ارائه ۶ بسته حمایتی بیمه ای به دانش بنیان ها

تاریخ انتشار: ۲۵ آبان ۱۳۹۹

شبکه فناوری و نوآوری معاونت علمی و فناوری از ارائه ۶ بسته بیمه‌ای برای پوشش ریسک‌ دارایی‌ شرکت‌های دانش‌بنیان و محصولات آنها خبر داد.

به گزارش وبنا به نقل از معاونت علمی و فناوری، فناوری و نوآوری معاونت علمی و فناوری اعلام کرد که خرید بیمه تکمیلی درمان توسط شرکتهای دانش بنیان امکان پذیر شده است. نرخ و شرایط اعلامی نیز حداکثر ۱۵ روز از تاریخ نامه اعتبار خواهد داشت و در صورت هرگونه افزایش ضریب تعرفه هزینه های درمانی، حق بیمه اعلام شده مورد تجدید نظر قرار خواهد گرفت.

همچنین، شرکت‌های متقاضی بیمه درمان باید حداقل نیمی از کارکنان خود را به همراه اعضای خانواده تحت تکلف آنها را مطابق با لیست بیمه تامین اجتماعی برای بیمه معرفی کنند.


با توجه به توافق صورت گرفته، در صورتی که متقاضیان طرح بیمه تکمیلی درمانی از خدمات بیمه تامین اجتماعی و سایر خدمات بیمه‌ای نیز بهره‌مند باشند، باز هم می‌توانند از این طرح بیمه‌ای استفاده کنند.

در صورتی که بیمه شدگان  این طرح از خدمات بیمارستان‌های غیر طرف قرارداد استفاده کنند، هزینه‌ها با اصل صورت‌حساب براساس تعرفه، بیمارستان‌های طرف قرارداد هم‌تراز، محاسبه می‌شود.

در صورتی که فرد بیمه شده بخواهد برای افرادی که تحت تکلف او نیستند، پوشش بیمه ایجاد کند، فرانشیز این گروه از بیمه شدگان ۱۰ درصد بیشتر از سایر بیمه شدگان خواهد بود.

برای گروه‌های کمتر از ۱۰۰۰ نفر، حق بیمه، بیمه شدگان۰ تا ۶۰ سال مطابق با حق بیمه اعلامی و برای بیمه شدگان ۶۰ تا ۷۰  و ۷۰ سال به بالا به ترتیب با ۵۰ درصد و ۱۰۰ درصد افزایش نسبت به حق بیمه اعلامی محاسبه می‌شود.

همچنین بر اساس مفاد دیگری از این طرح،  ارائه لیست بیمه‌گر اول واحد و تایید آن در هنگام صدور قرارداد الزامی است و مالیات و عوارض بر ارزش افزوده و مالیات سلامت مطابق با آخرین مصوبات سازمان امور مالیاتی کشور به حق بیمه‌ها مورد نظر، اضافه می‌شود.

درباره این مطلب دیدگاهی بنویسید...

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *