توضیح صباایده در مورد پایان فعالیت لنزور؛

پایان فعالیت لنزور به دلیل مشخص نبودن خطوط قرمز فرهنگی و جایگاه شبکه‌های اجتماعی

تاریخ انتشار: ۲۷ مرداد ۱۳۹۹

لنزور به فعالیت خود پایان داد. هلدینگ صباایده در اطلاعیه‌ای از پایان فعالیت لنزور، شبکه اجتماعی عکس محور، خبر داد. صباایده در اطلاعیه خود مشخص نبودن جایگاه شبکه‌های اجتماعی و حدود مسئولیت سرویس دهندگان در ایران و معین نبودن حطوط قرمز فرهنگی و سرگردانی مدیران شبکه‌های اجتماعی ایرانی را از جمله دلایل عمده پایان کار لنزور اعلام کرده است.

به گزارش وبنا متن اطلاعیه صباایده، در توضیح پایان فعالیت “لنزور” به شرح زیر است:

«لنزور، در سال ۱۳۹۲ و با هدف توسعه یک شبکه‌های اجتماعی عکس محور توسط هلدینگ صباایده، فعالیت خود را آغاز کرد. حالا در پایان مرداد ۹۹ و با گذشت هفت سال از شروع به کار، بحران‏ها و مشکلات مختلف لنزور که از ابتدا وجود داشت، صباایده را به تصمیم برای پایان فعالیت این پلتفرم رساند که دو دلیل اصلی آن عبارتند از:


۱- مشخص نبودن جایگاه شبکه‌های اجتماعی و حدود مسئولیت سرویس‏ دهندگان در ایران و همچنین عدم پشتیبانی حقوقی (عملی و نه تئوریک) از اینگونه خدمات.

۲-معین نبودن خطوط قرمز‏ فرهنگی و سرگردانی مدیران اینگونه شبکه‌های اجتماعی نسبت به نظرات متنوع و بعضا سلیقه‌ای ارکان و متولیان مختلف فرهنگ کشور که تا به امروز هم ادامه دارد.

گسترش و توسعه شبکه های اجتماعی در هر کشوری پیش از هر دغدغه فنی و زیرساختی نیازمند تعیین تکلیف شفاف و عملی دو محور فوق است.
امیدواریم با رفع موانع فوق و اعتماد به بخش خصوصی در آینده شاهد ظهور و بروز شبکه های اجتماعی موفقی توسط جوانان این مرز و بوم مانند دیگر کشورها باشیم.»

درباره این مطلب دیدگاهی بنویسید...

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *