فیروز آبادی درآیین انتخاب وبسری و فیلم کوتاه جشنواره کودکآنلاین:

سرآمد منطقه در کسب و کارهای دیجیتال هستیم/ سعی می کنیم تا در شورای عالی فضای مجازی شرایط را برای کسب و کارهای نوپا فراهم کنیم

تاریخ انتشار: ۱۹ اسفند ۱۳۹۷

دبیر شورای عالی فضای مجازی با اشاره به تشکیل مراکزی مخصوص کسب و کارهای فضای مجازی در همه استان های کشور برای حل مشکلات بیمه تامین اجتماعی گفت: خوشبختانه در تهیه اپلیکیشن ها و شکل گرفتن پلتفرم ها و شکل گرفتن کسب و کارهای دیجیتال در منطقه سرآمد هستیم.
ابوالحسن فیروزآبادی دبیر شورای عالی فضای مجازی در آیین انتخاب وب سری و فیلم کوتاه جشنواره کودکآنلاین با تشکر از وزیر ارتباطات، جشنواره کودکآنلاین را پرداختن به یکی از نقاط خالی در کشور دانست و گفت: با توسعه فضای مجازی و شکل گرفتن تحول و اقتصاد دیجیتال و کسب و کارهای نوپا لازم است بسیاری از ساختارها، مقررات و قوانین مورد تجدیدنظر قرار بگیرند که متاسفانه متناسب با سرعت تحولات در کشور، با تصمیم گیری و در حقیقت کمک به توسعه این فضا در کشور مواجه نیستیم.
وی افزود: در فضای مجازی، کودکان و خردسالان که جمعیت بزرگ ۱۳ میلیونی را تشکیل می دهند با حجم بزرگی از تصور و نگاه کارتونی به دنیا، زندگی را شروع می کنند و به تدریح از پلتفرم ها آموزش می گیرند و در شبکه های اجتماعی زندگی می کنند و با سیمیلاتورهای فضای مجازی وارد بازار کار می شوند.
فیروزآبادی این زنجیره را بسیار پیچیده دانست و اظهار کرد: این زنجیره پیچیده توسط کمپانی های بسیار بزرک و قدرتمندی در دنیا در حال مدیریت کردن و بدست آوردن بازار است چراکه در این حوزه بازارها فاقد مرز هستند و بدون اجازه دولت ها می توان آنها را فتح کرد.
دبیر شورای عالی فضای مجازی با طرح این سوال که چه باید کرد، ادامه داد: از یک سو با بازار جهانی مواجهیم که در حال تولید بازی، سرگرمی، آموزش و فیلم و انواع خدمات است و از سوی دیگر اگر فقط مصرف کننده باشیم به تدریج توانایی و قدرت اقتصادی، قدرت نقش داشتن در جهان که همان داشتن زندگی خوب و راحت است را از دست می دهیم.
وی با اشاره به اینکه قطعا باید اقداماتی مثل امشب(جشنواره کودکآنلاین) صورت بگیرد، افزود: در این حوزه البته نواقص زیادی داریم و کیفیت کارهای خارجی بسیار بهتر است چراکه زودتر از ما شروع کردند و به تکنولوژی نزدیک تر بودند و تکنولوژی از خاستگاه آنها برای تامین نیازشان برآمده اما وقتی تکنولوژی وارد سرزمین ما می شود باید بومی شود و البته با باید ها و نبایدها مواجه می شویم.
فیروزآبادی با بیان اینکه برای بومی شدن باید متخصصانی در حوزه های مختلف جامعه شناسی، انسان شناسی، فرهنگ و روانشناسی و مسایل مختلف را داشته باشیم که با بخش خصوصی ما ترکیب شوند، اظهار کرد: متاسفانه بخش خصوصی در کشور بسیار نحیف است و با کمپانی های بزرگ هالیوودی قابل قیاس نیستند و رقابت با آنها بسیار کار سختی است اما خوشبختانه عامل تعیین کننده به مغزافزار و قدرت خلاقیت یک ملت وابسته است.
دبیر شورای عالی فضای مجازی با بیان اینکه امیدواریم این جریانی که در کشور ما شروع شده، جریان قدرتمندی شود، تصریح کرد: خوشبختانه در تهیه اپلیکیشن ها و شکل گرفتن پلتفرم ها و شکل گرفتن کسب و کارهای دیجیتال در منطقه سرآمد هستیم و امیدواریم دولت و حکومت موانع را کمتر و فضا را سالم تر و مناسب تر کند.
وی با بیان اینکه سعی می کنیم تا در شورای عالی فضای مجازی فضا را فراهم کنیم، گفت: اخیرا برای حل مشکلات بیمه تامین اجتماعی قرار شد در همه استان ها مرکزی مخصوص کسب و کارهای فضای مجازی ایجاد شود که با تعریف حدود ۳۱ شغل از مشاغل فضای مجازی، آنها از معافیت بیمه پیمان برخوردار شدند.
وی افزود: همچنین کارگروهی تشکیل شد تا با کلیه ذینفعان این حوزه شامل اتحادیه ها، صنوف، وزارتخانه های مربوطه و مرکز ملی فضای مجازی مشکلاتی که در حوزه بیمه تامین اجتماعی وجود دارد را برطرف کنند.

منبع: مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات


درباره این مطلب دیدگاهی بنویسید...

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *