در بخشی با عنوان فیلترینگ سایت آمده است: «اگر فکر می‌کنید سایت شما یا کسی که می‌شناسید، اشتباها فیلتر شده است، می‌توانید اعتراض خود را به نمابر ۰۲۱۸۸۴۲۹۲۶۷ – دفتر مدیر کل محترم اجرایی فن‌آوری اطلاعات – ارسال و از آن طریق پیگیری فرمایید».