رییس سازمان فناوری اطلاعات در مراسم رونمایی از طرح های پست بانک؛

 پوشش اینترنت کشور به ۹۴ درصد رسیده است

تاریخ انتشار: ۹ آذر ۱۳۹۹

رییس سازمان فناوری ایران با بیان اینکه پست بانک خود را به عنوان بانک پیشرو در استفاده از فناوری اطلاعات معرفی کرده است، اظهار کرد: پست بانک به سوی بانکداری الکترونیکی حرکت رو به پیشرفتی را آغاز کرده است.

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، امیر ناظمی رئیس سازمان فناوری اطلاعات در مراسم رونمایی از طرح‌های پست‌بانک ایران با تأکید بر اینکه این فراگیری هم جنبه زیرساختی و هم خدمات محتوا دارد، تصریح کرد: فراگیری در حوزه خدمات به معنای این است که خدماتی ارائه شود که گروه‌های مختلف با نیازمندی‌های خاص بتوانند از این خدمات استفاده کنند و در حوزه بانکی و مالی که گسترش و فراگیری خدمات موردتوجه بیشتری است اولین موضوع احراز هویت افراد بدون نیاز به حضور برای استفاده از خدمات مالی است.

وی افزود: دومین موضوع دسترس‌پذیری خدمات بانکی است که به معنای آنکه هر گروه از مشتریان با توجه به نیازمندی‌های خاصی که دارند بتواند از آن خدمات استفاده کنند.


رئیس سازمان فناوری بابیان اینکه بسیاری از مواقع تصور ما این است که میزان استفاده از یک نیازمندی خاص کم است، خاطرنشان کرد: وقتی به یک مسئله توجه می‌کنیم که به‌طور متوسط گروه‌های خاصی نیازمند این خدمات می‌شوند و امروز بر همین اساس خدمات مرتبط با فناوری اطلاعات و دسترس‌پذیری در حوزه بانکی و مالی در پست‌بانک رونمایی می‌شود.

ناظمی با تأکید بر اینکه رابطه بانک‌ها و فناوری اطلاعات یک ارتباط دوسویه است، گفت: بانک‌ها از یک‌سو از فناوری اطلاعات استفاده می‌کنند تا خدمات مالی بهتری به شهروندان ارائه دهند و ابزارهایی مانند کیف پول الکترونیکی و احراز هویت و حتی ابزارهای مرتبط با شفافیت مالی در این دسته قرار دارند و از سوی دیگر بانک‌ها با حمایت از صندوق‌های جسورانه به توسعه تکنولوژی فناوری اطلاعات کمک می‌کنند.

ناظمی با اشاره به اینکه هشت سال پیش میزان دسترسی به فناوری اطلاعات در کشور ۲۲ درصد بوده و امروز با استراتژی‌های وزارت ارتباطات ۸۱ درصد مردم حداقل هفته‌ای یک‌بار از اینترنت استفاده می‌کنند، اظهار کرد: در حال حاضر سطح پوشش اینترنت در کشور به ۹۴ درصد رسیده است.

رئیس سازمان فناوری اطلاعات بابیان اینکه یکی از استراتژی‌های اصلی وزارت ارتباطات و فناوری فراگیری خدمات فناوری اطلاعات در کشور بوده است، افزود: ایران به‌عنوان یکی از کشورهای دارای رشد بالا در فراگیری فناوری اطلاعات برای سومین سال پیاپی توسط ITU انتخاب‌شده است.

رئیس سازمان فناوری اطلاعات ایران بابیان اینکه پست‌بانک به‌عنوان یکی از بانک‌های پیشرو در استفاده از فناوری اطلاعات در حوزه بانکداری معرفی کرده است، اظهار کرد: پست‌بانک به‌سوی بانکداری الکترونیکی حرکت روبه‌پیشرفت را آغاز کرده است.

ناظمی با تقدیر از کنشگران اجتماعی که مسئله دسترس‌پذیری را به یک موضوع عمومی تبدیل کرده‌اند، گفت: امروز استفاده از خدمات بانکی برای نابینایان مسیر می‌شود و این موضوع با پیگیری نابینایانی رقم خورد که این موضوع را تبدیل به یک دستور کار سیاستی کردند.

درباره این مطلب دیدگاهی بنویسید...

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *