دانش‌بنیان‌های توانمند ایرانی راهی کابل می‌شوند

تاریخ انتشار: ۱۲ بهمن ۱۳۹۸

شرکت های دانش بنیان ایرانی فعال در حوزه های نفت، گاز، پالایش، پتروشیمی، برق، صنایع غذایی، معدن و متالورژی، صنعت ساختمان، تاسیسات، آب و فاضلاب، خدمات بازرگانی به کابل می روند.

به گزارش وبنا به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، ایجاد بازار برای محصولات دانش‌بنیان با کیفیت ایرانی یکی از حلقه‌های اصلی زیست‌بوم فناوری و نوآوری در کشور است. اگر بازاری برای فروش این محصولات پیدا نشود، همه تلاش‌ها در این حوزه ابتر می‌ماند. این دلیلی است بر حمایت‌های معاونت علمی و فناوری از اعزام دانش‌بنیان‌ها به دیگر کشورها. با همین هدف هم شرکت‌های دانش‌بنیان توانمند ایرانی به افغانستان اعزام می‌شوند.

مرکز تعاملات بین‌المللی علم و فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری که یکی از پیشگامان عرصه حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان و خلاق است، در این سال‌ها تلاش کرده تا با اعزام این نوع شرکت‌ها و ایجاد بازاری جهانی برای این بازیگران زیست‌بوم فناوری و نوآوری، به رشد اقتصادی آن‌ها کمک کند.


اعزام شرکت‌های توانمند دانش‌بنیان، خلاق و فناور در هشتمین نمایشگاه اختصاصی ایران در کابل هم با همین هدف صورت می‌گیرد. در این نمایشگاه که ۲۹ بهمن‌ماه تا ۲ اسفندماه امسال برپا می‌شود، شرکت‌های ایرانی توانمندی‌ها، محصولات و خدمات خود را به نمایش خواهند گذاشت.

نمایشگاه اختصاصی ایران در افغانستان در بخش‌های مختلف نفت، گاز، پالایش، پتروشیمی، برق، صنایع غذایی، معدن و متالورژی، صنعت ساختمان، تاسیسات، آب و فاضلاب، خدمات بازرگانی و غیره برگزار می‌شود.

شرکت‌های دانش‌بنیان، خلاق و فناور علاقمند به حضور در این نمایشگاه از تخفیف صد در صدی اجاره، ساخت غرفه و حمل‌ونقل کالای نمایشگاهی برخوردار می‌شوند.

درباره این مطلب دیدگاهی بنویسید...

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *