برگزاری سومین نبرد برنامه نویسی «هاکاتهران»

تاریخ انتشار: ۲۳ مهر ۱۳۹۳

تازه‌ترین نبرد هاکاتهران در تاریخ ۲۲ مهرماه ۱۳۹۳ در کانون کارآفرینی ایران برگزار شد. در این رویداد ۳۰ نفر از برنامه نویسان به رقابتی چند ساعته پرداختند.

موضوع نبرد برنامه نویسی این دوره ۳ چالش وب سایت هاکارنک  بود که شرکت کنندگان در قالب ۵ تیم به مدت ۲ ساعت به حل آنها پرداختند.
پس از اتمام مسابقه، تیم برنده با تشریح راه حل رسیدن به پاسخ مورد تشویق سایرین قرار گرفتند و از طرف پارس پک (حامی نبرد سوم هاکاتهران) به هر یک اعضای این تیم اعتباری در سرویس های ابری پارس پک به عنوان هدیه اهدا شد.

حامی مالی دومین نبرد هاکاتهران، شرکت پارس پک بود که هزینۀ پیتزاها را به عهده گرفته بود و در ابتدای جلسه در یک سخنرانی چند دقیقه ای در خصوص لزوم کمک به جوامع متن باز (open source) و ادای دین به رویدادهایی اینچنین اشاره کردند.


هاکا گلوبال چیست؟
تعداد HackaCity ها در حال افزایش است و در آینده‌ی نردیک نیز افرادی از هر HackaCity در یک Hackathon جهانی به نام HackaGlobal شرکت میکنند که در یک شهر توریستی برگزار میشود.

هر رویداد Hacka چه مراحلی دارد؟
هر HackaCity دو رویداد متفاوت برگزار میکند.

رویداد اول Brawl نام دارد که شامل یک نبرد برنامه نویسی دو تا سه ساعته است. از آنجایی که زمان این نبرد ها محدود میباشد، شرکت کنندگان به جای ساختن یک محصول، بر سر یک هدف مشخص رقابت میکنند. Brawl ها هر ماه به طور منظرم برگزار میشوند.

رویداد دوم Hackathon نام دارد که دو تا سه روز به طول میکشد و در قالب آن، شرکت کنندگان در قالب چند تیم، تمام مراحل طرح ایده و ساخت نسخه اولیه یک محصول را طی میکنند.

هدف برگزاری HackaTehran چیست؟
جامعۀ برنامه نویسان در دنیا خیلی فعال هستند و با اشتراک گذاری دانش میان یکدیگر باعث رشد و پیشرفت جامعۀ برنامه نویسی می شوند. در ایران کمی اوضاع فرق می کند و برنامه نویسان معمولاً زیاد از فعالیت های یکدیگر اطلاعی ندارند و در اتاق خودشان مشغول کدنویسی هستند. این رویداد باعث می شود که اولاً با همکاران خودشان بیشتر آشنا شوند و شبکه سازی (Networking) در میان آنان به صورت حضوری و مجازی انجام شود، دوم اینکه شرکت هایی که به دنبال نیروهای متخصص می گردند، با حمایت مالی از رویداد می توانند برنامه نویسان خوب و خبره را در این رویدادها شناسایی و جذب نمایند.

چه زبان های برنامه نویسی برای شرکت در این رویداد باید بلد باشیم؟
تسلط به حداقل یک زبان برنامه نویسی برای شرکت در این رویداد کافی است.
برگزارکنندگان هاکاتهران چه کسانی هستند؟
آقایان آریا مینایی، حمیدرضا احمدی و پویا کندری تیم برگزارکنندۀ هاکاتهران هستند. این رویداد به حمایت کانون کارآفرینی ایران برگزار شده و در حال حاضر برگزاری آن در دفتر این سازمان مردم نهاد انجام می شود.

برای شرکت در این رویداد چه کار کنم؟
تنها کافیست به سایت هاکا گلوبال بخش تهران  مراجعه کنید. شرکت در این رویداد برای برنامه نویسان رایگان است.

برای حمایت مالی در این رویداد چه کار کنم؟
اگر شرکتی هستید که مایلید در این رویداد حامی مالی شوید، می توانید با این آدرس الکترونیکی  در ارتباط باشید.

 

یک دیدگاه برای این مطلب ارسال شده است

درباره این مطلب دیدگاهی بنویسید...

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *