مدیرعامل پارس ­فاندینگ در گفتگو با وبنا خبر داد؛

پارس‌فاندینگ اولین برنامه جذب سرمایه را با حضور ۱۰ استارتاپ منتخب برگزار می‌کند

تاریخ انتشار: ۹ تیر ۱۳۹۸

اولین برنامه جذب سرمایه با حضور ۱۰ استارتاپ منتخب ۱۹ تیر ۹۸ برگزار می شود.

سولماز صادق­ نیا، مدیرعامل پارس فاندینگ در گفتگو با خبرنگار وبنا از برگزاری اولین برنامه جذب سرمایه این شرکت تامین مالی جمعی در تاریخ ۱۹ تیر ۹۸ خبر داد.

مدیرعامل پارس ­فاندینگ با بیان اینکه دستورالعمل تامین مالی جمعی در اردیبهشت ماه ۹۷ توسط شورای عالی بورس مصوب و درشهریور سال ۹۷  ابلاغ شد، گفت: «هسته اولیه پارس ­فاندینگ از اواخر سال ۹۶  تشکیل شده و در اوایل سال ۱۳۹۷ رسما به عنوان یک شرکت فعال در حوزه تامین مالی جمعی (Crowdsourcing) آغاز به کار کرد و در کنار تعامل با فرابورس به عنوان نهاد ناظر بر مباحث تامین مالی جمعی، زیرساخت ­های خود را برای جذب و تأمین سرمایه برای استارتاپ­ ها مهیا کرد.»


سولماز صادق­ نیا در مورد نحوه پذیرش استارتاپ­ ها در پارس­ فاندینگ توضیح داد: «پارس ­فاندینگ برای پایش استارتاپ­ ها، بررسی توانمندی­ ها و قابلیت های تیم و جذابیت مدل کسب­و­کار آن­ها از کمیته­ ای با عنوان کمیته پذیرش استفاده  می کند که از افراد توانمند تکنیکی، مالی، حقوقی و بازاریابی و حوزه کسب و کار مربوطه تشکیل شده است. اعضای کمیته پذیرش پارس ­فاندینگ تجربیات خوبی در حوزه تجارت، کسب­و­کار و مالی دارند و اغلب مالک و بنیان­گذار کسب­و­کار بوده اند. این موضوع سبب شده تا کسب­‌و­کارهایی که در پارس فاندینگ ارائه می­کردند به خوبی بررسی شوند و نقطه نظرات افراد خبره در پذیرش استارتاپ‌­ها دخیل باشد.»

او در ادامه گفت: «در طی این مدت حدود ۱۰۰ استارتاپ را بررسی کردیم. این استارتاپ­‌ها مورد بررسی اولیه قرار گرفتند، در کمیته پذیرش مطرح شدند، بیزینس‌­مدل و برنامه تجاری آن­ها بررسی شد همچنین عوامل موفقیت آن­ها در کنار تیم‌­هایشان  مورد بازبینی قرار گرفت. حضور کارشناسان حقوق­دان و روان­شناس در کمیته پذیرش پارس فاندینگ این امکان را به وجود آورد تا علاوه بر بررسی الزامات حقوقی و قانونی در کسب و کارها، انسجام و توانمندی شخصیتی تیم ­ها نیز سنجیده شود. از میان استارتاپ­‌های بررسی شده در کمیته پذیرش پارس‌­فاندینگ تعدادی از آن­­ها از نظر دارا بودن قابلیت جذب سرمایه توانمند شناسایی شدند و در زمینه اصلاح بیزینس مدل­هایشان به ­آن­ها مشاوره داده شد. برخی از این استارتاپ‌­ها پس از مشاوره تصمیم گرفتند روی محصولات خود کار کنند و در زمان دیگری جذب سرمایه کنند.»

مدیرعامل پارس‌­فاندینگ از برگزاری اولین برنامه جذب سرمایه آن شرکت تامین مالی جمعی در روز چهارشنبه ۱۹ تیر ۹۸ خبر داد و گفت: «بعد از انجام مشاوره تصمیم گرفته شد تا تعدادی  از استارتاپ‌­های توانمند روی پلتفرم آماده جذب سرمایه شوند. با تعاملاتی که با فرابورس صورت گرفت و با توجه به اعلان فرابورس زیرساخت­‌های مجوز تامین مالی جمعی فراهم و فراخوان ارائه مجوز ابلاغ شده و پارس فاندینگ نیز مستندات خود را آماده ارسال کرده است. در همین حین در روز چهارشنبه ۱۹ تیر ۹۸ اولین برنامه جذب سرمایه برای استارتاپ­‌ها را برگزار خواهیم کرد. در این مراسم با حضور ۱۵۰ سرمایه­‌گذار، ۱۰ استارتاپ منتخب کمیته پذیرش لانچ خواهد شد

 

صادق نیا در مورد سرمایه‌­گذارانی که در برنامه جذب سرمایه پار‌‌س ­فاندینگ حضور خواهند داشت توضیح داد: «سرمایه ­گذاران حاضر در این مراسم از سرمایه ­گذاران اکوسیستم استارتاپی و صندوق­های سرمایه­ گذاری هستند. همچنین تعداد زیادی از آن­ها را سرمایه گذاران سنتی که کسب ­و­کار و کارخانه دارند و مایل به سرمایه­ گذاری در کسب­ و­کارهای آنلاین هستند، تشکیل می­‌دهند

او در مورد نحوه جذب سرمایه توسط استارتاپ­ ها گفت: «در روز سرمایه ­گذاری سبد متنوعی از استارتاپ ­ها ارائه می­ شوند تا سرمایه­ گذاران با این استارتاپ ­ها آشنا شده و جذب سرمایه آغاز شود. استارتاپ­ ها به مدت یک ماه روی پلتفرم پارس ­فاندینگ قرار می­ گیرند و می ­توانند جذب سرمایه انجام دهند. بعد از گذشت این مدت در صورت جذب سرمایه، برنامه تامین سرمایه استارتاپ­ ها بسته می ­شود.»

صادق نیا در پایان گفت: «برای سرمایه­ گذارانی که علاقمند به پیوستن به جمع سرمایه­ گذاران پارس فاندینگ هستند همچنین برای استارتاپ­ هایی که علاقمند به جذب سرمایه توسط پارس ­فاندینگ هستند این امکان وجود دارد تا با مراجعه به آدرس parsfunding.com درخواست خود را ارسال کنند.»

درباره این مطلب دیدگاهی بنویسید...

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.