ماه: آبان ۱۳۸۵

سایت مدرسه راهنمایی دخترانه قدسیه تبریز

سایت مدرسه راهنمایی دخترانه قدسیه تبریز

وبنا – شرکت لیزر رایانه در جهت استفاده بهینه از اینترنت و قدم گذاشتن مدارس سطح کشور به استفاده عملی و مناسب از مقوله IT اقدام به طراحی و پیاده سازی سیستمی نموده است که مسئولین محترم مدرسه را در جهت خدمت بیشتر به دانش آموزان و اولیاء آنان و همچنین به روز کردن اطلاعات دانش آموزان یاری دهد. جهت مشاهده نمونه عملی می توانید به سایت مدرسه راهنمائی تحصیلی دخترانه قدسیه به آدرس اینترنتی http://www.ghodsieh.com مراجعه نمایید.
در این سایت همه می توانند از مقاله های دانش آموزان که در قسمت – مقاله ها – منعکس می شود استفاده نمایند. همچنین با شاگردان نمونه، شاگردان ممتاز و همچنین کلاس های برتر در سطح مدرسه آشنا شوند. در این سیستم نام مسئولین مدرسه برای اولیاء مدرسه قابل مشاهده بوده و اولیاء می توانند پیغام هائی را به مسئولین مدرسه ارسال نمایند. در بخش دیگری از این سایت اولیاء می توانند نظر و پیشنهاد خود را منعکس نمایند تا دیگر اولیاء هم از نکته نظرات آنها با خبر شوند. در بخش شاکردان سایت این مدرسه، شاگردان ممتاز هر کلاس در هر پایه همراه با معدل، عکس، نام و نام خانوادگی به دیگران معرفی می شوند.
همچنین اولیاء محترم با استفاده از رمز خود می تواند در هر زمان نمرات کلاسی و ترمی و کارنامه فرزند خود را مشاهده نمایند. در قسمت وقایع این مدرسه ابکترونیک روزانه وقایع مهمی که در مدرسه اتفاق افتاده است همراه با توضیح و عکس مربوطه درج می شود. از دیگر بخش های این سایت می توان به نمودارها، که میانگین نمرات در هر درس و در هر پایه را نمایش می دهد اشاره کرد.

خبرگزاری جامعه مجازی ایران راه اندازی شد

خبرگزاری جامعه مجازی ایران راه اندازی شد

وبنا – خبرگزاری جامعه مجازی ایران اوج با همکاری انجمن ملی فناوری اطلاعات در تاریخ ۲۸ آبان ماه ۱۳۸۵ راه انداری شد . مدیر سایت آقای پناهی به وبنا گفت : “برای پر نمودن مهره ای خالی در جامعه مجازی ایران و احساس نیاز به یک مرجع و منبع شفاف جهت اطلاع رسانی در این حیطه فعالیت خود را آغاز کرده ایم.”
وی در ادامه اضافه کرد “اوج تنها هدف خود را بر روی اطلاع رسانی در جامعه مجازی تعیین نکرده و در واقع قصد دارد با استفاده از توان علمی و عملی متخصصان خود و کمک گرفتن از متخصصان جامعه مجازی و فناوری اطلاعات کشور به یاری مدیران سطوح مختلف دولتی و خصوصی رفته و تا رسیدن ایران به اوج جامعه مجازی جهان حرکت نماید .”
وبنا شروع فعالیت این سایت خبری را تبریک می گوید و برای مدیران اوج آرزوی موفقیت دارد.

نگهداری ۷۸ ‬سایت مهم کشور در آمریکا

نگهداری ۷۸ ‬سایت مهم کشور در آمریکا

وبنا – مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی اعلام کرد: ‪ ۵۷‬درصد سایت‌های مهم حکومتی ایران ‌از میزبانهای خارجی ‌استفاده می‌کنند و از این بین‌اطلاعات ‪۸۷‬سایت حکومتی صرفا در آمریکا و کانادا نگهداری می‌شود.
نتایج فوق حاصل بررسی ‪ ۱۵۰‬سایت مهم حکومتی توسط مرکز پژوهشهای مجلس است.
این گزارش به درخواست احمد توکلی نماینده تهران و رییس این مرکز با عنوان “مراکز داده، ضرورتی حیاتی” تهیه شده که روز دوشنبه نسخه‌ای از آن در اختیار گروه سیاسی ایرنا قرار گرفت.
در این گزارش آمده است که این موضوع در کنار رویدادهایی نظیر مسدود کردن بیش از ‪ ۵۰۰‬سایت از سوی ارایه‌کنندگان خدمات میزبانی کانادایی و آمریکایی و هک شدن چندباره وب سایت‌های مهم حکومتی نظیر وب سایت مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان، این سوال تامل‌برانگیز را در ذهن تداعی می‌کند که آیا دولتمردان نسبت به این مهم واقفند و اقدامی به عمل نمی‌آورند یا توسعه فناوری اطلاعات، تحقق دولت الکترونیکی و جامعه اطلاعاتی تنها در حد شعار دنبال می‌شود؟
گزارش مرکز پژوهشهای مجلس، وضعیت کنونی وب سایتهای دولتی از نظر امنیتی را یک بحران ملی دانست و افزود: بررسی (صلاحیت) میزبان‌های وب سایتهای دولتی نشان می‌دهد که تاکنون به مقوله امنیت در فضای تبادل اطلاعات به هیچ عنوان بها داده نشده است.
“این آمار و ارقام فقط به محل میزبان وب سایتها می‌پردازد و مقوله بهره‌گیری سازمانها از نرم‌افزارهای غیر ایمنی و استفاده از خدمات رایگان پست الکترونیکی نظیر:‪ google , yahoo‬و … نیز نیاز به بررسی جداگانه دارد.”
مرکز پژوهشها بر لزوم ایجاد مراکز داده در کشور برای جلوگیری از تعرضات الکترونیکی بیگانگان تاکید کرد و افزود: “مایکل چرتوف”، یکی از معاونین وزارت امنیت ملی ایالات متحده، که یک صهیونیست اسرائیلی است، نامه محرمانه‌ای از سوی وزارت امنیت ملی با تایید آژانس امنیت ملی و کاخ سفید برای شرکت‌های بزرگ میزبانی مانند ,‪Microsoft,yahoo,The Planet‬ ‪ Interland, Peerl‬و ‪ Google‬ارسال و در آن صراحتا تاکید کرده که سرورها، داده‌ها، پست الکترونیکی و دیگر منابع، همگی اموال ایالات متحده محسوب می‌شوند.
بر اساس این گزارش، مدتی پس از ارسال این نامه، جعبه‌های سیاهی که دارای قفل و دوربین‌های نظارتی بودند، در این مرکز داده نصب و در آنجا – طی اطلاعیه‌ای – هشدار داده شده که هیچ کس حق ندارد به این جعبه‌ها نزدیک شود و فقط ماموران ویژه مجاز به این کار هستند و در غیر این صورت، متخلفین مطابق قوانین جدید امنیت ملی – آمریکا – به حبس محکوم می‌شوند.
مرکز پژوهشهای مجلس افزود: منابع صاحبنظر عقیده دارند که این جعبه‌ها برای دریافت داده‌ها، ‪ IP‬و بسیاری اطلاعات مرتبط دیگر به کار گرفته شده‌اند.
این مرکز اضافه کرد: به استناد قانون میهن‌پرستی آمریکا مصوب نوامبر ‪ – ۲۰۰۱‬یعنی یک ماه پس از واقعه یازدهم سپتامبر – که در سال ‪ ۲۰۰۵‬نیز مجددا تایید شده است به مجریان قانون در ایالات متحده اجازه داده شده در راستای مبارزه با تروریسم، به حریم اشخاص، به ویژه ارتباطات الکترونیکی آن‌ها، تعرض کنند.
در این گزارش با بیان اینکه همان‌طور که بارها از رسانه‌ها شنیده شده این اقدام خشم مردم آمریکا را برانگیخته، آمده است: با این وصف این سوال باقی می‌ماند که چگونه دستگاههای حکومتی ایران جرات می‌کنند در قلب این آمریکا و کشورهای هم‌پیمانش اطلاعات خود را نگهداری کنند؟

مامبو ۴.۶.۱ فارسی منتشر شد

مامبو ۴.۶.۱ فارسی منتشر شد

وینا – نسخه فارسی منتشر شده از مامبو در سایت http://www.mambolearn.com نسبت به نسخه انگلیسی تفاوت ها و مزیتهای زیادی دارد. از این مزیتهای می توان به حل باگ در لاگین – حل باگ در بخش کامنت ها ، تقویم شمسی در ارسال مطالب برای اولین بار بین CMS های مشابه ، حل کامل مشکل آرشیو و شمسی شدن تمام تاریخ ها ، حل مشکل prefix پیشفرض ، استفاده از ادیتور MOStlyCE_2.0 به صورت پیشفرض در نسخه ۴.۶.۱P فارسی همچنین حل مشکل در کامپوننتهای Contact , Categories , Search و تابع rotate نیز از دیگر تفاوت ها و مزیتهای مامبو فارسی است.
این سایت هدف از انتشار نسخه فارسی را تولید سیستم مدیریت محتوای فارسی قدرتمند و انعطاف پذیری برای کاربران فارسی زبان خوانده است. همچنین لازم به ذکر است که این نسخه بر خلاف نسخه قبل کاملا به صورت کد باز منتشر شده است .
در سایت mambolearn.com در خصوص تعریف این نرم افزار می خوانیم :
“مامبو مشکل بزرگ ساخت و اجرای یک وب سایت قوی را آسان میکند. دلیل اینکه خیلی ها از آن استفاده میکنند همین است. اما اگر شما تا حالا از یک سیستم مدیریت محتوا (CMS) استفاده نکرده اید ممکن است در ابتدا فکر کنید خیلی کارهای ساده در این سیستم مشکل تر شده است.”

فروشگاه اینترنتی عطر

فروشگاه اینترنتی عطر

وبنا – فروشگاه اینترنتی عطر بیست با هدف ارائه محصولات متنوع و مورد نیاز جوانان عزیز کشورمان راه اندازی شده است در فاز اول ارائه عطر های بدون الکل با همکاری شرکت پست ایران آغاز شده است و بزودی سایر کالاها از قبیل عینک ،ساعت ، زیور آلات و…. در فروشگاه اینترنتی عطر بیست به آدرس http://www.ATR20.com به فروش می رسد. عطرهای زیر نمونه ای از این کالاها هستند: کول واتر – جوپ – نایس – سلطان- کلوهه نارسیس- آزارو- فیجی- الیزابت- دراکار – گوجیراش –کنزو سفید- جادور – بیژن – فارنهایت- پی جیونچی – آرامیس ۹۰۰ – آکاجیو – کنزو لئوپار- جاز بلک – ریلکس –اکسیژن – تامی بوی – آمورآمور- اسکیپ- بروت – پیر گاردین –آماریج – مشک – پویزن – مارشال- کنزو کلاور- آنجل – تامی گرل – دانهیل دیزایر- ارگانزا – جوپ هوم

آغاز بکار سایت دانلود کتاب الکترونیکی در ایران

آغاز بکار سایت دانلود کتاب الکترونیکی در ایران

وینا – سایت آی آر پی دی اف فعالیت خود را از شهریور ۱۳۸۵ آغاز کرده است و در حال حاضر بصورت آزمایشی فعالیت می کند. این سایت در مرحله اول فعالیت خود به جمع آوری محتوا می پردازد. مدیر سایت به وبنا گفت که امید واریم در آینده نه چندان دور سایت http://www.irpdf.com تبدیل به یک منبع عظیم کتابهای الکترونیکی رایگان در ایران شود.

اولین روزنامه الکترونیکی وبلاگ‌نویسان

اولین روزنامه الکترونیکی وبلاگ‌نویسان

وبنا – اولین روزنامه الکترونیکی وبلاگ‌نویسان توسط پرشین بلاگ منتشر می شود. این روزنامه الکترونیکی به آدرس http://www.persianreview.com و به همت گروه سایت‌های پرشین بلاگ (آریاگستر) و گروه تخصصی آذرنگار شرق راه‌اندازی شده است. هدف از راه‌اندازی این روزنامه انسجام بخشیدن به وبلاگ‌ها، گردآوری بهترین مطالبی که در وبلاگ‌ها منتشر می شود. خواهد بود.
تحریریه این روزنامه الکترونیکی، وبلاگ‌نویسان داوطلبی هستند که در یکی از سرویس‌های این روزنامه عضو می‌شوند. در این روزنامه از مطالب، دل نوشته‌ها، تحلیل‌ها و تفسیرها، اخبار، گزارش‌ها، مقالات و یادداشت‌هایی که توسط نویسندگان روی وبلاگ های شخصی نوشته می شود، استفاده خواهد شد.

شیوه های نوین تبلیغات

شیوه های نوین تبلیغات

وبنا – سایت ژورنال تبلیغات با همکاری «مؤسسه تحقیقات روابط عمومی» با هدف ارتقای دانش دست‌اندرکاران مدیریت تبلیغات، بازاریابی، روابط عمومی نسبت به اهمیت مدیریت بحران در روابط عمومی و نیز با هدف معرفی الگوهای موفق، شناسایی نقاط ضعف و قوت، معرفی و شناسایی استعدادها، ایجاد رقابت سالم، تشویق و ترغیب به امر تحقیق در مدیریت تبلیغات، بازاریابی و روابط عمومی، و نیز ارتقا و تقویت پژوهشگری، تألیف و ترجمه در این رشته، نشست تخصصی «شیوه های نوین تبلیغات و بازاریابی» را به عنوان یک نشست تخصصی در جشنواره علمی (کتب، پایان‌نامه‌ها، مقالات و تحقیقات روابط عمومی) و سمپوزیوم بین‌المللی روابط عمومی بحران در روابط عمومی، همزمان با «سومین نمایشگاه روابط عمومی» طی ۱۴-۱۲ آذر ماه سال ۱۳۸۵ (۵-۳ دسامبر) با مشارکت «انجمن بین‌المللی روابط عمومی»، «انجمن آموزش تحقیقات و روابط عمومی اروپا» و «کنفدراسیون روابط عمومی اروپا» برگزار خواهد کرد. برای اطلاعات بیشتر به سایت http://adjournal.shaar.com مراجعه کنید.

کتاب های الکترونیک رایگان در FarsiEbook

کتاب های الکترونیک رایگان در FarsiEbook

وبنا – به نقل از ollyo.com : وب سایت Farsiebook که اوایل مهر ماه توسط مهدی گلسرخ تبار راه اندازی شد تقریبا یک نسخه بازیابی شده از کتابخانه مجازی قفسه می باشد که سال قبل در آدرس Ghafaseh.com فعالیت می کرد.
در Farsi Ebook علاوه بر جستجو در بین کتاب ها، می توانید کتاب های مورد نظرتان را به رایگان از اینترنت دریافت کرده و یا از طریق بخش سفارش کتاب ، مجموعه های مورد نظرتان را بر روی CD سفارش داده و درب منزل دریافت کنید. از دیگر امکانات این سایت می توان به آدرس فید، گروه ایمیلی در یاهو، معرفی نرم افزار های مورد نیاز کاربران و امکان پیشنهاد کتاب توسط کاربران اشاره کرد. اتقاق مبارکی خواهد بود اگر محیطی برای گفتگوی کتاب خوان ها و اعلام نظر آنان در مورد کتاب ها در آینده نزدیک فراهم شود.
مدیر سایت http://www.farsiebook.com به وبنا گفت : تا این لحظه فهرست کتاب ها و مقالات لیست شده در قفسه در حدود ۴۲۰۰ مورد در زمینه های گوناگون می باشد که امیدوارم در ماه های آینده با بازسازی کامل این رقم بیش از ۵۰۰۰ و ۵۵۰۰ باشد.
لازم به ذکر است که این سایت سال قبل در آدرس Ghafaseh.com فعالیت می کرد و بدلیل بی مسئولیتی شرکت میزبان سایت و در نهایت سرقت domain آن، تعطیل شده بود.

نحوه‌ی پیگیری فیلترینگ اشتباهی سایت‌ها اعلام شد

نحوه‌ی پیگیری فیلترینگ اشتباهی سایت‌ها اعلام شد

وبنا – مدیر کل روابط عمومی ‌وزارت ارتباطات و فن‌آوری اطلاعات گفت: افرادی که در فیلتر شدن سایت خود مشکل دارند، می‌توانند با شماره‌ی فکس اعلام کنند تا پیگیری لازم از سوی وزارت ارتباطات به عمل آید.
محمود هراتیان‌نژادی در گفت‌وگو با خبرنگار ارتباطات خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، درباره‌ی نحوه‌ی پیگیری کسانی که سایت آن‌ها به اشتباه فیلتر شده است، اظهار کرد: بر روی سایت وزارت ارتباطات یک شماره‌ی فکس اعلام شده است و افرادی که در فیلتر شدن سایت خود مشکل دارند، می‌توانند با این شماره‌ی فکس اعلام کنند تا پیگیری لازم از سوی وزارت ارتباطات به عمل آید.
مشاور وزیر ارتباطات و فن‌آوری اطلاعات افزود: این شماره مربوط به فکس دفتر مدیر کل اجرایی فن‌آوری اطلاعات وزارت ارتباطات است و در صورت دریافت مشکل در این زمینه، هم به شرکت فن‌آوری اطلاعات در وزارت‌خانه و هم به کمیته‌ی تعیین مصادیق فیلترینگ برای پیگیری اعلام خواهد شد تا مشخص شود سایت مذکور به چه علتی فیلتر شده است.
به گزارش ایسنا، بر روی سایت وزارت ارتباطات و فن‌آوری اطلاعات با آدرس http://www.ict.gov.ir در بخشی با عنوان فیلترینگ سایت آمده است: «اگر فکر می‌کنید سایت شما یا کسی که می‌شناسید، اشتباها فیلتر شده است، می‌توانید اعتراض خود را به نمابر ۰۲۱۸۸۴۲۹۲۶۷ – دفتر مدیر کل محترم اجرایی فن‌آوری اطلاعات – ارسال و از آن طریق پیگیری فرمایید».

سایت رایانه دات کام

سایت رایانه دات کام

وبنا – سایت رایانه دات کام راه اندازی شده است. این سایت یک فروشگاه الکترونیکی است و محصولات مختلف کامپیوتری را برای فروش در اختیار همگان قرار می دهد.
مدیر سایت http://www.rayaneh.com به وبنا گفت : “استفاده بهینه از توانمندیهای علمی ، تخصصی و تجاری بیش از ۱۰ شرکت در ارائه آخرین دستاوردهای تحقیقاتی و ارائه راهکارهای افزایش بهره وری و توسعه پایدار صنعت آی تی و فراهم کردن فضای بحث و تبادل نظر بین متخصصین این صنعت و بررسی چالشها ، تنگناها و ارائه راهکارهای عملی در صنعت آی تی پایه و اساس ایجاد سایت رایانه در کشور بوده است ” وی اضافه کرد : “امید آن داریم که با همت و تلاش مستمر و مثبت ، مسیر توسعه و اعتلای صنعت آی تی کشور را ادامه دهیم و در این جهت دست همکاری خود را به سوی کلیه عزیزان و صاحب نظران این صنعت دراز کرده و امیدوار به همکاری بیش از پیش هستیم.”
تیم فنی سایت رایانه دات کام از ۱۳ نفر تشکیل شده است و این سایت توسط آقای سیدحسن هاشمی مدیریت می شود.

بخش سایت ها و وبلاگ ها در oxogame

بخش سایت ها و وبلاگ ها در oxogame

وبنا – سایت oxogame که یک سایت تخصصی در زمینه بازی های کامپیوتری می باشد به تازگی بخش معرفی سایت ها و وبلاگ های مرتبط با بازی را راه اندازی کرده است. مدیر سایت از تمام افرادی که در زمینه بازی های کامپیوتری مطلب می نویسند در خواست کرده که سایت و یا وبلاگ خود را در http://www.oxogame.com معرفی کنند. در بخش اخبار این سایت شما می توانید جدید ترین اخبار مرتبط با بازی های کامپیوتری را مشاهده کنید.
همچنین سایت oxogame برای تکمیل و کنترل محتوای خود از تمامی علاقه مندان برای فعالیت در بخش مدیریت این سایت دعوت به عمل آورده است.

ثبت‌نام اینترنتی در مسابقات قرآن طلاب کشور

ثبت‌نام اینترنتی در مسابقات قرآن طلاب کشور

وبنا – بابک فرزانه، ‌رییس مرکز فعالیت‌ها و پژوهش‌های قرآن و عترت دانشگاه آزاد اسلامی در مشهد گفت: علاقمندان به ثبت‌نام در این مسابقات می‌توانند از طریق سایت اینترنتی مرکز به آدرس http://www.tasnim.ir مراجعه و در آنجا ثبت‌نام کنند.
وی ادامه داد: با فراهم شدن این امکان،‌ ثبت‌نام از دانشجویان و طلاب واحدهای دانشگاهی خارج کشور نیز می‌توانند در این مسابقات شرکت کنند. فرزانه گفت: اجرای این طرح سبب می‌شود که دانشجویان دانشگاه‌های دولتی و طلاب حوزه‌های علمیه بسیار آسان‌تر از گذشته بتوانند ثبت‌نام کنند و نیازی به مراجعه مستقیم نداشته باشند.
وی اظهار امیدواری کرد: با اجرای این طرح بتوانیم گسترده‌تر از همیشه به ترویج فرهنگ قرآنی بپردازیم. وی همچنین ضمن تصریح به این مطلب که در صددیم کتاب‌های مسابقات را نیز روی سایت تسنیم قرار داده تا داوطلبان به راحتی بتوانند به آنها دسترسی یابند، گفت: با افزایش روزافزون جمعیت داوطلبان در مسابقات لازم است بسیاری از فعالیت‌های خود را از طریق اینترنت و در فضای مجازی انجام دهیم

وب ساز پارس گیگ و سه گام تا آنلاین شدن آماتورها

وب ساز پارس گیگ و سه گام تا آنلاین شدن آماتورها

وبنا – به نقل از ollyo.com : سرویس وب ساز ParsGig که اواخر مهرماه برای عموم عرضه شد کار خلاقانه ای است که متاسفانه آن چنان که شایسته اش بود مورد استقبال قرار نگرفت. شاید یکی از دلایل این امر تناقض موجود بین انتخاب آدرس Parsgig و ارائه فضای محدودی در حد ۵ مگابایت است که به هر کاربر اختصاص داده می شود.
پارس گیگ http://www.parsgig.com برای هر سایت شخصی این امکانات را ارائه می کند: اختصاص یک آدرس اینترنتی ( http://myname.parsgig.com ) اختصاص پنج MB فضا جهت ذخیره فایل های ، قابلیت انتخاب از میان نزدیک به ۵۰ الگو سایت ( Template ) ، مدیریت محتوی و انتخاب سرویس های سایت در محیطی بسیار آسان ، کنترل آمار بازدید کنندگان بصورت روزانه ، آلبوم تصاویر با گنجایش ۹ تصویر صفحه پیوندهای شخصی ( Links ) با ظرفیت ۱۵ پیوند ، صندوق پیام خصوصی ( ظرفیت ۲۰ پیام ) و قابلیت ارسال پیام توسط بازدید کنندگان ، وب لاگ شخصی با قابلیت آرشیو مطالب و درج آسان تصاویر و فایل های فلش و پیوند و تعیین اندازه و رنگ متون.امکان ایجاد ۱۰ صفحه اضافی HTML با توجه به نوع سایت

میانگین مراجعه به سایت ایرنا ‪۱۵۰‬میلیون نفر در ماه است

میانگین مراجعه به سایت ایرنا ‪۱۵۰‬میلیون نفر در ماه است

وبنا – مدیرعامل خبرگزاری جمهوری اسلامی(ایرنا) با اشاره به فعالیت دفاتر نمایندگی ایرنا در ‪۳۰‬کشور جهان، اظهار داشت: میانگین‌ماهانه مراجعه‌کنندگان به سامانه اینترنتی ایرنا از مرز ‪ ۱۵۰‬میلیون نفر تجاوز کرده است.
به گزارش خبرنگار فرهنگی ایرنا، “سیدجلال فیاضی” روز دوشنبه در مراسم گشایش بیست و هشتمین کمیته اجرایی و بیست و دومین نشست گروه فنی – خبری در هتل سیمرغ تهران، بر تقویت همکاری‌های منطقه‌ای خبرگزاری‌های عضو سازمان اوآنا و همچنین حضور فعال خبرگزاری جمهوری اسلامی در این راستا تاکیدکرد.
وی با اشاره به اینکه نقش رسانه‌ها در تنویر افکار عمومی و آگاهی بخشی به مردم، نقشی بی‌بدیل و غیرقابل جایگزین است افزود: صاحبان قدرت و زور نیز، امروز دیگر نمی‌توانند بدون اقناع افکار عمومی دست به تجاوز علیه دیگران بزنند.
وی اظهار داشت: در همین راستا چنین قدرتهایی با راه‌اندازی شبکه‌های گسترده رادیو و تلویزیونی و رسانه‌ای و بدون وقفه در تلاش برای متقاعد ساختن مخاطبان خود هستند.
فیاضی تصریح کرد: چنین نگرشی سبب می‌شود، تا اعضای اوآنا در قاره آسیا و حوزه اقیانوس آرام با بیش از چهار میلیارد نفر جمعیت با جدیت بیشتر و پویاتر با بهره‌برداری از امکامات خبری خود، افکار عمومی کشورهای خود را غنا بخشند.
مدیرعامل ایرنا افزود: علاقه‌مندی جهانیان به تحولات جمهوری اسلامی ایران به عنوان یک کشور مستقل و کانون خبرساز در منطقه موجب شده تا ایرنا امروز اخبار و اطلاع‌رسانی خود را به زبانهای مختلف دنیا در اختیار مخاطبان خود قرار دهد.
کمیته اجرایی این سازمان که بیست و هشتمین دوره آن امروز در تهران آغاز شده دارای ‪ ۱۱‬عضو و گروه فنی و خبری آن نیز دارای ‪ ۱۴‬عضو است.
سازمان خبرگزاری‌های آسیا و اقیانوسیه متشکل از ‪ ۳۹‬خبرگزاری از ‪ ۳۴‬کشور منطقه آسیا و اقیانوسیه است که تمام این اعضا عضو مجمع عمومی این سازمان هستند.
تا کنون ‪ ۲۷‬دوره کمیته اجرایی و ‪ ۲۱‬دوره گروه فنی و خبری این سازمان برگزار شده است.
سازمان خبرگزاری‌های آسیا اقیانوس آرام “اوآنا” ‪ ۴۵‬سال پیش با پیشنهاد سازمان یونسکو و به منظور تبادل مستقیم و آزاد خبری بین خبرگزاری‌های منطقه‌ای ایجادشد.
مجمع عمومی اوآنا هر سه سال یک بار و کمیته اجرایی و گروه فنی وخبری نیز هر سال و به طور همزمان برگزار می‌شود.
تاکنون ‪ ۱۲‬دوره مجمع عمومی برگزار شده است و کشور میزبان برای هر دوره سه ساله ریاست اوآنا را برعهده دارد.

شورای عالی اطلاع‌رسانی در دسترس نیست

شورای عالی اطلاع‌رسانی در دسترس نیست

وبنا – ساعت‌ ها ست که سایت تکفا که به اطلاعات و اخبار مربوط به شورای عالی اطلاع‌ رسانی می ‌پردازد و عملا به سایت رسمی این شورا http://www.takfa.ir بدل شده، از دسترس کاربران اینترنت خارج شده و به هیچ وجه قابل دستیابی نمی ‌باشد.
بنا به گفته تعدادی از کاربران، این مشکل بیش از چند روز است که بروز کرده است و هیچ اقدامی برای حل این مشکل دیده نشده است.
همچنین به گزارش ایتنا، سایت قدیمی‌تر این شورا به نشانی http://www.iran-ict.org نیز همین وضعیت را داشته و از دسترس کاربران خارج شده است. با توجه به تمرکز این شورا بر اطلاع‌رسانی و کار فرهنگی در دوره جدید فعالیتش، و نیز تلاش برای انتشار اخبار مربوط به تحولات، اظهارنظرها، دیدگاه‌ها، و ابراز نظرات مربوط به مدیریت شورا در داخل کشور و نیز برنامه‌های مسافرتی خارج از کشور در این سایت‌ها، از آنجا که دسترسی رسانه‌ها به مدیریت جدید این شورا چندان روان نیست، اختلال در این سایت‌های اطلاع‌رسانی، عملا دسترسی رسانه‌ها و کارشناسان به این شورا را مختل می‌نماید.
با گذشت چندین ساعت از بروز این مشکلات، هنوز هیچگونه توضیح خاصی در باره این اختلال‌های بی‌سابقه منتشر نشده است.
خبر به نقل از ایتنا