نخستین جشنواره اینترنتی فیلم های تبلیغاتی برگزار می شود

تاریخ انتشار: ۴ مرداد ۱۳۸۹

وبنا – نخستین جشنواره اینترنتی فیلم های تبلیغاتی در سطح ملی با هدف تاکید بر رعایت صداقت در تبلیغات و تاکید مضاعف بر علمی بودن صنعت تبلیغات برگزار می شود .

به گزارش روابط عمومی نخستین جشنواره اینترنتی فیلم های تبلیغاتی ، در این جشنواره که اختتامیه آن در تاریخ ۱۵ شهریورماه ۸۹ برگزار خواهد شد ، فیلم های تبلیغاتی تا حداکثر مدت زمان ۶۰ ثانیه در سه بخش: “فیلم های تبلیغاتی صنعتی” ، “فیلم های تبلیغاتی آموزشی و فرهنگی” و “فیلم های تبلیغاتی اطلاع رسانی” توسط ۵ داور که ۲ نفر از ایشان از خارج کشور دعوت می شوند ، مورد بررسی و داوری قرار خواهند گرفت.

محمد علی حجازی دبیر این جشنواره افزود : این نخستین جشنواره اینترنتی به معنای واقعی در ایران خواهد بود که تمامی امور و مراحل جشنواره فقط و فقط در وب سایت رسمی جشنواره انجام می گیرد . آپلود کردن فیلم ها ، بررسی و انتخاب فیلم ها توسط هیات انتخاب ، داوری فیلم ها توسط هیات داوران و مخاطبان ، اعلام نتایج و برگزاری اختتامیه همگی به واسطه وب سایت رسمی جشنواره صورت خواهد گرفت .

حجازی با اشاره به اینکه این جشنواره در سال اول به صورت ملی برگزار خواهد شد ، بیان داشت : در سال نخست برگزاری جشنواره سعی می شود تا آثار داخلی با یکدیگر به رقابت بپردازند و در سال های آینده پس از بررسی سطح کیفی فیلم های تبلیغاتی داخلی و مقایسه آنها با استانداردهای بین المللی ، تصمیم برای برگزاری آن در سطح جهانی گرفته خواهد شد .

دبیر جشنواره در ادامه در خصوص اهداف برگزاری این جشنواره افزود : بررسی سطح کیفی فیلم های تبلیغاتی ، ارائه الگوهای موثر و مطابق با فرهنگ ایرانی اسلامی ، تاکید بر رعایت صداقت در تبلیغات ، تاکید بر علمی بودن صنعت تبلیغات ، ایجاد تحرک و پویایی در میان شرکت های تبلیغاتی ، تاکید بر ایجاز و تأثیرگذاری تبلیغات در کم ترین زمان ، ایجاد فضایی برای دوباره دیده شدن تبلیغات از جمله اهداف چهارده گانه این جشنواره اینترنتی است .

حجازی دبیر جشنواره اینترنتی فیلم های تبلیغاتی در پایان بیان داشت : از آنجا که امروزه تکنولوژی در دسترس همگان قرار دارد و باید به نحو مطلوب در جهت بالا بردن سطح کیفی فعالیت ها از آن بهره برد ، این جشنواره نیز تلاش می کند با استفاده از تکنولوژی های موجود نسبت به برگزاری جشنواره با شیوه ای نوین اقدام نماید .

لازم به ذکر است که این جشنواره توسط شرکت فیدار تصویر برگزار می گردد .

علاقمندان جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانند به وب سایت رسمی جشنواره به آدرس www.1minute.ir مراجعه کنید.

درباره این مطلب دیدگاهی بنویسید...

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.