پایگاه خبری-تحلیلی وبلاگ نیوز یک ساله شد

تاریخ انتشار: ۱ آذر ۱۳۸۸

وبنا – به گزارش «وبلاگ نیوز» این پایگاه خبری، در مهر ماه سال گذشته به صورت غیر رسمی فعالیت خود را آغاز کرد و در اواخر آبان ماه ۸۷ کار خود را به صورت رسمی آغاز نمود.

وبلاگ نیوز در یک سال گذشته با انتشار یک هزار و ۱۳۹ پست در قالب های خبر، گزارش، تحلیل، یادداشت و گزارش تصویری، سعی کرد وقایع وبلاگستان فارسی را به طور کامل پوشش دهد و نتایج حاصله در یک سالگی این پایگاه خبری تخصصی، نشان از آن دارد که بخش مهمی از اهداف آن به دست آمده است.


میثمی، سردبیر این پایگاه درباره میزان تولید اخبار می گوید: بیش از ۷۶ درصد محتوای منتشر شده در یک سال گذشته تولیدی بوده است و بقیه محتوا، از منابع اینترنتی کسب شده است.


وبلاگ نیوز هم اکنون با ۵۶ مشترک فید، ۲۰۰ مشترک پیامکی و ۱۱۰ مشترک ایمیلی، در یک سال گذشته بیش از ۱۵۰ هزار بار دیده شده است و فیدهای آن بیش از ۲۴ هزار بار در نرم افزارهای فیدخوان مانند گوگل ریدر به اشتراک گذاشته شده است: این آمار برای یک سایت خبری تخصصی که حوزه کاری اش بسیار محدود است، به نظر مناسب می رسد. گرچه هنوز تا نقطه ایده آل فاصله زیادی داریم. به میزان ۴۰.۹۶ درصد از مجموع ورودی های ما از سایت فرندفید هستند. ۲۱.۳۱ درصد از گوگل ریدر وارد سایت شده اند. ۲۷.۰۶ درصد از بالاترین سایت را دیده اند و ۱۰.۶۸ درصد ورودی ها از بچه های قلم هستند.


این موضوع نشان می دهد که وبلاگ نیوز توانسته است در میان سلیقه های مختلف سیاسی، اجتماعی و فرهنگی جای خود را باز کند و مخاطبان خود را در این قشرها پیدا کند.

۱۴ وبلاگ نویس علاقه مند و فعال، محتوای وبلاگ نیوز را تامین می کنند و در صحت محتوای منتشر شده به حدی وسواس به خرج داده می شود که در یک سال گذشته، این پایگاه خبری فقط یک خبر خود را تکذیب نموده و یک خبر را نیز تصحیح کرده است.


سردبیر این پایگاه خبری درباره رتبه این سایت در آمار سایت الکسا می گوید: هم اکنون دارای ترافیک رنک ۲۱۹هزار هستیم و در بین سایت های ایرانی، رتبه ۳هزار و ۲۸۳ را داریم که با توجه به محدودیت های پیش رو، برای ما رضایت بخش است.


پوشش کامل خبری خروش وبلاگی غزه، اخبار وقایع و مناسبت های مختلف به صورت تخصصی، پوشش کامل خبری بخش وبلاگ های سومین نمایشگاه بین المللی رسانه های دیجیتال و کسب عنوان بهترین سایت خدمات فرهنگی مجازی در اینترنت در سومین جشنواره رسانه های دیجیتال، جزو افتخاراتی است که وبلاگ نیوز را نسبت به آینده راه خود امیدوار تر می کند.


حسن میثمی در پایان، با تشکر از همکاری صمیمانه های سرویس دهنده های وبلاگی از جمله پرشین بلاگ، میهن بلاگ، پارسی بلاگ، نوین بلاگ، فارس بلاگ و تمامی سرویس دهنده هایی که همکاری خود را با وبلاگ نیوز به صمیمانه ترین وجه ادامه دادند، امیدوار شد که سرویس دهنده های دیگر هم بتوانند با همکاری تنگاتنگ با این پایگاه خبری، زمینه رشد وبلاگستان فارسی را فراهم کنند.

این وبلاگ نویس برنامه وبلاگ نیوز برای سال آینده را علاوه بر ادامه روند گذشته، تکیه بیش تر بر تولید تحلیل و گزارش های مختلف از کمبودهای وبلاگستان و انتظارات پیش رو و هم چنین انعکاس نظر و تقریب اذهان وبلاگ نویسان مختلف در زمینه های متنوع سیاسی، علمی، فرهنگی، اجتماعی و غیره عنوان کرد.

درباره این مطلب دیدگاهی بنویسید...

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *