در پی انتشار یک ویدیو در آپارات؛

ساترا به آپارات اخطار داد

تاریخ انتشار: ۲۸ اسفند ۱۳۹۸

ساترا به آپارات اخطار داد.

انتشار یک ویدیو در آپارات سبب واکنش سازمان تنظیم مقررات صوت و تصویر فراگیر در فضای مجازی شده است.

روابط عمومی ساترا، کاربر منتشر کننده و این رسانه را مسئول انتشار محتوای موهن به نظام و ارزش‌های جمهوری اسلامی ایران دانسته است.


گزارش روابط عمومی ساترا در این مورد به شرح زیر است:

پیرو بازنشر ویدئویی موهن در سایت آپارات، ساترا به عنوان نهاد تنظیم‌گر این حوزه به سرعت وارد عمل شد و با اخطار به این رسانه، برای حذف ویدئوی مذکور دستورات لازم را صادر کرد.

به گزارش روابط عمومی ساترا، در شرایطی که رسانه‌های خارجی بدون هیچ محدودیت و نظارتی در کشور فعالیت دارند و بی‌شرمانه‌ترین توهین‌ها و محتواها در انفعال مسئولین مربوطه منتشر می‌شود، رسانه‌های داخلی با جدیت در تلاش هستند تا جایگزین مطلوبی برای سرویس‌های خارجی باشند.

پایبندی رسانه‌های داخلی به اهداف و ارزش‌های ایران اسلامی را به صورت صادقانه در وقایعی نظیر شهادت سردار سپهبد سلیمانی و بحران شیوع ویروس کرونا در کشور مشاهده کرده‌ایم.

بدیهی است در حال حاضر با توجه به پیچیدگی شرایط و نیز تحولات فناوری، رسانه‌ها نیازمند تقویت سازوکارهای نظارتی و پالایش محتوا هستند. اگرچه ساترا مجدانه پیگیر بهبود سازوکارهای مذکور بوده و تلاش‌های خوبی نیز از سوی رسانه‌ها در این خصوص صورت گرفته است، هنوز به نقطه مطلوب نرسیده‌ایم و این مسیر رو به جلو تداوم دارد.

با توجه به اتفاق اخیر در انتشار محتوای موهن به نظام و ارزش‌های جمهوری اسلامی ایران از طریق حساب‌های کاربری رسانه آپارات، کاربر منتشرکننده و رسانه به طور قطع در این زمینه مسئولیت داشته و ساترا با جدیت با این اتفاق برخورد متناسب خواهد داشت.

پیرو تاکیدات قبلی، ساترا محوریت تمرکز خود را بر بهبود سازو کارهای نظارت بر محتوا و کاهش ریسک انتشار محتوای نامناسب به صورت نظام‌مند قرار داده است.ساترا همواره از رسانه‌های بومی و داخلی در مقابل رقبای خارجی حاضر در کشور دفاع خواهد کرد و انتظار دارد رسانه آپارات براساس توضیحات ارائه‌شده، امکان انتشار محتواهای مشابه را به طور کلی مسدود کند.

یک دیدگاه برای این مطلب ارسال شده است

  1. اینکه نباید کسی توهین کنه صحیح… ولی این ساترا دستش به اینستا نمیرسه میزنه تو سر سرویس های داخلی

درباره این مطلب دیدگاهی بنویسید...

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *