دبیر شورای اجرایی فناوری اطلاعات توضیح داد:

اتصال ۵۰ پایگاه اطلاعاتی در سامانه جامع رفاه ایرانیان 

تاریخ انتشار: ۲۱ دی ۱۳۹۹

دبیر شورای اجرایی فناوری اطلاعات با اشاره به دریافت اطلاعات افراد در سامانه جامع رفاه ایرانیان گفت، که برای به روز بودن اطلاعات، ۵۰ پایگاه اطلاعاتی در سامانه رفاه ایرانیان ‌به یکدیگر متصل هستند.

رضا باقری اصل دبیر شورای اجرایی فناوری اطلاعات با اشاره به دلایل پیشرفت شتابان تکنولوژی در سال‌های اخیر اظهار کرد: در سال‌های گذشته زیرساخت‌ها برای پیشرفت تکنولوژی در کشور ایجاد شد، بنابراین با شیوع بیماری کرونا و لزوم رعایت فاصله اجتماعی استفاده از تکنولوژی با توجه به وجود زیرساخت‌ها به سرعت در کشور فراگیر شده است.

دبیر شورای اجرایی فناوری اطلاعات بیان کرد: در دولت دهم  با تصویب قانون هدفمندی یارانه ها، اطلاعات مردم بر اساس خوداظهاری دریافت شد.


وی تصریح کرد: از سال ۹۲ به بعد با تجمیع اطلاعات ثبتی از دستگاه های مختلف آزمون وسع سنجی انجام شد و۲۰ میلیون نفر از لیست دریافت یارانه حذف شدند که این طرح با کمترین میزان شکایت مواجه شد زیرا اطلاعات افراد به روز و قابل دسترس خود آنها بود.

اتصال ۵۰ پایگاه اطلاعاتی

باقری اصل درباره سامانه جامع رفاه ایرانیان توضیح داد: این سامانه توسط وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی راه‌اندازی شده و وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات دیتاهای آن را  ایجاد کرده‌ است. این سامانه در اعمال سیاست‌های حمایتی دولت موثر عمل می‌کند.

وی ادامه داد:  ۵۰ پایگاه اطلاعاتی اعم از هویتی، مالی، تحصیلی و غیره بهم متصل هستند  و این اطلاعات را با استفاده از کدملی ارایه می‌کنند در این زمینه مردم به ۱۰ دهک و ۱۰۰ صدک تقسیم شده‌اند.

باقری اصل خاطرنشان کرد: ابزارهای توسعه این سامانه در حال حاضر تکمیل شده است تا پایان سال جاری داده‌ها به روز می‌شود و هرتغییری در خانوار ثبت خواهد شد.

وی ادامه داد: به عنوان مثال اگر به شخصی آسیبی وارد شود یا خانواده ای سرپرست خود را از دست دهد در این سامانه ثبت می‌شود و موجب تغییر در سطح خانوار می‌شود. البته حریم خصوصی در این زمینه رعایت شده است.

دبیر شورای اجرایی فناوری اطلاعات توضیح داد: در این سامانه، اطلاعات پردازش شده وجود دارد به طوری که متوسط گردش بانکی ماهانه، قیمت خودرو بدون ذکر نام خودرو و غیره درج شده است

هویت خود را اجاره ندهید

وی با اشاره به وجود افرادی که هویت خود را اجاره می‌دهند تصریح کرد: معدود افرادی هستند که هویت و کارت ملی خودشان را برای واردات تلفن همراه و غیره اجاره می‌دهند آنها از سبدهای حمایتی، بیمه رایگان درمان، دریافت وام و سایر حمایت‌های دولت محروم می‌شوند. در واقع این عده خود را از حمایت های اجتماعی محروم می کنند.

منبع: مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات

مطالب مرتبط:

از سامانه جامع رفاه ایرانیان رونمایی شد

درباره این مطلب دیدگاهی بنویسید...

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *