نگاه‌کردن به سایت‌های بیگانه خلاف مصلحت و ارتباط با آنها شرعا غیرجایز است

تاریخ انتشار: ۲۳ دی ۱۳۸۸

وبنا – حضرت آیت‌الله مکارم شیرازی گفت: نگاه ‌کردن به سایت‌ها و رسانه‌های بیگانه به‌مصلحت مردم نیست و برقراری ارتباط با آنها هم شرعا جایز نیست. حضرت آیت‌الله مکارم شیرازی در پاسخ به سوالات شرعی برنامه زمزم احکام رادیو معارف درباره حکم نگاه‌کردن به رسانه‌های بیگانه و برقراری ارتباط با آنها گفت: نگاه‌کردن به سایت‌ها و رسانه‌های بیگانه به‌مصلحت مردم نیست و برقراری ارتباط با آنها هم شرعا جایز نیست. به گزارش روابط عمومی رادیو معارف متن این دو استفتا و پاسخ حضرت آیت‌الله مکارم شیرازی بدین شرح است:

سوال ۱- درباره یک موضوع مثلا سیاسی و یا اجتماعی می توان به ماهوراه ها و سایتهای خبری که بیگانگان دارند نگاه کرد و اطلاعات آنها رابدست آورد؟

جواب: سایتهای خبری بیگانگان آنهایی که خیلی بخواهند درست عمل کنند گزینشی عمل می کنند یعنی هر چه به ضرر باشد می گویند و هرجه منفعت باشد نمی گویند و غالبا هم تحریف می کنند و گاهی اصلا جعل و دروغ درآن هست نگاه کردن به آنها باعث انحراف فکر می شود و سبب می شود انسان وسوسه شود. مصلحت مردم نیست نگاه کردن به آنها بله افرادی هستند در سازماهای اطلاعاتی، انتظامی و وکلای مجلس و امثال اینها می خواهند قضاوت آنها راببینند و بر اساس آنها بتوانند تدبیر امور مملکت کنند برای آنها اشکالی ندارد برای توده مردم مسلما اشکال دارد.

سوال ۲- ما اگر بخواهیم با رسانه های بیگانه ارتباط بر قرار بکنیم با توجه به اوضاع کشور به آنها اطلاعت بدهیم، از طریق پیام ایمیل سایت یا ماهواره اطلاعات جاری کشور را بدهیم حکم شرعی آن چیست؟

جواب: مسلما با توجه به اینکه سایت‌های بیگانه کارشان شیطنت و ایجاد نفاق در بین مردم و متزلزل ساختن پایه های نظام جمهوری اسلامی و حتی متزلزل ساختن استقلال مملکت وآرامش مردم است بنابراین تماس گرفتن باآنها از این قبیل کمک به ظلم و ستم به هموطنان و شرعآ و قطعا جایز نیست.

درباره این مطلب دیدگاهی بنویسید...

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *