ورود استارتاپ ها به فرابورس نیاز به مجوز دارد

تاریخ انتشار: ۱۴ دی ۱۳۹۵

به نقل از وبسایت شبکه، طبق تفاهم‌نامه‌ای که سازمان نظام صنفی رایانه‌ای با فرابورس به امضا رسانده، استارتاپ های عضو این سازمان می‌توانند با ارائه درخواست، برای حضور در فرابورس اعلام آمادگی کنند. بدون تردید استارتاپ ها هم برای حضور در فرابورس تمایل دارند؛ اما ناصرعلی سعادت، شرط حضور کسب‌و‌کارهای نوپا را دریافت مجوزهای لازم اعلام کرده است.

رئیس سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور در کنفرانس خبری پنجمین همایش مدیریت و راهبری فناوری اطلاعات که روز گذشته در محل دبیرخانه این سازمان برگزار شد، درخصوص نحوه ورود شرکت‌های نوپای فاقد مجوز فعالیت قانونی به فرابورس گفت: «تمامی شرکت‌های نوپا و استارت‌آپ‌های خواهان ورود به بورس، ملزم به اخذ مجوزهای فعالیت هستند و طبق قوانین بالادستی باید تمامی مجوزها و ضوابط قانونی برای فعالیت یک شرکت را رعایت کرده باشند. در توافق اخیر سازمان نظام صنفی و فرابورس، برای تسهیل ورود شرکت‌های استارت‌آپ حوزه IT به فرابورس تفاوت‌هایی نسبت به شرایط قبلی ورود یک شرکت به بورس ایجاد شده است.

سعادت درخصوص این تفاوت‌‌ها ادامه داد: «در گذشته یک شرکت خواهان ورود به بورس باید ۳ سال سابقه تأسیس و پیشینه سودآوری در ۳ سال آخر فعالیت را داشت؛ اکنون یک شرکت خواهان ورود به بورس با یک سال سابقه تاسیس و داشتن گزارش مالی حسابرسی شده، حتی در صورت زیان‌ده بودن و حتی اگر زیان بیشتر از سرمایه اولیه (مشمول ماده ۱۴۱) داشته باشد، می‌تواند برای ورود به فرابورس درخواست بدهد. این درخواست در کمیته‌ای که چند نماینده سازمان نظام صنفی رایانه‌ای برای ارائه نظر کارشناسی حضور دارند، بررسی می‌شود و براساس امیدنامه ارائه شده، این شرکت می‌تواند وارد فرابورس شود. هم‌اکنون نیز بسیاری از استارت‌آپ‌ها و شرکت‌های نوپا و حتی شرکت‌هایی که ۱۵ سال از تأسیس آنها در حوزه IT می‌گذرد شاید سود ده نباشند؛ اما کاربران زیادی را به خود مشغول کرده‌اند و اپلیکیشن آنها روی گوشی‌های زیادی نصب است و بنابراین امیدنامه این شرکت‌ها مثبت ارزیابی می‌شود.


درباره این مطلب دیدگاهی بنویسید...

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *