مشاور صندوق نوآوری و شکوفایی عنوان کرد:

کیفیت، قیمت و دسترسی آسان مزیت های انتقال تکنولوژی از ایران به افغانستان

تاریخ انتشار: ۱ آبان ۱۳۹۸

مشاور صندوق نوآوری و شکوفایی با اشاره به آغاز فعالیت شرکت های ICT ایرانی در افغانستان تاکید کرد که شرکت های ایرانی در ارتقای دانش و مهارت طرف های افغانی تلاش کنند.
نصرالله جهانگرد مشاور صندوق نوآوری و شکوفایی در نشست همدلی و هم افزایی توسعه فناوری ICT در افغانستان با اشاره به برگزاری نمایشگاه ICT کابل، گفت: فرهنگ، زبان و قومیت از ویژگی های منحصر به فردی هستند که باعث می شود یک ایرانی در افغانستان احساس دوری و نگرانی نداشته باشد و این ویژگی سرمایه خوبی است که در کمتر کشوری در دنیا برای ایرانیان وجود دارد.
وی که در جمع مدیران شرکت های ICTو IT فعال در افغانستان سخن می گفت با اشاره به نکاتی درباره فعالیت در این کشور، افزود: در یک همکاری طرفین باید منفعت ببرند و به دلیل اینکه ما به دنبال کار بلند مدت در این کشور هستیم باید منفعت طرف مقابل را نیز در نظر داشته باشیم.

جهانگرد با بیان اینکه مزیت تکنولوژی ایران برای افغانستان در ۳ ویژگی خلاصه می شود، گفت: افغانستان می تواند تکنولوژی مورد نیاز خود را با کیفیت برتر، قیمت ارزانتر و خیلی آسانتر از طریق ایران به دست آورد و برای ایرانیان نیز کار در افغانستان ارزانتر است.

وی افزود: ما به آسانی می توانیم دانش تکنولوژی خود را به افغانستان منتقل کنیم و باعث ارتقای سطح دانش تکنولوژی در این کشور شویم.


مشاور صندوق نوآوری و شکوفایی تداوم فعالیت شرکت های ایرانی در افغانستان را بسیار مهم ارزیابی کرد.

وی افزود: از نظر امنیتی مشکلی در افغانستان نیست و در این مورد نگرانی وجود ندارد.

جهانگرد با تاکید به اینکه شرکت های ایرانی باید برای ارتقای دانش طرف های افغانی خود تلاش کنند، گفت: هر چقدر طرف های ما در افغانستان توانمند تر باشند منفعت بیشتری نصیب ما می شود و پایداری بیشتری در این کشور داریم.

وی با اشاره به اینکه شرکت های ایرانی محصولات و تکنولوژی تجربه شده را به کشور افغانستان منتقل می کنند، افزود: تمام شرکت هایی که در افغانستان حضور دارند محصولی را عرضه می کنند که امتحان خود را در ایران پس داده و تجربه شده و به عنوان یک محصول آماده و قابل اتکا در افغانستان عرضه می شود.

مشاور صندوق نوآوری و شکوفایی تاکید کرد: امیدورایم بتوانیم با حل مشکلات حقوقی و اداری سرمایه گذاری در افغانستان را تسهیل کنیم.

منبع: مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات

درباره این مطلب دیدگاهی بنویسید...

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *