با حضور ستاری:

۳ مرکز نوآوری دانشگاه صنعتی امیرکبیر افتتاح شد

تاریخ انتشار: ۱۲ بهمن ۱۳۹۹

۳ مرکز نوآوری مهندسی پلیمر و رنگ، مهندسی هوافضا و عمران و محیط زیست دانشگاه صنعتی امیرکبیر افتتاح شد.

به گزارش وبنا به نقل از دانشگاه صنعتی امیرکبیر، مراکز نوآوری مهندسی پلیمر و رنگ، مهندسی هوافضا و عمران و محیط زیست دانشگاه صنعتی امیرکبیر امروز با حضور دکتر سورنا ستاری معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری و دکتر سید احمد معتمدی رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر افتتاح شد.

دکتر سید احمد معتمدی رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر در حاشیه این مراسم گفت: ایجاد مراکز نوآوری و فناوری از دو سال گذشته در دانشکده‌های دانشگاه آغاز شد. فعالیت این مراکز جدا از فعالیت‌های مربوط به برج فناوری ابن سینا و برج فناوری شماره ۲ دانشگاه است.


وی افزود: برج‌های فناوری در حاشیه دانشگاه خیلی مفید هستند اما برنامه داشتیم در دل دانشگاه نیز مراکز فناوری داشته باشیم تا اساتید و دانشجویان بیشتر در این حوزه فعالیت کنند.

رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر با بیان اینکه این مدل در هیچ دانشگاهی پیاده سازی نشده و دانشگاه صنعتی امیرکبیر اولین دانشگاه در کشور است که این مدل را اجرایی کرده است، گفت: با افتتاح این ۳ مرکز درحال حاضر ۹ مرکز نوآوری و فناوری در دانشکده‌های دانشگاه راه اندازی شده است که برنامه داریم در دیگر دانشکده‌ها نیز این مراکز راه اندازی شوند.

وی خاطرنشان کرد: در این مراکز فعالیت‌های مربوط به پیش رشد انجام می‌شود پس از آن در برج فناوری ابن سینا و برج فناوری شماره ۲ دانشگاه شرکت‌های دانش بنیان شکل می‌گیرند و پس از اینکه شرکت‌های دانش بنیان به بلوغ لازم رسیدند جذب سرمایه گذاری بخش خصوصی انجام می‌شود که تاکنون نیز چندین سرمایه گذار خصوصی برای این فعالیت اعلام آمادگی کرده اند.

معتمدی با بیان اینکه موضوع تامین فضای پردیس نوآوری و فناوری دانشگاه درحال پیگیری است، گفت: معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برای راه اندازی مراکز فناوری دانشکده‌های این دانشگاه کمک‌های خوبی داشته به نحوی که فضای فیزیکی و بخشی از نیازها از سوی دانشگاه تأمین و تجهیز مراکز با کمک معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری انجام شده است.

وی ادامه داد: امسال در قراردادهای صنعتی چهار برابر سال گذشته قرارداد منعقد شده است که نشان می‌دهد ما با موفقیت به سمت دانشگاه نسل سوم و تأثیرگذاری در گردش اقتصادی کشور حرکت کرده ایم. هم اکنون ۲۹۸ شرکت دانش بنیان در این دانشگاه فعالیت می‌کنند. تا پایان اردیبهشت ۱۴۰۰ دومین برج فناوری دانشگاه نیز با حمایت معاونت علمی راه اندازی می‌شود.

درباره این مطلب دیدگاهی بنویسید...

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *