سفری آسان و آموزنده به عمق بلاک‌چین؛

رویداد عمق بلاک ‌چین ۲ بهمن ۹۹ به صورت حضوری و آنلاین برگزار می‌شود

تاریخ انتشار: ۱ بهمن ۱۳۹۹
رویداد عمق بلاک ‌چین

رویداد عمق بلاک ‌چین با هدف آسان‌سازی فهم سازوکار فناوری بلاک‌چین و روشن‌سازی تبعات مثبت و منفی آن از منظر فنی، امنیت سایبری، روانشناسی و اجتماعی، در تاریخ ۲ بهمن ۹۹ برگزار می‌شود. در این رویداد که از ساعت ۱۵ تا   ۱۸پنجشنبه آینده به صورت حضوری و آنلاین برگزار خواهد شد متخصصان حوزه مختلف در رابطه با فناوری بلاک‌چین سخنرانی می‌کنند.

بلاک‌چین اصطلاح و فناوری جدیدی است که در چند سال گذشته با جا افتادن رمزارزها راه خود را به ادبیات حوزه فناوری جهان باز کرده است. در ابتدا که شناخت صحیح و کاملی از بلاک‌چین برای عموم مردم و مسئولان وجود نداشت، شاهد اظهار نظرهایی برای برطرف کردن مشکلات ریز و درشت با استفاده از بلاک‌چین بودیم و از دانش کم مخاطبان در این حوزه برای رسیدن به مقاصد مختلف بهره‌برداری می‌شد. این موضوع هرچند کمتر ولی هنوز هم مشاهده می‌شود و آنطور که باید آشنایی با این فناوری برای عموم مردم اتفاق نیفتاده است. از این رو ضروری است که در رابطه با ظرفیت‌های بلاک‌چین بیش از پیش به زبان ساده سخن گفت.

در رویداد عمق بلاک ‌چین به زبان ساده به سوالات زیر پاسخ داده خواهد شد:

  • بلاک‌چین چیست؟
  • نقش فناوری بلاک‌چین در رمزارزها چیست؟
  • ظرفیت بلاک‌چین محدود به استفاده در حوزه رمزارزهاست؟
  • بلاک‌چین چه نقشی در امنیت سایبری دارد؟
  • بلاک‌چین چگونه به حفاظت از حق کپی رایت آثار هنری و فرهنگی کمک می‌کند؟
  • چگونه می‌توان بر اثرات روانی تبلیغات سو مرتبط با فناوری بلاک‌چین غلبه کرد؟
  • بلاک چین چگونه از انتشار فیک‌نیوز جلوگیری می‌کند؟
  • بلاک‌چین توسعه نسل جدید وب‌سایت‌ها را متحول خواهد کرد؟

سخنرانان زیر در بخش‌های مختلف رویداد عمق بلاک‌چین به سوالات فوق پاسخ خواهند داد:

مکانیزم بلاک‌چین

علی خوش‌خلق،کارشناس سامانه‌های نهفته، زهرا نیکوعقیده، کارشناس تحقیق و توسعه و بهزاد قاسمی،کارشناس امنیت سایبری در رابطه با پیاده سازی یک شبکه بلاکچین در رویداد سخنرانی خواهند داشت.


در قدرت بی‌نهایت بلاک‌چین

در بخش قدرت بی‌نهایت بلاک‌چین سجاد عمرانی و کیانا شعبانی که طراح و گرافیست هستند در رابطه با حق کپی‌رایت در بلاک‌چین سخن خواهند گفت. محمد امین ناطقیان، فعال حوزه رسانه نیز در رابطه با جلوگیری از انتشار فیک نیوز صحبت خواهد کرد. زهرا نیکو‌عقیده، کارشناس تولید محتوا درباره بررسی تاثیر اجتماعی بلاکچین و پژوهش سخنران دیگر این بخش رویداد عمق بلاک‌چین است که در رابطه با موضوع بلاک‌چین و تولید محتوا سخنرانی خواهد کرد.

دنیای رمزارزها

بهزاد قاسمی، کارشناس امنیت سایبری و زهرا نیکوعقیده، کارشناس تولید محتوا و پژوهش در رابطه با نقش بلاک‌چین در دنیا رمزارزها سخنرانانی خواهند داشت.

 بررسی بلاک‌چین از دیدگاه روانشناسی

دکتر محمد کریمی، روانکاو و روانشناس بالینی سخنران بخش بررسی بلاک‌چین از منظر روانشناسی رویداد عمق بلاک‌چین است که تلاش خواهد کرد افراد حاضر در رویداد را در برابر عواقب روانی سواستفاده‌ها از این فناوری ایمن کند.

امنیت بلاک‌چین و امنیت سایبری

بهزاد قاسمی، کارشناس امنیت سایبری و و علی خوش‌خلق، کارشناس سامانه‌های نهفته در رابطه با نقش بلاک‌چین در بالا بردن امنیت سایبری سخنرانی و امنیت سایبری را از این منظر آسیب‌شناسی خواهند کرد.

 وب ۳

بهزاد قاسمی،کارشناس امنیت سایبری و سید امیرمحمد حسینی،کارشناس حوزه وب در بخش وب ۳ در رابطه با آینده وب و نسل جدید وب‌سایت‌ها که بر بستر بلاک‌چین توسعه داده می‌شوند سخنرانی خواهند کرد.

برای ثبت نام و کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با رویداد عمق بلاک ‌چین اینجا کلیک کنید

 

 

درباره این مطلب دیدگاهی بنویسید...

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *