با حضور ستاری؛

شتاب‌دهنده تخصصی تجهیزات پزشکی افتتاح شد

تاریخ انتشار: ۲ مهر ۱۳۹۸

با افتتاح شتاب‌دهنده تخصصی حوزه تجهیزات پزشکی، رونق شرکت های نوپا و استارتاپ های این حوزه شتاب گرفت.

به گزارش وبنا به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری؛ شتابدهنده «اسپین» با هدف توسعه شرکتهای دانش بنیان و استارتاپ های حوزه زیست فناوری تاسیس شده و توسط یک شرکت تولیدکننده تجهیزات پزشکی و سلامت راه اندازی شده است.

این شتاب دهنده در زمینه تجهیزات حوزه سلامت و زیست فناوری فعالیت می کند و امکانات و زیرساخت های لازم برای تسهیل فرآیند تولید و سایر امکانات مورد نیاز را در اختیار شرکت های نوپا قرار می دهد.


نمایشگاه ایران فارما که با هدف معرفی توانمندی و پتانسیل صنعت دارویی کشور آخرین تحولات و دستاوردهای صنعت دارو را به نمایش گذاشته است، نیز میزبان معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهوری است.

ستاری با حضور در جمع فعالان فناور این نمایشگاه و بازدید از دستاوردهایشان، درباره لازمه‌های توسعه زیست‌بوم نوآوری و اقتصاد دانش‌بنیان سخنرانی می‌کند.

تولید قالب‌های ویژه صنعتی با فناوری بومی

معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور از یک شرکت دانش‌بنیان تولیدکننده‌ قالبهای تزریق پلاستیک و تولیدکننده تجهیزات دانش‌بنیان که در صنعت قالبسازی فعالیت می‌کند بازدید کرد. تولید قالب‌های صنعتی «ایران‌ساخت» با ابعاد بزرگ جزو مهم‌ترین توانمندی‌های این شرکت دانش‌بنیان به حساب می‌آید. فعالان فناور در این شرکت همچنین در طراحی و ساخت انواع قالب های پلاستیک، فلزی، خدمات ماشین‌کاری انواع قطعات صنعتی و تعمیر و نگهداری انواع قالب‌ها توانمند هستند.

توانمندی در تولید تجهیزات هیدرومکانیکی ایران‌ساخت

معاون علمی و فناوری رییس‌جمهور همچنین از یک شرکت دانش‌بنیان دیگر بازدید خواهد کرد. این شرکت دانش‌بنیان، به عنوان یکی از بزرگ‌ترین پیمانکاران اجرایی در زمینه طراحی و ساخت انواع تجهیزات هیدرومکانیک است و موفق به اجرای بیش از ٧٠ سد در ایران و خارج از کشور شده است.

تجهیزات هیدرومکانیک برای تنظیم آب پشت سد، آبرسانی مداوم آب شرب، آبرسانی مداوم کشاورزی، کنترل سیلاب‌ها به منظور جلوگیری از خرابیهای احتمالی و نیز هدایت و کنترل جریاب آب پشت توربین ها برای تولید برق کارایی‌های فراوانی دارند.

درباره این مطلب دیدگاهی بنویسید...

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *