صداوسیما از سایت‌های منتشر کننده فیلم شکایت نکرده است

تاریخ انتشار: ۷ اردیبهشت ۱۳۹۱

وبنا – هفته گذشته در پی انتشار خبری در خبرگزاری فارس مبنی بر شکایت سازمان صداوسیمای جمهوری اسلامی ایران از شبکه‌های “نصر تی.وی“، “صدای میقات” و “فارس تی.وی”، پایگاه خبری «وبلاگ نیوز» با خبر شد که حداقل از یک سایت منتشر کننده تصویر دیگر از سوی صداوسیما شکایتی مطرح شده است.

از این‌رو با پیگیری‌های صورت گرفته، منابع آگاه به «وبلاگ نیوز» گزارش دادند که از حداقل ۱۸ سایت در این زمینه از سوی این سازمان طرح شکایت شده است.

با این‌حال، سیدتقی سهرابی، مدیرکل روابط عمومی سازمان صداوسیما در واکنش به انتشار این خبر، ضمن تکذیب آن به خبرگزاری مهر گفت: سازمان صدا و سیما در ۸سال گذشته حتی یک شکایت از فرد حقوقی و حقیقی نداشته است.

سهرابی در ادامه افزوده است که این سازمان به وظایف خود در چارچوب‌های مشخص عمل می‌کند و به اعتقاد او این موضوع آنقدر مهم ارزیابی نشده که موجب واکنشی از سوی رسانه ملی شود.

مدیرکل روابط عمومی صداوسیما با تاکید بر اینکه قانون تولید و پخش برنامه‌های رسانه‌ای را به رسانه ملی واگذار کرده است، تصریح کرد: بی‌شک اگر تخلفی ادر این زمینه صورت بگیرد نیز قانون با آن برخورد می‌کند و نیازی به شکایت صدا و سیما نیست. چرا که چنین موضوعاتی به قانون برمی‌گردد و اگر خلافی نقض قانون صورت بگیرد قطعا قوه قضاییه با آن برخورد خواهد کرد.

سهرابی همچنین درباره تاسیس شبکه اینترنتی تلویزیونی جبهه پایداری اظهار کرد: صدا و سیما برای این امر مجوزی صادر نکرده است و با این حال اگر این حرکت خلاف قانون ارزیابی شود، این قوه قضاییه است که واکنش نشان می‌دهد.

مدیر کل روابط عمومی صدا و سیما یادآور شد: اصلا در معاونت‌های سازمان بخشی به نام معاونت حقوقی وجود ندارد که سایت‌ها به آن پرداخته‌اند.

به نقل از وبلاگ نیوز

درباره این مطلب دیدگاهی بنویسید...

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *