نیم قرن پس از قدم گذاشتن انسان بر سطح ماه؛

ویژه برنامه راه شیری ساعت ۱۸ یکشنبه ۳۰ تیر ۹۸ از وبسایت دیجی‌کالا پخش می‌شود

تاریخ انتشار: ۳۰ تیر ۱۳۹۸

ویژه برنامه راه شیری ساعت ۱۸ روز یکشنبه ۳۰ تیر ۹۸ از وبسایت دیجی‌کالا پخش می‌شود.

نجوم یکی از بخش‌های جذاب حوزه علم است. وجود دو عامل مهم جذابیت بصری و امکان رصد آسمان از جمله جذابیت‌های این رشته برای مردم است و به همین دلیل برنامه‌هایی با موضوعات نجومی برنامه‌های پرمخاطب در راستای ترویج علم به شمار می‌روند.

با همین رویکرد دیجی‌کالا مگ از اردیبهشت ماه امسال، نخستین برنامه از تولیدات محتوایی تلویزیونی دیجی‌کالا مگ (Digikala Mag Production) را آغاز کرده است.


مجموعه “راه شیری” با محوریت نجوم و آسمان شب و اجرای سیاوش صفاریان‌پور، سابقه ساخت برنامه‌های پرمخاطب نجومی همچون برنامه آسمان شب در کارنامه او دیده می‌شود، ساخته شده است. فصل اول این مجموعه در ده قسمت با همکاری کارشناسان باسابقه نجوم و مروجان علم در بخش‌های مختلف مرتبط با نجوم، فضا و محیط زیست پخش شده است.

اکنون ویژه برنامه «راه شیری» به مناسبت سال روز قدم گذاشتن انسان بر سطح ماه به مرور این اتفاق تاریخی می‌پردازد. این ویژه برنامه آخرین قسمت این فصل از راه شیری است.

در این برنامه استاد اسماعیل میرفخرایی همراه سیروس برزو به مرور روزنامه‌های پنجاه سال پیش و پوشش رسانه‌ها از این اتفاق هیجان‌انگیز می‌پردازند. همچنین دکتر محمدرضا نوروزی و محمدرضا رضایی ابعاد فنی این پروژه را بررسی می‌کنند.

 

درباره این مطلب دیدگاهی بنویسید...

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *