با فناوری زیستی محقق می شود؛

بهره گیری از توانایی شرکتهای دانش بنیان در راستای کاهش آلودگی هوا

تاریخ انتشار: ۲۸ دی ۱۳۹۸

ستاد توسعه زیست فناوری در صدد است با استفاده از فناوری های زیستی از توانایی شرکتهای دانش بنیان برای کاهش آلودگی هوا بهره ببرد.

به گزارش وبنا به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، مشکل آلودگی هوا یک مشکل چند جانبه است که تحت تأثیر عوامل انسانی، طبیعی، درونی و بیرونی قرار می‌گیرد. برای کاهش میزان آلودگی هوا دو راهکار اساسی وجود دارد؛ یکی حذف عامل آلاینده‌ها و منابع انتشار و دیگری به کارگیری فناوری‌های کاهش آلودگی‌های ناشی از مصرف.

ستاد توسعه زیست‌فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری که یکی از پایه‌های اصلی در پیگیری برنامه‌ها و طرح‌های کاهش آلودگی هوا در کشور است تلاش می‌کند با معرفی و به‌کارگیری فناوری‌های زیستی راهی برای کاهش این آلاینده‌های مضر بیابد.


مصطفی قانعی دبیر ستاد توسعه زیست فناوری گفت: بهره‌گیری از تمام ظرفیت‌های فناورانه شرکت‌های دانش‌بنیان و پژوهشگران یکی از مهم‌ترین راه‌کارهای کاهش آلایندگی‌های محیطی است. باید تلاش کنیم از این ظرفیت‌های موجود در کشور به خوبی بهره ببریم.

دبیر ستاد توسعه زیست‌فناوری معاونت علمی و فناوری افزود: ستاد از هر طرح فناورانه‌ای که بتواند مشکل‌گشای این معضل باشد، حمایت می‌کند. هر طرح فناورانه که منجر به کاهش آلاینده‌ها، کاهش منابع مصرفی سوخت‌های فسیلی اعم از سیستم‌های ثابت و متحرک شود می‌تواند مورد حمایت ستاد قرار گیرد.

به گفته قانعی، استفاده از سوخت‌های زیستی نظیر گازوئیل و بنزین سوختی آلودگی هوا را کاهش می‌دهد. این یکی از طرح‌های ستاد توسعه زیست‌فناوری برای کاهش آلاینده‌ها است.

درباره این مطلب دیدگاهی بنویسید...

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *