معاون علمی رئیس‌جمهور تاکید کرد

قطعی اینترنت و آسیب آن به حوزه استارتاپ‌ها رفع می‌شود

تاریخ انتشار: ۲۸ آبان ۱۳۹۸

معاون علمی و فناوری رییس‌جمهور با تاکید بر لزوم توجه به شرکت‌های دانش‌بنیان و استارتاپ‌ها گفت: اتکا به نفت فرهنگ کارآفرینی را در کشور نابود کرده است.

سورنا ستاری در پاسخ به اظهارات اعضای شورای اسلامی شهر تهران در یکصد و هفتاد و هفتمین جلسه شورای اسلامی شهر تهران اظهار کرد: قطعا شورای شهر اختیار فوق‌العاده‌ای در دست دارد؛ ولی شهرداری و شورای شهر نتوانسته از این اختیارات بهره زیادی ببرد، لذا می‌توان گفت در حال حاضر شهر در دست شما نیست. البته ایرادی ندارد اگر می‌خواهید سهام راه‌اندازی کنید و یا در این زمینه شریک شوید. ولی لازم است اقدامات مناسبی در حوزه فناورانه انجام دهید.

معاون علمی و فناوری رییس‌جمهور در پایان این جلسه و در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوالی در خصوص این اظهار نظر که شهرداری صاحب شهر نیست، گفت: اقتدار شهر را با شهر هوشمند می‌توان بازگرداند که البته تلاش شده در چند منطقه از پایتخت به صورت پایلوت این موضوع اجرایی شود، بی‌تردید این موضوع می‌تواند اختیارات را به شهر بازگرداند.

ستاری افزود: حمل‌ونقل بخش کوچکی است که هوشمندی آن می‌تواند به شهروندان کمک بسیاری کند و هزاران ایده در این حوزه وجود دارد که اکنون تنها در زمینه پارکینگ، دوچرخه و بیمه به صورت هوشمند عمل کرده‌ایم.


وی در خصوص قطعی اینترنت و آسیب آن به حوزه استارتاپ‌ها نیز گفت: ان‌شاءالله این مشکل برطرف خواهد شد.

درباره این مطلب دیدگاهی بنویسید...

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *