مدیرعامل شرکت ملی پست خبر داد:

فعال سازی پنج هاب پستی جدید در کشور

تاریخ انتشار: ۱۵ مرداد ۱۳۹۹

مدیرعامل شرکت ملی پست گفت: در گذشته ایران تنها یک هاب (قطب) پستی داشت، اما به تازگی پنج هاب دیگر در شهرهای مشهد، اصفهان، شیراز، اهواز و تبریز نیز راه اندازی شد.​

به گزارش مرکز وبنا به نقل از روابط عمومی شرکت ملی پست، حسین نعمتی در آستانه روز خبرنگار با حضور در خبرگزاری ایرنا، گفت: افزایش ظرفیت و حجم مرسولات پستی طی ماه‌های اخیر موجب راه اندازی هاب‌های جدید با هدف افزایش سرعت جابجایی، بهبود کیفیت مرسولات و کمک به اشتغالزایی در کشور و ایجاد حداقل یکصد فرصت شغلی، شد.

وی تصریح کرد: با توجه به شرایطی که در کشور حاکم شده به ویژه شیوع ویروس کرونا، استقبال مردم نسبت به ارسال بسته و امانت افزایش یافته است. به همین دلیل نیاز به توسعه ظرفیت پست موجب شد از سه ماه پیش، بحث‌های مطالعاتی و فراهم آوردن مقدمات این کار انجام شود.


رییس هیئت مدیره با تاکید بر اینکه در گذشته مرکز تجزیه و مبادلات پستی واقع در چهارراه لشگر، تنها هاب پستی کشور بود و مرسولات از تمام نقاط ایران به تهران می‌آمد و از آن‌جا توزیع می‌شد، افزود: به همین دلیل فشار زیادی به این مرکز وارد می‌شد، اما دو هفته قبل با ظرفیت‌های خوبی که در برخی استان‌های کشور وجود داشت، تصمیم گرفتیم بار ترافیکی افزایش مرسولات را در کشور و به صورت منطقه‌‌ای تقسیم کنیم.

نعمتی خاطرنشان کرد: برای این کار پنج استان آذربایجان شرقی، خراسان رضوی، فارس، خوزستان و اصفهان به عنوان هاب پستی به ظرفیت شرکت ملی پست کشور اضافه شد و از چند روز قبل فعالیت خود را آغاز کردند که این شهرها با استان های اطراف خود همکاری پستی دارند.

معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به اینکه در آینده یک هاب دیگر به هاب‌های پستی افزوده می‌شود، زیرا که شمار مرسولات رو به افزایش است، افزود: البته قبل از پیروزی انقلاب اسلامی در این خصوص مطالعاتی انجام شده بود که براساس آن ۹ هاب می‌توان در کشور راه اندازی کرد. اما در حال حاضر با فعال کردن این شش هاب، پاسخگوی نیاز‌های مردم هستیم.

نعمتی اظهار داشت: ما روزانه ۱۰۰ هزار مرسوله تنها در تهران داریم و با ظرفیت ایجاد شده در پنج استان یادشده، تعداد مرسولات آنها نیز به ۵۰ هزار رسیده است که پیش بینی می‌کنیم با راه افتادن هاب‌های جدید، گامی موثر در راستای تامین رضایت شهروندان که همانا افزایش سرعت و بهبود کیفیت است، برداشته شود.

درباره این مطلب دیدگاهی بنویسید...

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *