دبیر ستاد توسعه زیست‌فناوری:

توسعه شتاب‌دهنده‌ها راه نجات زیست‌فناوری کشور است

تاریخ انتشار: ۲۱ اسفند ۱۳۹۷

دبیر ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت: مدل شتاب دهنده‌ها می‌تواند زیست فناوری را در کشور توسعه دهد.

به گزارش وبنا به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، مصطفی قانعی درباره ضرورت توسعه مدل شتابدهنده های زیستی در کشور، بیان کرد: باید شتاب دهنده‌های زیستی را در کشور توسعه دهیم زیرا این مدل تنها راه نجات زیست فناوری است و می‌تواند این حوزه را توسعه علمی و منطقی دهد.

دبیر ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی افزود: الگوسازی از شتاب دهنده‌های زیست فناوری در کشور باعث کاهش ارزبری و رونق اقتصادی در کشور می‌شود.


به گفته قانعی، یکی از نمونه‌های موفق شتاب دهنده‌ها در کشور، شتاب دهنده‌های حوزه داروهای زیستی است.

وی تصریح کرد: شتاب دهنده‌ها شرکتهایی هستند که روی ایده‌های جدید ایده پردازان، سرمایه گذاری می‌کنند؛ همین کار به صاحبان ایده کمک می‌کند که مسیر درستی را برای تولید و تجاری سازی محصولات و ایده‌های خود، طی کنند.

دبیر ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با اشاره به فعالیت چند شتاب دهنده زیستی در کشور، بیان کرد: یکی از اولویت‌های ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی افزایش تعداد شتاب دهنده‌ها در کشور است. سال آینده نیز این هدف را به صورت جدی پیگیری خواهیم کرد.

درباره این مطلب دیدگاهی بنویسید...

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *