ماه: شهریور ۱۳۸۵

بلاگفا را مسدود نکنید

بلاگفا را مسدود نکنید

وبنا – اخبار مربوط با سرویس بلاگفا و ماجرای فروش بلاگفا به یکی از خبر ساز ترین موضوع های دنیای مجازی در چند سال گذشته تبدیل شده است. تعداد کاربران فعال و وبلاگ های مفید این سرویس دهنده اهمیت این موضوع را بیشتر می کند.

شهرام شریف در سایت http://itiran.net در این خصوص می نویسد:

“دعوا بر سر مالکیت بلاگفا حالا به رسانه ها کشیده شده و احتمالا طی هفته های آتی نیز به مراجع قضایی می رود. با هر دو طرف این دعوا صحبت کرده ام و در جریان موضوع قرار گرفته ام، طبیعتا این موضوع یک معامله مالی هست که نفع دو طرف در آن قرار دارد. طبعا چنین دعوایی به ضرر بلاگفا و تصویر مناسب آن در این فضاست اما از نگاه کسی که به بلاگفا به عنوان یک سرویس دهنده موفق وبلاگ علاقه مند است متاسفم وقتی می بینم یکی از طرفین دعوا از مسدود کردن سرویس در صورت برآورده نشدن خواسته هایش صحبت می کند. طبعا اصلی ترین سرمایه بلاگفا همچنان که در این صحبت ها گفته شده کاربران آن هستند بنابراین هر دو طرف این دعوا باید تمام تلاش خود را به کار بگیرند تا یک لحظه هم این دعواها روی سرویس دهی مناسب این سایت تاثیر نگذارد.”

وبنا : پس از شنیدن این خبر که احتمال دارد سایت بلاگفا مسدود شود، به این موضوع فکر کردم، که ما مدیران سایت های اینترنتی زمان زیادی را روزانه صرف اعتماد سازی می کنیم تا کاربران ایرانی به استفاده از سرویس های ایرانی روی آورند. اما یکی از بزرگترین سایت های ایران با خطری بزرگ درگیر است. خطر بسته شدن بلاگفا برای هیچ یک از ما مفید نیست نه برای دوستان بلاگفا و نه برای رقبای آن، کاربران اینترنت در ایران هنوز به تجارت الکترونیک اعتماد ندارند. هنوز بسیاری به دلیل عدم اعتماد در اینترنت خرید نمی کند. اگر بلاگفا مسدود شود دیگر اعتباری ندارد که برای خریدار مهم باشد. مراجعه به مراجع قضایی هم در این زمان برای هر ۲ طرف مفید نخواهد بود.

در این جا وبنا پیشنهاد می کند که دو طرف این معامله تجاری -استفاده از واژه دعوا درست نیست- با قبول حکمیت گروهی از مدیران سایت های اینترنتی در یک محیط تخصصی این داستان را پایان داده و از ورود آن به دستگاه قضایی جلوگیری کنند. حتی فکر این که در مرحله اول قاضی پرونده دستور توقیف بلاگفا را صادر کند. – که در محاکم قضایی مرسوم است- برای همه می تواند سخت و نگران کننده باشد.

نوشته شده توسط شایان شلیله

تغییر دومین پویا آنلاین از com. به net.

تغییر دومین پویا آنلاین از com. به net.

سایت پویا آنلاین در یک اطلاعیه که توسط پست الکترونیک به تمام کاربران ارسال شده است، از تغییر دومین این سایت خبر داد. به گفته مدیران پویا آنلاین آدرس دسترسی از pooyaonline.com به http://www.pooyaonline.net تغییر کرده است. این در حالی است که آدرس pooyaonline.com به قیمت ۴۰۰ دلار در سایت http://www.mart.ir به فروش گذاشته شده است.
پویا آنلاین اعلام کرده که کلیه اطلاعات کاربران به دومین جدید انتقال داده شده است. اما هیچ توضیحی در خصوص این که اطلاعات کاربران در اختیار شخص سومی قرار گرفته یا خبر داده نشده است.
مدیریت پویا آنلاین در پاسخ به درخواست وبنا برای ارائه اطلاعات بیشتر تا لحظه ارسال خبر جوابی ارسال نکرده اند.

سایت اینترنتی المپیاد جهانی فیزیک ۲۰۰۷

سایت اینترنتی المپیاد جهانی فیزیک ۲۰۰۷

مشاور وزیر آموزش و پرورش و سرپرست کمیته المپیاد جهانی فیزیک گفت: سایت اینترنتی المپیاد جهانی فیزیک ۲۰۰۷به آدرس http://www.ipho2007.ir راه اندازی شد.
محمد سپهری راد روز پنج شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: این سایت به زبان انگلیسی بوده و برنامه ها، اخبار و جدول زمان بندی برگزاری المپیاد ۲۰۰۷ فیزیک را معرفی می کند.
در این سایت، شهر اصفهان که برگزار کننده رقابت ها در سال ۲۰۰۷ می باشد نیز معرفی شده است .
در دیگر بخش های این سایت اطلاعات مربوط به دوره های گذشته المپیاد ، تاریخچه مسابقات و بخش ثبت نام قرار دارد که بخش ثبت نام بزودی فعال خواهد شد.

نتایج کنکور دانشگاه آزاد پنجشنبه در سایت

نتایج کنکور دانشگاه آزاد پنجشنبه در سایت

وبنا – اسامی پذیرفته شدگان آزمون سراسری سال ‌١٣٨۵ دانشگاه آزاد اسلامی روز پنجشنبه ‌١۶ شهریور ماه از طریق سایت‌های اطلاع رسانی مرکز به آدرس‌های http://www.azmoon.com و http://www.azmoon.org منتشر می‌شود.
این سایت با همکاری شرکت افرانت راه اندازی شده است. و به کاربران یاد آوری می شود در زمان استفاده از سایت به نکات زیر توجه داشته باشند.
* برای دریافت نتیجه ورود اطلاعات کامل داوطلب الزامی است.
* نام و نام خانوادگی را به طور کامل، مطابق آن‌چه در فرم‌های ثبت نام نوشته‌اید، وارد کنید.
* صفحه کلید را در حالت فارسی قرار دهید. اگر مرورگر شما از امکانات فارسی بهره‌مند نیست، می‌توانید برای تایپ فارسی از علامت‌های صفحه‌کلید استفاده کنید.

هدیه پارسی بلاگ به کاربران، به مناسبت اعیاد مبارک شعبانیه و روز جهانی وبلاگ !

هدیه پارسی بلاگ به کاربران، به مناسبت اعیاد مبارک شعبانیه و روز جهانی وبلاگ !

آقای فخری مدیر سایت پارسی بلاگ ضمن تبریک این ایام به وبلاگ نویسان عزیز، اعلام کرد. به منظور قدردانی و تشکر از دوست عزیز، امکانات جدیدی را فراهم آورده که انتظار دارد موجب راحتی و افزایش توانایی شما در امر وبلاگ نویسی گردد. این امکانات به شرح ذیل می باشند.
۱- ایجاد تغییرات فنی در ساختار وبلاگ ها که باعث افزایش سرعت لود وبلاگ ها میگردد.
۲- امکان اتصال دامنه اینترنتی به وبلاگ برای کاربران. با این امکان شما میتوانند با تعریف کردن یک دومین در وبلاگ خود از طریق آن دومین به وبلاگتان دسترسی پیدا کنند و اصطلاحا دات کام شوند.(صفحه ی اتصال وبلاگ به دامنه اینترنتی)
۳- امکان ایجاد لینک ادامه مطلب به ساده ترین روش ، با استفاده از تگ مخصوص در متن نوشته. امکان درج ادامه مطلب در سیستم پارسی بلاگ به گونه ای در نظر گرفته شده است که کاربران تنها با درج یک تگ ساده و کوتاه در متن یادداشتشان می توانند مطالب خود را به ادامه مطلب بفرستند و در وبلاگشان از طریق لینک ادامه مطلب در دسترس بازدیدکنندگان قرار بگیرد. این امکان تنها با یک کلیک در جعبه متن امکان پذیر می باشد.
۴- امکان ایجاد پیوندهای روزانه به صورت اتوماتیک به همراه آدرس مستقل جهت استفاده در وبلاگ ها و سایت های دیگر (لینک باکس) این امکان در بخش میهمانان و دوستان، صفحه ی لینک های روزانه قرار دارد
۵- اتوماتیک شدن نمایش ِ وضعیت من در یاهو با استفاده از تگ مخصوص در وبلاگ ها. تا قبل از این برای فعال کردن بخش وضعیت من در یاهو باید این کار را از طریق بخش مدیریت قالب انجام می دادید اما از این به بعد با تعریف یک ای دی در بخش مشخصات کاربری به صورت اتوماتیک وضعیت شما در یاهو به اطلاع بازدیدکنندگان وبلاگتان خواهد رسید.
بدیهیست چنانچه قبلا قالب خود را ویرایش کرده اید باید حتما تگ مربوط به آی دی خود را در قالب قرار دهید. برای کسب اطلاعات بیشتر به صفحه مدیریت قالب مراجعه کنید.
۶- اضافه شدن تگ های مخصوص جهت حذف کردن محدوده بخش های تکمیل نشده وبلاگ ماننده موضوعات یادداشت و … به منظور افزایش سرعت لود صفحه. با استفاده از این تگ ها شما می توانید کادر های اضافی وبلاگ را که تکمیل نگردیده اند مانند موضوعات وبلاگ، درباره خودم، لوگوی وبلاگ، موسیقی وبلاگ، آرشیو یادداشت ها، وضعیت من در یاهو، لوگوی دوستان، لینک دوستان و لینک پیوندهای روزانه و … را تا زمانی که تکمیل گردند حذف کنید.
۷- ایجاد آرشیو با امکان دسترسی از طریق لینک مستقیم

سایت‌گردی دات کام

سایت‌گردی دات کام

سایت‌گردی http://www.sitegardi.com وب ‌سایتی است با سابقه‌ی طولانی و این امکان را برای شما فراهم می کند تا وب‌گردی ‌های خودتان را در آن آغاز کنید.
در این سایت که به صورت لینکدونی روزانه است، شما می‌توانید بهترین و داغ‌ترین لینک‌های هر روز را مشاهده کنید. از نکات مثبت و مهم این سایت که به تازه گی پیاده سازی شده است می‌توان دسته‌بندی شدن لینک‌ها به صورت روزانه و موضوعی را نام برد.
این امکان جدید جستجوی شما را برای خواندن و پیدا کردن اخبار خاص در مورد موضوعی خاص آسان می کند.

نویسنده : امین ثابتی
http://weblog.aminsabeti.com