سامانه ارائه خدمات دیجیتال به مادر و کودک تولید شد

تاریخ انتشار: ۲۷ اسفند ۱۳۹۷

سامانه ارائه خدمات دیجیتال به مادر و کودک با هدف ارائه محتوای مفید و آموزنده در حوزه نرم افزار وموبایل، راه اندازی شد.

دوران کودکی به گفته روانشناسان و صاحب نظران تعلیم و تربیت به عنوان برجسته‌ترین مرحله در تکوین شخصیت انسان بوده و نقش حساس و تعیین کننده‌ای در زندگی هر فرد دارد.

با توجه به اهمیت فزاینده‌ای که خانواده‌ها برای رشد کودک قائل هستند و با تأکید بر اینکه رشد و پرورش کودک، بر مبنای رشد سالم آن‌ها در دوران کودکی پایه‌ریزی می‌شود، بازی و سرگرمی‌ها از عوامل مهمی هستند که بر روحیه و شخصیت کودک اثر گذاشته و بخش جدایی‌ناپذیر زندگی کودک به شمار می‌رود.


در همین راستا « توپ مارکت » با درک اهمیت نقش بازی‌های موبایلی و نرم افزارهای تلفن همراه که امروزه عنصر جدایی ناپذیر هر خانه محسوب می‌شوند و نیز با آگاهی از  فرصت‌ها و تهدیدهای بازی و نرم افزارهای موبایلی، از زمستان ۹۷ پا به عرصه خدمت رسانی فضای مجازی گذاشته و هدف خود را بهره گیری حداکثری از فرصت‌ها و تقابل با تهدیدهای این حوزه تعریف کرده تا به سهم خود در رشد و بالندگی فرزندان این سرزمین در کنار خانواده‌ها باشد.

سامانه نرم افزاری «توپ مارکت» که شامل سایت و نرم افزار اندروید است، با بررسی‌های میدانی نیازهای والدین و کودک و همچنین با بهره‌گیری از نظرات متخصصان، قدم در راه ارائه خدمات و محتوا به مادر و کودک نهاده است.

این سرویس اینترنتی، اپلیکیشن‌ها و بازی‌های موبایلی را طی فرآیندی کارشناسی، انتخاب و پس از تهیه متن و محتوای تخصصی برای هر کدام، آن‌ها را در موضوعات مناسب بارگذاری می‌کند.

کارشناسان این سامانه بر اساس تحقیقات صورت گرفته از ۱۲۰۰ مادر و کودکان آنها، بر اساس نیازهای شناسایی شده اقدام به انتخاب اپلیکیشن‌ها از مارکت های داخلی و خارجی بر اساس معیارهایی همچون رده سنی، کیفیت و کاربردی بودن نرم افزارها، عدم مغایرت با فرهنگ ایرانی، محتوای مفید و آموزنده کرده که به صورت روزانه در حال تکمیل است.

سپس طی فرآیندی نرم افزارهای مفید وارد توپ مارکت شده و نظرات کارشناسان نرم افزار و بازی‌های موبایلی به نرم افزارها اضافه می‌شود.

دستچین مادرانه، قابلیتی جهت کمک به رشد و تعالی کودکان

در میان انبوه نرم افزارها و بازی‌های تلفن همراه که نقش رفع نیازها و همچنین سرگرم کنندگی را برای کودکان و حتی والدین بازی می‌کنند، نرم افزارهایی نیز وجود دارند که می‌توانند نقش آموزش، تقویت هوش و کمک به رشد و تعالی کودکان را نیز فراهم آورند.

توپ مارکت با درک این موضوع و با همراهی تیمی متخصص در حوزه نرم افزارهای کودکانه و نیز حوزه تعلیم و تربیت کودکان نرم افزارهای مفید که اسباب تقویت مهارت‌های کودک هستند را در قالب دستچین مادرانه ارائه می‌کند.

نحوه عملکرد دستچین مادرانه به این شکل است که والدین با انتخاب مخاطب نرم افزار، جنسیت و سن فرزند و همچنین موضوعی که علاقه مند هستند تا فرزندشان در آن حوزه تقویت شود، یک پرونده ویژه از نرم افزار را دریافت می‌کنند که ضمن وجود راهنما و ویدئو توضیحی آن مجموعه‌ای از نرم افزارهای مفید در آن حوزه قابل دانلود و استفاده است.

موضوعاتی که تاکنون پوشش داده شده است شامل مواردی ویژه کودکان و ویژه والدین می‌شوند.

نرم افزارهای ویژه کودک با اهداف افزایش توانایی اجتماعی، تقویت هوش‌های چندگانه، مهارت‌های ارتباطی، سلامت روانی، کاهش اضطراب کودکان، آموزش حل مسئله و افزایش خلاقیت کودکان توسعه داده شده و نرم افزارهای ویژه والدین به موضوعات محیط کودکانه، نرم افزارهای کنترل کودک و سرگرمی والدین می‌پردازد.

برای دانلود اپلیکیشن توپ مارکت اینجا کلیک کنید

درباره این مطلب دیدگاهی بنویسید...

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *