قابل توجه افراد و تیم‌های علاقمند به صنعت بازی؛

فرصت ارسال مقالات و آثار به جایزه بازی‌های جدی ۱۳۹۹ تمدید شد

تاریخ انتشار: ۴ آذر ۱۳۹۹

 رویداد جامع جایزه بازی‌های جدی که هرسال توسط بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای به عنوان تنها متولی این صنعت و با جذب حامیان این حوزه، برگزار می‌شود این دوره نیز با میلیون‌ها تومان جایزه و شبکه بزرگی از حامیان و همکاران، فرصتی برای مشارکت در رشد بازی‌های جدی در کشور را فراهم نموده است. این رویداد که امسال به دلیل شرایط کرونایی کشور و لزوم رعایت پروتکل‌های بهداشتی در هر  سه بخش به‌صورت آنلاین برگزار می‌شود، در تلاش است تا زیرساخت‌های علمی و صنعتی را برای توسعه بیش‌از پیش بازی‌های جدی در کشور فراهم و حلقه‌های توسعه را از تحقیقات دانشگاهی تا تجاری‌سازی محصولات موجود در صنعت تقویت کند.
طبق اعلام دبیرخانه این رویداد ۳۰ آبان آخرین فرصت ارسال اثر، ارسال مقاله و ثبت‌­نام فردی یا گروهی برای شرکت در این رویداد بود. اما بنا به درخواست‌های بسیار برای تمدید زمان ثبت‌نام در هکاتون و ارسال مقالات و آثار به سمپوزیوم و جشنواره، دبیرخانه رویداد با تمدید مهلت یک هفته‌ای به علاقمندان به شرکت در این رویداد فرصت داده که تا ۷ آذر ماه برای ارسال مقالات و آثار خود به چهارمین دوره جایزه بازی‌های جدی  ۱۳۹۹ اقدام کنند.

برای یادآوری دوباره بد نیست بخش‌های مختلف چهارمین دوره جایزه بازی‌های جدی ۱۳۹۹ را با هم مرور کنیم تا در کم و کیف و جزئیات برگزاری آن قرار بگیریم:


بخش جشنواره بازی جدی سال ۱۳۹۹ در این دوره نیز میزبان آثار تولید شده در این زمینه است. صاحبان اثر می‌توانند بازی خود را (نسخه جدید یک بازی یا نسخه به‌روزرسانی شده بازی در دوره‌های قبل جشنواره)  برای دبیرخانه جایزه ارسال کنند. پس از دریافت آثار ارسالی، بازی‌های جدی در سه مرحله مورد داوری تولید، داوری تجاری و داوری علمی قرار می‌گیرند و پس از بررسی‌های داوران، تیم‌های منتخب در فینال، به ارائه دستاوردهای خود خواهند پرداخت. در مجموع بیش از ۲۰۰ میلیون تومان جایزه در انتظار برندگان این بخش خواهد بود. برای ارسال اثر به جشنواره بازی جدی سال ۱۳۹۹ اینجا کلیک کنید.

بخش هکاتون بازی‌های جدی ۱۳۹۹ یک رویداد بازی‌سازی سه‌روزه است که در تهران، تبریز و اصفهان برگزار خواهد شد. امسال به دلیل همه‌گیر شدن ویروس کرونا و همچنین توجه به مدیریت فردی در این شرایط به‌عنوان مسئله‌ای مهم، وزارت ورزش و جوانان با ارائه موضوع «مهارت‌های زندگی: مواجهه با همه‌گیری بیماری‌ها» حامی مالی و طراح مسئله این رویداد در این سه استان است. قرار است از بهترین بازی‌های رومیزی یا دیجیتالی در این بخش نیز تقدیر شود و در مجموع بیش از ۱۰۰ میلیون تومان جایزه در انتظار برندگان این بخش خواهد بود. برای ثبت‌­نام فردی یا گروهی درهکاتون بازی­‌های جدی ۱۳۹۹ اینجا کلیک کنید.

بخش سمپوزیوم بازی‌های جدی ۱۳۹۹ پذیرای مقالات تخصصی و کارگاه­های آموزشی در حوزه بازی‌های جدی است و به میزبانی دانشکده مدیریت و حسابداری علامه طباطبائی برگزار خواهد شد. مقالات ارسالی به این بخش حتماً باید به زبان انگلیسی باشند و داوری مقالات با هدف افزایش کیفیت مقالات ارسال شده، سخت‌گیرانه و در سطح مقالات علمی-پژوهشی خواهد بود. درمجموع بیش از ۲۰ میلیون تومان جایزه به مقالات منتخب در این بخش تعلق خواهد گرفت و مقالات پذیرفته شده برای نمایه‌سازی به پایگاه استنادی IEEE Xplore ارسال خواهد شد. برای ارسال مقاله به سمپوزیوم بازی‌های جدی ۱۳۹۹ اینجا کلیک کنید.

منبع: اداره ارتباطات و امور بین‌الملل بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای

درباره این مطلب دیدگاهی بنویسید...

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *