ستاری:

دانشگاه‌ها با ایجاد مراکز نوآوری می‌توانند درآمدزایی کنند

تاریخ انتشار: ۱۲ بهمن ۱۳۹۹

معاون علمی و فناوری گفت: توسعه مراکز نوآوری و ایجاد شرکت‌های دانش بنیان در دانشگاه‌ها آغاز شده که به درآمدزایی دانشگاه‌ها کمک بسیاری کرده است.

به گزارش وبنا به نقل از دانشگاه صنعتی امیرکبیر، دکتر سورنا ستاری در حاشیه افتتاح ۳ مرکز نوآوری در دانشگاه صنعتی امیرکبیر در جمع خبرنگاران گفت: حرکت جدیدی که برای توسعه مراکز نوآوری و ایجاد شرکت‌های دانش بنیان در دانشگاه‌ها آغاز شده که به درآمدزایی دانشگاه‌ها کمک بسیاری کرده است.

وی ادامه داد: دانشگاه‌ها از این طریق می‌توانند خود را تأمین کنند و این اقدامات می‌تواند به یک فرهنگ عمومی در راستای حمایت از ساخت داخلی، تولید فناوری و نزدیکی دانشگاه به مردم و تأثیرگذاری دانشگاه در جامعه تبدیل شود که سیاست اصلی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری است.


در حاشیه این مراسم دکتر سورنا ستاری معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری از چهار مرکز نوآوری فعال در دانشکده‌های مهندسی انرژی، مهندسی برق، نفت و مکانیک دانشگاه صنعتی امیرکبیر بازدید کرد.

معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری در ادامه این مراسم از دستگاه میکروسکوپ الکترونی عبوری (TN) که برای آزمایشگاه برج فناوری دانشگاه صنعتی امیرکبیر به تازگی خریداری شده است نیز بازدید کرد.

درباره این مطلب دیدگاهی بنویسید...

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *