راه‌اندازی سامانه اطلاع‌رسانی، خودارزیابی و ثبت بیماران کرونا در ایران

تاریخ انتشار: ۱۵ اسفند ۱۳۹۸

سامانه اطلاع‌رسانی، خودارزیابی و ثبت بیماران کرونا در ایران با حمایت معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت، درمان وآموزش پزشکی به بهره برداری رسید.

دکتر رضا ملک زاده با اعلام این خبر افزود: این سامانه با نشانی:  http://corona.research.ac.ir پس از چند روز تلاش بی‌وقفه همکاران پزشک، اپیدمیولوژیست در مرکز تحقیقات بیماری‌های غیرواگیر پژوهشگاه علوم غدد و متابولیسم دانشگاه علوم پزشکی تهران و تیم برنامه نویسی و تحلیل داده شرکت دانش بنیان ویستا، با استفاده از زیرساخت RABIT، راه اندازی شد.

معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت در ادامه خاطرنشان کرد: سامانه جدید اطلاع‌رسانی در مورد ویروس کرونا شامل محتوای آموزشی، خودارزیابی و نظام ثبت بیماران در ایران است و هموطنان عزیز می توانند در این سامانه وضعیت سلامتی خود را با ما درمیان بگذارند.


ملک زاده همچنین افزود: در این سامانه بخش مربوط به اطلاع رسانی عمومی،  پرسش و پاسخ، خود غربالگری (بنابر دستورالعمل کشوری)، رجیستری بیماران و پیگیری بیماران قرار داده شده است.

او در پایان گفت: مواردی همچون ابزار الکترونیک تریاژ و کورس آموزشی health professionals نیز اضافه خواهد شد و مقرراست بایوبانک نمونه‌ها در بخش رجیستری قرار گیرد.

درباره این مطلب دیدگاهی بنویسید...

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *