در پی توافق صندوق پژوهش و فناوری سپهر با ستاد فرهنگ‌سازی اقتصاد دانش‌بنیان معاونت علمی ریاست جمهوری؛

اعطای تسهیلات ۱میلیارد ریالی به شرکت‌های خلاق

تاریخ انتشار: ۲ آذر ۱۳۹۹

صندوق پژوهش و فناوری سپهر در توافق با ستاد فرهنگ‌سازی اقتصاد دانش‌بنیان و توسعه صنایع نرم و خلاق، طرح اعطای تسهیلات «حامی خلاق» را آغاز کرد.

با توجه به افزایش روز افزون تعداد شرکت‌های خلاق و ازدیاد استارتاپ‌های فعال در حوزه صنایع خلاق و نرم، ستاد فرهنگ‌سازی اقتصاد دانش‌بنیان و توسعه صنایع نرم و خلاق، تلاش دارد تا نیاز این زیست‌بوم به منابع مالی را تامین کند.

این ستاد در راستای تنوع بخشی به منابع مالی در دسترس، توافق‌نامه‌های دو یا چند جانبه‌ای را با بسیاری از صندوق‌های مالی و اعتباری به امضاء رسانده است.


صندوق پژوهش و فناوری سپهر، یکی از این صندوق‌ها است که به شرکت‌های نوآور تسهیلات ارائه می‌کند. این صندوق در توافقی با ستاد فرهنگ‌سازی اقتصاد دانش‌بنیان و توسعه صنایع نرم و خلاق، یک بسته حمایت مالی به نام «حامی خلاق» را عرضه کرده است.

این بسته ویژه شرکت‌های خلاق تدوین شده است و به محصولات و طرح‌های تعلق می‌گیرد که در حوزه صنایع نر و خلاق، ارائه شده باشد. بر اساس طرح «حامی‌خلاق» تسهیلات مالی به شرکت‌های خلاق تا سقف ۱ میلیارد ریال پرداخت خواهد شد. سود این تسهیلات ۸ درصد در نظر گرفته شده است. مدت زمان بازپرداخت برای این تسهیلات ۱۲ ماه در نظر گرفته شده است. سه ماه آغازین پس از دریافت بسته حمایت مالی به عنوان تسهیلات در نظر گرفته شده است.

شرکت‌های خلاق دریافت کننده تسهیلات حامی خلاق، سپس این تسهیلات را در بازه زمانی ۹ ماهه تصفیه خواهند کرد. این شرکت‌ها می‌توانند تسهیلات را در سه قسط، در ماه‌های ششم، نهم و دوازدهم پرداخت کنند.

این صندوق در نظر دارد تا با توجه به یک سامانه اعتبارسنجی، سقف تسهیلات و میزان وثائق و تضامین در نظر گرفته شده را تعیین کند. شرکت‌های خلاق از ۲۸ آبان ماه تا ۲۲ بهمن ماه سال جاری فرصت دارند تا طرح‌ها و درخواست‌های خود را برای دریافت این تسهیلات ارائه کنند.

درباره این مطلب دیدگاهی بنویسید...

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *