نهمین «استارتاپ ویکند» تهران توسط زنان استارت می‌خورد

تاریخ انتشار: ۱۸ شهریور ۱۳۹۳

برای نهمین دوره متوالی، رویداد استارتاپ ویکند تهران به همت کانون کارآفرینی ایران روزهای ۵ تا ۷ شهریور ماه در تهران برگزار می‌شود. این رویداد قرار است ویژه بانوان باشد، چرا که طبق آمار استارتاپ ویکند تهران، زنان به طور متوسط تنها ۱۸ درصد شرکت‌کنندگان دوره های قبل را تشکیل داده‌اند.

استارتاپ ویکند تهران به طور مستقل توسط کانون کارآفرینی ایران و با کمک و حمایت دانشگاهها، سازمان‌ها و شرکت‌های معتبر داخلی انجام می‌شوددر این رویداد سخنرانان،‌ داوران و مربیانی چون نادره شاملو، مشاور و اقتصاددان ارشد در بانک جهانی، سارا یوسینگر، نماینده استارتاپ ویکند جهانی،  سادیا خان، مدیر اجرایی شرکت (SELAR) و چند تن از زنان کارآفرین حضور خواهند داشت.

استارتاپ ویکند یک رویداد آموزشی-تجربی (EXPERIENTAL EDUCATION) در سراسر دنیاست که در ۳ روز متوالی انتهای هفته برگزار می‌شود. در این برنامه شرکت‌کنندگان پرانگیزهای شامل برنامه‌نویسان، مدیران تجاری، عاشقان استارتاپ، بازاریاب‌ها و طراحان گرافیک گرد هم می‌آیند تا طی ۵۴ ساعت ایده‌هایشان را مطرح کنند، گروه تشکیل بدهند و هر گروه ایده‌ای را اجرا کند.

روال برگزاری استارت آپ ویکند ها طبق استانداردهای جهانی به این شکل است که از چهارشنبه شروع و روز جمعه به پایان می رسدبرنامه جهانی استارتاپ ویکند تا کنون بیش از هزار بار در بیش از ۴۸۰ شهر دنیا برگزار شده و شبکه پهناوری از مشتاقان کارآفرینی را پدید آورده است. این برنامه از ساعت ۶ بعد از ظهر روز چهارشنبه آغاز و تا ساعت ۹ شب روز جمعه ادامه دارداین رویداد در سطح جهانی توسط برندهای معتبری همچون گوگل، مایکروسافت، آمازون و … حمایت تجاری می شود.