مدیرعامل پارس ­فاندینگ در گفتگو با وبنا خبر داد؛

پارس‌فاندینگ اولین برنامه جذب سرمایه را با حضور ۱۰ استارتاپ منتخب برگزار می‌کند

تاریخ انتشار: ۹ تیر ۱۳۹۸

اولین برنامه جذب سرمایه با حضور ۱۰ استارتاپ منتخب ۱۹ تیر ۹۸ برگزار می شود.

سولماز صادق­ نیا، مدیرعامل پارس فاندینگ در گفتگو با خبرنگار وبنا از برگزاری اولین برنامه جذب سرمایه این شرکت تامین مالی جمعی در تاریخ ۱۹ تیر ۹۸ خبر داد.

مدیرعامل پارس ­فاندینگ با بیان اینکه دستورالعمل تامین مالی جمعی در اردیبهشت ماه ۹۷ توسط شورای عالی بورس مصوب و درشهریور سال ۹۷  ابلاغ شد، گفت: «هسته اولیه پارس ­فاندینگ از اواخر سال ۹۶  تشکیل شده و در اوایل سال ۱۳۹۷ رسما به عنوان یک شرکت فعال در حوزه تامین مالی جمعی (Crowdsourcing) آغاز به کار کرد و در کنار تعامل با فرابورس به عنوان نهاد ناظر بر مباحث تامین مالی جمعی، زیرساخت ­های خود را برای جذب و تأمین سرمایه برای استارتاپ­ ها مهیا کرد.»


سولماز صادق­ نیا در مورد نحوه پذیرش استارتاپ­ ها در پارس­ فاندینگ توضیح داد: «پارس ­فاندینگ برای پایش استارتاپ­ ها، بررسی توانمندی­ ها و قابلیت های تیم و جذابیت مدل کسب­و­کار آن­ها از کمیته­ ای با عنوان کمیته پذیرش استفاده  می کند که از افراد توانمند تکنیکی، مالی، حقوقی و بازاریابی و حوزه کسب و کار مربوطه تشکیل شده است. اعضای کمیته پذیرش پارس ­فاندینگ تجربیات خوبی در حوزه تجارت، کسب­و­کار و مالی دارند و اغلب مالک و بنیان­گذار کسب­و­کار بوده اند. این موضوع سبب شده تا کسب­‌و­کارهایی که در پارس فاندینگ ارائه می­کردند به خوبی بررسی شوند و نقطه نظرات افراد خبره در پذیرش استارتاپ‌­ها دخیل باشد.»

او در ادامه گفت: «در طی این مدت حدود ۱۰۰ استارتاپ را بررسی کردیم. این استارتاپ­‌ها مورد بررسی اولیه قرار گرفتند، در کمیته پذیرش مطرح شدند، بیزینس‌­مدل و برنامه تجاری آن­ها بررسی شد همچنین عوامل موفقیت آن­ها در کنار تیم‌­هایشان  مورد بازبینی قرار گرفت. حضور کارشناسان حقوق­دان و روان­شناس در کمیته پذیرش پارس فاندینگ این امکان را به وجود آورد تا علاوه بر بررسی الزامات حقوقی و قانونی در کسب و کارها، انسجام و توانمندی شخصیتی تیم ­ها نیز سنجیده شود. از میان استارتاپ­‌های بررسی شده در کمیته پذیرش پارس‌­فاندینگ تعدادی از آن­­ها از نظر دارا بودن قابلیت جذب سرمایه توانمند شناسایی شدند و در زمینه اصلاح بیزینس مدل­هایشان به ­آن­ها مشاوره داده شد. برخی از این استارتاپ‌­ها پس از مشاوره تصمیم گرفتند روی محصولات خود کار کنند و در زمان دیگری جذب سرمایه کنند.»

مدیرعامل پارس‌­فاندینگ از برگزاری اولین برنامه جذب سرمایه آن شرکت تامین مالی جمعی در روز چهارشنبه ۱۹ تیر ۹۸ خبر داد و گفت: «بعد از انجام مشاوره تصمیم گرفته شد تا تعدادی  از استارتاپ‌­های توانمند روی پلتفرم آماده جذب سرمایه شوند. با تعاملاتی که با فرابورس صورت گرفت و با توجه به اعلان فرابورس زیرساخت­‌های مجوز تامین مالی جمعی فراهم و فراخوان ارائه مجوز ابلاغ شده و پارس فاندینگ نیز مستندات خود را آماده ارسال کرده است. در همین حین در روز چهارشنبه ۱۹ تیر ۹۸ اولین برنامه جذب سرمایه برای استارتاپ­‌ها را برگزار خواهیم کرد. در این مراسم با حضور ۱۵۰ سرمایه­‌گذار، ۱۰ استارتاپ منتخب کمیته پذیرش لانچ خواهد شد

 

صادق نیا در مورد سرمایه‌­گذارانی که در برنامه جذب سرمایه پار‌‌س ­فاندینگ حضور خواهند داشت توضیح داد: «سرمایه ­گذاران حاضر در این مراسم از سرمایه ­گذاران اکوسیستم استارتاپی و صندوق­های سرمایه­ گذاری هستند. همچنین تعداد زیادی از آن­ها را سرمایه گذاران سنتی که کسب ­و­کار و کارخانه دارند و مایل به سرمایه­ گذاری در کسب­ و­کارهای آنلاین هستند، تشکیل می­‌دهند

او در مورد نحوه جذب سرمایه توسط استارتاپ­ ها گفت: «در روز سرمایه ­گذاری سبد متنوعی از استارتاپ ­ها ارائه می­ شوند تا سرمایه­ گذاران با این استارتاپ ­ها آشنا شده و جذب سرمایه آغاز شود. استارتاپ­ ها به مدت یک ماه روی پلتفرم پارس ­فاندینگ قرار می­ گیرند و می ­توانند جذب سرمایه انجام دهند. بعد از گذشت این مدت در صورت جذب سرمایه، برنامه تامین سرمایه استارتاپ­ ها بسته می ­شود.»

صادق نیا در پایان گفت: «برای سرمایه­ گذارانی که علاقمند به پیوستن به جمع سرمایه­ گذاران پارس فاندینگ هستند همچنین برای استارتاپ­ هایی که علاقمند به جذب سرمایه توسط پارس ­فاندینگ هستند این امکان وجود دارد تا با مراجعه به آدرس parsfunding.com درخواست خود را ارسال کنند.»

درباره این مطلب دیدگاهی بنویسید...

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *