راهیابی یک کارآفرین ایرانی دارای معلولیت برای اولین بار در جمع جوانان تاثیرگذار دنیا

وحید رجبلو در جمع ۲۰ جوان تاثیرگذار دنیا

تاریخ انتشار: ۲۹ خرداد ۱۳۹۹

 

برای اولین بار، یک کارآفرین ایرانی دارای معلولیت در جمع جوانان تاثیرگذار دنیا قرار گرفت

وحید رجبلو، کارآفرین دارای معلولیتی است که پلتفرمی به نام «توانیتو» را در ایران راه‌اندازی کرده است. این کارآفرین ایرانی به تازگی توسط کمیته غیرانتفاعی بین‌المللی جوانان جهان (Junior Chamber International) به‌عنوان یکی از ۲۰ چهره تاثیرگذار در دنیا شناخته شده است. این برای اولین بار است که یک ایرانی در جمع جوانان تاثیرگذار جهان قرار می‌گیرد. وحید رجبلو نماینده ایران در این رویداد است و اکنون تلاش می‌کند تا در میان ۱۰ چهره جوان و تاثیرگذار دنیا قرار بگیرد.


کارآفرین دارای معلولیت ایرانی، در جمع ۲۰ جوان تاثیرگذار دنیا

ماموریت کمیته بین‌المللی جوانان جهان (JCI)، فراهم کردن فرصت‌های توسعه برای توامندسازی جوانانی است که تاثیر مثبتی بر دنیا می‌گذارند. یکی از فعالیت‌های این کمیته، برگزاری سالانه رویدادی برای معرفی ۱۰ جوان شایسته و تاثیرگذار دنیاست. این رویداد که از سال ۱۹۸۳ برگزار می‌شود برای معرفی جوانانی است که بیشترین تاثیر را بر جامعه جهانی و کشور خود گذاشته‌اند.
امسال، یعنی سال ۲۰۲۰، وحید رجبلو، کارآفرین ایرانی که ۹۸درصد معلولیت دارد، توانسته است در جمع ۲۰ جوان تاثیرگذار دنیا قرار بگیرد.
از میان این ۲۰ جوان شایسته، ۱۰ نفر از آن‌ها به رویداد پایانی راه می‌یابند و به‌عنوان یکی از ۱۰ جوان شایسته و تاثیرگذار دنیا معرفی می‌شوند. اکنون رای‌گیری مردمی در حال اجراست و وحید رجبلو تلاش می‌کند تا بین ۱۰ فرد برگزیده دنیا قرار بگیرد.

تاکنون، افرادی مانند الویس پریسلی، خواننده و نوازنده معروف آمریکایی، جکی چان، بازیگر صاحب نام چینی، جان اف کندی، ٰرئیس جمهور فقید ایالات متحده و وین گرتسکی، ورزشکار سرشناس تیم ملی هاکی روی یخ کانادا به‌عنوان افرادی تاثیرگذار از طرف کمیته بین‌المللی جوانان جهان به دنیا معرفی شده‌اند.

چرا باید از وحید رجبلو حمایت کنیم؟

وحید رجبلو، برای راهیابی به جمع ۱۰ جوان شایسته دنیا نیاز به حمایت و رای مردمی دارد. حمایت از وحید رجبلو به‌عنوان نماینده ایران در این رویداد باعث می‌شود تا دیگر جوانان شایسته و تاثیرگذار این مرز و بوم امید دوچندانی برای فعالیت در جامعه داشته باشند تلاششان را برای اعتلای نام ایران در رویدادهای جهانی دوچندان کنند.
اکنون، حمایت از وحید رجبلو، حمایت از نام ایران در جهان است.  این جوان ایرانی ۳ سال پیش پلتفرم آنلاین توانیتو را به عنوان پلی ارتباطی میان توان‌جویان و خدمات‌رسانان تاسیس کرده است. در طول این ۳ سال، او توانسته است ۱۷ شغل مستقیم و حدود یک هزار شغل غیر مستقیم ایجاد کند. توانیتو اکنون نزدیک به یک هزار خدمات‌دهنده فعال دارد که در حوزه‌های سلامت، پزشکی، توانبخشی، آموزش و خدمات عمومی به شهروندان ایرانی و از طریق این پلتفرم سرویس‌دهی می‌کنند. وحید رجبلو توانسته است فرصتی پدید آورد که بیش از ۱۴هزار شهروند دارای معلولیت و بدون معلولیت از خدمات آنلاین توانیتو استفاده کنند.
وحید رجبلو نمونه بارز کارآفرین موفق در ایران است که با وجود تمام سختی‌های مسیر، کارش را پیش برده است و نه‌تنها در ایران بلکه در دنیا نیز نامی برای خود دست و پا کرده است. کارآفرینی که می‌تواند تبدیل به الگویی مثال‌زدنی برای سایر جوانان ایرانی شود. الگویی که به جوانان این باور را می‌دهد که هیچ‌چیز مانعی آن‌قدر سخت و دشوار نیست که مسیرشان را مسدود کنند و آن‌ها می‌توانند علیرغم همه سختی‌ها به آنچه در سر دارند جامه عمل بپوشانند و در کنارش مشاغل مستقیم و غیرمستقیم بسیاری در جامعه خلق کنند.

او اکنون در حساب‌های خود در شبکه‌های اجتماعی کارزاری به راه انداخته است و راه‌های شرکت در این رای‌گیری را با مخاطبان خود به اشتراک می‌گذارد. او از مردم ایران دعوت می‌کند تا در این مسیر همراه او باشند و با رای خود از نام ایران و وحید رجبلو به‌عنوان اولین نماینده ایرانی در این رویداد حمایت کنند.
برای حمایت از این جوان شایسته ایرانی کافی است سری به حساب او در اینستاگرام به نشانی vahid.rajabloo بزنید و با رای خود از او حمایت کنید تا بتواند به‌عنوان اولین نماینده ایران،‌ در جمع ۱۰ جوان شایسته و تاثیرگذار دنیا قرار بگیرد.

درباره این مطلب دیدگاهی بنویسید...

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *