رویداد آنلاین بازی سازی (جیتوپیا) برگزار می‌شود

تاریخ انتشار: ۳۱ خرداد ۱۳۹۹

حالا و در همین شرایط که همچنان تحت تاثیر ویروس کرونا و لزوم رعایت پروتکل‌های بهداشتی هستیم، در این هفته دو رویداد آنلاین مرتبط با بازی‌های ویدئویی برگزار می‌شود. اولی؛ وبینار بازی‌های ویدئویی و دومی؛ رویداد آنلاین بازی سازی(جیتوپیا).

رویداد اول: کسب وکار بازی‌های ویدئویی
به گزارش اداره ارتباطات و اموربین‌الملل بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای، چند روزی است که وبینار دورهمی‌های صنایع خلاق در راستای برنامه حمایتی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از شرکت‌های خلاق در حال برگزاری است.
سومین وبینار این دورهمی به موضوع بازی‌های ویدئویی اختصاص دارد که روز سه شنبه ۳ تیرماه از ساعت ۱۵ تا ۱۶:۳۰ با حضور معاون حمایت بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای برگزار می‌شود.
قرار است در این وبینار سید محمدعلی سیدحسینی معاون حمایت بنیاد، درباره مشکلات و چالش‌های کسب و کارهای حوزه بازی‌های ویدئویی در ایران گفتگو کند.

طرح نکات آموزشی و قانونی درباره کسب وکار بازی‌های ویدئویی و طرح پیشنهادهایی برای شیوه حمایت از کسب وکارهای این حوزه از دیگر نکاتی است که سیدحسینی دراین وبینارآنلاین درباره آنها صحبت خواهد کرد. ضمن اینکه او در این گفتگو به سوالات نمایندگان شرکت‌های خلاق حوزه بازی‌های رایانه‌ای نیز پاسخ می‌دهد.


اگر شما هم دوست دارید در این دورهمی آنلاین شرکت کنید، همین الان اینجا کلیک کنید. اگرهم سوالی در این زمینه دارید آن را از طریق واتساپ به شماره ۰۹۱۹۸۹۵۲۷۷۳ بفرستید تا معاون حمایت بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای در روز وبینار پاسخ دهد.

گفتنی است برگزار کننده این رویداد آنلاین برنامه توسعه زیست بوم شرکت های خلاق است و دسترسی به آن از طریق وب سایت ایسمینار انجام خواهد شد.

رویداد دوم: از بازی‌سازی تا کسب درآمد

اگرعلاقه‌مند به موضوع بازی‌سازی باشید، حتما سوالات زیادی از ایده پردازی برای ساخت یک بازی تا انتشار و چگونگی کسب درآمد از آن دارید.

این خبر برای این گروه جالب توجه خواهد بود، چرا که مربوط به «جیتوپیا» یا همان رویداد آنلاین بازی‌سازی است که روزهای ۵ و۶ تیرماه برگزارمی‌شود و بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای یکی از حامیان معنوی این رویداد آنلاین است.
معاون حمایت‌ بنیاد در این رویداد نیز درباره موضوع «حمایت‌ها و سیاست‌های صنعت بازی‌سازی موبایل در ایران» سخنرانی می‌کند.

اتفاق جالب توجه درباره این رویداد اینکه، تمام درآمد حاصل از برگزاری این رویداد به حساب جمعیت هلال احمر برای مبارزه با بحران کرونا واریز می‌شود.

شرکت کنندگان می‌توانند این وبینار را به صورت زنده از طریق سایت ایوند دنبال کنند و با استفاده از سرویس چت ایوند سوالات‌شان را بپرسند.
«جیتوپیا» محلی برای به اشتراک گذاری تجربیات فعالان صنعت بازی‌سازی ایران و کسانی است که به عنوان بازی‌ساز یا ناشر خیال دارند پا به دنیای جذاب این صنعت بگذارند.
تمرکزاین رویداد روی چالش‌های بازی‌سازی موبایل است و محورهای آن درباره طراحی، تولید و انتشار بازی‌های موبایلی است.

رویداد آنلاین بازی‌سازی شامل چند ارائه فردی و پنل‌های جمعی است. هر ارائه‌ فردی شامل یک تجربه شخصی یا نمونه کسب و کاری است و در پنل‌های جمعی نیز بررسی چالش‌های مربوط به صنعت بازی‌سازی بررسی می‌شود. پس اگرعلاقه‌مند به ساخت بازی هستید، این رویداد را که توسط مایکت برگزار می‌شود از دست ندهید.

 

درباره این مطلب دیدگاهی بنویسید...

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *