استارتاپ کارچین جذب سرمایه کرد

تاریخ انتشار: ۲۷ فروردین ۱۳۹۹

استارتاپ کارچین که یک پلتفرم ارائه خدمات تاکسی اینترنتی مبتنی بر فناوری بلاکچین است موفق به جذب دور تازه‌ای از سرمایه شد. این استارتاپ که در یک سال گذشته در حال توسعه نسخه اولیه محصول (MVP) خود بوده اعلام کرد با پیوستن چند سرمایه‌گذار فرشته (Angel Investor) در ابتدای سال ۹۹ موفق شده است بخش دیگری از سرمایه موردنیاز برای رونمایی از محصول اولیه خود را تامین کند.

به گفته مهدی زیودار، مدیر سرمایه‌پذیری کارچین، منابع تخصیص‌یافته به استارتاپ کارچین طبق برنامه‌ریزی انجام‌شده که در سپیدنامه این استارتاپ درج شده؛ برای آماده‌سازی و راه‌اندازی نسخه اولیه کارچین هزینه خواهد شد. زمان این راه‌اندازی هم آنگونه که زیودار اعلام کرده، تابستان امسال خواهد بود.

همچنین زیودار خاطر نشان کرد: «به‌زودی شاهد آغاز برنامه‌های پیش از لانچ کارچین به‌منظور جذب سرویس‌دهندگان، اتصال‌گران، رانندگان و مسافران خواهیم بود. از ویژگی‏های جذاب این استارتاپ بلاکچینی، وجود توکن کارنسی است که حلقه و محور خلق ارزش و اتصال بخش‌های مختلف کارچین به یکدیگر خواهد بود.»

لازم به ذکر است تا پیش از این، شرکت سرمایه‏ گذاری خطرپذیر رایان‌ونچر، شرکت رستاک میدیا سپهر، استارتاپ جابه‌جا و شرکت ایکب به عنوان سرمایه‌گذار و شرکای تجاری به استارتاپ کارچین پیوسته بودند.

کارچین یک سیستم حمل‌و‌نقل اینترنتی است که به کمک زیرساخت فناوری بلاکچین علاوه بر امکان مشارکت و سهامداری تمام بازیگران در پلتفرم و کسب منفعت از افزایش ارزش آن طی زمان، با ایجاد بستری ضدانحصاری و ایجاد فضایی رقابتی بین سرویس دهندگان و رانندگان باعث کاهش شدید کارمزدها و تعیین رقابتی قیمت‏های سفر خواهد شد.


درباره این مطلب دیدگاهی بنویسید...

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *