سرمایه گذاری شتاب‌ دهنده هاب اصفهان در ۵ استارتاپ

تاریخ انتشار: ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۰
شتاب‌ دهنده هاب اصفهان

گزارش عملکرد ۳ ماهه (بهمن ۹۹ تا فروردین ۱۴۰۰) شتاب‌ دهنده هاب اصفهان منتشر شد. هاب اصفهان که حرکت اول در لیست سهام‌داران آن دیده می‌شود از بهمن ۹۹ تا فروردین ۱۴۰۰، ۲۳ درخواست برای شرکت در دوره شتابدهی دریافت کرده که پس از رد کردن درخواست ۱۸ استارتاپ در غربالگری اولیه، با درخواست ۵ استارتاپ برای ورود به دوره پیش شتاب‌دهی و راستی آزمایی موافقت کرده است. آنطور که در این گزارش اعلام شده، دلیل رد شدن درخواست شرکت در دوره شتابدهی ۱۸ استارتاپ توسط هاب اصفهان ناقص بودن تیم، خوب نبودن و تکراری بودن ایده و مدل کسب و کار بوده است.

به گزارش وبنا، از ۵ استارتاپی که در این دوره زمانی برای شرکت در دوره پیش شتابدهی و راستی آزمایی هاب اصفهان پذیرفته‌ شده‌اند، استارتاپ‌های تراول گرام، وینوپر و ایرانگرد در حوزه گردشگری، استارتاپ گرین اج در حوزه اینترنت اشیا و استارتاپ هیرا در حوزه شهر هوشمند فعالیت می‌کنند.

هاب اصفهان در بازه زمانی بهمن ۹۹ تا فروردن ۱۴۰۰، همچنین با استارتاپ‌های جیم شو در حوزه سلامت دیجیتال و آرکا در حوزه هوش مصنوعی و مارکت پلیس اقدام به عقد قرارداد برای شتابدهی کرده است. افزون بر این دوره شتابدهی استارتاپ‌های فیترفیکس در حوزه محتوا و زیماتک در حوزه بازی سازی در این بازه زمانی به پایان رسیده است.


 

اخبار اکوسیستم استارتاپی را از کانال تلگرام وبنا دنبال کنید

 

به طور که براساس این گزارش، هاب اصفهان استارتاپ‌های فیترفیکس، زیماتک، جیم شو، آرکا و تراول گرام را شتابدهی و در آن‌ها سرمایه‌گذاری کرده است. در حال حاضر هاب اصفهان در ازای شتابدهی و سرمایه‌گذاری صورت گرفته در این استارتاپ‌ها ۷ درصد از سهام فیترفیکس، ۷ درصد از سهام زیماتک، ۲۰ درصد از سهام جیم شو و ۲۰ درصد از سهام آرکا را در اختیار دارد. همچنین ۹ استارتاپ هیرا، وینوپر، گرین اج، ایرانگرد، ابر سفید، پلیس عمومی، رادار ۳۶۱، نوو و پوآرو در مرحله پیش شتابدهی هاب اصفهان قرار دارند.

آنطور که در این گزارش اعلام شده، استارتاپ‌ها برای دریافت خدمات شتابدهی توسط شتابدهنده هاب اصفهان باید مراحل ارائه درخواست شتابدهی،  بررسی و انتخاب ایده، مصاحبه و پذیرش اولیه، پیش شتابدهی، ارزیابی و انتخاب طرح های شتابدهی، عقد قرار داد و دوره شتابدهی را طی کنند تا در پایان در «روز هاب» خود را به سرمایه‌گذاران برای جذب سرمایه معرفی کنند.

تیم‌های شرکت‌کننده در دوره شتاب‌دهی شتاب‌ دهنده هاب اصفهان مجموعا ۳۸ ساعت منتورشیپ و ۱۴ ساعت وبینار آموزشی دریافت می‌کنند.

 

 

درباره این مطلب دیدگاهی بنویسید...

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *