جهت دسترسی یکجا و آسان؛

اپلیکیشن های ios ایرانی برای دانلود و بروزرسانی در «سفید.اپ» فهرست شدند

تاریخ انتشار: ۳ اردیبهشت ۱۳۹۸

اگر کاربر آیفون و آیپد و به طور کلی iOS باشید حتما در یکی دو سال گذشته متوجه مشکلات اپلیکیشن‌های ایرانی شده‌اید. اول حذف تعداد زیادی از اپلیکیشن‌های ایرانی از App Store و سپس مشکلات متعددی که برای نصب و استفاده از آن‌ها داشته‌اید.

تا چندی پیش، استفاده از سرویس‌هایی مانند «سیب‌اپ»، «اناردونی» و «اپ‌استور.آی‌آر» و دیگر مارکت‌های iOS یکی از مطمئن‌ترین راه‌های کاربر نهایی برای یافتن، نصب و به‌روزرسانی اپلیکیشن‌ها بود. اما با توجه به اتفاقات اخیر، اکثر استورهای ایرانی به مشکل برخوردند و برخی توسعه‌دهندگان اپلیکیشن‌ها تصمیم گرفته‌اند که خود میزبانی و نصب اپلیکیشن‌ها را به صورت مستقیم بر عهده بگیرند که بعضا آن‌ها نیز دچار مشکلات مشابه شدند. بعضی‌ها هم ترجیح دادند که از اپلیکشین‌های پیشرو (Progressive Web App یا به اختصار PWA) استفاده کنند و عطای اپلیکیشن‌های Native را به لقای آن ببخشند.

چرا سفید.اپ؟
یکی از مشکلات بزرگ این راهکار، برای کاربران، پیدا کردن لینک دانلود آخرین نسخه قابل استفاده از اپلیکیشن‌ها است. مشکل دیگر بروزرسانی اپلیکیشن‌هایی است که در حال حاضر از آنها استفاده میکنید و به هر علت نیاز به بروزرسانی دارند. در شرایط فعلی برای دسترسی به لینک آخرین نسخه از اپلیکیشن‌های مورد نظرتان یا باید به تک تک وب‌سایت‌های سازنده این اپلیکیشن‌ها سر بزنید، یا منتظر دریافت پیامک از آنها باشید.


«sefid.app» برای حل این دو مشکل به شما کمک می‌کند.

همه‌ اپلیکیشن‌های ایرانی که روی وب‌سایت سازنده آنها میزبانی می‌شوند یا از PWA استفاده می‌کنند در سفید.اپ فهرست می‌شوند. برای نصب این اپلیکیشن‌ها دیگر نیاز نیست چند وب‌سایت را مدام بازدید کنید. تنها کافیست دکمه‌ی «نصب» جلوی هر اپلیکیشن را لمس کنید تا نصب آخرین نسخه از این اپلیکیشن‌ها، به صورت مستقیم از سایت سانده آغاز شود و یا اگر PWA هستند، به صفحه‌ی مورد نظر هدایت می‌شوید تا عملیات نصب را انجام دهید.

همچنین می‌توانید در صفحه مربوط به هر اپلیکیشن، مشخصات و تاریخ آخرین بروزرسانی هر اپلیکیشن را مشاهده نمایید.

۱. هیچ کدام از اپلیکیشن‌های فهرست شده، توسط «سفید.اپ» گواهی (Sign) نشده است و نخواهد شد. آن چه که دریافت می‌کنید، تمام و کمال، همان اپلیکیشن (فایل‌هایی) است که توسعه‌دهندگان/مالکان اپلیکیشن گواهی (sign) و به صورت عمومی، بر روی وب‌سایت خود منتشر کرده‌اند و «سفید.اپ» صرفا این اپلیکیشن‌ها را در یک وب‌سایت فهرست و مجتمع کرده است. در نتیجه، «سفید.اپ» هیچ زمانی از طرف شرکت اپل قابل تحریم یا مسدود شدن نیست و بابت مشکلات تحریم اخیر، هیچ زمانی از کار نخواهد افتاد.

۲. «سفید.اپ» برای توسعه‌دهندگان Enterprise Certificate تهیه نکرده و نخواهد کرد و همچنین هیچ نقشی در تهیه و تولید هیچ یک از این اپلیکیشن‌های لیست شده در سایت خود ندارد.

۳. در حال حاضر، «سفید.اپ» هیچ کدام از فایل‌های اپلیکیشن‌های فهرست شده را مستقیما میزبانی نمی‌کند و میزبانی فایل‌های این اپلیکیشن‌ها بر عهده وب‌سایت سازندگان آنها است.

۴. اگر اپلیکیشن شما در فهرست سفید اپ نیست، با این شماره تماس بگیرید.

 

یک دیدگاه برای این مطلب ارسال شده است

درباره این مطلب دیدگاهی بنویسید...

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *